مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
آدم‌های شاد و موفق
1396/10/04 06:32

تنها خاطره من از کریسمس

بچه که بودم، یک بار موقع کریسمس به خانه یک خارجی دعوت شدیم. اهل کجا بودند؟ نمی‌دانم، ولی اروپایی بودند. بچه نداشتند. یک زن و شوهر میانسال اهل دل. درخت کریسمس بزرگی گوشه خانه قرار داده بودند. آیا کاج واقعی بود؟ چطوری در خوزستان درخت کاج پیدا کرده بودند؟ شاید مصنوعی بود. من شش هفت ساله بودم و هیچوقت درخت کریسمس ندیده بودم، بنابراین درگیر جزئیات بی اهمیتی مثل طبیعی یا مصنوعی بودن درخت نشدم، بلکه غرق حیرت شدم. آن زوج دوست داشتنی، کاج را با عروسک تزئین کرده بودند. به هر کشوری سفر کرده بودند، عروسکی با لباس محلی آن کشور خریده بودند و درخت کریسمس را با عروسک‌هایی از تمام دنیا و با لباس‌های محلی تمام دنیا تزیئن کرده بودند. یک ستاره بزرگ و طلایی بالای درخت قرار داشت و چراغ‌های کوچک، درخت را غرق در نور کرده بود. چقدر زیبا بود. چقدر زیبا. من و برادرم با دهن باز به این عروسک‌ها زل زده بودیم.

 

من شش هفت ساله و برادرم دو سه ساله... احتمالاً پس از این چند دقیقه‌ای حیرت زده به درخت زیبا زل زدیم، دست من یا برادرم به طرف عروسک‌ها دراز شد... حدس می‌زنم، یادم نیست، از بس که با دیدن آن درخت زیبا گیج و ویج شده بودم. صاحبخانه هوشمندمان فوری دست‌های ما دو نفر را گرفت و به گوشه‌ای دور از درخت کریسمس برد. چندین برگه سفید و تعدادی مداد رنگی جلوی ما گذاشت. از ما خواست برای او نقاشی کنیم. حتی تعدادی نقاشی‌های آماده بدون رنگ در اختیار برادرم گذاشت تا او بتواند داخل نقاشی‌ها را رنگ کند.

 

آن شب ما در آرامش گوشه‌ای نشستیم و نقاشی کردیم. والدین ما و آن زوج عزیز، با خیال راحت به گپ و گفت مشغول شدند. البته خانم صاحبخانه حواسش به ما بود. هر از گاهی نقاشی‌های ما را نگاه می‌کرد و ما را راهنمایی می‌کرد. با رفتار هوشندانه آن خانم، لازم نشد مادرم به ما چشم غره برود، دنبالمان بدود، ما وسایل را بشکنیم و آبروریزی کنیم. بلکه آرام ماندیم و در لذت نقاشی غوطه خوردیم. یک محفل دوستانه ساده، اتاق نیمه تاریک، درخت کریسمس غرق در نور و عروسک... حتی یادم نیست شام چی خوردیم. فقط نقاشی کردن و تماشای درخت کریسمس زیبا با حفظ فاصله مطمئنه را به خاطر دارم.

 

من معتقدم آرام نگه داشتن بچه‌ها در مهمانی، وظیفه والدین آنهاست، ولی آن صاحبخانه مهربان، پیش بینی کرده بود درخت کریسمس زیبایش در معرض خطر است!

 

راستی می‌دانستید ریشه مراسم کریسمس از ایران است؟ در این مقاله نوشته‌ام.

 

این تنها دفعه‌ای بود که من در جشن کریسمس شرکت کردم. حالا نوبت شماست. آیا شما تا به حال در جشن کریسمس شرکت کردید؟ برامون از خاطرات جشن کریسمس تعریف کنید. خوشحال میشیم.

 

(تا الان - ظهر یازده دی یعنی اولین روز سال 2018- بیش از 3000 نفر این مقاله را خوانده اند، ولی فقط یک نفر خاطره نوشته. یعنی فقط یک نفر از کریسمس خاطره داره؟)

 

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
m

سلام گیس گلابتون عزیزم.یکبار در منزل رایزن فرهنگی سفارت فرانسه دعوت بودم و یکبار در سفارت مکزیک همین امسال.هردوش خیلی خوش گذشت و مراسم هردو کشور جالب بود.فرانسویا یه جور نون شیرینی بزرگ دارند که یه نشانه توش گذاشتن و به هرکی بیفته ملکه یا پادشاه اونشب میشه.مکزیکیا هم یه توپ درست میکنن که توش پرا ز شکلات و شیرینیه و تزیینش میکنن.بچه ها اخر شب با چوب اینقدر بهش میزنن تا بشکنه و شکلاتاش بریزه و بر دارند.

پاسخ
گیس گلابتون

چه جالب... ممنونم

پاسخ
مرمر

من تا زمانی که ایران بودم جشن کریسمس را فقط در فیلم ها دیده بودم ولی چند سالی میشه که ایران نیستم و از جشن کریسمس لذت می بریم . البته من تا به حال منزل کسی برای روز جشن نرفتم ولی از اونجایی که همیشه دنبال راهی برای شادی و لذت بردن هستم این چند سال به صورت مفصل این جشن را در خانه ی خودم برگزار کردم .عاشق تزیین درخت کریسمس هستم . اینجا در سوید هم روز کریسمس و هم سیزده روز بعد از جشن کریسمس موقع جمع کردن درخت دور درخت کریسمس همگی با هم می رقصند و شعر می خوانند
به جای مری کریسمس هم می گویند گود یول

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه