زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1397/12/05 11:28

دی و بهمن 1397

 

خاطره‌نویسی‌هایم کم شده است. زیاد می‌نویسم، ولی فرصت خاطره‌نویسی نیست. زمان می‌دود و من هن‌هن کنان به دنبال آن. چشم بهم می‌گذارم و می‌بینم وااااای! دو ماه از نوشتن آخرین خاطره گذشته است. خاطره نوشتن را دوست دارم. از دوازده سالگی دفترچه خاطرات داشتم. هرچند چند بار خاطراتم دست آدم‌های نااهل افتاد و سالها اذیتم کردند، ولی باز هم خاطره نویسی را دوست دارم. بخش خاطرات گیس گلابتون، برای من جایی برای ثبت خاطره خوش است.

 

خب... برویم سراغ خاطرات دی و بهمن 1397

ماه آذر رمان دوم را نوشتم. ماه دی صرف چاپ رمان اول و برگزاری جشن رونمایی کتاب شد. ماه بهمن، کتاب را این طرف و آن طرف معرفی و نقدها را دریافت کردم. اعتراف میکنم خواندن بعضی نقدها برایم سخت بود، ولی اگر می‌خواهم رمان نویس شوم، یعنی خصوصی‌ترین ذهنیاتم را عریان در معرض تماشای عموم قرار خواهم داد و هر شخصی اجازه دارد نظرش را بگوید. پس لازم است پوستم را کلفت کنم. یک رمان ممکن است برنده جایزه ارزشمند ادبیات را شود، ولی مطابق میل عده‌ای نباشد. رمان کوچک و ساده من که قطره‌ای در اقیانوس ادبیات جهانی است و ادعایی ندارد.

بهمن 1397 دو کانون روشن داشت: یکی کامنتهای شما که می‌نوشتید زلفت هزار دل... را یک‌نفس خوانده‌اید و نتوانستید آن را زمین بگذارید و دوم مهمانی کوچکی که من و آقای شوشو برگزار کردیم. چند نفر از همکلاسی‌های قدیمی همراه خانواده به خانه ما آمدند. دوستی‌های ما قدمت 30 ساله دارد و دوستی مثل شراب است، هرچه قدیمی‌تر، قیمتی‌تر. گفتیم و خندیدیم و خاطره تعریف کردیم. این روزها من و آقای شوشو، مرتب از آن مهمانی کوچک و خودمانی یاد می‌کنیم و قاه‌قاه می‌خندیم. قرار گذاشتیم اردیبهشت سفری در کنار هم داشته باشیم تا عطر شکوفه‌ها را ببوییم، ولی ماه رمضان از 16 اردیبهشت شروع می‌شود، یعنی زمانی که شکوفه‌ها به اوج می‌رسند. نمی‌دانم سفر موعودمان رخ خواهد داد یا نه، ولی حتی فکر کردن به آن هم دل‌انگیز است.

ماه دی و بهمن آسان نبود. سروکله زدن با چاپخانه‌دارها و منتقدین، بخش روشن زندگی یک نویسنده نیست، ولی نمی‌توانیم از زیر این کارها در برویم. مثل کسی که می‌گوید: من دوست دارم آشپزی کنم، ولی ظرف شستن، تمیز کردن اجاق گاز و کف آشپزخانه را دوست ندارم، اما برای این که غذای خوشمزه‌ای را سر سفره بگذارم، مجبور هستم این کارها را هم انجام بدهم.

آنقدر از رمان نوشتن خوشم آمده که دلم می‌خواهد از صبح تا شب فقط رمان بنویسم، ولی وقتی به مسائل پس از نوشتن فکر می‌کنم، خشکم می زند. تند نرو گیس گلاب... تند نرو! هیچ عجله‌ای نیست. آرام آرام پیش برو و سالی یک رمان بنویس. دست کم 20 سال درخشان پیش رو داری. 20 سال دیگر به نگرانی‌های امروزت خواهی خندید.

حالا نوبت شماست. دی و بهمن 1397 برای شما چطوریا بود؟

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
nazigh

سلام گیس گلاب جون، صبح زیبات بخیر و خوشی انشاالله
خاطره کوتاه و جالبی بود. راستش من قلم شما رو خیلی دوست دارم، روون- پر- و خالی از زواید. درست میگید، مسیر رسیدن ب خواسته همیشه هموار نیست و تحمل همین ناملایمتی ها آدم رو موفق و پخته می‌کنه. بهتون تبریک میگم ک تا تهش میرید و نتیجه کارتون درخشانه. به امید موفقیت های بیشتر و بالاتر.. مای هرو

پاسخ
گیس گلابتون

سپاسگزارم عزیز دلگل

پاسخ
kafshghermezi

دی و بهمن برای من فقط درس و درس و درس بود! اما بهمن و اسفند برای من عااااالی بود خداروشکر. کنسرت رفتم، باغ رفتم، هر شب نوشتم و استادهایم می گویند آرام تر شده ام و استرس و آشفتگی هایم کم شده است :-)
سال نو را پیشاپیش به شما تبریک می گویم و امیدوارم لحظه سال تحویل مرا هم دعا کنید(اگر این کامنت را تا آن موقه دیده باشید!!) گلگلگل

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم و انشاالله سال خوبی در پیش داشته باشیدگل

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه