مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
الفبای زناشویی
1390/08/20 00:00

دخترهای بابایی، پسرهای مامانی

گاهی اوقات دو نفر با هم ازدواج می کنند، با هم همخانه اند، در یک بستر می خوابند، ولی تمام عشق و علاقه و محبت شان با شخص دیگری است. آن شخص دیگر کیست؟ بابام! مامانم!

چه دختر دائم بگوید: "مامانم اینا! بابام اینا!" چه پسر بگوید: "مامانم اینا! بابام اینا!". چه دختر دائم به شوهر سرکوفت بزند که "بابام این است و آن است. این را دارد و آن را دارد."، چه پسر دائم گوش به فرمان مادرش باشد، هر دو رفتار آفت ازدواج است. چه دختر فکر کند شوهر نوکر در خانه پدرش است و باید جلوی پدرزن دست به سینه بایستد، چه پسر فکر کند همسرش کارگر مادرشوهر است و باید خاک پای مادرشوهر را مثل سرمه به چشم بکشد، هر دو زشت و بی معناست.

آی دخترها! آی پسرها! اول بندناف خود را از مامان و بابا جدا کنید، بعد دست یکی را بگیرید و زیر یک سقف بروید. وگرنه شما دو نفر ازدواج نکرده اید، بلکه دست کم شش نفر با هم ازدواج کرده اند(مادرزن، پدرزن، مادرشوهر، پدرشوهر، زن و شوهر). حالا خواهرها و برادرها و عروس ها و دامادها را حساب نکرده ام! فکر کنید چه آشوب و بلوایی برپا می شود؟ زن و مردی که همدیگر را دوست دارند و تصمیم گرفته اند تا پایان عمر با هم زندگی کنند، در هنگام عقد ازدواج، در برابر خدا به هم تعهد می دهند که با خوشی و ناخوشی هم بسازند. ولی دیگران (مادرها، پدرها، خواهرها و برادرها) نه مجبور هستند همدیگر را دوست بدارند و نه تعهدی برای ماندن در کنار هم  دارند. اگر به آنها اجازه بدهیم ممکن است ندانسته زندگی ما را آتش بزنند.

من نمی گویم به پدر و مادر خود محبت نکنید یا احترام نگذارید. من نمی گویم پدر و مادر خود ملاقات نکنید. من در مورد رابطه محترمانه و توام با محبت و همدلی صحبت نمی کنم. ما باید به والدین خود احترام بگذاریم و محبت کنیم. ولی اگر خواسته های والدین را به نیازهای همسر ترجیح می دهیم یا برنامه های زندگی را بر اساس میل والدین تغییر می دهیم یا به آنها اجازه می دهیم که در مورد همسرمان بدگویی و  بدزبانی کند، ما با یک بندناف عاطفی به والدین خود متصل هستیم. کسی که بندنافش به مامان و بابا وصل است، آدم بالغی نیست، حالا هر سن و سالی که داشته باشد. آدم نابالغ هم نباید ازدواج کند چون باعث زحمت خودش، همسرش و یک اجتماع می شود.

ختم کلام!

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

رايا

عزيزم ممنون از مطلبت منم با هاش موافقم اما يه سوال؟بعضي وقتها يكي از طرفين مثلا داماد رفتار و اخلاق بدي دارد و دختر اين مسئله را به خانه پدر ومادر ميكشاند و از آنها كمك مي خواهد در اين مواقع خانواده بايد چه بكند؟
يا اينكه پسر از رفتار پدر ومادر دختر ناراضي باشد و بابت اين رفتار به دختر سركوفت بزند دختر بايد چه بكند؟؟؟

پاسخ
گیس گلابتون

روی چشمم. به ترتیب در مورد اینها هم خواهم نوشت.

پاسخ
سمیه

ظاهرا این پست حذف شده
گاهی ما فکر می کنیم فقط این پسرها هستند که بچه ننه اند در صورتیکه ما دخترها هم خیلی جاها شده که چشممون به تصمیم پدر و مادرمون بوده

پاسخ
گیس گلابتون

آره حذف شده. حیف. شاید یکی دیگر از آقایان زحمت بکشد و تجربه اش در این مورد را بنویسد.

پاسخ
.

ولی مادر شوهرها از اینکه پسرشون بچه ننه باشه لذت می برن ...اوغ

پاسخ
پریا

ای گفتی گیس گلابتون.من هم همسر یکی از این پسرهای مامانی شده ام با این مشکل مضاعف که در طبقه پایین منزل مادر شوهر نیز زندگی میکنم. تورو خدا بگو چه کنم؟

پاسخ
گیس گلابتون

پسرهای مامانی را در پست بعدی می نویسم. کار تو خیلی خیلی سخت است.

پاسخ
سارا

اصلا به بند ناف عاطفی خودم توی رابطه توجه نکرده ام !!!!!!!!!!!!
راستی این دختر بابایی صفحه اش باز نمیشه

پاسخ
مليسا

متاسفانه خيليها قبل ازدواج اصلن از حال پدر و مادرمون خبر ندارن و باهاشون بد رفتاري ميكنن اما به محض ازدواج تازه يادشون مياد اي وااااااي پدر و مادر دارن بايد هي برن بهشون سربزنن بايد به حرفشون گوش بكنن ديدم كه ميييگمااااا طرف وقتي مجرد بود اصلن خبر نمياداد كجا ميره با كي ميره كي مياد اما تا متاهل ميشن تازه يادشون ميافته پدر و مادر دارن

پاسخ
خانمی

پستش که حذف شده برای من باز نشد!

پاسخ
الناز

لطفا مختصري از پست حذف شده را برايمان بنويسيد. بسيار سپاسگزارم

پاسخ
بیتا

ناراحت منهم حرفم حرف رایا هست .... شوهر بددهن و بداخلاق که احترام سرش نمیشه و ازخودراضیه .... با ظاهر و شخصیت اجتماعی بالا رفتار بدی داره .... چطور میشه تحملش کرد ؟

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه