مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
آدم‌های شاد و موفق
1390/08/20 00:00

گزارش کلاس و جواب به چند سوال تکراری

سلام و صد سلام

یک گزارش کوچک از کلاس هدفگذاری برایتان می نویسم.

مطب من انججاره ای است و دو پزشک و یک دندانپزشک و یک تزریقاتی دارد. هر کدام از ما اتاق خود را پاکیزه و منظم نگه می داریم، ولی در مورد نظافت دستشویی، هال و آبدارخانه، کسی زیر بار نمی رود. شش ماه قبل با فشار من، یک نظافتچی کل مطب را تمیز کرد و هر کدام ما از ما سهم خود را پرداختیم. این هفته من دوباره درخواست تمیزکاری دادم. کسی به روی خودش نیاورد. هزینه آن را خودم متقبل شدم  و پس از شش ماه، مطب برق افتاد !

ما این مشکل را در ساختمان مسکونی خود هم داریم. یعنی کسی زیر بار نظافت منظم راهرو نمی رود. منتظر می شویم یکی مهمانی داشته باشد و کثافات چند ماهه ما را پاک کند. نمی دانم راه حل آن چیست. فکر کنم باید یک نشست دسته جمعی بگذارم.

بگذریم. من ساعت نه صبح مطب بودم تا صندلی های بچینم و از مرتب بودن مطب مطمئن بشوم. از ساعت نه نیم یکی یکی بچه های از راه رسیدند. ده خانم پرانرژی، باهوش، تحصیل کرده و مصمم. رده سنی سی سال است. جوان ترین آنها فقط 21 سال دارد.  سه نفر متاهل هستند. اگر اجازه بدهند، عکس و اسم آنها را در وبسایت خواهم گذاشت. اول باید اجازه بگیرم.

جلسه راس ساعت ده شروع شد. البته یکی از خانمها دیر رسید. ما منتظر او نشدیم. قرار بود صدای موبایل هر کس در بیاید، جلسه بعد برای همه خوراکی بیاورد. به این دلیل کلاس ما هفته آینده لواشک و کیک بستنی خواهد خورد!

جلسه سه ساعت طول کشید و فقط 15 دقیقه برای صرف چای و شیرینی و آب میوه تنفس داشتیم.

مباحثی که مطرح شد همین هاست که در وبلاگ نوشته شده است. کمی پیازداغش بیشتر است. خب ... من هم یک مقدار دلقکبازی در می آورم که موضوع بهتر در ذهن جاگیر شود. چیزی که از نظر خود من خیلی مفید است، تمرینات عملی کلاس است. تمرین هدفگذاری، دوست داشتن خود، حمایت از خود و دوستان برای رسیدن به اهداف و خواسته ها.

پس از کلاس، من شاد و خوشحال بودم. در عالم هپروت بودم. تک تک دوستانم را به خاطر می آوردم و شجاعت آنها را تحسین می کردم. شجاعت تغییر دادن زندگی خود، بجای ماندن در دام غرغر و نق نق و شکایت از زمین و زمان. آفرین بر شما. و آفرین بر تک تک شما خوانندگان این وبسایت که شاید به خاطر دوری راه، محدودیت ظرفیت کلاس، کمی وقت و هزار مطلب دیگر موفق به حضور در این کلاس نشدید، ولی از کلمه به کلمه این نوشته ها دارید حداکثر استفاده را می برید و زندگی بهتری برای خود و اطرافیان خود می سازید.

 

پ ن: چند تا از سوالات تکراری را همین جا جواب می دهم.

 حدود ده نفر از شما در مورد خواهران خود پرسیده اید. این که آنها خواستگار مناسب ندارند یا در مقابل ازدواج مقاومت می کنند. همین جا برای آخرین بار جواب می دهم که زندگی هرکسی مربوط به خودش است و خودش باید بخواهد تغییرات مثبت در آن ایجاد کند. من و شما نه می توانیم و نه اجازه داریم زورکی زندگی دیگران را بهبود ببخشیم. غیر مستقیم به خواهر خود بگویید وبسایت گیس گلابتون و کتاب ازدواج مثل آب خوردن آسان است! وجود دارد. همین. دست از تلاش برای نجات خواهران خود بردارید. به خود نگاه کنید و ببینید کجای زندگی خودتان نیاز به توجه بیشتری دارد. انرژی خود را صرف بهتر کردن زندگی خود کنید.

حدود پانزده نفر از شما گفته اید که خواستگار خوبی ندارید و یا اصلا خواستگار ندارید یا از پسری خوشتان می آید و نمی دانید چطور نظر او را به ازدواج با خود جلب کنید. کتاب ازدواج مثل آب خوردن آسان است! به همین منظور نوشته شده است. انجام این تمرینات باعث می شود، متوجه شوید به جای آن که مجرد بودن خود را به گردن دیگران بیندازید، به افکار، رفتار و خواسته های خود بیشتر دقت کنید و سهم خود را در مجرد ماندن دریافت کنید. در این کتاب راه های مناسبی برای تغییر سطح انرژِی خود می آموزید. کم کم متوجه می شوید، اکثر مردهای ایرانی عاشق ازدواج و تشکیل خانواده هستند. دور و بر شما پر از مردهای نجیب و اهل زندگی است و جذب کردن آنها نیازی به حیله و سیاست و کارهای محیرالعقول ندارد.

دوستی گفته می خواهد با یک مرد زن دار ازدواج کند ... خب من چی بگویم ...خودت می دانی داری از چاله به چاه می افتی ... گفتن من بیفایده است.

دوستی می گوید در جریان طلاق است و با پسری هم دوست شده ... باز هم من چه بگویم ... خودت هم می دانی که باید یک پرونده را ببندی و بعد سراغ بعدی بروی ... من نظر خود بارها  درباره صداقت و روراستی گفته ام. شما خودتان هم می دانید چی خوب است و چی بد است.

دوستی بارها بارها از من پرسیده است در باشگاه انقلاب در کدام جاده راه می رفته ام که می توانستم با آدمهای جدید آشنا بشوم! من نمی فهمم چرا این دوست عزیز من اصرار دارد این سوال را تکرار کند. به چه نیجه ای می خواهد برسد. توصیه می کنم به الگوی وسواسی و گیر دادن خودش توجه کند. شاید مطالب زیادی در مورد خودش متوجه بشود.

بعضی از دوستان سوالات بسیار خصوصی خود را پرسیده اند که با توجه به معذوریات یک وبسایت عمومی، از پاسخ دادن به آنها معذورم.

یکی گفته خانه شان خیلی شلوغ است و او آرامش ندارد. خب من هم خیلی به سکوت و تنهایی نیاز دارم. در دوران امتحانات مدرسه و اوایل تابستان، چون در خانه حتی یک ساعت تنها نیستم، دیوانه می شوم. ضمن همدردی با دوست عزیزم، نمی دانم باید چه بکنی. اگر می فهمیدم، برای سلامت روانی خودم هم خوب بود!

بقیه سوالات را در همان بخش "پرسش و پاسخ" در طول هفته آینده جواب خواهم داد. خواهش می کنم سوالات شخصی خود را همانجا مطرح کنید. چون هر جای دیگر که بپرسید، حذف می شود. ممنونم که مرا امین و معتمد خود می دانید. البته من جواب همه سوالات را نمی دانم. جواب بعضی از سوالات را نمی شود عمومی داد. جواب دادن به بعضی سوالات بیهوده است. و خلاصه این که ما خیلی مخلصیم و خواندن نوشته های شما، قلب و روح مرا شاد می کند. خوب باشید. گیس گلابتون

 

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

hedieh

سلام:) خیلی خیلی ممنون که گزارش کلاس رو دادین.خیلی ممنون:)واقعا دوست داشتم که بدونم چه جوری بوده. خوشحالم که بعد از کلاس کلی شاد و پر انرژی بودین. حتما بچه های کلاس هم همین فکر رو می کنن. دوست داشتیم باشیم...اما دوری راه:) همیشه شاد باشین و سلامت

پاسخ
خانمی

سلام سلام گیس گلابتونی :* منم خیلی دلم میخواست به کلاس بیام ، اما به دلایلی امکان پذیر نبود ، خوشحالم که از وبسایت میتونم استفاده کنم و گیس گلابتون رو اینجا داریم:)

پاسخ
فخری

سلام چقدر جای من خالی بوده خیلی به کلاستون فکر میکردم. جای منو خالی کنید:*

پاسخ
مژی

چقدر دوست داشتم منم میتونستم شرکت کنم براتون سلامتی و شادی همیشگی خواستارم.:)

پاسخ
شهناز

سلام به آناهیتای عزیزم، معلم زندگیم. من از کلاس روز پنجشنبه استفاده زیادی کردم. به قول شما این گفته های کلاس رو قبلا هم شنیده بودم. ولی حضور داشتن یه چیز دیگست. انرژی که از این طریق دریافت میکنیم خیلی متفاوته. هم صحبتی با دوستامون و استفاده از تجربیات اونها و اینکه میفهمیم مثلا فلان مسئله و یا مشکل فقط برای ما نیست و یاد میگیریم که چجوری زندگی رو برای خودمون قشنگتر کنیم و ... همه اینها راه و رسم جدیدی از زندگی رو پیش روی ما قرار میده. راستی میخواستم پیشنهاد بدم که تو هر جلسه از کلاس بچه ها مثل دفعه قبل کنار هم ننشینن که بتونیم اینجوری با دوستای دیگمون هم بیشتر آشنا بشیم. سپاس فراوان. بوووووووس.

پاسخ
گیس گلابتون

شهناز جون حتما همین کار را می کنیم. قرار است شما ده نفر بهترین خواهران هم باشید.

پاسخ
دریا

گیس گلابتون عزیزم! رفته ام سفر و یک جای خیلی باحال را دیده ام و درباره اش یک سورپرایز اساسی دارم برات. عکسهاش را می گذارم و توضیح هم می دم. فعلا.

پاسخ
دخترک پاییز

هوم... چه خوب که نوشتی... تموم دیروز فکر و حواسم به این بود که کلاست چطور برگزار شده... تصورت کردم با کلی انرژی و هیجان و اون لبخندهات که چه انرژی های مثبتی رو رو به دوستان منتقل میکنی... :) برای تک تک این ده نفر خوشحالم و امیدوارم بهترین بهره رو از این با هم بودن ها و یاد گرفتن ها ببرند و روزی برسه که همه اشون از موفقیت های روز افزونشون بنویسند. دل همگیتون خوش.

پاسخ
مريم م

سلام گيس گلابتون جون مرسي از گزارش كلاس من چند بار ازتون باشگاه انقلاب پرسيدم براي اينكه دوست داشتم با تجربيات ديگران آشنا شم من خودم هر تجربه اي داشته باشم در اختيار ديگران مي ذارم چون چندبار باه صحبت كرده بودم و به نظرم ايده هاتون جالب بود خواستم كمك بگيرم همين!!!!!

پاسخ
سمانه

سلاااااااااااااام به گیس گلابتون عزیزم بوس

پاسخ
دختر خاك

خدا رو شكر كه بهتون خوش گذشت...

پاسخ
شبنم

سلام منم دوست داشتم شرکت کنم و میلم فرستادم ولی جواب نگرفتم!

پاسخ
اندر احوالات

نمی دونید چه کلاسی بود عالی عالی عالی مطالب خیلی نیاز به تفکر داشتند با اینکه ساده عنوان می شدند جای همه دوستای گلی که دوست داشتند اونجا بودند خالی بود ایشالا روزی همه دوستان بتونیم کنار هم تو یه سالن آمفی تئاتر جمع بشویم

پاسخ
نرگس

اين اولين كامنت منه كلاس خيلي خوب و تاثير گذار بود يعني من توي همين يك جلسه به كشفياتي در مورد خودم دست پيدا كردم كه خيلي برام جالب بود بي صبرانه هم منتظر جلسه بعدي هستم

پاسخ
سپيده

كاشكي منم مي تونستم شركت كنم آخه ساكن تهران نيستم ولي سعي مي كنم نهايت استفاده رو از سايتت بكنم

پاسخ
گیس گلابتون

وااااااااااااااای کاش تو هم بودی بانو. انشاالله بار بعد عزیزکم

پاسخ
گلابتون بانو

حیف که من دیر خبردار شدم کلاس گذاشتین!!! تو یکیاز وبلاگ ها خوندم بعد هم این جا!

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
Here you can buy Louis Vuitton Bags Replica : Top 5 Tips For Designer Handbag Care Handbags are fashion accessories that women cannot do without. Anytime a woman goes out, she almost always carries a handbag or purse the woman's to carry personal items she need like makeup, credit cards, cash, cellular phones, different items. Women always locate it fun to fit their handbags with the outfits potentially they are wearing. A number of handbag styles to select from which makes shopping for handbags a truly fun and exciting experience. A woman should have at least three handbag styles to complement them her outfits and here're the three best handbag styles every single woman should have. Tote: A tote is often a stylish good reputation a carry-all bag, in order to mention be wrongly identified as a cloth shopping designer handbag. Totes are recognized for transporting larger items that would not ordinarily fit best suited handbag, regarding gym clothes, yoga mats, tennis shoes, newspapers, magazines, and pad-type electronic equipments. Totes also are actually excellent travel items since a good deal can be sandwiched in just. A Clutch handbag is really a small, rectangular evening bag that comes without a handle. If people use carried in your hands and is small, providing room as well as the a woman's small personal items. Women would only carry makeup and other little things in the clutch handbag which can either be casual or chic in kind. These handbags are meant in order to use during formal functions as well as in the days or weeks. They are very convenient to carry because in addition to size additionally come regarding elegant blueprints. Secondly, since handbags include many categories, you ought to choose one that a majority of fits you. The categories of handbags that may get choose are clutch, hobo, tote, wristlet, satchel and shoulder tote. Also, you have to that the handbag you decide can accommodate your should receive. Contact the handbag's manufacturer directly to make sure that specific functions. For example, when the handbag looks appealing, however many details are questionable, such as the color, the manufacturer will give you the chance to confirm if they ever released a handbag of that style. It is actually important to try to to your research on what the handbag you have opted should be similar to. If you have any nearby boutique or department store that carries the handbag you want, you should really be visiting of which. Take along a checklist. even perhaps print out the photos throughout the eBay listing to tote around. If you're plus-sized, go plus-sized as well. Forget cute and diminutive. You are not this proportions-wise; why when your handbag be otherwise? A limited tote, even though it's the loveliest designer handbag to ever grace a catalogue, will only make seem like a truck. Work with your size and work with your bag by going for totes which wider than the regular hobo bag. It's also a choice to get bags with short or medium-length ties. On the online market place you get to see regarding designs too as combinations which include the latest any way you like trends. Acquire to compare the products too before ordering. For happen opt for to buy more than one handbag, almost certainly that may never get a gigantic discount from a wholesaler besides free shipping too. personal handbag, fake designer, fashion handbags, lighter handbag
cartier schmuck replica deutschland van cleef replica Bvlgari B.ZERO1 replica fake bvlgari ring bracelet love Cartier replique cartier love ring replica cartier trinity ring replica cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica 1:1 juste un clou replica cartier bracelet replica fake chanel shoes replique louboutin replica gucci shoes louis vuitton wallet replica louis vuitton wallet replica replica louis vuitton wallet replica louis vuitton backpack Bolsos Louis Vuitton outlet louis vuitton sling Bag replica dior replica replica louis vuitton luggage louis vuitton backpack replica louis vuitton duffle bag replica louis vuitton Pochette replica replica louis vuitton wallet replica handbags australia Cartier dupe Armband replica louis vuitton Pochette replica louis vuitton replica men fake louis vuitton gürtel replica handbags in usa replica borse louis vuitton louis vuitton neverfull replica replica borse louis vuitton louis vuitton turkei online chanel tasche fake fake louis vuitton backpack chanel shoes replica louis vuitton imitazioni Best Fake Jordan 1 chanel replica chanel replica replica chanel backpack Fendi Peekaboo replica Sac goyard pas cher sac hermes pas cher Sac chanel pas cher chine imitation sac hermes imitazioni louis vuitton louis vuitton hat replica sac dior pas cher chine imitation louis vuitton fake louis vuitton wallet louis vuitton shoes replica louis vuitton wallet replica fake louis vuitton wallet replica louis vuitton m40780 replica louis vuitton wallet