مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
برای آقایان
1395/03/19 20:20

چگونه همسر دلخواه خود را پیدا کنید؟ - برای آقایان - شماره هفت

  • حتما گل ببرید. بعضی آقایان حساب میکنند اگر بخواهند ده تا خواستگاری بروند و ده بار سبد گل بخرند، پول حرام کرده اند. بنابراین همینطوری دستشان را در جیب شان می گذارند و به خواستگاری می روند. میوه و شیرینی می خورند. اگر از خانم خوششان نیامد، خوشحالند که خرجی نکرده اند، میوه و شیرینی مفتی خورده اند. این دسته افراد گل خریدن را به بعد از پسندیدن عروس خانم موکول می کنند. ببخشیدها! لازم نکرده خواستگاری بروید! با این طرز فکر هنوز آماده ازدواج نیستید. خسیس هستید و یا بکلی بی پول. ارزشی برای وقت دیگران قائل نیستید. نه جانم! لازم نیست به خواستگاری بروید. ابدا!

 

  • لباس رسمی بپوشید. خانمها ازدواج می کنند که امنیت داشته باشند. لباس رسمی و مرتب شما به خانم القا می کند می تواند به شما اطمینان کند و شما می توانید امنیت او و آسایش خاطر او را فراهم کنید.

 

خواستگاری داشتم که با شلوار جین و کفش ورزشی آمده بود. تمام مدت آدامس می جوید. شاید مرد نازنینی بود، ولی دل مرا که آشوب کرد. اوج فاجعه وقتی بود که روی زمین خم شد و شلوار فاق کوتاهش پایین کشیده شد و نصف باسن مبارکش  بیرون افتاد!

 

  • این روزها خانمها دوست ندارند ابتدا مادرشوهر آینده آنها را بپسندد و سپس خود داماد قدم رنجه کند و برای دیدن عروسش بیاید. برای دیدن همسر آینده تان وقت بگذارید و همراه مادرتان در مجلس خواستگاری حضور پیدا کنید.

 

  • در مجلس خواستگاری حرف بزنید. نگذارید مادرتان میداندار مجلس شود که مهر بچه ننه بودن به پیشانی تان خواهد خورد. از مطرح کردن موضوعات حساسی مثل سیاست و مذهب خودداری کنید. بهتر است ابتدا با افتخار و اعتماد به نفس خود را معرفی کنید.

 

برای مثال من...ساله هستم. دارای مدرک تحصیلی...شغل من...است. ما اهل فلان شهر هستیم. شغل پدرم... و شغل مادرم...است. من ...خواهر و ...برادر دارم. سپس آنها را به اختصار معرفی کنید. . خانه ندارم، ولی پس از ازدواج قادرم خانه ای اجاره کنم.

 

لازم نیست روز اول مبلغ دقیق درآمد خود یا میزان پس انداز خود را بیان کنید. اگر خانواده عروس چنین سوالی پرسید، بی ادبانه محسوب می شود. با سیاست و ادب از جواب دادن صریح خودداری کنید. (البته در دوران معاشرت با همسر آینده خود لازم است که در مورد دارایی های خود راستگو و صریح باشید.)

 

دشوار است. بله! وقتی وسط مجلسی بشینید و بخواهید در یک جلسه خود را به بهترین نحو معرفی کنید، باید تمرین داشته باشید.

 

  • عرق نریزید. تپق نزنید. ساکت نمانید. شوخی های بی مزه نکنید. زیادی خشک نباشید.

 

  • پس از آن که قدری شما صحبت کردید، خوب است مادر شما درخواست کند که دختر هم کمی خود را معرفی کند.

 

  • در پایان جلسه چه نظرتان مثبت بود و چه منفی از وقت و زحماتی که خانوده دختر برای پذیرایی شما کشیده اند، سپاسگزاری کنید.

 

  • اگر نظرتان مثبت بود 24 ساعتی صبر کنید و سپس مادرتان نظر مساعد شما را به خانواده دختر اطلاع دهد. پس از آن طبق عرف خودتان داستان را پیگیری کنید.

 

  • اگر نظرتان منفی است، پسندیده آن است که باز هم مادرتان برای تشکر تلفن کند. هرچند که من تابحال ندیده ام کسی این رسم پسندیده را اجرا کند!

مبارک است انشاالله. امیدوارم با این توضیحات بتوانید بخوبی مجلس خواستگاری را مدیریت کنید و ازدواج خوبی داشته باشید.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

ایوان

با عرض سلام و تشکر از مطالب خوبتون باید بگم این موضوعاتی که از مورد 1 تا 7 گفتین لازم ولی کافی نیست...خانوم ها به قول جوونا خیلی بد قلقن..یعنی به هیچ صراطی مستقیم نیستن..اگه میشه بیشتر راهنمایی کنین چون من خیلی در گیر مسیله ازدواجم

پاسخ
Rahul

This makes everything so completely pianless.

پاسخ
نسیم

اخرین جملتون واقعا عالی بود

چرا بلد نیستن زنگ بزنن و این تشکر رو بکنن؟

میان واسه تفریح و اینکه یه کم میوه بخورن و برن!!!


جای خجالته

آدب اجتماعی ندارن

پاسخ
morteza

نه ، اخه ما چند بار زنگ می زدیم اصرار می کردن که چرا جوابتون منفیه !!! خوب زشته ادم بخواد رو کسی عیب بزاره
فرهنگ باید دو طرفه باشه

پاسخ
مجید رحیمی

سلام و با عرض ادب و احترام :
تشکر می کنم از مطالب خوبتون واقعا" عالی بود.تایید

پاسخ
pushana

نمیدونم زنگ نزدن خوبه یا بد .ولی دارم فکر می کنم زنگ بزنن چی بگن؟ بگن ممنون ولی ما دیگه مزاحم نمی شیم؟

پاسخ
kafshghermezi

آره زنگ بزنن !! بالاخره یه جمله ای پیدا میشه بگن ! بعضی وقتا دختره هم نپسندیده و اگه به خانواده ش بگه بعدا همیشه سرزنش میشه که تو رو همه ی خواستگارا عیب میذاشتی ولی وقتی اونا جواب منفی شونو بگن تقصیرا می افته گردن اونا و دختره کلی خوشحال میشه!!

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه