مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
آدم‌های شاد و موفق
1390/08/20 00:00

گزارش کلاس و جواب به چند سوال تکراری

سلام و صد سلام

یک گزارش کوچک از کلاس هدفگذاری برایتان می نویسم.

مطب من انججاره ای است و دو پزشک و یک دندانپزشک و یک تزریقاتی دارد. هر کدام از ما اتاق خود را پاکیزه و منظم نگه می داریم، ولی در مورد نظافت دستشویی، هال و آبدارخانه، کسی زیر بار نمی رود. شش ماه قبل با فشار من، یک نظافتچی کل مطب را تمیز کرد و هر کدام ما از ما سهم خود را پرداختیم. این هفته من دوباره درخواست تمیزکاری دادم. کسی به روی خودش نیاورد. هزینه آن را خودم متقبل شدم  و پس از شش ماه، مطب برق افتاد !

ما این مشکل را در ساختمان مسکونی خود هم داریم. یعنی کسی زیر بار نظافت منظم راهرو نمی رود. منتظر می شویم یکی مهمانی داشته باشد و کثافات چند ماهه ما را پاک کند. نمی دانم راه حل آن چیست. فکر کنم باید یک نشست دسته جمعی بگذارم.

بگذریم. من ساعت نه صبح مطب بودم تا صندلی های بچینم و از مرتب بودن مطب مطمئن بشوم. از ساعت نه نیم یکی یکی بچه های از راه رسیدند. ده خانم پرانرژی، باهوش، تحصیل کرده و مصمم. رده سنی سی سال است. جوان ترین آنها فقط 21 سال دارد.  سه نفر متاهل هستند. اگر اجازه بدهند، عکس و اسم آنها را در وبسایت خواهم گذاشت. اول باید اجازه بگیرم.

جلسه راس ساعت ده شروع شد. البته یکی از خانمها دیر رسید. ما منتظر او نشدیم. قرار بود صدای موبایل هر کس در بیاید، جلسه بعد برای همه خوراکی بیاورد. به این دلیل کلاس ما هفته آینده لواشک و کیک بستنی خواهد خورد!

جلسه سه ساعت طول کشید و فقط 15 دقیقه برای صرف چای و شیرینی و آب میوه تنفس داشتیم.

مباحثی که مطرح شد همین هاست که در وبلاگ نوشته شده است. کمی پیازداغش بیشتر است. خب ... من هم یک مقدار دلقکبازی در می آورم که موضوع بهتر در ذهن جاگیر شود. چیزی که از نظر خود من خیلی مفید است، تمرینات عملی کلاس است. تمرین هدفگذاری، دوست داشتن خود، حمایت از خود و دوستان برای رسیدن به اهداف و خواسته ها.

پس از کلاس، من شاد و خوشحال بودم. در عالم هپروت بودم. تک تک دوستانم را به خاطر می آوردم و شجاعت آنها را تحسین می کردم. شجاعت تغییر دادن زندگی خود، بجای ماندن در دام غرغر و نق نق و شکایت از زمین و زمان. آفرین بر شما. و آفرین بر تک تک شما خوانندگان این وبسایت که شاید به خاطر دوری راه، محدودیت ظرفیت کلاس، کمی وقت و هزار مطلب دیگر موفق به حضور در این کلاس نشدید، ولی از کلمه به کلمه این نوشته ها دارید حداکثر استفاده را می برید و زندگی بهتری برای خود و اطرافیان خود می سازید.

 

پ ن: چند تا از سوالات تکراری را همین جا جواب می دهم.

 حدود ده نفر از شما در مورد خواهران خود پرسیده اید. این که آنها خواستگار مناسب ندارند یا در مقابل ازدواج مقاومت می کنند. همین جا برای آخرین بار جواب می دهم که زندگی هرکسی مربوط به خودش است و خودش باید بخواهد تغییرات مثبت در آن ایجاد کند. من و شما نه می توانیم و نه اجازه داریم زورکی زندگی دیگران را بهبود ببخشیم. غیر مستقیم به خواهر خود بگویید وبسایت گیس گلابتون و کتاب ازدواج مثل آب خوردن آسان است! وجود دارد. همین. دست از تلاش برای نجات خواهران خود بردارید. به خود نگاه کنید و ببینید کجای زندگی خودتان نیاز به توجه بیشتری دارد. انرژی خود را صرف بهتر کردن زندگی خود کنید.

حدود پانزده نفر از شما گفته اید که خواستگار خوبی ندارید و یا اصلا خواستگار ندارید یا از پسری خوشتان می آید و نمی دانید چطور نظر او را به ازدواج با خود جلب کنید. کتاب ازدواج مثل آب خوردن آسان است! به همین منظور نوشته شده است. انجام این تمرینات باعث می شود، متوجه شوید به جای آن که مجرد بودن خود را به گردن دیگران بیندازید، به افکار، رفتار و خواسته های خود بیشتر دقت کنید و سهم خود را در مجرد ماندن دریافت کنید. در این کتاب راه های مناسبی برای تغییر سطح انرژِی خود می آموزید. کم کم متوجه می شوید، اکثر مردهای ایرانی عاشق ازدواج و تشکیل خانواده هستند. دور و بر شما پر از مردهای نجیب و اهل زندگی است و جذب کردن آنها نیازی به حیله و سیاست و کارهای محیرالعقول ندارد.

دوستی گفته می خواهد با یک مرد زن دار ازدواج کند ... خب من چی بگویم ...خودت می دانی داری از چاله به چاه می افتی ... گفتن من بیفایده است.

دوستی می گوید در جریان طلاق است و با پسری هم دوست شده ... باز هم من چه بگویم ... خودت هم می دانی که باید یک پرونده را ببندی و بعد سراغ بعدی بروی ... من نظر خود بارها  درباره صداقت و روراستی گفته ام. شما خودتان هم می دانید چی خوب است و چی بد است.

دوستی بارها بارها از من پرسیده است در باشگاه انقلاب در کدام جاده راه می رفته ام که می توانستم با آدمهای جدید آشنا بشوم! من نمی فهمم چرا این دوست عزیز من اصرار دارد این سوال را تکرار کند. به چه نیجه ای می خواهد برسد. توصیه می کنم به الگوی وسواسی و گیر دادن خودش توجه کند. شاید مطالب زیادی در مورد خودش متوجه بشود.

بعضی از دوستان سوالات بسیار خصوصی خود را پرسیده اند که با توجه به معذوریات یک وبسایت عمومی، از پاسخ دادن به آنها معذورم.

یکی گفته خانه شان خیلی شلوغ است و او آرامش ندارد. خب من هم خیلی به سکوت و تنهایی نیاز دارم. در دوران امتحانات مدرسه و اوایل تابستان، چون در خانه حتی یک ساعت تنها نیستم، دیوانه می شوم. ضمن همدردی با دوست عزیزم، نمی دانم باید چه بکنی. اگر می فهمیدم، برای سلامت روانی خودم هم خوب بود!

بقیه سوالات را در همان بخش "پرسش و پاسخ" در طول هفته آینده جواب خواهم داد. خواهش می کنم سوالات شخصی خود را همانجا مطرح کنید. چون هر جای دیگر که بپرسید، حذف می شود. ممنونم که مرا امین و معتمد خود می دانید. البته من جواب همه سوالات را نمی دانم. جواب بعضی از سوالات را نمی شود عمومی داد. جواب دادن به بعضی سوالات بیهوده است. و خلاصه این که ما خیلی مخلصیم و خواندن نوشته های شما، قلب و روح مرا شاد می کند. خوب باشید. گیس گلابتون

 

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
hedieh

سلام:) خیلی خیلی ممنون که گزارش کلاس رو دادین.خیلی ممنون:)واقعا دوست داشتم که بدونم چه جوری بوده. خوشحالم که بعد از کلاس کلی شاد و پر انرژی بودین. حتما بچه های کلاس هم همین فکر رو می کنن. دوست داشتیم باشیم...اما دوری راه:) همیشه شاد باشین و سلامت

پاسخ
خانمی

سلام سلام گیس گلابتونی :* منم خیلی دلم میخواست به کلاس بیام ، اما به دلایلی امکان پذیر نبود ، خوشحالم که از وبسایت میتونم استفاده کنم و گیس گلابتون رو اینجا داریم:)

پاسخ
فخری

سلام چقدر جای من خالی بوده خیلی به کلاستون فکر میکردم. جای منو خالی کنید:*

پاسخ
مژی

چقدر دوست داشتم منم میتونستم شرکت کنم براتون سلامتی و شادی همیشگی خواستارم.:)

پاسخ
شهناز

سلام به آناهیتای عزیزم، معلم زندگیم. من از کلاس روز پنجشنبه استفاده زیادی کردم. به قول شما این گفته های کلاس رو قبلا هم شنیده بودم. ولی حضور داشتن یه چیز دیگست. انرژی که از این طریق دریافت میکنیم خیلی متفاوته. هم صحبتی با دوستامون و استفاده از تجربیات اونها و اینکه میفهمیم مثلا فلان مسئله و یا مشکل فقط برای ما نیست و یاد میگیریم که چجوری زندگی رو برای خودمون قشنگتر کنیم و ... همه اینها راه و رسم جدیدی از زندگی رو پیش روی ما قرار میده. راستی میخواستم پیشنهاد بدم که تو هر جلسه از کلاس بچه ها مثل دفعه قبل کنار هم ننشینن که بتونیم اینجوری با دوستای دیگمون هم بیشتر آشنا بشیم. سپاس فراوان. بوووووووس.

پاسخ
گیس گلابتون

شهناز جون حتما همین کار را می کنیم. قرار است شما ده نفر بهترین خواهران هم باشید.

پاسخ
دریا

گیس گلابتون عزیزم! رفته ام سفر و یک جای خیلی باحال را دیده ام و درباره اش یک سورپرایز اساسی دارم برات. عکسهاش را می گذارم و توضیح هم می دم. فعلا.

پاسخ
دخترک پاییز

هوم... چه خوب که نوشتی... تموم دیروز فکر و حواسم به این بود که کلاست چطور برگزار شده... تصورت کردم با کلی انرژی و هیجان و اون لبخندهات که چه انرژی های مثبتی رو رو به دوستان منتقل میکنی... :) برای تک تک این ده نفر خوشحالم و امیدوارم بهترین بهره رو از این با هم بودن ها و یاد گرفتن ها ببرند و روزی برسه که همه اشون از موفقیت های روز افزونشون بنویسند. دل همگیتون خوش.

پاسخ
مريم م

سلام گيس گلابتون جون مرسي از گزارش كلاس من چند بار ازتون باشگاه انقلاب پرسيدم براي اينكه دوست داشتم با تجربيات ديگران آشنا شم من خودم هر تجربه اي داشته باشم در اختيار ديگران مي ذارم چون چندبار باه صحبت كرده بودم و به نظرم ايده هاتون جالب بود خواستم كمك بگيرم همين!!!!!

پاسخ
سمانه

سلاااااااااااااام به گیس گلابتون عزیزم بوس

پاسخ
دختر خاك

خدا رو شكر كه بهتون خوش گذشت...

پاسخ
شبنم

سلام منم دوست داشتم شرکت کنم و میلم فرستادم ولی جواب نگرفتم!

پاسخ
اندر احوالات

نمی دونید چه کلاسی بود عالی عالی عالی مطالب خیلی نیاز به تفکر داشتند با اینکه ساده عنوان می شدند جای همه دوستای گلی که دوست داشتند اونجا بودند خالی بود ایشالا روزی همه دوستان بتونیم کنار هم تو یه سالن آمفی تئاتر جمع بشویم

پاسخ
نرگس

اين اولين كامنت منه كلاس خيلي خوب و تاثير گذار بود يعني من توي همين يك جلسه به كشفياتي در مورد خودم دست پيدا كردم كه خيلي برام جالب بود بي صبرانه هم منتظر جلسه بعدي هستم

پاسخ
سپيده

كاشكي منم مي تونستم شركت كنم آخه ساكن تهران نيستم ولي سعي مي كنم نهايت استفاده رو از سايتت بكنم

پاسخ
گلابتون بانو

حیف که من دیر خبردار شدم کلاس گذاشتین!!! تو یکیاز وبلاگ ها خوندم بعد هم این جا!

پاسخ
گیس گلابتون

وااااااااااااااای کاش تو هم بودی بانو. انشاالله بار بعد عزیزکم

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه