مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «پولدار شوید!» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد .

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1390/08/20 00:00

سودجویی خوب است یا بد؟

تازگی ها به در و دیوار شهر جملات خوبی می نویسند. جمله کوتاهی که برای چند دقیقه ذهن آدم را درگیر می کند و تاثیر خوبی می گذارد. از آقای شهردار بابت این کار زیبا تشکر می کنم.

روزی آقای شوشو جمله ای را به من نشان داد: "پول دادن به متکدیان خیابانی، پول ریختن به جیب سودجویان است." یا جمله ای شبیه به این. من با پول دادن به گداهای سرچهارراه ها مخالف هستم و دوستانی که مطالب "ده گام تا ثروت" را مطالعه می کنند، می دانند که از نظر من مفهوم خیریه ، مفهومی بسیار بزرگتر از پول خرد و اسکناسی پاره کف دست گدا گذاشتن است.گفتم: خب؟

-          توجه کرده ای که در فرهنگ ما "سودجو" بودن، صفت بدی است و "افراد سودجو" آدم های بدی هستند؟!

تازه متوجه منظورش شدم. حق با اوست. در فرهنگ ما، سودجویی کار بدی است. به همین دلیل وقتی می خواهند به ما آموزش بدهند که خیریه را در جهت صحیح صرف کنیم، ما را از پر کردن جیب افراد سودجو نهی می کنند. باز هم تکرار می کنم که من مخالف پول دادن به گدایان سرچهارراه ها هستم. هم چهره شهر زشت می شود، هم سوءاستفاده از زنان و کودکان رایج تر می گردد. ولی کلمه "سودجو"...

در واقع همه ما باید سودجو باشیم!

همیشه و همه حال باید حواس مان باشد که چه چیزی به نفع و سود ماست و همان کار را انجام بدهیم. می خواهیم در دانشگاه قبول بشویم. چه کاری به سود ماست؟ درس خواندن و ورزش مرتب؟ یا همه فیلم های جدید را تماشا کردن؟

می خواهیم ازدواج کنیم. چه کاری به سود ماست؟ معاشرت با آدم های جدید؟ یا چسبیدن به یک رابطه بی سرانجام و نامناسب؟

می خواهیم خوب پول دربیاوریم. چه کاری به نفع ماست؟ با پشتکار و عشق کار کردن؟ یا وبلاگ گردی و شایعه سازی در محیط کار؟

می خواهیم از نظر مالی توانا و مستقل باشیم؟ چه کاری به سود ماست؟ پس انداز و انجام تمرینات "ده گام تا ثروت"؟ یا موبایل مدل جدید خریدن و هر شب رستوران غذا خوردن؟

حتی خدا هم از ما می خواهد به دنبال سود خود باشیم. در این دنیا خوبی کنیم، تا در آن دنیا صد مقابل پاداش بگیریم.

همیشه به دنبال سود خود باشید. ببینید چه چیزی به نفع شماست و سود شما در چه چیزی است و همان را انجام بدهید. از سود بردن نترسید. یادتان باشد حتما در مقابل کارهایی که انجام می دهید، دستمزد بگیرید. زیادی رایگان کار کردن، به آدم احساس اجحاف می دهد. دیگران را نیز متوقع و وابسته می کند. وقتی احساس اجحاف کنید، کم کم از ادامه کار باز می مانید. پس در مقابل کار خوبی که انجام می دهید، دستمزد خوبی هم بگیرید. دستمزد دیگران را هم به موقع و با انصاف بپردازید.

یادتان باشد که پول بد نیست. بلکه کار کردن مثل یک برده در تمام عمر برای پول، بد و شیطانی است. شما باید بتوانید بسادگی و به اندازه کافی پول دربیاورید تا بتوانید همه کارهای خوبی که می خواهید، انجام بدهید. باید آنقدر پول داشته باشید که فکرتان مشغول پول نباشد، بلکه به فکر ساختن دنیایی بهتر برای خود و دیگران باشید.

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

ابی چون اسمان

من هم اصلا به گداهای سر چهارراه پول نمیدم جالبه به بعضی هاشون کمک نمیکنی حرف بد میزنند و نفرین میکنند بیشتر انگار باجگیرندقهقهه

پاسخ
آرزوجون

ممنون خانوم دکتر. چشمگل

پاسخ
ایران دخت

بغلبغل

پاسخ
تندیس

خیلی خوب بود مطالب اموزنده ای بود

پاسخ
آشتی

لایک!!!!!!!!!!! صد در صد با همه اش موافقم!قلب

پاسخ
پریسا-سادگی
http://www.52391.blogfa.com

این که افکار عمومی سودجویی را منفی ارزیابی می کند برخاسته از همان تفکریست که توانگری و خلافکاری را برابر می داند و پول داشتن زیاد و
به دنبال درآمد و پول بودن را نهی کرده.
یعنی باورهای ناکارآمد ما در مورد پول باید دوباره
ارزیابی شوند.

پاسخ
parizamani68

مرسی از متن زیبا و تامل برانگیزتون منم به گدا ها پول نمیدم . این جملات واقعا جالبن در سطح شهر .

پاسخ
sagede

سلام خانوم دکتر موافقم درقران هم امده است که خداوند میفرماید با من معامله کنید تا سود خوبی بگیرید بهترین معامله :معامله با خدا است که هم سود مادی داره هم معنوی

پاسخ
مریمی

آخ آخ آخ گیس گلابتون! از زبان من حرف زدی انگار...چقدر از این استفاده های نامناسب از کلمات بدم میاد: سودجویی...به فکر خود بودن(انگار نه انگار که وظیفه هر کسی است در درجه اول به فکر خودش باشد )فداکاری(یعنی تو خودت را نادیده بگیر و در سختی بیفت تا من راحت باشم.حتی اگر راههای دیگری هم هست) و از همه چندش آور تر محاسبه مداوم در آمد آدمهای ثروتمند تر یا موفقتر و بعد نچ نچ و حسادت بابت درآمدی که خودشان عرضه و توانایی کسب آنرا نداشته اند یا دلشان نخواسته وقت عزیزشان را صرف کسب مهارت برتری بکنند.

پاسخ
خانمی
http://kisslife.blogsky.com

من هم با پول دادن به گدایان مخالفم . چشم گیس گلابتونگل

پاسخ
mina-life

می خواهم انسان توانگری باشم.

آناهیتای عزیزم تو را خیلی زیاد دوست می دارم.

پاسخ
ازاده

من تو شهر خودمون هعر از گاهی به افرادی که معلولیت جسمی شدیدی دارند و تققاضای پول میکنند پول میدم واقعا نمیتونم ساده و بی خیال از کنارشون بگذرم شاید اگر جور دیگه ای میتونستم کمکشون کنم همون کارو براشون انجام میدادم

پاسخ
desiree
http://desiree.persianblog.ir

این پست عالی بود گیس گلابتون جان، خیلی خیلی ممنونم ازت

پاسخ
منیره

مرسی بانظرتان موافقم

پاسخ
هامان

گیس گلابتون عزیز طبق معمول هامان نمی تونه ده گام تا ثروت رو بخونه کمک کمک

پاسخ
روبيكا

تشكر هزار ان بار خانم دكتر عزيز....كيف كردم به خدا...

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه