مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «پولدار شوید!» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد .

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1390/08/20 00:00

دانش ثروتمند شدن

آیا فیلم "راز" را دیده اید؟ راندا برن در ابتدای فیلم توضیح می دهد که ایده این فیلم پس از خواندن یک کتاب قدیمی، به ذهن او خطور کرده است. این کتاب " دانش ثروتمند شدن" نوشته والاس واتل است که در سال 1910 منتشر شده است.

 

اولین جملات این کتاب مرا برجای خود میخکوب کرد. جملاتی برخلاف تمام باورها و عقایدی که از کودکی در ذهن من تزریق شده است:

 هرچه قدر در ستایش فقر، قلم فرسایی شود، واقعیت این است که وقتی می توانید کامل و موفق زندگی کنید که ثروتمند باشید. هیچ انسانی نمی تواند به بلندای توانایی های روح خود برسد، مگر آن که پول زیادی داشته باشد. برای فراهم کردن امکانات رشد شخصی، شرایط زیادی لازم است که این شرایط با پول مهیا می شود.

 

"فقرای نامدار" جزو اولین کتابهایی بود که در دوران کودکی خواندم. بیوگرافی مردان باهوش و با صلابتی که عمری را در راه اعتقاد خود زحمت کشیدند و ایستادگی کردند و عاقبت در فقر و نداری، رخت از جهان بستند. کتابی در ستایش سختکوشی و فقر. کتابی که تک تک کلمات آن بر ذهن جوان من حک شد. این کتاب و بسیاری نوشته های دیگر، مرا مطمئن کرد که کار ما در این جهان این است که در راه وظیفه و خدمت به مردم، از سلامت و شادکامی خود بگذریم و مال اندوزی را سخیف و خوار بشماریم و دلمان خوش باشد پس از مرگمان، نام ما را به نیکی ببرند.

 

اکنون می دانم که کار ما در این جهان، شادمانی و شادکامی است. وظیفه ما دنبال کردن رضایت و خوشبختی خود و دیگران است. البته لازم است همیشه بخاطر داشته باشیم که ابتدا رضایت و خوشبختی خود را مد نظر داشته باشیم. اگر ما خود را دوست نداشته باشیم یا خودمان شاد و خوشبخت نباشیم، هرگز نمی توانیم رضایت و خوشبختی سایر مردم را تحمل کنیم یا در ایجاد آن دست داشته باشیم.

 

امروز می دانم که حق با کتاب " دانش ثروتمند شدن" است. برای خوشختی لازم است پولدار باشیم. نمی دانم این ضرب المثل مسخره از کجا در ذهن من جاخوش کرده که "پول خوشبختی نمی آورد..." البته که می آورد. اعتماد به نفس و اطمینان خاطر ثروتمندان را می بینم و به قدمهای محکم آنان بر زمین حسرت می برم.

 

این کتاب گفته است: " همه می توانند ثروتمند شوند. پولدار شدن هیچ ربطی به هوش، سواد، ملیت، جنسیت، خانواده ندارد. چه بسیار دکترهایی که فقیرند و چه فراوان کم سوادانی که پولدار. افرادی از هیچ به همه چیز رسیده اند و وارثان ثروت، محتاج لقمه نان هستند. هر کسی می تواند ثروتمند شود، اگر کارها را به شیوه خاص انجام دهد."

 

شیوه خاص...این شیوه چیست که چه آن را آگاهانه انجام دهیم و چه غیرآگاهانه، ما را به ثروت و تمکن می رساند؟ دنباله مطلب را در اینجا بخوانید.

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
آزاده

دستت درد نکنه گیس گلابتون جان :* همین الان سی دی فیلم راز رو میز کامپیوتر جلومه میخوام بشینم ببینمش چقدر این فیلمو من دوست دارمممم

پاسخ
جور دیگر باید دید

من تک تک کلمات فیلم راز رو بلعیده ام! اگه بگم 100 بار دیدمش دروغ نگفتم. توی صوتی تکنولوژی فکر میگه به پول بی احترامی نکنین چون ازتون میرنجه و فقیر باقی میمونین همیشه بگین پول نعمت خداست و بابتش شکر گذار باشین اینطوری ثروت به سمتتون سرازیر میشه.

پاسخ
خانمی

اوهوم من دیدمش :) کل سی دی هاشو رو فک کنم 12 یا 14 تایی میشد . گیس گلابتون تو هم عنصر اب رو وقتی اسم الله روش نوشته شد دیدی ؟ انقدر قشنگه :))

پاسخ
علیرضا

از دوستانی که سی دی ها رو دیدن خواهش میکنم دستاورد هاشون رو هم اینجا بنویسن

پاسخ
پگاه

مي خواي بگي اثري نداره.من سي دي نديدم .ولي فصل اول كتابش و خوندم. وقتي مطلبي به ما ياد آوري مي كنه كه ما تو اين دنيا مختاريم و مي تونيم شرايط و تغيير بدهيم هرچند كوچك و انرژي خوبي براي زندگي به ما مي دهد حتي به اندازه يك ساعت،چه ضرري داره

پاسخ
هانيه

ميتوان اين طور گفت كه پول به تنهايي خوشبختي نمي اورد .هدف ما در اين دنيا بدست اوردن رضايت پروردگار است كه سريع الرضاست وخدمت به خلق در جهت رسيدن به كمال

پاسخ
روبيكا

براي خوشبختي لازم است پول دار شويم...

پاسخ
شهره

پول خیلی خوبه و خیلی مهمه که پول داشته باشیم . ولی مهمتر اینه که بدونیم چطور باید مدیریتش کنیم . پول ،پول میاره.وقتی تمام احتیاجات خودمون رو برطرف کردیم وتونستیم به حد قابل قبولی به اطرافیان کمک کنیم این باز هم کافی نیست . موفقیت اصلی اینه که با پولمون ،پول بسازیم. یعنی ایجاد اشتغال کنیم . اگر ایجاد اشتغال کنیم تونستیم پولمون رو چندین برابر کنیم علاوه بر اون تونستیم به خیلی ها کمک کنیم . من اگه به شغل دومی جز شغل الانم فکر کنم حتما ایجاد اشتغال رو در نظر خواهم گرفت

پاسخ
nazigh

جمله جمله صحبت هاش به اندازه خود ثروت ارزشمنده. خدای من این کتاب بیش از ۱۰۰ سال پیش نوشته شده اونوقت اینقدر دیر باید دست ما برسه!!! اونم به خاطر باورهای محدود کننده خودمون از ثروت که نذاشته دنبال همچین نوشته های مهمی بگردیم.. اونایی که از بچگی تو مخ ما کردند که ثروت بد و غیرمعنویه افراد پولداری بودند که نخواستند کسی مثل خودشون به همه چی به ویژه قدرت برسند و اونایی که به هر دری میزنند تا این پیام رو به ما برسونند باز هم آدم های ثروتمندی هستند که این بار رشد آدم ها رو پیشرفت خودشون میدونند، کسایی که میخوان از کاشت یک بذر به درختی پر بار برسند نه اونو تو نطفه خفه کنند و استعداد رشد رو ازش بگیرند.. توسعه دنیا بدست آدم های توسعه یافته چه مالی چه فکری ممکنه

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه