مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
آدم‌های شاد و موفق
1393/10/28 11:46

فیلم sea inside و مبحث Euthansia


گیس گلابتون عزیز
سلام
من هفته پنجم بهترین سال زندگیمو سپری می‌کنم

آیا فیلم

Sea Inside

را دیده ای؟
یه دیالوگی داره که منو در برابر تمرین این هفته به شدت مقاوم میکنه یا حداقل باعث میشه فهرست مواهب زندگی‌ام خیلی کم بشه. اون دیالوگ آینه: " از پذیرفتن این خودداری می‌کنم تا برای داشته‌هایم به دلیل اینکه انتخاب دیگری ندارم شاکر باشم ".
خیلی چیزا تو زندگی هست که می‌شد بهتر باشه ولی نیست. اینا سپاسگزاری دارن آخه؟ میدونم می‌شد بدترم باشه ولی من نمیخوام به کم قانع باشم
ممنون میشم راهنماییم کنی
سپاس فراوان

 

 

در پزشکی مدرن مبحثی به نام Euthansia وجود دارد: مرگ زیبا

مرگ زیبا یعنی به بیماران لاعلاج یا سخت درمان که شرایط زندگی بسیار بدی را تجربه می‌کنند، اجازه بدهیم به زندگی خود خاتمه بدهند.

 

همانطور که می دانید خودکشی در بسیاری از ادیان، گناه است. دیگرکشی نیز از نظر قانون و دین مردود است. بیماری که دچار بیماری بسیار دشواری است و شرایط سختی دارد، به خاطر احساس گناه خود و دیگران نمی‌تواند به زندگی‌اش خاتمه بدهد و مجبور است به زندگی نکبت بار خود ادامه بدهد. اگر درد داشته باشد آنقدر به او مخدر می‌دهند که هشیار نیست و اگر درد ندارد، مخدری هم در کار نیست و او محکوم است زنده بماند. حتماً با من موافقید که زندگی کردن با زنده بودن فرق دارد.

 

در بسیاری از جاهای دنیا "مرگ زیبا" یک مقوله قانونی وعلمی است.

 

فیلم Sea Inside در مورد مردی است که در جوانی از گردن دچار قطع نخاع شده است. او مجبور می‌شود 28 سال روی تخت دراز بکشد، زیرا کلیسای کاتولیک به او اجازه نمی‌داد "مرگ زیبا" داشته باشد. اطرافیانش هم از ترس آتش دوزخ حاضر نبودند به مرگ او کمک کنند. این فیلم برای ترویج ایده "مرگ زیبا" است و هیچ ارتباطی با زندگی مردمان سالم ندارد.

 

دوست عزیزم، آیا شما دچار بیماری سخت درمان هستی؟

آیا معلولیت بسیار شدیدی داری به نحوی که برای برآورده کردن کوچک‌ترین  نیازهای طبیعی بدنت به دیگران نیاز داری؟

یعنی باید آب به دهانت بریزند، غذا دهانت بگذارند، پوشکت را عوض کنند، هر پانزده دقیقه این طرف و آن طرفت کنند تا مبادا بدنت بگندد؟

 

مطمئنم جواب شما منفی است، زیرا شما به من ایمیل نوشته ای و افکارت را با من در میان گذاشتی. پس دست داری، کامپیوتر داری، اینترنت داری، هوش داری، سواد داری، حتی تلویزیون و ویدئو و امکان تهیه فیلم هم داری. به علاوه وقت آزاد برای تماشای فیلم هم داری.

 

من ازت متشکرم به من اعتماد کردی و راز دلت را گفتی. ممنونم به من فرصت دادی که این موضوع را باز کنم.

 

گاهی اوقات ما در افکار منفی گیر می افتیم و به آن‌ها رنگ و رویی زیبا می‌زنیم. از فلان فیلسوف و فلان شاعر شاهد مثال می‌آوریم. شما از یک آدم قطع نخاعی نقل قول می‌کنی. مگر شما از گردن به پایین فلج هستی که زندگی را از دیدگاه او نگاه می‌کنی؟

شما نوشتی من به کم قانع نیستم.

 

عالی است! آفرین به تو!

این روحیه آدمی است که دنیا را تغییر می‌دهد. اگر آدم‌ها به آنچه دارند، رضایت می‌دادند یا به کم قانع بودند، ما هنوز در غار زندگی می‌کردیم! زیرا می‌گفتیم: غار به این خوبی. چرا دنبال ساختن ساختمان باشیم؟ چرا گندم بکاریم؟ چرا دام پرورش بدهیم؟ زندگی همین است دیگر. خدا را شکر که امروز یک شکار گیر آوردیم. مهم نیست که یک هفته گرسنه مانده بودیم.

 

آدم‌هایی مثل شما، قرار است اول زندگی خودشان را بهتر کنند و بعد دنیا را جای بهتری برای زندگی نمایند. بهت تبریک می گویم و افتخار می‌کنم با شما آشنا شده‌ام. شما فزون خواه، کمال طلب و جاه طلب هستید و همه این‌ها صفات بسیار خوبی هستند. هرچند که در فرهنگ ایرانی مورد بی مهری واقع می‌شوند.

 

آدم‌های فزون خواه، کمال طلب و جاه طلب، آدم‌های پرتلاشی هستند که مدام به خواسته‌های خود فکر می‌کنند و دنبال راه حلی برای دست یافتن به آن‌ها هستند. این افراد، رهبران واقعی جامعه هستند. زیرا سرشار از انرژی و خواسته‌های والا می‌باشند. آن‌ها روی هدفشان متمرکز هستند و برای رسیدن به آن عرق می‌ریزند. این افراد چهره جهان را تغییر داده‌اند و باز هم تغییر خواهند داد. زیرا همیشه بیشتر و بهتر می‌خواهند.

 

مسیر جاه طلبی مثبت از میان "شکرگزاری" می‌گذرد. شکرگزاری شما را به نیرویی بالاتر وصل می‌کند. شکرگزاری شما را مأمور اجرای خواسته‌های خدا روی زمین می‌کند. بدون شکرگزاری شما برای رسیدن به خواسته‌های خود، تنها هستید ولی با شکرگزاری شما لشکری از فرشتگان را برای یاری در اختیار دارید.

 

شکرگزاری باعث می‌شود علیرغم کارهای زیادی که برای انجام دادن باقی مانده است، از کارهایی که تا به حال انجام داده‌اید، لذت ببرید.

 

ولی گاهی اوقات آدم‌ها فقط "متوقع" هستند و طلبکار، ولی جاه طلب نیستند. یعنی زیاد می‌خواهند ولی حاضر نیستند برای خواسته‌های خودشان تلاش کنند. دلشان می‌خواهد دراز بکشند و بقیه آن‌ها را با پر شترمرغ باد بزنند. یکی برایشان ماشین آخرین مدل بخرد. یکی آن‌ها را به مسافرت‌های لوکس ببرد. یکی کارت اعتباری‌اش را در اختیارشان قرار بدهد تا آن‌ها خرید کنند و باز هم خرید کنند. آن‌ها فقط بیشتر و بیشتر می‌خواهند و فکر می‌کنند دنیا به آن‌ها بدهکار است. از پدر، مادر، همسر، دولت و حتی از آب و هوا طلبکار هستند.

 

·         آدم‌های با جاه طلبی مثبت مدام از خود می‌پرسند: "چطور به خواسته‌ام برسم؟"

·         آدم‌های طلبکار مدام از خود می‌پرسند: "چرا این اتفاق باید برای من بیفتد؟ چرا من این را ندارم و فلانی دارد؟"

 

مباحثی در مورد مثبت اندیشی و دوری از منفی بافی در سایت وجود دارد که مطمئنم برای شما مفید خواهد بود.

 

تفاوت بین آدم‌های جاه طلب و آدم‌های طلبکار از زمین تا آسمان است. شما جزو کدام دسته هستید؟

 

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
سوندا

دوست دانا و خردمندم چقدر زیبا راهنمایی کردی. منم از این افکار داشتم. متشکرم. سپاسگزارم که هستی. قلب

پاسخ
گلبرگ

گیس گلابتون جان من قطع نخاع نیستم ولی بیماری سختی دارم.با اینکه برا ساده ترین کارهام محتاج خانواده ام هستم اصلا دوست ندارم مرگ زیبا داشته باشم.چون معتقدم شرایط بدتر از این میتونست باشه و نیست.توکل قلبی کردن به خدا و تسلیمش شدن واقعا کار سختیه ولی من سعیمو میکنم.
راستی از دو پست شکرگذاری و انتقاد تشکر ویژه دارم چون خیلی به دردم خورد.ممنون معلم عزیزم.

پاسخ
گیس گلابتون

درود بر تو گلبرگ زیبا. درود بر تو
آدمهای سالم باید از تو توکل را یاد بگیرند
سپاسگزاری را یاد بگیرند
آفرین! آفرین!

من از شما ممنونم که همراه ما هستی

پاسخ
آمي تي دا

درود بر گيس گلابتون
از نظر من زندگي در هر شرايطي ارزش زندگي كردن داره . و ميشه ازش لذت برد وقتي سپاسگزار باشيم بيشتر لذت ميبريم. بايد بدونيم خداوند بيشتر از خود ما دوست داره كه ما شاد زندگي كنيم و به خواسته هامون برسيم و اگر به ظاهر نقصي در كسي قرار داده حتما حكمتي داشته چون خداوند هيج وقت اشتباه نميكنه.
پيشنهاد ميكنم كتاب " زندگي بي حد و مرز " را بخوانيد.

پاسخ
آمي تي دا

زندگي بي حد و مرز نوشته نيك وي آچيچ

پاسخ
niiiiii

سلام گیس گلابتون عزیز
منم این مشکلو دارم یعنی وقتی که می خوام تمرین شکرگزاریو انجام بدم بیشتر از دو روز دووم نمیارم و می گم این شرایط مگه شکر گزاری داره
شرایط زندگیم شاید از نظر خیلیا بد نباشه ولی اصلا شبیه چیزی که خودم می خام نیست و من نه می تونم خواسته هامو کم کنم و نه شرایطو تغییر بدم و این همه انرژیمو مگیره
چند سالی می شه که با این موضوع در گیرم یه سری کتابم مثل شفای زندگی و راز و 4اثر از فلورانس و ... خوندم و تمریناشونم کم و بیش انجام دادم ولی در نهایت کمکی بهم نکردن فقط وقتی در حال خوندنشونم حالم خوبه بعدش که تموم می شه دوباره به حالته قبلم بر می گردم
ممنون می شماگه راهنماییم کنیدگل

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم که پرسیدی. جوابی که به دوستمان 931490pia داده ام خواندی؟ شاید باز هم می گویم شاید، جواب شما همان باشد

پاسخ
banafshegisoo

طوری نوشتید که اگه من هم در آینده ممکن بود این اندیشه به سراغم بیاد از همین الان پاسخشو پیدا کردم
این یعنی نبوغ

پاسخ
سارانگ1

دوست عزیزم، از تو ممنونم که این سوال را پرسیدی و گیس گلابتون چقدر زیبا پاسخ دادی.مثل یک سخنرانی طوفانی قلبم را تکان داد.
این مباحث خیلی سازنده هستند.
تمیز میان توکل و تلاش شخصی هم همینطور است.

پاسخ
nikoo100

عزیزم مثل همیشه عالی بود و استفاده کردم ماچ

پاسخ
بهار

وای عجب متنی چقدر عالی چقدر پر پیمون.
خیلی ممنونم.
چقدر خوبه به سئوالامون جواب می دید. سپازگزارم.
چه خوب شد سایتتون پیدا کردم.

پاسخ
shatab

سلام به نظر من خدا کلا دستش نمک نداره
به اونی که داده شاکیه میگه کمه اونو ندارم اینو ندارم دلخواهم نیست به اونی هم که نداده دیگه طلبکارترازاولیه.به نظر من نوعی خداوند یه چیزایی را به عنوان سرمایه دراختیار هرفرد قرار میده بقیه چیزها را باید خودش به دست بیاره مثل زیبایی مثل هوش مثل یه شغل خوب یه فرزند صالح یه شوهر مهربون وما خداوند را برای سرمایه هایمان باید شکر کنیم وسپاسگزار باشیم.

پاسخ
mamanak

سلام خانم دکتر عزیزم...من امسال تابستون در یک بعد از ظهر گرم و دلگیر با یک کلید واژه ی تلخ ، سایت شما رو پیدا کردم...با ولع خوندم و خوندم و خوندم...و همچنان میخونم و لذت می برم...امروز روز چهارم شکر گزاری رو سپری میکنم و باید بگم بی نظیره...

سپاسگزارم از خدا که شما رو آفرید و سپاسگزارم از شما که لحظات شاد می آفرینید...

«حس لامسه به شما اجازه میدهد تا کسانی را که دوستشان میدارید در آغوش بگیرید و حس لمس دست دیگران یک حس ارزشمند در زندگی است. بنابراین برای حس لامسه ی ارزشمندتان بگویید سپاسگزارم»

راستی من یکبار تمرین چهل روزه ی جذب پول رو شروع کردم ...هرچند نصفه کاره موند ولی طی همون چند روز اول یکی از چیزهایی که جذب کردم ، یک تلویزیون ال سی دی 42 اینچ بود :))

با شکرگزاری ، اون برنامه رو هم شروع کردم...به نظر شما اشکالی داره؟

پاسخ
گیس گلابتون

عزیززززمی
چه اشکال داره؟ هرچه مثبت تر، بهتر
انشاالله از همه جنبه چیزهای خوب برایت جذب شود

پاسخ
mamanak

سلام خانم دکتر عزیزم...امروز از شما در قلبم سپاسگزاری کردم...به عنوان یکی از انسانهای جادویی زندگیم...کسی که الهان بخش هست برام و با حرفهاش تغییرات شگرف رو رقم میزنه...
آناهیتای عزیزم! سپاسگزارم که هستی و تجربیاتت رو به رشته ی تحریر در میاری...سپاسگزارم که همچون آسمان سخاوتمندی و آرزوهای روشن برای همه ی مردم زمین داری...
سپاسگزارم از تو که من رو با معجزه ی سپاسگزاری آشنا کردی...و از خدا سپاسگزارم که به تو سلامتی لبخند آرامش و ثروت بی حساب میبخشه به پاس وجود ارزشمندت...
میبوسمت...

پاسخ
گیس گلابتون

عزیزززززززمی

پاسخ
گیس گلابتون

قلبعزیزززززززمی

پاسخ
niiiiii

با سلام
گیس گلابتون عزیز می شه لطفا خواهش کنم سوالی که من ازتون تو این تاپیک پرسیدمو حذف کنید,ممنون از لطفتون

پاسخ
گیس گلابتون

شما این سوال را پرسیدید؟
سوال اصلی که این پست را تشکیل داده است؟

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه