زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1394/06/28 15:48

دفترچه جادویی من-1

من یک دفترچه دارم که همیشه همراهم است. از صبح تا شب هر کاری کا انجام می‌دهم در آن می‌نویسم. البته در  واقع من یک سلسله دفترچه برای واقعه نگاری دارم.  هر وقت یک دفترچه تمام می‌شود روی جلدش تاریخ شروع و پایان واقعه نگاری را می‌نویسم و بایگانی می‌کنم.

 

فایده این  دفترچه‌ها چیست؟ اینطوری می‌توانم خودم و کارهایم را بررسی کنم. وقتی می‌بینم چند روز پشت سر هم حالم خوب نیست دفترچه را ورق می‌زنم تا ببینم چه کار کرده‌ام که حالم خوب نیست.

 

همانطور که در چند پست قبل نوشتم: دارم عادت‌های خوب یاد می‌گیرم. البته همانطور که نوشتم دارم یاد می‌گیرم، یعنی هنوز به آن‌ها مسلط نیستم و آن‌ها جزوی از وجودم نشده‌اند. یکی از کلیدی‌ترین عادت‌هایی که هنوز در من جا نیفتاده، زود خوابیدن است. زود خوابیدن برای افراد شاغل از کلیدی‌ترین عادت‌هاست. اگر زود نخوابیم و مجبور باشیم صبح زود از خواب بیدار شویم، روزی جهنم زده را آغاز می‌کنیم، روزی که در آن کارآیی بالایی نداریم و فقط داریم خودمان را به زور این طرف و آن طرف می‌کشیم.

 

قبل از ازدواج، من ساعت  ده شب خوابالود می‌شدم و ساعت ده و نیم خوابم می‌برد. ولی پس از ازدواج کم کم عادت کردم دیر بخوابم. همسرم دوست دارد تا دیروقت بیدار باشد. او بعداز ظهرها دو سه ساعتی می‌خوابد، بنابراین با دیر خوابیدن مشکلی ندارد.

 

من نمی‌توانم و نمی‌خواهم در طول روز بخوابم، عاشق صبح‌ها هستم. هر روز صبح طوری بیدار می‌شوم که انگار قرار است هدیه ای دریافت کنم. براستی هم هر روز صبح، خداوند هدیه ای گرانبها در اختیار ما قرار می‌دهد: اجازه یک روز اقامت روی زمین زیبا، و لذت تماشای آسمان آبی.

 

من هم بعضی روزها کسل و غمزده بیدار می‌شوم، ولی این وضعیت را کاملاً غیرعادی می دانم. انسان سالم، هر روز صبح با شادی و خوشحالی بیدار می‌شود و با شور و شوق منتظر است معجزه‌های آن روز را ببیند.

 

پس از ازدواج من کم کم یاد گرفتم مثل همسر تا دیروقت بیدار بمانم. چون صبح‌ها کار نمی‌کردم، تا نه صبح می‌خوابیدم و سرحال بیدار می‌شدم.

 

ولی خبر دارید که از وقتی به رودهن نقل مکان کرده‌ایم، کار من و همسرم تداخل پیدا کرده است. در واقع او ظهرها به خانه می‌آید تا بخوابد و نمی‌گذارد من کار کنم. دلش می‌خواهد با من حرف بزند یا دوست دارد من هم کنار او دراز بکشم. وقتی علیرغم تمام درخواستهای او، من به کار کردن ادامه دادم بین ما کشمکش ایجاد شد، چون کار کردن من باعث می‌شد آقای شوشو نتواند بعدازظهر بخوابد. همانطدر که عرض کرم آقای شوشو عادت دارد بعدازظهرها بخوابد.

 

بهرحال من دیدم من عادت دارم یکسره کار کنم و او عادت دارد بعدازظهر بخوابد. تغییر عادت، دشوار است ولی چه کسی قرار است تغییر کند؟ من! چون من از این وضعیت ناراحت تر هستم. می‌خواهم کار کنم و نمی‌خواهم آقای شوشو حواسم را پرت کند. وقتی کار می‌کنم او که به سروصدا حساس است، نمی‌تواند از استراحت بعدازظهرش لذت ببرد. 

ادامه دارد...

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

nefertiti6464

چه جالب!
منم یه جورایی همین کارو می کنم.قبلا دفترچه داشتم و کارامو یادداشت می کردم.بعد دیدم مشکل انبار کردنش رو دارم و روی آوردم به اینترنت و وبلاگ!
یه وبلاگ درست کردم و کارهای روزانه ام رو یادداشت میکنم .چون قابلیت جستجو و موضوع بندی و ....داره،دسترسی به محتوی خیلی آسونه!!!
ضمنا روزایی که عصبانی و ناراحت هستم کل حرفای تو دلم رو تند تند تایپ می کنم.خیلی حس خوبی داره.آروم میشملبخند

پاسخ
Nahidsa

خانم دكتر عزيز و مهربون ميشه راجع به دفترچه تون بيشتر توضيح بدين لطفا؟يعني هرجا برين حتي توي جمع هم دفترچه پيشتونه و ممكنه دربيارين و توش بنويسين؟من اينكارو ميكنم أما خيلي پراكنده.يعني تو note گوشيم يا توي يه تيكه ورق يا توب سررسيدم،هزارجا به خاطر همين جمع بنديش واسم سخته.ممنون ميشم راهنماييم كنين

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
نه در جمع این کار را انجام نمیدهم.
توجه کنید که روزهای معمولی من در خانه و دفتر می گذرذ. من زیاد وسط جمع نیستم.
روز تعطیل هم برآیند مسائل را می نویسم. روز تعطیل زیاد برنامه ام منظم نیست. به خاطر همراهی با خانواده

پیشنهاد می کنم حتما در دفترچه بنویسید تا جمع بندی آن آسان باشد

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه