مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
آدم‌های شاد و موفق
1393/07/19 10:57

«کارگاه هدفگذاری برای آدم‌های باهوش» کجا برگزار می‌شود؟

من دانشگاه آزاد رودهن را دوست دارم. در واقع هرجا را که علم و دانش آموخته می‌شد، دوست دارم. هربار می‌خواهم چیزی در رودهن بخرم، سر از دانشگاه آزاد در می‌آورم. خانه ما در ابتدای رودهن واقع شده و دانشگاه آزاد در انتهای آن! میزان علاقه مرا به دانشگاه دریافتید؟ !

 

هفته پیش می‌خواستم تعدادی پرینت رنگی تهیه کنم. یک مغازه برای این کار، نزدیک خانه‌مان وجود دارد، ولی من بازهم به طرف دانشگاه آزاد، راندم. یک مرتبه از خودم پرسیدم: «چرا نمی‌روی از دانشگاه بپرسی؟ شاید جایی برای اجاره داشته باشد . »

 

شال سبز به سر داشتم. مانتو شلوار سفید به تن که فقط با یک دکمه بسته می‌شد. فکر کردم لابد مرا با این سر و وضع داخل دانشگاه راه نمی‌دهند. زمانی که من به دانشگاه می‌رفتم، دم در دانشگاه، آرایش دختران را با «ریکا» می‌شستند و اگر شلوار جین به پا داشتیم، به خانه برگردانده می‌شدیم .

 

به ورودی خانم‌ها رفتم و به مسئول حراست گفتم: «آقای حسینی مسئول سالن‌ها را کجا می‌توانم پیدا کنم؟» آقای حسینی را نمی‌شناخت. گفتم: «شاید هم سالاری باشد.» سالاری را هم نمی‌شناخت. گفتم: «حالا کجا می‌توانم مسئول سالن را پیدا کنم؟» مرا به اطلاعات رجوع داد. به این ترتیب بدون گیر داده شدن به حجابم وارد دانشگاه شدم !

 

این بازی را به خاطر داشته باشید. وقتی می‌دانید وارد شدن به جایی قوانین پرت و پلا دارد، این یکی از روش‌های وارد شدن است: پرت کردن حواس نگهبان به سوالی بیربط و واهی .

 

در دانشگاه حدود دو ساعت به این طرف و آن طرف پاس داده شدم. داشتم عطای پیدا کردن مسئول سالن را به لقایش می‌بخشیدم که بالاخره در دورافتاده‌ترین قسمت دانشگاه، مسئول روابط عمومی را پیدا کردم. چه آقای خوشرو و نازنینی. معلوم شد دانشگاه آزاد یک سالن ۴۰۰ نفره برای کرایه دارد. ولی اگر پنجاه نفر را به یک سالن چهارصد نفره ببری، صورت خوشی ندارد. از او سالن کوچک‌تر خواستم. دو تا سالن دیگر هم هست که کاغذبازی داشت. به همین دلیل سالن پنجاه نفره «سما، موسسه فنی حرفه‌ای وابسته به دانشگاه آزاد» را معرفی کرد .

 

فوری به آنجا رفتم. مدیر سما با کمال احترام برخورد کرد و اجازه داد از سالن بازدید کنم. در سالن کلاس برقرار بود. من می‌خواستم از ته کلاس نگاهی به آن بیندازم. دانشجویان گرامی انگار پشت سرشان چشم دارد. همگی برگشتند و مرا تماشا می‌کردند. خانم استاد چنان داد الله اکبری به سر من زد که فرار کردم. در دلم گفتم: «بیچاره شوهرت! البته اگر با این اخلاق تند، شوهری داشته باشی!»

 

مدیر اداری سما، خانمی نازنین به نام خانم باغبان، از این کارگاه استقبال زیادی کرد و اظهار علاقه‌مندی نمود که در کارگاه شرکت کند. در مورد بعضی مطالب با هم گپ زدیم. قرار شد دوباره سر فرصت برای برنامه ریزی به آنجا برگردم .

 

با اینکه از استقبال دانشگاه آزاد بال درآوردم، یک جورهایی راضی نبودم. سالن طبقه پنجم واقع شده است. توالت طبقه چهارم، محل پذیرایی طبقه همکف. به علاوه شکل سالن به صورت کلاس است. آدم یاد دوران نه چندان درخشان دانشگاه می‌افتد. ولی من دلم می‌خواهد ما کارگاهی شاد و راحت داشته باشیم .

 

آقای شوشو تا به حال چند بار در فرهنگسرای بومهن سمینار برگزار کرده است. جمعه هجدهم مهرماه هم سمیناری دیگر داشت. این اولین بار بود که من هم می‌توانستم در سخنرانی او شرکت کنم. در مورد سخنرانی زیبای او خواهم نوشت. وقتی حرف می‌زد، من گوله گوله اشک می‌ریختم. می‌گویند سخنران خوب می‌تواند شما را بخنداند و بگریاند .

 

بگذریم. وقتی فرهنگسرا را دیدم، فهمیدم این‌‌ همان جایی است که می‌خواهم. یک سالن صد نفره، همراه با سالن پذیرایی. روز جمعه ۲۳ آبان ماه هم به طور کامل در اختیار ما خواهد بود. سریع قرار داد نوشتم و بیعانه پرداخت کردم .

 

پس «کارگاه هدفگذاری برای آدم‌های باهوش» در فرهنگسرای بومهن برگزار می‌شود . امید به خدا. بومهن فقط بیست کیلومتر از تهران فاصله دارد. یک اتوبان عالی تهران را به بومهن وصل می کند و دسترسی به بومهن از دسترسی به کرج بسیار آسان تر است.

شما را به تماشای بخشی دیگر از کارگاه هدفگذاری  ۱۳۹۲  دعوت می کنم.

این هم لینک مستقیم تماشای ویدئو است.


نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
raheshab

سلام گیس گلابتون عزیز
خسته نباشی
آخه چرا تا فیلم به جاهای قشنگش میرسه تموم میشهسوال
واقعا چقد آروز دارم که هنوز براش هدف و برنامه ای ندارم.

پاسخ
Lotus77

سلام گیس گلابتون عزیز..
برای شرکت در این کارگاه معرکه باید چکار کرد؟لبخند

پاسخ
گیس گلابتون

خبر می دم عزیز دل. عضو خبرنامه که هستی؟

پاسخ
sepidarsepid

سلام دکتر جون
من از فیلم هدف گذاری خیلی خوشم اومد.
میشه همه ی فیلم رو داشته باشیم؟
اگر امکانش باشه ممنون میشم. بی کیفیت هم باشه اشکال نداره، این فیلمهایی که گذاشتین که خوبه!

پاسخ
گیس گلابتون

اصلا فیلم خوبی نیست... وقتی آن را می بینم گریه ام می گیره. چقدر هم پول فیلمبرداری دادم...

پاسخ
سارانگ1

گیس گلابتون جانم، من انشالله می آیم، هم فال است و هم تماشا...
ممنون که می گویی فقط 20 کیلومتر است و اتوبان عالی دارد، ممنون که آسانش می کنی. من به خاطر موثر بودن کارگاه هدف و اطمینانی که می‌دهی می‌آیم.

پاسخ
گیس گلابتون

قدمت سر چشم من

پاسخ
raheshab

قلبماچماچماچ

پاسخ
sim

گیس گلابتون جان دیشب به کتاب فروشی رفتم در پی چگونه مغناطیس پول شویم شما قفسه ها راگشتم اما پیدا نکردم از متصدی و راهنمای کتاب ها کمک خواستم اوهم نیافت در کامپیوتر کتابفروشی برایم نامش را سرچ کردند تا ببینند موجود است یا نه خلاصه یک عدد موجود بود که با جستجوی دقیق تر نصیب من شد ب کتابفروش گفتم فکر می کنم قرار است پول دار شوم خندید و گفت ان شاالله ...خلاصه ابر و باد و مه خورشید کمک کردند تا بسوی ثروت گام بردارم

پاسخ
گیس گلابتون

عالیه! تبریک می گم

پاسخ
m.z

سلام خانم چشمه علایی
خیلی خوشحال شدم وقتی دیدم قرار این کارگاه برگزار بشه چون فایل ویدیویی را چند روز پیش در linkedin دیدم خیلی خوب بودلبخند خیلی دوست دارم بیام ولی متاسفانه من نمی توانم بیامناراحت بخاطر مسیرش هست،چون پدرم یه مقداری سخت گیره هست.
می خواستم بپرسم از این کارگاه ویدیویی تهیه می کنید که افرادی مثل من که نمی توانند در این کارگاه شرکت کنند حداقل بتوانند از ویدیو استفاده کنند؟؟
بخاطر مطالب خوب و صمیمانه و شیواتون ممنونمقلب

پاسخ
گیس گلابتون

من می خواهم این کار را بکنم. ولی... من تا به حال چهار کارگاه هدف و یک کارگاه ازدواج برگزار کرده ام و هنوز یک فیلم ویدیویی ندارم!
بنابراین اگر برایت ممکن است حتما شخصا به کارگاه بیا و به فایل ویدئویی دل نبند.
خوشحالم آن قطعه کوتاه را دوست داشتی

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه