زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1390/08/20 00:00

رابطه محوری در ازدواج

در گذشته مردها ازدواج می کردند تا بتوانند از رابطه جسمانی بهره مند شوند و زنها ازدواج می کردند تا کسی خرج آنها را بدهد. ولی این روزها مردان برای رابطه داشتن با زن، نیازی به ازدواج ندارند و زنها دست در جیب خود دارند و می توانند هزینه خود را تامین کنند. این روزها مردم ازدواج می کنند زیرا آرزو دارند تا پایان عمر در کنار معشوق خود زندگی کنند. پس اگر در گذشته ازدواج برای غریزه یا گذران مالی و یا تداوم نسل بود، امروزه انگیزه ازدواج فقط و فقط عشق است و آرزوی عاشقی. این روزها ازدواج "رابطه محور" است و بس. در گذشته زن و شوهرها برای صلاح فرزندان شان به پای هم می سوختند و می ساختند. ولی این روزها کمتر کسی به خاطر فرزندان،عمر خود را در ازدواجی نابسامان به خاکستر تبدیل می کند. اگر کسی در رابطه ای دردناک باقی مانده است، شاید به خاطر دلایل مادی است. زن می ترسد که سطح رفاهی کنونی خود را از دست بدهد و مرد از عهده پرداخت مهریه برنمی آید.

این روزها "رابطه خوب" با همسر تنها دلیل واقعی و درست ماندن در رابطه زناشویی است. اگر رابطه زن و مرد در بیشتر اوقات شاد و دل انگیز نیست، دلیلی برای ماندن در رابطه وجود ندارد. ازدواج دعوا و مرافعه و بالا و پایین دارد. قرار نیست هر روز خوش باشد، ولی برآیند زندگی زناشویی خوب، رضایت از رابطه است.

بعضی از دوستان می پرسند که چرا ما زنها باید برای روابط بهتر تلاش کنیم؟ چرا مردها به خود زحمت نمی دهند؟ در جواب این دوستان باید عرض کنم که در ابتدای بحث الفبای زناشویی گفتم که برای ساختن یک رابطه زناشویی صمیمی لازم است هر دو نفر تلاش کنند، هر دو نفر از خود گذشتگی کنند، هر دو نفر از اشتباهات خود درس بگیرند و رفتار خود را اصلاح کنند. برای ساختن یک رابطه زناشویی شاد باید هر دو طرف از خود مایه بگذارند.

من معتقد نیستم که زن وظیفه دارد با لباس سفید به خانه بخت بیاید و با کفن سفید خارج شود. من معتقد نیستم که زن باید بسوزد و بسازد. من معتقد نیستم که زن باید به هر قیمتی در رابطه زناشویی بماند. اصلا و ابدا چنین اعتقادی ندارم، نه در مورد خودم و نه در مورد هیچ زن دیگری..

در ابتدای بحث گفتم که اول مطمئن شوید که حال خودتان خوب است. دوم تفاوت های مرد و زن را بشناسید و به آنها احترام بگذارید. سوم مسائل پایه ای را در مورد زناشویی بدانید و هر دو مراعات کنید. زیرا  همسرمان فرشته هم باشد، اگر حال خودمان خوب نباشد، ناسازگاری خواهیم کرد. اگر تفاوت های مرد و زن را نشناسیم، بهترین مرد دنیا را کلافه و خسته خواهیم کرد. و اگر هردو نفر متعهد به ساختن رابطه نباشیم، زندگی خوشی نخواهیم داشت. پس توجه به هر سه جنبه لازم است.

از هفته آینده بحث الفبای زناشویی را از سرمی گیرم. امید به خدا.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
حوری

چه تحلیل موشکافانه ای ! ممنون خانوم دکتر عزیز

پاسخ
مهسا

این مبحث خیلی تو تغییر روند رابطم با همسرم به من کمک می کنه

بابتش بسیار سپاسگزارم و خوشحالم که می خواهی بحث رو از سر بگیری گیس گلابتون عزیز

پاسخ
goli

تورو خدا گیس گلابتون جان کمکم کن این شوهر من خیلی به من وابسته شده دیگه نمیتونم تحمل کنم.گفته بودی پست میذاری هنوز نذاشتی چیکار کنم خیالش راحت شه فقط مال اونمعصبانیعصبانی

پاسخ
الی

ولی امروزه انگیزه ازدواج مادیاته . پول اولین حرف رو تو خانواده ها میزنه . بخصوص زنان خیلی مادی شدند . این نظر اکثر مردهایی که من ازشون نظر سنجی کردم . بنظر من که هنوز مجردم جمله انگیزه ازدواج عشقه درسته ولی مردان متاهل نظر دیگری دارند .

پاسخ
نیره

من هنوز فکر میکنم خیلی از ادمها به همون دلایل قدیمی ازدواج میکنن...خیلی از دخترها ازدواج میکنن تا برچسب ترشیده نخوردند...و خیلی ها برای اینکه یکی خرجشان را بدهد...وخیلی از مردها هم برای بچه دار شدن...
هنوز خیلی از زنها-مثل خود من- با وجود داشتن تحصیلات بالا نتوانسته اند به استقلال مالی برسند، چون هنوز فرصتهای شغلی به مردها داده می شود به این بهانه که نان آور خانه اند.
جامعه ما تا رسیدن اکثریت زنان به استقلال مالی فاصله زیادی دارد...

پاسخ
سارا

سلام
بحثاي خوبتو كمابيش دنبال مي كنم

پاسخ
سارا

چند بار خواستم وارد سايت شم نتونستم خيلي وقته نيومدم تمرين چهل روز نوشتن امكانات و هديه و ... اينا رو انجام دادم و دارم انجام ميدم نتيچه گرفتم من همونيم كه نمي تونستم ماهي 100 تومن درامدمو محقق كنم خدا رو شكر به هدف ماشين خريدن رسيدم زندگيم منظم شده مطالعاتم تا حدي ظاهرم بچه داريم و بقيه كارام
براي پيشنهادت كه باعث شد نقطه عطف زندگيم شه ممنونم از هر طرف خوبي و نعمتو خوشبختيه كه سرازيز زندگيم شده مرسي عزيزم

پاسخ
shabnam

gol goftin,vaghean doroste

پاسخ
آزیتا

با سلام خیلی دوستت دارم وتقریبا هر روز مطالبت را می خونم شوهرم ده سال از من بزرگتره وهمین طور ازنظر تحصیلات پایین تر ولی ما باهم زندگی خوبی ساختیم وبعد از گذشت چهارده سال هر روز بیشتر به هم عشق می ورزیم وبه هم احترام می گذاریم.

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه