مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «پولدار شوید!» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد .

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1390/08/20 00:00

جشن گرفتن ثروت و توانایی مالی خود

من باید روز 22 و 27 و 30 ام هر ماه در سه بانک مختلف وام پرداخت کنم. به طور معمول بیستم هر ماه اقدام به پرداخت آنها می کنم. پیشترها عادت بدی داشتم. روز پرداخت وام را به روز جهنمی تبدیل می کردم. تمام شب درست نمی خوابیدم. هر نیم ساعت از خواب می پریدم تا بالاخره ساعت هفت صبح از رختخواب بیرون می آمدم. بدون خوردن صبحانه از خانه خارج می شدم. در حالی که یک بار پول را جا گذاشته بودم، یک بار دفترچه قسط را، یک بار کارت بانکی را و یک بار هم خدا می داند چی را.

ساعت هفت ونیم جلوی بانک می ایستادم. پس از ماراتون پرداخت وام در سه بانک مختلف، چند کار اداری دیگر و کلی خرید، بالاخره ساعت یک بعدازظهر، گرسنه و تشنه، در حال غش و ضعف به خانه برمی گشتم.

تا این که به این چند جمله سحرآمیز برخورد کردم:

اگر کسی (یا بانکی) به شما وام می دهد، یعنی آنقدر شما را ثروتمند فرض کرده است که می توانید پول او را پس بدهید.

( پس یاد گرفتم برای داشتن وام خدا را شکر کنم، چون نشان می دهد توانایی تولید ثروت دارم.)

 

هربار می خواهید بهای چیزی را بپردازید، خوشحال باشید و خدا را شکر کنید که پول دارید تا امواج شادی و سپاس، پول بیشتری را به سوی شما جذب کند.

(پس یاد گرفتم هربار پول می دهم به جای احساس اجحاف کردن و ناسزا دادن، خوشحال باشم و احساس غنا و ثروت کنم.)

 

جمله سحرآمیز سوم این بود: پرداخت وام و قبض را به کاری لذت بخش تبدیل کنید. چرا؟ چون لازم است که توانگری و ثروت خود را جشن بگیرید.

 

از آن پس روز پرداخت وام، به اندازه کافی می خوابم. صبحانه خوبی می خورم. لباس خوبی می پوشم. فقط به کار بانکی خود می پردازم و هزار کار خرده ریز دیگر را قاطی این کار نمی کنم. شاخه گلی برای خود می خرم یا یک سی دی فیلم. یا خود را به فنجانی قهوه در کافی شاپ مهمان می کنم. من روز پرداخت وام را به روز جشن یکنفره تبدیل کرده ام.

 

آیا شما هم وام دارید؟

از پرداخت وام چه احساسی دارید؟

خواهش می کنم چند دقیقه به سه جمله سحرآمیز فکر کنید.

چطور می توانید توانایی خود را برای پرداخت وام جشن بگیرید و لذت ببرید؟

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
atefeh

من هم وام گرفتم الان به سه جا قسط پرداخت ميكنم.خوشحالم كه وامهايم به اسم خودم هست و من را به عنوان زن شاغلي كه درامد دارد و مسقل است سيستم بانكداري قبول كرده.اين 28 ام را جشن خواهم گرفت چرا كه يكي از قسط ها هرچند كه خيلي هم سنگين نبود تمام شد. از ماه بعد من هستم و فقط دو دفترچه قسط.خدا را سپاس به خاطر همه داده ها و نداده هايش

پاسخ
گیس گلابتون

عاطفه جون ما در فرهنگ خود تکیه کلام های غیرسازنده زیاد داریم. یکی همین است: خدایا به داده و نداده ات شکر! این شکر نیست، بلکه گله از خداست. بگو خدایا تو برای نعمت هایی که به ما دادی، شکر! نمی خواهد به رخ خدا بکشی که یک چیزهایی را هم نداده است! منظورم را رساندم؟

پاسخ
atefeh

صحيح ميفرمائيد. خدايا تو را براي همه تعمتهايي كه به من دادي شكر . حتي در كامنت خواندن هم استادي .فداي تو كه اينقدر وقت ميگذاري.

پاسخ
زری

من همیشه به یاد چیزایی میوفتم که با این وام خریدمشون حس میکنم با این وام تو زمان دستیابیم به اون چیز صرفه جویی شده پس من آدم زرنگی بودم

پاسخ
سارا

سلام منم تازه دارم قسط دار میشم از این به بعد وامش هم خونگیه و معتبر

پاسخ
بانوي ماه مهر

سلام، ببخشيد من فكر نمي كنم معناي "خدايا به داده و نداده ات شكر" اين باشه. من هميشه اين جمله رو به خدا مي گم و بعدش به خودم گوشزد ميكنم كه : خدايا براي موهبت ها و چيزهاي خوبي كه به من داده اي شكر مي كنم و براي چيزهاي بدي كه نداده اي شكر مي كنم. مثل بيماري، فقر، غم و غصه و ... و چه خوب كه اينها را به من نداده اي! اينجوري بهتره مگه نه؟

پاسخ
z_saeideh

وااااي چه ديدگاه جالبي، چقدر اين مطلب رو دوست داشتم، ممنون ممنون ممنون خانم دكتر، من خودم قسط ندارم اما همسرم تا دلتون بخواد، ازش ميخوام اين مطلب رو بخونه،
بازم مرسي عزيزم.

پاسخ
یاقوت سرخ

لئن شکرتم لازیدنکم!لبخند
مرسی خدا

پاسخ
kafshghermezi

من حس می کنم بانک یه موجود خون خواره که این همه باید سود رو یه وام بدیم! ولی پدرم میگه این یه شراکته. ما اگه وامو بگیریم به سودمونه و سودمون رو با بانک تقسیم می کنیم! در این لحظه به نتیجه رسیدم که پدرم درست میگه و من اشتباه فکر می کردم!

پاسخ
گیس گلابتون

خنده تبریک میگم. نتیجه گیری خوبیه

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه