مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
آدم‌های شاد و موفق
1394/11/05 10:35

دو خبر خوش شما و یک کامنت بامزه!

  یکی از خبرهای خوب کشورمان، برداشته شدن تحریم‌هاست که در اینجا در موردش چیزی ننوشتم. البته کلا من سیاسی نمی‌نویسم. خبر خوش برداشته شدن تحریم‌ها هم آنقدر با خبرهای بد دیگر همراه بود که متاسفانه حس و حال خوشی در من پایدار نشد.  از این حرف‌ها بگذریم. برسیم به  خبرهای خوب شما که جگرمان حال بیاید:)

 

خانم دکتر عزیز و دوست داشتنی سلام؛

امروز می خوام یک خبر خوب بهتون بدم. قرار بود وقتی ازدواج کردم بهتون بگم که چقدر بهتون مدیونم و حالا میگم: خانم دکتر عزیز، من به شما مدیونم. چون کمکم کردین ازدواج کنم. متشکرم.

حدوداً اسفند ماه بود که براتون یک ایمیل نوشتم و در اون توضیح دادم که سالهاست برای ازدواج تلاش می‌کنم ولی موفق نمیشم. انواع و اقسام روش‌ها رو که از کتاب‌ها و سایت‌های مختلف یاد گرفته بودم امتحان کردم اما هیچ کدوم به من آرامش و اطمینان نمی‌داد و همینطور سال‌ها می‌گذشت و من مجرد بودم.

تا اینکه کتاب ازدواج مثل آب خوردن آسان است رو از سایت شما خریدم و شروع کردم به انجام تمرینات.

از اسفند 93 شروع کردم و تاریخ عقدم رو مهر 94 تعیین کردم. تقریباً بیشتر تمرینات رو دقیق انجام دادم مثلاً نوشتن موانع ذهنی و تبدیل اونها به جملات مثبت، پاکسازی اتاق و کامپیوترم، اجرای مراسم (که البته این رو بگم من به تنهایی برای خودم جشن گرفتم، رقصیدم و یک حلقۀ تک نگین خوشگل شبیه حلقۀ ازدواج خریدم و همون روز دستم کردم و به خودم گفتم تا وقتی ازدواج نکردی این حلقه رو از انگشتت در نیار. این حلقۀ تعهد من به خودم بود)، تمرین 21 روز نوشتن خصوصیات همسر دلخواه، 21 روز تماشای آلبوم عکس عروسی، یک هفته تغییر آرایش و مو، یک هفته تغییر مسیر رفتن به محل کار و خانه، فقط آخرین تمرین رو که تماس با دوستان و آشنایان بود انجام ندادم.. ولی در این کار جدی بودم. این تمرینات به من حس خوبی می‌داد. حس اعتماد به نفس داشتم و می دونستم دیر یا زود نتیجه می‌گیرم. البته اینو بگم هر روز مثبت و امیدوار نبودم، گاهی پیش میومد که نا امیدی و شک و تردید به سراغم میومد و به خودم می‌گفتم اگر این بار هم نتیجه نگیرم چی؟ ولی به تمرینات پشت نکردم. ادامه دادم. با خودم گفتم وقتی اینهمه دختر خانم از این تمرینات جواب گرفتن و خبر ازدواجشون رو تو سایت گذاشتن پس من هم موفق میشم. حتی اگر موفق نمی‌شدم حداقل پیش خودم شرمنده نبودم که کاری انجام ندادم. من تلاش خودمو کرده بودم.

در طول انجام تمرینات، آقایی که از قبل کمی باهاشون آشنایی داشتم و ماه‌ها بود ازشون بی خبر بودم یک شب به من اس ام اس دادن، در حالیکه اصلاً انتظارشو نداشتم. یک احساس خوب از قبل بین ما وجود داشت ولی فکر نمی‌کردم این آقا همون همسر من باشن. چون تا حدی که می شناختمشون با معیارهای من جور نبودن. خلاصه ارتباط بیشتری بین ما شکل گرفت. باهاش در تماس بودم و فرصت‌های بیشتری برای با هم بودن برامون پیش اومد و من کم کم شناختم از ایشون بیشتر شد و دقت که می‌کردم می‌دیدم بعضی از خصوصیاتشون چقدر شبیه همون لیست همسر دلخواه منه! حتی بعضی کلماتی که بکار می‌بردن!

دقیقاً روزی که تمرینات من تموم شد فرداش ایشون به من پیشنهاد ازدواج دادن. البته من چند ماه طول کشید تا جواب مثبت بهشون بدم. چون یک ترس‌هایی در وجودم بود که باید اونها رو خنثی می‌کردم. توی مهر ماه با خانوادشون به خواستگاریم اومدن و می‌خواستیم عقد کنیم اما به محرم و صفر برخورد کرد و بالاخره در دی ماه پیمان زناشویی بستیم. همسرم دقیقاً و 100 درصد مطابق لیست همسر دلخواه من نیست اما خصوصیات مثبت زیادی داره، به من آرامش میده و در کنارش خوشحالم. به خدا توکل کردم تا زندگی بهتری در کنارش بسازم.

می خوام به دختر خانومهای عزیز این سایت بگم: تمرینات رو «جدی» بگیرید. روی ترسهاتون کار کنید. شجاع باشید. ترس‌ها هیچ کمکی بهتون نمی کنن. فقط شما رو از لذت‌های زندگی محروم می کنن. سخت نگیرید. دنبال کسی نباشید که 100 درصد مطابق معیارهاتون باشه، چون ما خانم‌ها هم مطمئناً هر چقدر خوب باشیم باز هم 100 درصد ایده آل همسرمون نیستیم. ولی اونها ما رو دوست دارن و انتخابمون می کنن و از بین هزاران دختر به ما پیشنهاد ازدواج میدن پس سخت گیر نباشید.

از هم میگم تمرینات کتاب رو با جدیت دنبال کنید، این رو از کسی بشنوید که خیلی راه‌ها رو امتحان کرده ولی فقط از این کتاب نتیجه گرفته! قبلاً فکر می‌کردم ازدواج کردن خیلی سخته، برای من پیش نمیاد، ولی حالا من هم به راحتی میگم: ازدواج مثل آب خوردن آسان است!

ببخشید طولانی شد، برای همتون آرزوی موفقیت می‌کنم.

سپنتا

 

گیس گلابتون: تبریک میگم نازنینم. تبریک میگم.

 

 

 

سلام ....

آخرین باری که اینجا اومدم دختر مجردی بودم و پافشار روی تصمیمم که همسری کارمند و خانواده دوست و بعد گذشت یک سال ونیم که دوباره دلتنگ این محیط پر از انرژی مثبت شدم، خانوم خونم و همسر کارمندم سر کار...خدایا شکرت...و برای استخدام کارم تلاش می‌کنم و آماده برای مقدمات مادر شدن .....

مهربانه

 

گیس گلابتون: تبریک میگم نازنینم. تبریک میگم.

 

 

 

ب به سلامتی !

گوش تمام شیاطین کر کتاب رو خریدم !

اون گیس گلاب خانم گرام به گمونم راهم دشوار باشه !

اولاً مدتهااااااا دو دوتا چهارتا کردم تا تصمیم به خرید گرفتم !

هی یه چیزی گوشهٔ ذهنم می‌گفت الکیه بابا !

همش حرفه !

خلاصه امروز اول دی ۹۴

در حالیکه تقریباً دو ماه فرآیند ۳۰ ماه تا سی سالگی مو شروع کردم

کتاب رو خریدم !

هرکسی روش خودش رو برای رسیدن به اهدافش داره

من هم روش خودم رو دارم !

اول برآورد و جمع آوری اطلاعات در مورد موضوع !

بعد پول خرج کردن براش (در راستاش)

بعد متعهد شدن و عمل کردن !

چقد دارم می‌نوسم !

در واقع بعید می‌دونم وقت کنی بخونی اما می‌تونم یه ورژن از این نوشته‌ها جمع کنم برا خودم !

خلاصه که گیس گلاب جان عرضم به حضورت این دخترک ۲۷ و اندی ساله موقع خرید کردن کلی دو دلی کشیدبین pdf یا نسخه چاپی یا خرید حضوری از نسل نو اندیش

۲۵ یا ۳۵

و موقع پرداخت که رسماااا کتف سمت چپم کشت منو از خارش !

احتمالاً موانعی هست و من می‌خوام برم سراغشون !

گیس گلابتون جان می‌دونی این دخترک عزمش جزمه !

چرا کاری رو که عاقبت باید بکنم امروز نکنم؟

می‌دونی دو ماه از ۳۰ ماه فرصتم تا ۳۰ سالگی گذشته و من

هدفم از این ۳۰ ماه آینه که به یه زندگی متاهلی با آرامش، یه خونه شخصی، دکتری و پژوهش در حوزه نرواکانامیکس؛ یه خونه برای پدر و مادرم و کار آفرینی در کنار شغل فعلی‌ام برسم و ۱۰۰ البته از لحاظ روحی هم اهداف خصوصی دارم! ترک دو عادت بد !

 

خلاصه الان در این گامم کتاب دانلود شدهٔ نخوانده! برابر با اول دی ۹۴ سالگرد ازدواج حضرت محمد ص و حضرت خدیجه! به فال نیک می‌گیرم !

و البته این مناسبت یه حدی دو دلی‌ام رو کم کرد برای خرید !

 

 

گیس گلابتون: نوشته‌های بعضی از شما بقدری بانمک است که حیفم می‌آید تنهایی آن‌ها را بخوانم. این همه استرس و دودلی را چقدر بامزه ترسیم کرده‌اید. آفرین! البته در مورد هدفگذاری های عدیده برای 28 ماه، کلی حرف براتون دارم، ولی خوبه... خوبه... گام اول آن هم با این مناسب معنادار، خیلی خوب است.

 

 

 

 

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
sahara57

ایشالا همیشه به خبرای خوش.
نکته ای که من در مورد خبرهای خوش دوست دارم اینه که بیشتر دوستان تجربیات خودشونم با ما سهیم میشن. واقعا ازشون متشکرم به این خاطر، سعی می کنم همیشه به خاطر داشته باشم و براشون آرزوی خوشبختی دارم.

پاسخ
nedada

سلام !
چه شعف آور بود دیدن کامنتم توی صفحه !اون هم بعد خبر دو تا عروس خانم ! فک کنم اگه شلوغی کارهای حول مراسم بذاره :)) حوالی شهریور 95 یا حداکثر دیگه قول میدم مهر منم بیام خوش خبری بدم ! :D
فانش میدونید کجاس ؟ من گاهی واقعا به این همسرجان ندیده خنده ام میگیره ! که ینی چه شکلی هستی!
:D
دیشب کمی تا قسمتی شب سختی بود !
و خب کار من به فال نیک گرفتنه ! این صبح شعف آور رو به فال نیک میگیرم !
من با اینکه در حال تمرین 21 روز نوشتن ویژگی های همسرم ( که با هم خوشبختیم و در مسیر رشد و آرامش) هستم اما هنوز گاهی موانع میان و جلوم قد علم میکننن که ندا خانم همسر میتونه مانعی باشه برای رسیدن تو به چیزهای دیگه ای که میخوای و مدتهاس داری براشون تلاش میکنی تا گلشون رو در 40 سالگی ات بچینی...
اما خب دیشب فقط این به ذهنم رسید که من به دنبال مردی هستم که همراه باشه نه مانع اما خب گوله گوله اشک، احساس خستگی از این همه بار... چیزی بود که بیشتر حس میکردم .
القصه گیس گلاب جان الان این هم به ذهنم رسید ! دیر و زود داره سوخت و سوز نه !
انتقاداتت به اهداف عدیده تبعا برام سودمنده ! اما اینو به جد میگم میخوام به این اهداف طی این 28 ماه نزدیک تر بشم ...
اگر امروز با سپاسگزاری تمام مبلغی که به عنوان سهم خودم برای خرید یک خونه 40 متری در منطقه پیروزی تهران لازمه و شغلی که بتونم اقساط وام مسکن رو بپردازم دارم و تلاش کردم و یاد گرفتم که چطور با وام و رهن و پس انداز شخصی میشه کجا و چطور خونه خرید و نمیخرم برای اینه که
میخوام و میخوام که با سرمایه گذاری این توانایی رو طی 27 ماه آینده به توانایی خرید یا همکاری در خرید دو خونه تبدیل کنم . پدر من 27 ماه دیگه 60 سالشه .
میخوام همسرم رو بیابم . من به آرامش حضورش نیازمندم و تبعا اون هم ...
میخوام پژوهشای نروساینسم و تحصیلات مدیریت مالی ام رو بهم گره بزنم و میخوام در 30 سالگی لا اقل به قدر 27 ماه دیگه جلوتر باشم !
میخوام رویای کسب و کار شخصی و تلاش های نوبه ای ام منسجم تر بشه و 27 ماه دیگه اولویت اصلی روی میز کسب و کار شخصی ام باشه ...
من برای این خواستن آماده هزینه دادن هستم !


من واقعا از این شعفی که بهم هدیه دادی سپاس گزارم !
دکتر عزیزم !از پرچونگی ام پیداس نوشتن فان منه !
من در ابتدای این 30 ماه از یک رابطه که نمیتونست حاوی ازدواج شادی بشه و حدود 3 سال از عمرم رو درش گزروندم و بزرگ شدم با کمک دکتر گلزاری و راهنمایی اش خارح شدم . با همه سختی و البته با همه احترام متقابل
و خب طی اون سه سال نوشتم ! و این روزها هم مینویسم و بازمه اینکه خطاب نامه های فعلی شمایی!

شاید این نامه های برای گیس گلاب عزیز هم در ادامه اون نوشته هام یه روز بشه یه کتاب !
مثلا بعد از دانشگاه چطور به زندگی خود سر و سامان بدهیم !
یا دهه سوم زندگی خود را چگونه گزراندم!
یا مثلا این یکی چطور .......
خدای من این ندای خروجی بگیر دستتتت از سر من بر نمیداره !

روز خوش و به دو عروس خانم گل هم عمیقا تبریک میگم. تا باد چنین بادا!

پاسخ
گیس گلابتون

خنده

پاسخ
fakhri

مبارک باشه
همیشه خبرهای خوش بشنویم وهمیشه دلمون شاد بشه انشاءاللهگل

پاسخ
raha-gh

سلااام به دوستان
تبریک میگم به عزیزان به خاط شادیشوم و به خاط رسیدن به خواسته هاشون
انشاالله رسیدن به خواسته های بعدیتونو بشنویم
خوشحالم که تجربیاتتون و برای ما میذارید.
امیدورام منم هر چه زودتر خبرهای خوشی بهتون بدم

پاسخ
Lotus77

سلام
تبریک می گم به این دوستان عزیز.
امیدوارم همیشه خوش و خوشبخت باشند..
"شجاع باشید. ترسها هیچ کمک به شما نمی کنند. فقط شما رو از لذتهای زندگی دور می کنند." این بخش برام بسیار لذت بخش و الهام بخش بود. یادم میمونهلبخند
ان شاءالله خبرهای خوش ما بزودیچشمک

پاسخ
آیریس 66

چقدر عالی . تبریک . خدا جون منم دلم می خواد عروس بشم و تو خونه زندگی خودم باشم . به امیدت قلب

پاسخ
mb

سلام .امکان نداره بیام اینجاو مطالب رو بخونم و ته دلم کلی براتون دعا نکنم و تحسینتون نکنم.همیشه خدا رو شاکرم برای این نعمت.اما همیشه همراه این حس عالی یک حس خیلی بد هم دارم از اینکه میبینم چقدر عقبم.و متاسفانه این ترس بر احساسات خوبم غلبه میکنه.و من فقط وقتی میام اینجا که ایمیلمو چک میکنم و جذب مطالبتون میشم.توی این مدت فهمیدم تقریبا در تمام مطالبی که اینجا هست نیاز به آموزش دارم و اصلا نمی دونم از کدوم شروع کنم.کتاب ازدواج مثل آب خوردن اسان است رو خریدم و به تمام دختران مجردی که اطرافم درباره ازداج سوالی کردن معرفی کردم اما خودم تمریناتش رو انجام ندادم چون نمیتونم تشخیص بدم الان باید ازدواج کنم یا بهتره کمی صبر کنم تا رو به راه بشم.
و اما موضوع دوم:چند وقت پیش در معرفی فکر کنم اعضای الماسی جمله ای دیدم که خیلی ناراحت شدم.وقتی میخواستید توضیح بدید که چرا این محصول فقط برای خانم های تحصیل کرده هست نوشته بودید چون خانمهای تحصیل کرده قدر آموزش رو میدونن.این جمله برای من سنگین بود چون من دیپلم دارم و تا قبل از این فکر میکردم به آموزش اهمیت میدم.اول میخواستم انتقاد کنم اما رفتم مطلب مربوط به انتقاد رو خوندم و صددرصد اطمینان نداشتم انتقادم به جا باشه برای همین منصرف شدم.اما این موضوع فکرم رو درگیر کرده بود.با خودم احساس کردم شاید این جمع جای من نیست. پس تا مدتی نیومدم سایت.بعد گفتم شاید حق با شما باشه یعنی منم واقعا برای آموزش ارزشی قایل نیستم؟با این فکر خیلی کلنجار رفتم و خیلی سعی کردم یاد بگیرم آینه چون عیب تو بنمود راست خود شکن آینه شکستن خطاست.تا بالاخره امشب عملا قبول کردم که آینه شکستن خطاست اگر واقعا من برای آمزش ارزشی قایل نیستم بهتره خودمو اصلاح کنم به جای قهر کردن با گیس گلابتون.این شد که دوباره اومدم.اما مشکل اینجاست که واقعا این همه چیزایی که باید یاد بگیرم رو چطور اولویت بندی کنم؟تا هر وقت میام اینجا دچار ترس و ناامیدی نشم.البته از اینجا مطالب زیادی رو یاد گرفتم و واقعا بهشون عمل کردم اما چندین برابرش هم هست که هنوز یاد نگرفتم.مرسی به خاطر همه چیز.

پاسخ
گیس گلابتون

دوست عزیزم
متشکرم
گاهی اوقات ما تمایل داریم بدترین تعبیر را از مطلبی داشته باشیم. اگر من بنویسم افراد تحصیلکرده به آموزش اهمیت میدهند، یعنی امیدوارم آنها صفتی داشته باشند. ولی معنای برعکس ندارد. افرادی زیادی وجود دارند که به آموزش علاقه فراوانی دارند ولی امکان تحصیل عالیه نداشتند.
اگر شما به آموزش دیدن و بهتر شدن زندگی تان علاقه مند هستید، قدم شما سر چشم من. اگر یک دکتر هیچ علاقه ای به آموزش دیدن برای مهارتهای زندگی ندارد، اینجا جایی ندارد.
متاسفم شما را آزرده کردم ولی ابدا چنین قصدی نداشتم و ندارم
متشکرم نظرتان را نوشتید

پاسخ
arezou

سلام دکتر ببخشید اینجا کامنت گذاشتم میخواستم بگم لینکای سایتتون از قسمت مادر ناتنی تا معرفی کتاب مشکل پیدا کردن و باز نمیشن اگر ممکنه درستش کنید.

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم اطلاع دادید
خواهش می کنم هر خرابی دیگری که ملاحظه می کنید خبر بدهید. سایت تازه آپدیت شده و احتمالا هزار و یک عیب پیدا کرده است. متشکرم

پاسخ
mb

گیس گلابتون عزیز ممنون از اینکه وقت گذاشتید و برام توضیح دادید.من هم عذرخواهی میکنم از سوءتفاهمی که داشتم.امیدوارم حرفم شما رو نرنجونده باشه و اگه اینطوره بازم ببخشید.خیلی خیلی دوستتون دارم.موفق باشید.

پاسخ
گیس گلابتون

من هم شما را دوست دارم و خوشحالم برگشتید:)

پاسخ
mb

راستی حسابی تبریک به عروس خانم ها و آرزوی خوشبختی براشون ببخشید که نظر من بی ربط به موضوع بود.چون آخرین مطلب بود نظرم رو اینجا نوشتم.

پاسخ
mm_ss_136162@yahoo.com

عروس آینده
این دو خبر خوش رو به دو دوست عزیز و گلم خیلی خیلی تبریک میگمگلقلبلبخند .امیدوارم که خوشبخت باشید.
انشالله به زودی منم خبر خوشم رواینجا بنویسملبخند

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه