مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «پولدار شوید!» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد .

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1390/08/20 00:00

سوال: آیا روش تقسیم درآمد مال ثروتمندان است؟

سلام خانوم گیس گلابتون :) فکر نمیکنم تا حالا براتون کامنت گذاشته باشم. فقط خواستم بگم مطابق همین حساب و کتابی که شما گفتید، از پولی که برای خرج ضروری باید کنار بذارم (یعنی 60 درصد درآمد)، کرایه خونه و بیمه و شارژ ساختمون رو که کم کنم فقط 26 هزار تومان باقی میمونه!!! خب نظرتون جیه؟ از کدوم بخش حذف کنم که این فقط جواب بده؟! خانوم گیس گلابتون این تقسیم بندی مال موقعیه که شما اونقدر پول دارید که بتونید تقسیم بندیش کنید. فعلا بذارید زوم کنیم روی پولدار شدن تا بعد ببینیم چجوری تقسیم بندی کنیم. :) انی وی میخونمتون و نوشته هاتون رو اغلب دوست دارم :)

 

از توجهی که به نوشته های من دارید، ممنونم. خوشحالم که از خاموشی درآمدید و دیدگاهتان را بیان کردید. به نظر می رسد ما در این مورد خاص تفاوت دیدگاه داریم.

 

هرچه در زندگی ما وجود دارد، انعکاس افکار ماست. وقتی طرز فکر خود را تغییر بدهیم، زندگی ما عوض می شود. وقتی طرز فکر قدیمی خود را نگه داریم، زندگی ما همین که هست، باقی می ماند.

 

در این بخش از وبسایت می خواهم قدم به قدم طرز فکر ثروتمندان را آموزش بدهم تا هم خودم این آموزشها را بهتر یاد بگیرم و هم شما فرزندان سرزمینم شاد و خلاق و ثروتمند باشید.

 

توصیه می کنم تقسیم درآمد خود به  چهار بخش راجدی بگیرید. صبر نکنید اول ثروتمند شوید و بعد از خود مراقبت کنید. صبر نکنید اول ثروتمند شوید و بعد احسان و خیریه انجام بدهید. صبر نکنید اول ثروتمند شوید و سپس حساب استقلال مالی باز کنید.

 

این روشها مال کسانی است که در حال حاضر پولدار نیستند ولی می خواهند ثروتمند شوند. اول باید طرز فکر ثروتمندان را تقلید کنیم تا کم کم خودمان وارد جرگه آنها شویم.

 

به محض این که پولی به دستتان رسید، آن را به چهار قسمت تقسیم کنید. مخارج ضروری خود را فقط فقط از 60% درآمد خود بپردازید. فکر کنید فقط همین قدر پول دارید. همین الان احسان کنید، همین الان از خودتان مراقبت کنید، همین الان سنگ بنای استقلال مالی خود را بگذارید.

 

دوست عزیزم، لازم نیست اول شارژ و قبض آب و برق را بپردازید! بگذار آنها منتظر بمانند. اول بدهی خود را به خدا و آینده خودتان  بپردازید! بقیه آدمها و دولت و صاحب ساختمان صبر کنند.

 

نترسید اگر به آدمهای دیگر بدهکار بشوید. بلکه نگران این باشید اگر به خودت و خدا بدهکار باشید، چه می شود ... اگر آینده تان را نسازید چه به سرتان خواهد آمد؟

 

بدون اما و اگر این روش را امتحان کنید. از نتیجه آن شگفت زده خواهید شد. وقتی خود را وادار می کنید با 60% درآمدت مخارج ضروری را بپردازید، مغزتان کار می افتد که درآمد بیشتری بسازید، کارتان را بهتر و باکیفیت تر انجام  و مخارج  خود را کاهش دهید.

 

به من اعتماد کنید! این روش جواب می دهد! وقتی از این روش استفاده کنی می فهمید قفط فقط دو راه پیش رو دارید:

 

یا درآمد خود را افزایش دهید یا مخارج خود را کاهش دهید. راه سومی وجود ندارد!

 

اگر به روش قدیمی خود ادامه بدهید نتیجه فعلی تکرار می شود. شما می مانید و 26000هزار تومان که اشکتان را درمی آورد... این نتیجه شما را خسته کرده است. مگر نه؟ از حرص و جوش خوردن برای پول خسته شده اید؟ مگر نه؟ از این تله بیرون بیایید. دنیا پر از فراوانی است. برای همه ما جا هست. برای همه ما ثروت هست. مردم برای کالای خوب، خدمت خوب پول می دهند. خوب هم پول می دهند.

 

از همین امروز شروع کنید و چند ماه دیگر برای ماتعریف کنید که چه دنیای شگفت انگیزی را تجربه کرده اید. انتخاب دفتر حسابداری یا نرم افزار با خودتان است.

 

سپاسگزارم که دیدگاه خود را بیان کردید. خواهش می کنم در آینده هم در نوشته های من دقت کنید و از بیان دیدگاه خود دریغ نفرمایید.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

ثمین

من یه مشکل دارم. نمی دونم مثلا کادویی که برای دوستی می خرم یا مثلا گه گاهی که نه صرفا برای خوشگذرونی بلکه از سر مجبوری می رم جزو کیف و خوشیه یا مخارج ضروری؟!

پاسخ
گیس گلابتون

ثمین جون این خرج را جزو ضروریات حساب کن!!!! خداییش خیلی زور دارد. می دانم! به امید روزی که این قبیل خجالتها را کنار بگذارم و راحت نه بگویم:))))

پاسخ
آنا

من برای تقسیم درآمد یه مشکلی دارم. میدونم شاید خسیس بازیه ولی احساس میکنم اون 5% زیاده. میشه کمش کنم مثلا 1 یا 2 درصد و به مخارج ضروری یا پس انداز اضافه کنم؟

پاسخ
soly

گیسو جون سلام من یه مشکل دارم؟ اگه کسی مجرد باشه و نیازهای ضروریش کمتر باز هم همون درصدها لازمه یا تحت شرایط میشه تغییرشون داد؟ دوم اینکه در شرایط دختر مجرد همین درصدهایی که شما گفتید موثره یا اگه مثلا درصد بیشتری پس انداز بشه ؟؟ مرسی

پاسخ
soly

مشکل2 من دقیقا نمیدونم منظور از کیف و خوشی چیه به جز وقتایی که با دوستامون میریم بیرون و تفریح می خوام بدونم مثلا اگه واسه خودمون یه لباس بخریم و یه خوراکی بخریم هم کیف و خوشیه یا ضروری؟

پاسخ
گیس گلابتون

سلی جون اگر برای سر کار رفتن لباس می خری یا برای نمردن از گرسنگی خوراکی می خری، ضروری است. اگر برای کیف و خوشی می خری، کیف و خوشی است. اگر می توانی بیشتر پس انداز کنی و زودتر سرمایه گزاری کنی، حتما این کار را بکن. البته از حساب ضروریات کم کن و نه از حساب دیگری.

پاسخ
vahideh

سلام، پولی که مثلا به مادر یا خواهر کوچکتر می دهیم جزو کدام دسته است؟

پاسخ
زهرا63

سلام گیس گلابتون جون من دو روز که با سایت شما آشنا شدم .و بعضی از نوشته ها رو خوندم که قدری با آموزه های دینی ما مغایرت داره مثلا .... نترس اگر به آدمهای دیگر بدهکار بشوی . نگران این باش که اگر به خودت و خدا بدهکار باشی چه میشود.....
خب اینکه آدم بدهکار خودش نباشه خیلی خوب ،اما ادای حق الناس واجب .

پاسخ
admin

من نگفتم پول مردم را بخورید و یک آب هم روش! من گفتم به بهانه پرداخت بدهکاری ها، از زیر خیریه دادن و پس انداز کردن در نرو. چون مدیون خدا و آینده خودت می شوی. اگر بدهکاری داری، از طرف مهلت می گیری و کم کم پولش را می دهی ولی حتما کار خیر و پس انداز انجام می دهی.
در دین ما می گویند کسب روزی حلال عبادت است. امام های ما همگی ثروتمند بوده اند و مردم را اطعام می کرده اند. حتی حضرت علی که می گوید الفقری فخری، کلی نخلستان داشته. هر شب برای یتیم ها از مال شخصی اش غذا می برده است. منظور او از فقر، فقر مادی نبوده. منظورش این بوده که من همیشه محتاج و گدای محبت خدا هستم.

پاسخ
mina azizi

سلام گیس گلابتجون عزیز
من امروز تصمیم به مرور دوباره مطالبتون دارم
من همیشه اجاره مطب و دستمزد منشی رو از درامد برمیداشتم اما امروز بیست درصد پس انداز رو جدا گردم ازون مبلغ اما برای خیریه درمان رایگان یا با تخفیف انجام میدم
گل

پاسخ
گیس گلابتون

این هم تصمیم خوبی است. ولی من از وقتی برای خیریه "پول" می پردازم، برکت زیادی به زندگی ام آمده.

پاسخ
الهه

سلام گیس گلابتون عزیز
یکی از دوستان در مورد 5% خیریه گفته بود که زیاده ...
من از چند سال پیش دقیقا همین مبلغ 5% رو به خیریه اختصاص دادم ... بله نسبتا زیاد بود(البته به نظر میاد) ولی واقعا جواب داد ...
من هرماه بی هیچ شک و شبهه و قاطعانه این مبلغ رو میدم و همیشه فکر میکنم همین باعث افزایش در آمدم شده ... واقعا تاثیر داشته ...
دوستان واقعا اینو تست کنن جواب میده

پاسخ
گیس گلابتون

وحیده جون اگر به آنها پول جیبی میدهی، ضروری است، چون تو هزینه آنها را متقبل شده ای. اگر به عنوان هدیه می دهی، کیف و خوشی است، چون داری از سخاوت خود لذت می بری.

پاسخ
نکته نظر

انی وی یعنی چی!!!معادل فارسی نداره؟؟!!:ا

پاسخ
سوشا

سلام من هنوز شاغل نشدم ولی از این ماه شروع میکنم پولهایی رو که درطول ماه جذب میکنم نگه دارم و آخرماه اونهارو به چهارحساب تقسیم کنم تا انشاالله برم سرکار و حقوق بگیرم
خیلی دوستتون دارم گیسوجانمگل این گل تقدیم به شما گل مهربونم

پاسخ
nina1367

سلام آنا جون . خسته نباشيد . من تازه با وب سايت اتون آشنا شدم و ديروز تمرين هاي گام اول رو نوشتم تا با همسرم با هم انجام بديم . امروز انجام دادمش.
فقط سوالي كه واسم پيش اومده و اگه جواب بدين ممنون اتون ميشم،‌اينه كه :
60% هزينه هاي ضروري شامل اقساط هم ميشه ؟ يا اينكه وقتي از كل دريافتي اقساط كسر شد اون رو به 4 قسمت تقسيم كنيم ؟
مرسي از مطالب خوبتووووون . موفق باشين هميشه

پاسخ
admin

نینا جون، پرداخت اقساط جزو هزینه های ضروری است. همیشه اول پول حساب استقلال مالی، کیف و خوشی و خیریه را اول کنار بگذار، بعد برو سراغ ضروری ها. وگرنه هیچوقت نوبت این سه حساب نخواهد رسید.
یک استثنا دارد. اگر برای خرید خانه و زمین وام گرفته ای، پرداخت قسط را می توانی جزو حساب استقلال مالی ات در نظر بگیری.

پاسخ
ماه تابان

سلام.ببخشید من چند جا قسط میدم.این تقسیم بندی از کل درآمد حساب میشه یا بعد از کسر قسط ها ؟

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه