زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1396/05/13 12:09

عشق داغ تابستانی

 سفر به کوش آداسی در سال 1396 بهترین سفر عمرم بود، رمانتیک‌ترین، آرام‌ترین و شادترین... امیدوارم تک تک شما عزیزان، چنین سفر خوشی را همراه با یار دلنوازتان، تجربه کنید. اگر قبلاً چنین سفر شیرین و عاشقانه‌ای را تجربه کرده‌اید، آرزو می‌کنم دوباره، سه باره و صدباره آن را تجربه کنید.

 

من و همسرم باز هم به کوش آداسی رفتیم، ولی این سفر از هر جهت با سفرهای قبلی ما متفاوت بود. خیال دارم در مورد آن، مفصل بنویسم. نه از جنبه سفرنامه‌ای، بلکه از جهت همسرداری و ساختن رابطه عالی با همسر. من همیشه در طول سفر، سفرنامه مینویسم. وقتی از سفر برمی گردم، سفرنامه آماده است، فقط ویرایش میخواهد. ولی این بار بقدری خسته بودم که دلم میخواست فقط بخورم، بخوابم و کتاب بخوانم. چیزی ننوشتم. به همین دلیل نوشتن سفرنامه مدتی طول کشید. بفرمایید این هم سفرنامه از رودهن تا دریای اژه

 

نه سال پیش در چنین روزی، 15 مرداد 1388، من و همسرم با هم ملاقات کردیم. 15 مرداد، قلب الاسد، گرم‌ترین روز سال که خون،  داغ‌تر از همیشه، در رگ‌ها می‌جوشد و قلب‌ها، با شدت بیشتری می‌تپند. دست کم برای من و همسرم که اینطور بود. ولی 9 سال طول کشید تا براستی مکمل همدیگر شویم. این سفر، ثابت کرد من و همسرم توانسته‌ایم از موانع دشوار عبور کنیم و پیوند قلبی‌مان را حقیقی کنیم.

 

وقتی ما در پیشگاه خداوند، عهد کردیم تا پایان عمر، در خوشی و ناخوشی در کنار هم باشیم، پیمانمان حقیقی نبود. پیمان ما بقدری سست بود که 20 روز پس از عقد، چند آدم از خدا بی خبر داشتند ما را به دادگاه طلاق می‌فرستادند. ماه عسلمان فاجعه بود. سه سال اول ازدواجمان، روزی نبود که بر سر هم فریاد نزنیم. در پایان سال سوم، روانشناسی که از شش ماه قبل از ازدواج با او در ارتباط بودیم و پس از ازدواج به مدت سه سال داشتیم از او مشاوره (!) می‌گرفتیم، گفت: فایده ندارد! این ازدواج به هیچ جا نمی‌رسد. طلاق بگیر! بعد باید شش ماه با هم مشاوره داشته باشیم تا افسردگی پس از طلاق تو بهبود پیدا کند.

 

آن موقع بود که فهمیدم چه مشاور بدی را انتخاب کرده بودم. روانشناسی که در مدت شش ماه مشاوره پیش از ازدواج، هیچ اشاره‌ای به ماهیت واقعی خانواده‌های ناتنی نکرد. روانشناسی که در مورد نقش من به عنوان مادرناتنی، کاملاً اشتباه راهنمایی کرد. روانشناسی که نمی‌دانست خانواده‌های ناتنی با خانواده‌های معمولی بکلی متفاوت هستند. تصمیم گرفتم خودم راهم را پیدا کنم.

 

همسرم را دوست داشتم، ولی مشکلات خانوادگی، همه شادابی و نشاط مرا دزدیده بود. اما از فکر ندیدن و نبوسیدن صورت عزیز همسرم، قلبم یخ می‌زد. تصمیم گرفتم شش ماه به خودم مهلت بدهم و 100% مسئولیت ازدواجم را بپذیرم. اگر در پایان شش ماه، نتیجه مثبتی نگرفتم، آنگاه ازدواجم را رها کنم.

 

من این سه محصول را برای خودم ساختم:

 

بهترین سال زندگی – 52 تمرین ساده و کاربردی برای بالا بردن عزت نفس (بدون عزت نفس، فرش زیر پای همسرتان می‌شوید)

زندگی مثل عسلرازهای شوهرداری موفق برای خانم‌های شاغل

خداحافظ خشم – راهنمای گام به گام برای مدیریت خشم

 

تمرینات این سه محصول آموزشی بقدری مفید بود و زندگی مرا تغییر داد که آن‌ها را برای استفاده شما، در این سایت ارائه کردم. در ابتدا فقط من از ازدواجم مراقبت می‌کردم. من رفتارم را تغییر دادم، در نتیجه رابطه من و همسرم بهتر شد. کم کم همسرم هم تغییر کرد. متاسفانه ما ایرانی‌ها، در مورد مهارت‌های زندگی آموزش ندیده‌ایم. در مورد ازدواج و عشق هم آموزش ندیده‌ایم. بیشتر ما، ازدواج سنتی و نقش‌های سنتی زن و مرد را تحمل نمی‌کنیم، ولی در مورد شیوه رابطه مدرن زن و مرد هم آموزش ندیده‌ایم. این نداشتن آموزش در مورد ازدواج را به مشکلات یک خانواده ناتنی اضافه کنیم، نتیجه‌اش می‌شود فاجعه!

 

من و همسرم در مرداد 1389 به ماه عسلی تلخ و دردناک رفتیم. اما در مرداد 1396 بالاخره ماه عسل شیرین و دلچسب را تجربه کردیم. وقتی در میان آب‌های بنفش دریای اژه، همدیگر را در آغوش گرفته و در میان امواج تاب می‌خوردیم، خدا را هزاران مرتبه شکر کردم که بالاخره فهمیدم سفر رمانتیک چیست. هیچ وقت برای تجربه عشق دیر نیست.

 

 

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
Zj

قلبقلب

پاسخ
Firuze

خدا را هزار مرتبه شکر ، خدا را هزار مرتبه شکر، امیدوارم همه بتوانند طعم عشق را در لحظه لحظه حیاتشون بچشند و با آن زندگی کنند، عشق راز آفرینش است، هدف آفرینش است، عشق به تمام آنچه در زندگی جریان دارد.
به قول جناب حافظ
عاشق شو ارنه روزی کار جهان سرآید ناخوانده نقش مقصود از کارگاه هستی
و باز هم ممنون از شما که درس عشق میدهیدگل

پاسخ
nazigh

سلام گیس گلابتون عزیزم. وای که چقدر از این خبرها خوشحال شدم. شما یکی از شجاع ترین و‌ صادق ترین مربی های موفقیت هستید. کسی که زندگی شخصیشو الگو قرار داده و حرفاشو تو عمل ثابت میکنه. راستش من فکر میکردم همسرتون از اول مجرد بوده ولی وقتی فهمیدم یه پسر هم داشته و شما ایشون رو مناسب ترین همراه زندگیتون تشخیص دادید و‌ بهش بله گفتید خیلی به ازدواج موفق به کمک شما امیدوار شدم. یعنی از تاخیر در ازدواج و‌ مادر ناتنی شدن نترسیم حتی از اینکه فرصت مادر شدن رو‌ از دست بدم چون رضایت از شرایط رو‌ دارم تو ‌چهره شما میبینم. همچنین از اینکه دارم زیر دست همچین کسی که به خاطر خوشبختی خودش مدام ما رو به زندگی متاهلی تشویق میکنه رشد میکنم به خودم بالیدم. خیلی مشتاقم ‌که محصول «زندگی مثل عسل» رو هم ‌خریداری کنم، امیدوارم که این اتفاق خوشایند (ازدواج) هر چه سریعتر برای من هم رخ بده چون از باقی محصولات شما خیلی سود بردم و از دوستان میخوام این تخفیف ارزشمند رو‌ از دست ندن و هر چه زودتر واسه خرید اقدام کنند و بدونند هیچ کجا مثل اینجا نمیتونه اونا رو‌ تو مسیر موفقیت بندازه و هدایتشون کنه.

پاسخ
گیس گلابتون

مادرناتنی بودن سخت است. مادر نشدن سخت است. تاخیر در ازدواج سخت است. ولی در هر سنی می توانیم ازدواج کنیم، ازدواج خوبی هم داشته باشیم. آرزو دارم دختران جوانی که این مطالب را می خوانند متوجه شوند به خاطر تحصیل یا شغل، نباید ازدواج را به تاخیر بیندازند و هیچ خانمی در هیچ سنی از ازدواج کردن نومید نشود. ازدواج، خوب و دلنشین است. البته ازدواج فقط بخشی از زندگی است. یک ازدواج خوب به تنهایی نمی تواند شما را شاد کند. شما مسئول شادی و خوشبختی خودتان هستید. کاش بتوانم این پیام را به همه خانم های ایرانی برسانم.

پاسخ
Fakhri

چقدر عالي چقدر زيبا چقدر خوب واقعا دلم اين تجربه رو توي زندگيم ميخواد😍😍😍😍❤️❤️❤️❤️🌹🌹🌹🌹🌹

پاسخ
rafa

واااای چقدر شادی بخش بود پُستتون. مخصوصا پاراگراف آخر و مخصوصنه مخصوصا دو جمله آخرتونگلگلگل
امیدوارم همهههههههه تجربه کنن چنین سفرهایی رو و چنین حسای خوبی رو . شمام ایشالا صدباره و هزارباره گلگلگل

پاسخ
بهرام

سلام گیس گلابتون عزیز بسیار خوشحالم که سفر خوب و رمانتیکی داشتید لبخند ، در مورد روانشناس به نکته خوبی اشاره کردید متاسفانه ما در ایران روانشناس خوب و درجه یک خیلی کم داریم امیدوارم در آینده وضعیت بهتر شود.

پاسخ
entertainment

خواندن سفرنامه های شما مثل خبرهای خوب ازدواج اعضا سایت گیس گلابتون میماند!قلب
من که با خواندن آنها به ازدواج امیدوار میشومنیشخند
بیصبرانه منتظر سفرنامه و بخشهای رمانتیک آن هستم!
و اینکه ننوشتن سفرنامه در سفر که عذرخواهی نداره من که به شخصه دوست دارم شما از سفر نهایت لذت را ببرید تا اینکه برای ما سفرنامه بنوسید.برای نوشتن آن وقت هست نگران نباشید

پاسخ
Madam

گيس گلابتون خوبم واقعا خوشحال شدم.تو از بهترين مربيان زندگي من هستي.بهت افتخار ميكنم.من قبلا دوره بهترين سال زندگي شركت كردم.عالي بود.به محض اينكه ازدواج كنم اولين كاري كه ميكنم اينه كه زندگي مثل عسل رو خريداري ميكنم .يه خواهشي دارم براي ما كه قبلا بهترين سال زندگي شركت كرده ايم اجازه بديد توي باشگاه سر بزنيم حتي سوال هم نميپرسيم فقط توي جو قرار بگيريم تمرينات رو انجام بديم.من گاهي از تمرينات انجام ميدم و نتيجشو ميبينم،ولي اون موقع بسيار تاثيرش بيشتر بود.باز هم از تو ممنونم به خاطر همه چيزهاي خوبي كه به ما ياد ميدي.آرزو ميكنم هميشه لبت خندان و انت سلامت باشد.

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. شما می توانید به مدت یک سال در باشگاه باشید، حتی سوال بپرسید. ولی فایل ها ارسال نمی شود. هزینه مختصری دارد. لطفا ایمیل بفرستید تا خدمت شما عرض کنم

پاسخ
m.motamedpooya@gmail.com

از اينكه سال ها تلاش كرديد،خودتون رو تغيير داديد و بعد از اون همسرتون تغيير كرد،بسيار خوشحال شدم و اشك شوق در چشمانم جاري شد.آفرين به شما كه از هيچ تلاشي در جهت بهبود زندگي تون دريغ نكرديد.به آقاي دكتر جهت داشتن چنين همسر دانا و با وجودي تبريك مي گم.

پاسخ
ninakiani

سلام عزیزم.انشالاه همیشه شادباشی.من چندبارتلاش کردم که محصولی روازفروشگاه بخرم.اما بعدازواردکردن ادرس وقتی باید بره مرحله بعد که پرداخت کنم امکانش نیست!میشه کمکم کنین

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. شما عضو سایت فروشگاهی نیست. ممکنه خواهش کنم راهنمای فروشگاه را بخوانید؟ این لینک راهنماست:
http://www.gisgolabetoon.ir/fa/guide

پاسخ
ninakiani

سلام عزیزم.واقعااذیت شدم!!من عضوشده بودم بانام کاربریleilajam.سفارش کالا میدادم اما به مرحله بعداز ثبت آدرس که میرسه بعدازون به مرحله بعدنمیره!!!جندین بارامتحان کردم

پاسخ
گیس گلابتون

شما عضو سایت فروشگاهی نیستید، به همین دلیل نمی توانید خرید کنید. آیا شما راهنمای فروشگاه را مطالعه کردید؟

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه