زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1400/08/22 08:26

سنگ نشانه: دفاع از پایان‌نامه ارشد کارشناسی

 

سه‌شنبه 11 آبان 1400

چهار و نیم صبح بیدار شدم. حمام کردم و لباس پوشیدم. همسرم نیم ساعت بعد از من از خواب بیدار شد. صبحانه خوردیم. ساعت شش از خانه خارج شدیم. پسرمان با ماشین دم در منتظرمان بود. پس از دو سال، هر سه شیک‌وپیک کرده بودیم: من کفش پاشنه‌بلند پوشیده بودم، همسرم کروات بسته بود و پسر کت‌وشلوار پوشیده بود.

سوار ماشین شدیم و در ترافیک صبحگاهی به‌سوی دانشگاه آزاد، شعبه مرکز راندیم. هفت و نیم صبح رسیدیم. به دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی رفتیم. مسئول مربوطه ما را به یکی از اتاق‌ها دفاع راهنمایی کرد.

روی میز، سفره کاغذی پهن کردیم و میوه و شیرینی و چای را چیدیم. محمدرضا (پسرمان) لپ‌تاپ و مودم را روشن و تنظیم کرد. من و همسرم ذوق‌زده بودیم و روی پایمان بند نمی‌شدیم. مرتب عکس می‌گرفتیم. غیر از ما دو تا از دوستان محمدرضا هم آمدند و چقدر خوشحالمان کردند.

ساعت هشت دفاعیه شروع شد. استاد راهنما و دو استاد داور به‌صورت غیرحضوری در دفاعیه شرکت داشتند. محمدرضا صبحت را شروع کرد. مسلط، بدون تپق زدن و بسیار روان. حظ کردم. نمی‌دانستم می‌تواند با این تسلط و شیوایی مقابل اساتیدش حرف بزند. او بیست‌دقیقه‌ای درباره پایان‌نامه‌اش توضیح داد. وقتی صحبتش به پایان رسید، برایش کف زدیم. من و پدرش بشدت احساس غرور و افتخار می‌کردیم. داوران سؤالاتی را مطرح کردند. بالاخره جلسه به پایان رسید و از همگی ما خواستند اتاق را ترک کنیم تا استادان برای نمره باهم مشورت کنند.

پس از چند دقیقه به اتاق برگشتیم. استاد راهنما نمره کامل را اعلام کرد: هفده و نود و نه

شیرینی خوردیم، عکس گرفتیم و شادمان جلسه را ترک کردیم.

 

 

 

در مسیر زندگی، هرچند وقت یک‌بار به «سنگ نشانه» می‌رسیم، milestone که نشان می‌دهد مرحله‌ای از زندگی پایان یافته و آدم دارد وارد مرحله جدیدی از زندگی می‌شود. پایان کارشناسی ارشد روانشناسی برای محمدرضا و برای خانواده ما یک «سنگ نشانه» مهم است. بابت مسیری که پسرمان طی کرده، شادمان و مفتخر هستیم. از هم‌اکنون او می‌تواند به‌عنوان یک روانشناس مشغول به کار شود و کمک کند مردم زندگی بهتری برای خودشان و خانواده‌شان بسازند.

امید به خدا...

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
firuze

خدای من، چه عکسی، چقدر حرف برای گفتن دارد
از صمیم قلبم به شما تبریک میگویم به خاطر همه چیزهایی که خودتان بهتر میدانید
خدا پشت و پناه شما و خانواده دوست داشتنی شما باشد.
گل

پاسخ
گیس گلابتون

سپاسگزارم دوست خوبمگلگلگل

پاسخ
بانوی اسفند

سلام گیس گلابتون عزیز
هزاران بار تبریک میگویم. به محمدرضا، به شما و به همسرتان.
احساس غرور و شادیتان را با تک تک سلولهایم احساس کردم.از خوشحالی اشک توی چشمانم جمع شده.
خیلی خوشحال شدم.
من محمدرضا را از نزدیک دیده ام، خیلی خوشحال شدم که این مرحله از زندگیش را با موفقیت گذراند.
از طرف من به محمدرضا تبریک و شادباش ویژه بگویید. البته نمیدانم من را یادش هست یا نه 😉 ؛)
مطمئن هستم روانشناس موفقی میشود.
چه عکس زیبایی🌺🌸
🌺🌺🌺🌺
آرزو میکنم در کنار هم شاد و سلامت باشید.

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم بانوجان. ممنونم نازنین. ممنونم به خاطر قلب مهربان شما. خدا پشت و پناهتون باشهقلب

پاسخ
najme55
http://najmeazizi.ir

به‌به به خانواده‌ی کامل..به‌به به پسر گلتون که عشقش به هنر را توی مشاوره پیدا کرد. قلبم روشن شد. ایشالا همسفر و همسفره باشید در همه‌ی پیروزی‌ها و شادکامی‌ها و حامی و همراه هم در هر حال!

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم نجمه جان
سپاسگزارمگل

پاسخ
faazi

Mobaraketoon basheh!گلگل

پاسخ
گیس گلابتون

سپاسگزارمقلبقلبقلب

پاسخ
nazaninhosseinkhan

به به گیس گلابتون عزیزم
انشالله مبارک محمدرضای عزیز باشه و از مدرکش به خوبی استفاده کنه.
عکس بسیار زیبا و پر انرژی بود. کیف کردم

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم دوست خوبم، نازنین جانقلب

پاسخ
Rose

سلام. خیلی مبارکه.گل
چند هفته پیش، اتفاقی متنی را که در سال اول کنکور پسرتان نوشته بودید دوباره خواندم. و یادم آمد که سال بعد گفته بودید روانشناسی قبول شده است.
چقدر بالا و پایین زندگی عجیب است خانم دکتر...
واقعا که سختی و آسانی زندگی در هم تنیده شده است و قابل تفکیک نیست.

مبارکش باشد.
مبارکتان باشدگل
شیرینی امروز، نتیجه صبوری بر تلخی های دیروز است.

پاسخ
گیس گلابتون

چه جمله زیبایی: شیرینی امروز، نتیجه صبوری بر تلخی های دیروز است.
کاش همه جوانان این جمله را آویزه گوش خود کنند.
ممنونم

پاسخ
MINA S

سلام و عرض تبریک......فکر میکنم ی نشونه دیگه هم رفتار و تاثیری هست که تو زندگی پدر و پسر داشتین و باعث شدین پسرتون به سمت این رشته برن.باید از این تاثیر به خودتون ببالین

پاسخ
گیس گلابتون

بله. حتما تاثیر داشته ام. متشکرمگل

پاسخ
zarmin

سلام
من خیلی وقته که سایت شما رو می‌خونم، از همون روزهای اول سایت با شما هستم و این بار اوله که کامنت میذارم. اگه دوست نداشتین نمایشش ندین. راستش از دیدن عکستون خیلی تعجب کردم. شما خیلی تلاش می‌کنید که رعایت اصول و آداب رو ترویج بدین اما به نظرم در انتخاب لباس در این مراسم شدین کوزه‌گری که از کوزه شکسته آب می‌خوره. شلوار و کفشتون عالیه اما مانتو و شال هیچ رسمیتی نداره و بیشتر مناسب تا سر کوچه رفتن و خرید کردن هست. میشد یه مانتو با جنس پارچۀ آهاردار و رسمی‌تر انتخاب کنید و به جای شال از روسری استفاده کنید یا اگه اصرار بر پوشیدن شال دارین بهترین شال برای این ست یه شال مشکی ساده (یا حداقل کرم ساده) و غیرنخیه.

پاسخ
گیس گلابتون

باهاتون موافقم که لباسم زیاد رسمی نیست. خودم هم دلم میخواست رسمی تر لباس بپوشم، ولی همسرم این لباس را ترجیح داد. من خواسته او را انتخاب کردم. درباره کوزه گر و کوزه شکسته... وبسایت من درباره مهارتهای زندگی است، نه درباره لباس پوشیدن. متوجه منظورتون نشدم.
علیرغم که این که با نظرتون موافقم، نومیدم کردید. امیدوار بودم سالها همراهی با وبسایت گیس گلابتون تاثیری روی شما گذاشته باشید که نگذاشته است.
شما حق ندارید درباره لباس دیگران نظر بدهید، بویژه وقتی از شما نظر نخواستند. این عکس یادآور پیروزی پسرم است، موضوع "من" نیستم و من از هیچکس نپرسیدم که نظرتون درباره لباس من چیست.
برای خودتان گفتم دخترم، شما با این طرز گفتار و نوشتار، باعث می شوید آدمها از شما خوششان نیاد و موفقیت های زندگیتون کم می شود.
آدم باهوش می داند کجا حرف بزند و کجا ساکت بماند. شما حتی یک "تبریک خشک و خالی" به پسرم نگفتید.
متاسفانه همراهی با وبسایت من برای شما فایده ای نداشته است. خیال دارید همچنان همراه من بمانید؟

پاسخ
zarmin

سلام
یکی از پبامدهای شبکه‌های اجتماعی اینه که ما ناخواسته در معرض قضاوت و داوری قرار می‌گیریم. مثلا یکی از لباسمون ایراد می‌گیره، یکی دیگه در جواب میگه تو باهوش نیستی، یکی توقع تبریک داره، یکی تبریک نمیگه، یکی تشخیص میده که همراهی با سایت برای کسی فایده‌ای داشته یا نه و هزار تا تشخیص و داوری دیگه. به هرحال من هروقت تمایل داشته باشم همچنان سایت شما رو می‌خونم و اگه چیزی به دردم بخوره یاد می‌گیرم حتی از عصبانیت و خشم شما هم چیزهایی رو یاد می‌گیرم. بارها در جواب کامنت‌هایی که اندکی با شما زاویه داشتن خشم و عصبانیت نشون دادین و جواب‌های تند و تیزی دادین. اما هنر شما اینه که جواب‌های تند رو هم با الفاظ زیبا بیان می‌کنید. به هرحال هرکسی نقاط ضعف و قوت فراوان داره.

پاسخ
گیس گلابتون

بله. اینترنت به افراد این قدرت را میدهد که نظرات ناخواسته شان را بیان کنند. من متاسف شدم که سالها همراهی با وبسایت گیس گلابتون نتوانسته به شما یاد بدهد در کجا چه بگویید و چه نگویید.
مهم نیست که لباس من به زعم شما نازیبا بوده یا بابت فارغ تحصیلی پسرم تبریک نمی گویید، آنچه برایم اهمیت دارد، و ناراحتم می کند این است که تاثیری روی شما نداشته ام.
کامنتهای شما دیگر اینجا پذیرفته نمی شود. خدانگهدار

پاسخ
zj

تبريك ميكم
هورا

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم عزیز دلگلگلگل

پاسخ
atussa

به به مبارک است انشالله موفقیتهای بیشتر و بیشتر برای شما و خانواده محترمتان

پاسخ
گیس گلابتون

سپاسگزارم آتوسا خانم. شما همیشه به ما لطف دارید. انشاالله برای دختر شما

پاسخ
سارانگ1

سلام به روی ماه شما؛ چه عکس زیبایی به قول خانم فیروزه این عکس کلی حرف برای گفتن دارد؛ خلاصه قصه موفقیت یک خانواده است.
مبارکش باشد؛ چقدر محمدرضا خوشتیپ و برازنده شده؛ هزارماشالله، الهی که دنیا برایش زیباترین باشد.
خدا برای هم حفظتان کند؛ خوشحال شدم…

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم نازنین... ممنونم عزیزدل...

پاسخ
vidaazeri

سلام گرم مرا بپذیرید. تبریک مخضوض به پسرتان و نبریک دیگر به شما بابت آنهمه تلاش برای ساختن زنذگی خانوادگیتان. تز اینکه می بینید تلاش و صبوری شما بالاخره نتیجه داده حق دارید به خود ببیالید. انشالله شیرینی های بیشتر در انتظارتان باشد.

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم. خیلی ممنونم. بله من هر سه نفرمان افتخار می کنمگلگلگل

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه