زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1396/07/15 07:07

در کارگاه هدفگذاری 1396 چه گذشت؟

ساعت پنج صبح بیدار شدم. آقای شوشو که از ساعت سه صبح بیدار بود و نماز شب و قرآن می‌خواند. میز صبحانه را از شب قبل چیده بودم. چای گذاشتم. املت پنیر درست کردم. لباس پوشیدم. آرایش کردم. روز قبل موهایم را پیچیده بودم، سه شوار کشیده بودم، ولی مثل همیشه موهای جلوی سرم، به پیشانی‌ام چسبیده بود! من و موهایم بدجوری دست به یقه هستیم. در آب و هوای شرجی، چنان وز می‌کند که شبیه جکسون فایو می‌شوم و در سایر روزها، مثل موی گربه نرم و لطیف می‌شود و به کف سرم می‌چسبد. لب و لوچه ام آویزان شد، ولی به خودم گفتم:

  • امروز قیافه و موهای تو مهم نیست. امروز فقط شرکت‌کنندگان کارگاه هدفگذاری اهمیت دارند. به آنها کمک کن که اهدافشان را پیدا کنند. بی‌خیال قیافه و موهایت!

 

من و آقای شوشو ساعت و شش و نیم از خانه حرکت کردیم. وسایل کارگاه را از دفتر برداشتیم. دنبال همکارم رفتیم و ساعت هفت و نیم صبح، دم در محل برگزاری کارگاه بودیم. در پارکینگ زنجیر شده  و کرکره‌ها پایین کشیده شده بود! تا ساعت هشت در ماشین نشستیم. ساعت هشت شد، ولی نشانه‌ای از باز شدن محل به چشم نمی‌خورد. آنقدر در کوبیدم و زنگ زدم که بالاخره نگهبان بیدار شد و در را روی ما باز کرد.

 

وسایل را چیدیم و ساعت هشت و نیم دوستان از راه رسیدند. کلاس سر ساعت نه آغاز شد و سر ساعت یک بعدازظهر به پایان رسید. من کارگاه هدفگذاری، زیاد برگزار کرده‌ام، زیرا معتقدم این کارگاه زیربنای موفقیت است. شرکت کنندگان همه کارگاه‌های هدفگذاری را یک جور دیگر دوست دارم، چون برای سرسختی و پشتکارشان ارزش زیادی قائل هستم، ولی این کارگاه "آس" همه کارگاه‌های هدفگذاری ام بود. نمی‌دانید چه شرکت کنندگان باهوش و هشیاری داشت. من می‌گفتم "ف" آن‌ها می‌رفتند "فرحزاد" یعنی حظ کردم از سرعت عمل و همکاری‌شان.

 

سن شرکت کنندگان به طور متوسط 34 سال بود. تقریباً همگی مدرک کارشناسی ارشد داشتند. 60% متأهل و 40% مجرد بودند. ممکن است فکر کنید بیشتر اعضای سایت گیس گلابتون مجرد هستند، در حالیکه بیشتر اعضای سایت گیس گلابتون خانم‌های متأهل هستند. این کارگاه نمونه خوبی برای نمایش بافت اصلی سایت گیس گلابتون بود. قبل از کارگاه، پرسشنامه‌ای برای شرکت کنندگان فرستاده بودم و از آنها  خواسته بودم سؤال اصلی خود را بپرسند. اجازه بدهید چند دقیقه اول کارگاه را با هم بشنویم:

 

پنج دقیقه ابتدای کارگاه هدفگذاری با روش چ چ چ


 

دو تا سوتی داشتم:

  • 1-شب موبایلم را به پریز سه راهی وصل کردم تا شارژ شود، ولی سه راهی داخل برق نبود و موبایلم شارژ نشد. من زمان بندی کارگاه را با تایمر موبایل انجام می‌دهم. داشتم از وحشت سکته می‌کردم. خوشبختانه موبایل آقای شوشو شارژ داشت.

     

  • 2-صوت بخش اول کارگاه را ضبط کردم، ولی بخش دوم کارگاه را خیر... دلم سوخت... کارگاه بسیار خوبی بود. حیف شد کامل ضبط نشد.

 

 

در پایان کارگاه از دوستان خواستم برگه‌های نظرسنجی را تکمیل کنند. بیشتر دوستان نمره‌های 10- 9- 8 داده بودند. البته یک نمره 5 و یک نمره 6 هم داشتیم. پیشنهاد ارائه شده، از طرف دوستی که نمره 5 داده بود، داشتن میز برای نوشتن بود. یعنی فقط به همین دلیل 5 نمره کم داده بود؟ نمی‌دانم. خیلی از دوستان دلشان می‌خواست کارگاه یکی دو ساعت بیشتر بود، ولی خب... تجربه این شش سال به من نشان داده 4 ساعت کاملاً کافی است و بیش از آن اتلاف وقت است. من کارگاه هدفگذاری را به صورت 4 جلسه، دو جلسه، یک روز کامل و نصف روز اجرا کرده‌ام. بهترین نتیجه از کارگاه چهارساعته به دست آمده است.

 

من افتخار می‌کنم در کارگاه هدفگذاری، میزبان این تعداد خانم هوشمند و نازنین بودم. آشنایی مستقیم با شما خانمهای فرهیخته و صحبت رو در رو با شما، یکی از بهترین اتفاقات امسال بود. سپاس از شما شرکت کنندگان عزیز، از همسرم، دکتر جاودانی (که حضورش قلبم را آرام کرد)، خانم جمالی (مربی عزیز هدفگذاری) و خانم شمس (همکار گرامی من)

 

 

محصول آموزشی هدفگذاری

 

هنوز نمیدونی چطوری هدفگذاری کنی؟ خب محصول هدفگذاری رو تهیه کن!

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
atussa

به به چه روز عالی بود. هنوز وقتی یادش می افتم شاد می شوم.
از شما بی نهایت سپاسگزارم خانم دکتر دوست داشتنی

پاسخ
گیس گلابتون

من هم همینطورر
راستی از آن روز یک سوال ذهن مرا مشغول کرده. ممکنه از شما بپرسم؟ تا چه سنی برای بچه ها کتاب بخوانیم؟ آیا وقتی بچه ها سواد دارند، بهتر نیست آنها برای ما کتاب بخوانند؟ شما مطالعات خوبی در این زمینه دارید. آیا ممکن است مرا راهنمایی کنید؟

پاسخ
atussa

راستش دختر من تازه امسال رفته کلاس اول. اما سواد دارد و می تواند کتاب بخواند. کتابهای داستانش را وقتی دارم آشپزی می کنم برایم میخواند. البته نمی تواند روان بخواند و کلمه کلمه جلو میرود.
اما موقع خواب یک کتاب دارد که مجموعه داستانهای کلیله دمنه را به زبان کودکانه نوشته است. دوست دارد آنرا برایش بخوانم تا بخوابد.
معلمشان هم تاکید دارد که برایشان کتاب داستان بخوانیم تا تخیلشان قوی شود و بتوانند تصویرسازی ذهنی انجام دهند.

پاسخ
گیس گلابتون

چه فکر خوبی... داستان های کلیله و دمنه... متشکرم. یاد گرفتم و ممنونم

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه