زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1390/08/20 00:00

جاخالی دادم!

دیروز ماشین را جایی پارک کرده بودم و داشتم وسایلم را از صندوق عقب برمی داشتم. خانمی با بی ادبی به من دستور داد که ماشین را جابجا کنم تا او بتواند ماشینش را پارک کند. نگاه کردم و دیدم فقط نیم متر جا برای حرکت دادن ماشین دارم.

با آرامی به خانم گفتم که ماشین او در این نیم متر جا نمی شود. شروع کرد به داد زدن و با انگشت اشاره اش به بازوی من کوبیدن که "به زبان خوش بهت می گم ماشینت را تکان بده! اینجا خانه من است. تو جلوی خانه من نگه داشتی. چهار تا لاستیک ماشینت را پنچر می کنم."

دوباره نگاه کردم و دیدم از پارکینگ فاصله دارم. باز هم  به آرامی به او نشان دادم که من جلوی پارکینگ نگه نداشته ام و اگر این نیم متر را جابجا بشوم، باز هم ایشان نمی توانند ماشین خود را پارک کنند.

باید قیافه اش را می دیدید. حتم دارم اگر چاقو داشت به جای انگشتش، چاقو را ده ها بار به تنم فرو کرده بود. بوی تند سیگار از هم سوراخ های تنش بیرون می زد. چشمانش مثل دیوانه ها از حدقه بیرون زده بود. جوری نعره می زد که می توانستی زبان کوچک او را ببینی.

یکهو خنده ام گرفت. دیدم دارم با یک دیوانه حرف منطقی می زنم. دلم برای شوهر و بچه هایش سوخت. او که با یک عابر چنین می کند، وای به حال خانواده اش. شاید شوهرش طلاقش داده ویا شاید بزودی طلاق خواهد داد. بهرحال این زن خیال داشت آن روز حق یک نفر را کف دستش بگذارد. همه این افکار در کسری از ثانیه از سرم گذشت. گفتم:

-          باشه! جابجا می کنم.

یعنی انگشت خانمه در هوا خشکید و صدایش برید. سوار ماشین شدم و نیم متر جابجا شدم. صبر هم نکردم ببینم او با چه معجزه ای می خواهد ماشینش را پارک کند.

این روزها شاهدم بعضی از خانم ها چیزی کم از یک لات چاقوکش ندارند، الحمدالله! ولی عزیزان دل من، یادتان باشد، لازم نیست برای احساس برابری زن و مرد، از رفتار زشت بعضی مردها تقلید کنیم ها. بانو باشید! در همه حال و همه جا.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

sarashadan

چه بي ادب بوده

پاسخ
خورشید خانم

قلب از خانم با شخصیتی مثل شما انتظار غیر از این نمیشه داشت.

پاسخ
atussa

اين خانوم اگه مي دونست قبل از اينكه به شما اينهمه انرژي منفي وارد كنه، بايد اول چندين برابرش رو به خودش وارد كنه، راه بهتري براي گفتن حرفهاش پيدا ميكردچشمک

پاسخ
ازاده

در تصور من هم نمیگنجه بخوام زیر بار همچین رفتاری برم اما کار درست رو شما کردید اینجور ادما شخصیت خودشون رو نشون میدند

پاسخ
آشتی

این رفتارت از فحش ناموسی براش بدتر بوده. ایشالا اونم عاقل میشه. شاید از جایی ناراحت بوده ولی به قول شما میخواسته سر یکی دربیاره! بعضی از خانمها فکر می کنند عرضه داشتن، یعنی لات بودن! کار خوبی کردی جاخالی دادی. وگرنه جاپارک ارزش نداشت که الان کشته بشی دور از جون!!!!!!بغل

پاسخ
الی گولو
http://www.eligooloo.com

من نمیخوام جاخالی بدم! کلافهکلافه

پاسخ
خانمی
http://kisslife.blogsky.com

موافقم گیس گلابتون جان ، اگر سر حرف منطقی هم بیستی و زوری مجابش کنی تهش به همین جا خالی دادن میرسه با کلی اعصاب خورد کنی ، اول اول جا خالی بدیم و علی بمونه و حوضش بهتره ، گاهی اوقات شده نشستم توضیح منطقی دادم اخرش بدهکار هم شدم ولی دیگه جاخالی میدم چون اگر هم محبت باشه محبت زورکی فایده نداره!!

پاسخ
کوه یخ

سلام گیسوی خوشگل شبیه این اتفاق برای من هم افتاد زمانی که ناگهانی سر یک کوچه خلوت ماشینم خاموش کرد نمی دونم کی یه ماشین پشتم پیدا شد و داشتم استارت میزدم که شروع کرد به بوق زدن و دستش رو از روی بوق بر نمی داشت و زنی که کنار راننده بود مثل صد رحمت به لات شروع کرد به فحش دادن و وقتی رد شدن آب دهانش رو انداخت البته شانس اوردم شیشه ماشینم بالا بود نمیدونستم بابت این کار باید چیکار میکردم فقط نگاه کردم تا رفتن و جالب بود در تمام مدت به خاطر ترافیک من پشت اونا بودم راست میگی واقعا این روزا بعضی خانومها که حیف اسم خانم از هزاران تا لات هم بدتر شدن میبوسمت

پاسخ
سارا2014

به قول شعر معروف كز ديو و دد ملولم وانسانم آرزوست انسان بودن در بعضي افراد رو به فراموشيه واقعا كه خوب عكس العملي نشون دادي گيس گلابتون عزيزماچ

پاسخ
dezireh

موافقم عزیزم،ما خانومها باید سعی کنیم همواره رفتارمون اصالت یک بانو را داشته باشه و با وجود همه ی مسائل پیرامونمون زنانه رفتار کنیم و به زن بودنمون ببالیم.

پاسخ
نگارا

به اين قدرت و تسلط شما غبطه مي خورم. من متاسفانه هميشه به گرداب شوم اين بازي ها و جنگ اعصاب ها كشيده مي شم، فشارم تا هزار بالا مي ره و ديوانه و شكست خورده ازشون ميام بيرون! خونسردي رو حفظ كردن هم نعمتي است!

پاسخ
ماهتاب

سلام گیسو جان ،بله حق با شماست بعضی از خانمها قوی بودن رو با انجام حرکات و گفتن حرفهایی که حتی برای آقایون هم زشت است چه برسد به یک خانم ،اشتباه می گیرند .این که یک زن مثل یک لات فحش بدهد و داد بزند وقیح است و متاسفانه روز به روز هم بیشتر میشوند فکر میکنند فقط با این روش میتوانند حق خود را از زن و مرد بگیرند و من هم دقیقا" معتقدم یک خانم باید در هر شرایطی بانو باشد و این منافاتی با قوی و قاطع بودن ندارد .

پاسخ
سحر میرزایی

سلام گیسو جون
من در این طور شرایط غرورم بهم اجازه نمی ده که کوتاه بیام و فکر می کنم اگه کوتاه بیام یعنی باختم
تو زندگیم هم همین طورم و الکی یه چیزی را کش می دم که مبادا به غرورم خدشه ای وارد بشه.
خوش به حالت که زود می گذری.قلب

پاسخ
minikinbride

وای گیسو جون از دست اینجور ادما...حواسمون نباشه روزمونو زشت میکنن
گذشتن از اینجور شرایطی که باعث تحریک میشه واقعاکار سختیه...تبریک میگمقلب

پاسخ
3vil

متاسفانه منم خیلی می بینم که خانمها با بی ادبی به همدیگه فحش میدن و گیس همو میکشن. ناراحت

پاسخ
niosha

سلام گیس گلابتون عزیز
...و واقعا متاسف شدم برای ان زن....لازم نیست رفتار مردانه بعضی مردها را تقلید
کنیم....خودمان باشیم و خصایل زنانه مان را تقویت کنیم و دنیا را بسازیم....جامعه مانند کبوتری است که زن و مرد دو بال آن هستند و با ضعیف شدن هر کدام از آنها جامعه قادر به پرواز
کردن و رسیدن به صلح و آرامش نیست....

پاسخ
خودم

چقدر خوشم اومد که در اون لحظه اینقدر منطقی تصمیم گرفتین که به حرفش عمل کنین و ماشین رو جابجا کنین!
شاید خیلی از ماها اونجا تصمیم میگرفتیم این ما باشیم که حقِ اون خانم رو کف دستش بذاریم و بهش بفهمونیم حق نداره با ما اینطور صحبت کنه.
افرین به بزرگی روحت گیس گلابتون جان :)

پاسخ
به نام عشق

آفرین گیسو جان بعضی وقتها جواب بعضی افراد را اصلا نباید داد.متفکرمتفکر

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه