مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
برای آقایان
1395/03/19 20:20

چگونه همسر دلخواه خود را پیدا کنید؟ - برای آقایان - شماره دو

آقایان!
اگر شما تحصیلات بالا، شغل موفق و اخلاق خوبی داشته باشید، لازم نیست برای جلب نظر خانمها و ازدواج تلاش زیادی بکنید. دختران خودشان اطراف شما می چرخند. خانواده ها به مادر شما تلفن می کنند و دخترهای خوب را معرفی می کنند. هر شهری که بروید، خانواده ها از شما برای شام و ناهار دعوت می کنند و دختران زیبای خود را به شما نشان می دهند. و شما می توانید از بین آنها بهترین را انتخاب کنید.

 

می دانم عده ای از شما چنین شرایطی دارید، ولی هنوز مجرد هستید. اگر این طور است، شرط می بندم مزایای مجرد بودن را بیشتر از  متاهل بودن می دانید. باور نمی کنید؟ امتحان کنید. روی یک صفحه کاغذ، مزایای مجرد بودن را بنویسید و روی یک صفحه دیگر، مزایای متاهل بودن.

.

.

.

نوشتید؟

خواهش می کنم قبل از این که بقیه این متن را بخوانید، بنویسید، زیرا از نوشته بیشتر استفاده می کنید.

.

.

.

نوشتید؟

دیدید که درست می گفتم؟!

اگر می بینید که از نظر شما مجرد بودن بهتر است، پس چرا این مطالب را می خوانید؟

.

.

.

زیرا شما دوست دارید ازدواج کنید و فرار شما از ازدواج برای این نیست که خیلی عاقل و منطقی هستید. شما از ازدواج فرار می کنید زیرا می ترسید. از شکست و کامل نبودن می ترسید. می ترسید که خودتان و دیگری را نومید کنید.

 

انتظار نداشته باشید که من یک جمله جادویی بنویسم و ترس شما را ناپدید کنم. ولی می گویم هر وقت از چیزی ترسیدید، با سر تویش شیرجه بروید! ترس تان می ریزد!

 

رازی که در اینجا وجود دارد و متاهلین به شما نمی گویند این است که اگر دختر شاه پریان را هم به زنی بگیرید، ولی رفتار درستی با او نداشته باشید، ظرف شش ماه او را به فاطمه عره تبدیل می کنید!

 

راز رابطه مشترک موفق این است که پس از ازدواج باید برای ساختن یک رابطه شیرین و خوب، وقت و انرژی صرف کنید. چون دنیای مردان و زنان متفاوت است، باید دنیای جنس مقابل را شناخت و به آن احترام گذاشت. هر قدر هم قبل از ازدواج تصور کنید در مورد زنان می دانید، پس از ازدواج می فهمید که چندان چیزی نمی دانید. اگر در مورد شنا کردن، صدها کتاب بخوانید، وقتی شنا یاد می گیرید که در آب شیرجه بزنید.

 

توصیه من این است که بی معطلی از اولین دختری که مناسب است، خواستگاری کنید و بدون بهانه گیری زیاد، ازدواج کنید و صمیمانه متعهد شوید که رابطه زناشویی شیرین و صمیمی بسازید. راه دیگری برای شما وجود ندارد.

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

morteza

این پست رو ظاهرا فقط برای من گذاشتید :دی
ذهن خوانی هم میکنید گیسو خانم ؟
اما باید در جواب بگویم هنوز هم از ازدواج می ترسم و بعید میدونم بخاطر این نوشته با سر تویش شیرجه بزنم :)

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه