مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
آدم‌های شاد و موفق
1390/08/20 00:00

تداوم مثبت اندیشی

 آدم های منفی باف، معتاد به منفی بافی و حال بد هستند. آنها  در فضای خوب و مثبت و شاد، راحت نیستند. اگر دو روز حال شان خوب باشد، به طور حتم یک ماه حال شان خراب است!

 اگر کسی پولدار است و دارد از نظر مالی پیشرفت می کند، آنها ناراحت می شوند! اگر از دست شان بربیاید روی ماشین های مدل بالا خط می کشند. پشت سر آدمهای موفق بدگویی می کنند. زیرآب آنها را می زنند. به آنها صفات بد می چسبانند.

 اگر دختر و پسری را شاد و خوشحال با هم ببینند، ناراحت می شوند. دو تا چشم دارند، دوتا دیگر هم قرض می گیرند تا مطمئن شوند که نوک انگشت دو نامحرم بر هم ساییده نشود!

 اگر زن و شوهری را خوشحال ببینند، داغ می کنند. عصبانی می شوند که چرا این دو نفر خوش هستند. هزار حرف مزخرف می زنند که آبها را گل آلود کنند و آن دو را به جان هم بیندازند.

اگر کسی حرف خوبی می زند، جد و آبادش را یکی می کنند که به او ثابت کنند تو هم عصبانی می شوی ها! تو هم آدم کاملی نیستی ها! تو هم کلی عیب داری ها! خودت که همیشه مثبت نیستی! آهـــــــــــــــــــــــــــان! تو هم که مریض می شوی! پس آنقدر که ادعا می کنی حالت خوب نیست! بابا جان! این آدم دو کلمه حرف خوب می زند، ادعای خدایی و پیغمبری که نکرده است! او هم آدم است. او هم کم و کسر دارد. چرا هر بنای آبادی را می خواهید خراب کنید؟ خراب کردن که آسان است. بجای خراب کردن، بسازید و آباد کنید.

اگر کسی از خوشحالی هایش بنویسد، ناراحت می شوند ولی اگر از بدبختی ها و مصیبت هایش بگوید، دلشان خنک می شود. من خبر عروسی را در وبسایت می گذارم، تعداد کامنتهای تبریک کم است. قلبم درد می گیرد. آی دخترهای مجرد، از عروسی دوستان خود خوشحال شوید، تبریک بگویید و آرزوی خوشبختی کنید. اگر از خبر عروسی دیگران خوشحال شوید، بزودی خودتان هم عروس می شوید. اگر از عروسی دیگران حرص تان می گیرد، خوشحالی و خوشبختی به این زودی ها به سراغ شما نمی آید.

کجا بودم؟ آهان! داشتم می گفتم که آدمهای منفی باف در منفی بافی منجمد شده اند. مراقب باشید که منفی بافی باعث سنگدلی و بیرحمی شما نشود. این قالب را بشکنید و از این زندان رها شوید.

از همه این حرفها گذشته برای همه شما مژده بزرگی دارم:

شما خوانندگان این وبسایت، اگر می بینید که یک روز حال تان خوب است و سه روز حال تان بد است، بدانید که تغییر در شما شروع شده است. چرا؟ هر تغییری در دنیای مادی، ابتدا در ذهن رخ می دهد. تغییر از کجا شروع می شود؟ از آرزوی تغییر. شما که هر روز این وبسایت را به امید زندگی بهتر می خوانید، آرزو دارید که تغییر کنید. پس دانه تغییر در ذهن شما کاشته شده است. ولی این دانه مثل هر بذر دیگری نیاز به مراقبت و آبیاری دارد. اگر یک روز به دانه آب بدهید و یک هفته رهایش کنید، صد البته که هیچوقت گیاهی سبز و شاداب نخواهید داشت.

فرض کنید که بچه شما هر شب ساعت دوازده می خوابد. شما به او اعلام می کنید که "از امشب سر ساعت نه شب می خوابی." او چه واکنشی نشان می دهد؟ جیغ می زند و هوار می زند و داد و بیداد راه می اندازد. چند شب غوغا راه می اندازد و زندگی شما را مختل می کند، ولی پس از چند شب کودک شما به نظم درمی آید.

کودک درون شما هم به همین شیوه رفتار می کند. اول در مقابل تغییر ذهنی مقاومت می کند، اوضاع را بدتر می کند، ولی اگر ببیند شما ثابت قدم هستید، به قالب جدید در می آید.

پس خشم و اندوه خود را خالی کنید و به مثبت اندیشی بچسبید. خود را برای هر گامی که در جهت مثبت برمی دارید، تشویق کنید. با خود صبور و ملایم باشید. تغییر آرام آرام رخ میدهد. یک سال دیگر می بینید که زندگی تان رسم خوشایندی شده است. آرزوهای تان یکی یکی  برآورده می شود و حال خودتان بهتر و بهتر می شود. کم کم همه از شما می پرسند: "تو چه کار می کنی که با دیگران متفاوت هستی؟ در این دنیای پر اضطراب دیوانه، چرا حال تو خوب است؟" از شما می پرسند و راهنمایی می خواهند و شما خردمندانه و سخاوتمندانه دانسته های خود را با آنها قسمت می کنید.

به امید آن روز


نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
الی

من از شنیدن خبرهای خئب خوشحال میشم. من از دیدن خوشبختی دوستام شاد میشم ولی تا حالا اونو اعلام نمیکردم. اما از الان تصمیمگرفتم شادیمو به دوستام نشون بدم. راستی گلابتونن جون یکی از دوستام به دنبال یک مشاور ازدواج خوب میگرده که ترجیحا حق مشاوره اش زیاد نباشه. گفتم شاید شما بتونی کسی رو معرفی کنی. ممنون بابت همه مطالب عالی که مینویسی

پاسخ
goli

عزیزم این که بعضی آدما از بدبختی دیگران لذت میبرن به نظرم برمیگرده به ذاتشون.چون تنها چیزی که نمیشه تو انسانها تغییر داد ذات اونهاست.والا منفی بافی برمیگرده به دید آدما.آدمایی که فقط نیمه خالیه لیوانو میبینن منفی بافن اما اونا که از ناراحتیه دیگران خوشحال میشن!!!

پاسخ
hedieh

به امید اون روز:) مرسی از نوشته هاتون.

پاسخ
خدیجه زائر

سلام خدا خیرت بدهد چقدر آرام تر می شوم وقتی این کلمات را جرعه جرعه می نوشم.ممنون گلی جانم خدا نگهدارت باشد

پاسخ
مرمر

به اميد آن روز .....كه مطمئنم نزديك است

پاسخ
ایلا

سلام گلی جان جالبه ! من دیروز حالم اصلا خوش نبود حتی صبح وقتی مییرفتم سر کار توی ماشین اشک هایم سرازیر بود. ولی دیشب حالم خیلی بهتر بود و امروز هم خیلی خیلی بهترم الحمدلله صبح داشتم با خودم فکر میکردم قرار نبود من دوباره افکار منفی به سراغم بیاید و روز بدی داشته باشم . اما الان که نوشته شما را خواندم کلی به خودم امیدوار شدم ممنونم گلی جان

پاسخ
سما

ممنون خیلی خیلی ممنون با خوندن این پست یه لبخند دلنشین رو صورتم نشست

پاسخ
آیدا

سلام گیس گلابتون جان ممنون از این پست٬ خیلی لازم داشتم که همچین چیزهایی را بخوانم یا بشنوم. البته مثل تمام پست‌های دیگر باید چند بار بخوانمش تا تحلیلش کنم و بتوانم در زندگی خودم واردش کنم امیدوارم زودتر بتوانم این کار را انجام دهم و باز هم ممنون

پاسخ
سمانه

خدا حفظت کنه آناهیتا جونی که کلمه کلمه نوشته هات حس مثبت به آدم تزریق میکنه همییییییییییییشه شااااااااااد باشی

پاسخ
وحیده سادات

ممنونم عزیزم عاشقتتتتتتتتتتتتتم.

پاسخ
سارا

هورااااااااا چه پست دلنشین و حال خوب کننده ای به من یکی دو مورد دیگه سفارش کار شده تو این یکی دو روز وبت رو دوس دارم و روزی چند بار بهت سر می زنم

پاسخ
سارا

اینو بلند بلند با انرژی برای مامانم و پسرم هم خوندم مرسیییییییییییییییی

پاسخ
عاطفه

دوستش داشتم عالي بود و مورد نياز

پاسخ
بهاره

منم این پست رو خیلی دوست داشتم- من خودم زیاد کامنت نمیذارم- ولی توی دلم هم تشکر میکنم و هم آرزوی سلامتی- این پست باعث شد بیشتر کامنت بذارم و البته از همین کم کامنت گذاشتنم به یه نکته ظریف دیگه توی نیمه تاریکم رسیدم - سخت ترین کار توی دنیا روبرو شدن با خودمه

پاسخ
فخری

مرسی،این پست عالی بود دوست دارم هزار بار بخونمش:):*:*

پاسخ
مونا

سلام به روی ماه خانم دکتر منم خیلی دوستش دارم چون حقیقت و حرف حساب بود یک دنیا تشکر

پاسخ
مونا

من هم از صمیم قلب به دوستای گلمون که عروس شدن تبریک میگمو با تمام وجود براشون ارزوی خوشبختی میکنم:*

پاسخ
گلابتون

من از مزدوج شدن دختر پسرای این سایت خدا میدونه ناراحت نمیشم و نشدم خوشحال هم شدم با خوندن هر خطش لبخند به لبم میومد،ولی نمیدونم چرا بهشون تبریک نگفتم و براشون کامنت تبریک و شاد باش نفرستادم؟!؟ وای منو ترسوندی گیس گلابتون نکنه من جزو این آدمایی باشم که گفتی گریه ام گرفت من نمیخوام ازونا باشم

پاسخ
سارا

این پست خیلی قشنگ و دلنشین بود + رفتم چندین پست از اون یکی وبشون خوندم بسی انرژی گرفته و مشعوف گشتیم هموجوووور

پاسخ
ندا

منم از این پست خیلی خیلی خوشحال شدم خیلی دوستش دارم به همه جوونهایی که ازدواج کردن هم تبریک میگم و براشون آرزوی خوشبختی میکنم

پاسخ
بارانrf

من تحت تعالیم شما مدتی است که به آرامش رسیده ام. در حالی که تا چندی قبل هرروز با استرس بیدار می شدم و تمتم روز حالم بد بود. مرسی از راهنمایی های ارزشمندتون. از خدا برایتان آرزوی سلامتی و شادی و آرامش روزافزون دارم.

پاسخ
حمید

با تشکر از لطفتون

پاسخ
سامیه

من این تغییرات و تو خودم حس میکنم گیس گلابتون... حالم اینطوریه یک روز خوب و چند روزی حالم بد ... از وقتی اینجا رو میخونم و عمل میکنم به نوشته ها اینطور شدم ... اون بذر در ذهن من کاشته شده هورااا.

پاسخ
مریم

خیلی وقت بود کامنت نذاشته بودم بس که مشغول تمرینای کتاب بودم مرسی از این همه انرجی مرسی از حال خوب که بهمون هدیه می کنی

پاسخ
nastaran

من همیشه از شنیدن عروسی دوستام وهمکلاسیای قدیمم قلبا خوشحال میشم ولی وقتی یاد حسادت هاشون میوفتم چون من تو تحصیلات خیلی موفقتر بودم ناخوداگانه احساس می کنم باید بترسم واز خودم محافظت کنم.این حسیه که من دارم.....

پاسخ
معصومه

ازت ممنونم گلی جان به خاطر سایت خوبت همه مطالب سایتت عالیه من هم از خبر ازدواج وشادی که میذاری واقعا خوشحال میشم مطمئنم خدا تو رو خیلی دوست داره

پاسخ
عسل خانومی

چقدر این پستتو دوست داشتم.. خیلی از چیزهاو نکته های ذهنیمو ازش تونستم دربیارم... مرسی گلابتون عزیزم..

پاسخ
Nanda

Thanks for helping me to see tihgns in a different light.

پاسخ
سولماز

وای چقدر جالب من دقیقا زمانیکه دست از حسادت به افراد متاهل برداشتم وبا شادی در همه مراسمات عروسی شرکت کردم وازته دل به آنها تبریک گفتم.فقط چند هفته بعددرکمال ناباوری ازدواج موفقیت آمیزی کردم.ازخدامیخوام تموم مجردها بخصوص دوستان عزیزمجردم دراین سایت هرچه زودتر خبرازدواجشون رو بهمون بدن.

پاسخ
meghnatis

گیسو قشنگم من در اطراف خودم خیلی افرادی رو میبینم که از خوشحالی دیگران زیاد هم خوشحال نمیشوند ولی حال و روز زندگی شان از منی که حتی برای افراد در این سایت که موفق و خوشحالند و اصلا هم نمیشناسمشان کلی ذوق میکنم ، بهتر است
این قانون یعنی روی بعضی ها کار میکنه؟؟؟؟؟؟

پاسخ
لیدا

ممنون از این همه انرژی و محبت گل

پاسخ
pushana

من همیشه از خبر عروسی ذوق می کنم. یه حس عجیبی داره این خبر شاید چون از بچگی دیدن عروس با اون صورت و لباس زیبا واقعا برام حس شور و شوق و شعف بود. هنوزم همون حسو پیدا می کنم!از خوشحالی دیگران خوشحال می شم به خصوص در این چند سال بیشتر تمرین می کنم که درونی ترش کنم.منم قدیس نیستم گاهی حسادت به سراغم اومده ولی نه اونقدر که بخوام دیگران رو ناراحت ببینم.خلاصه اینکه انا افضل (شوخی من و خواهرم وقتی درس عربی می خوند و با گفتنش از خنده ریسه می رفتیم!!😟😊)

پاسخ
raha-gh

سلام خانم دکتر جان
چقدر زیبا بود
واقعا الان بهش نیاز داشتم
چون خودم از اون آدم هایی هستم که اگه یه روز ناراحت باشم ناامیدی در کمینم میشینه
ولی فهمیدم که باید مداومت داشت و یه شبه کار درست نمیشه
دوستتون دارم

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه