مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

اخبار
1398/03/04 11:30

خبر خوش 210

گیس گلابتون عزیزم
سلام
من سال 97 برای سومین بار گام های دهگانه چگونه مغناطیس پول شویم را انجام دادم. .

اما شرح حال من:
زمانی که اولین بار گام ها را خواندم درپی ان بودم که به وضعیت مالی ام سرو سامان دهم و می دانستم باید فقط و فقط برخودم تکیه کنم. گام ها را سرسری خواندم و تمرینات را انجام ندادم. حجمی از اطلاعات به ذهنم اضافه شد و کم کم نشخوار کردم.
در این سالها از کار قبلی استعفا داده بودم و با وجود فوق لیسانس از دانشگاه خوب و در رشته ای قابل قبول، بیکار بودم و در ازدواجی بد گیر افتاده بودم. اگر طلاق می گرفتم خانواده ام از من حمایت می کرد اما من میخواستم مستقل باشم.
بار دوم که تمرینات را انجام دادم کاری با حداقل حقوق کارگری(حدود هشتصد هزار تومان) پیدا کرده بودم و همچنان ترس های مالی بسیار داشتم. با همان حقوق اندک شروع به پس انداز و سرمایه گذاری های بسیار کوچک کردم. تمام مقاله های سایت در خصوص کسب ثروت را خواندم. از بین سایر کتاب ها و مقاله هایی که خواندم کتاب "پدر فقیر و پدر پولدار" رابرت کیوساکی بیشتر از بقیه در من اثر داشت.بقیه را چندان به یاد ندارم. اما مقاله های شما بسیار به دلم می نشست. باورشان داشتم. شما مطالب مهم را ساده، روان و از همه مهمتر کاربردی و عملی می نویسید. پس از یک سال ونیم کار کردن با کمک اطرافیان و وام های بانکی توانستم خانه کوچکی به صورت شراکتی بخرم.
وقتی برای بار سوم شروع به انجام تمرینات کردم در استانه طلاق بودم. حقوق اندکم و اقساط و بدهی های ناشی از خرید خانه، وحشت زیادی در من ایجاد می کرد. شاید خنده دار باشد ولی بزرگترین ترسم تامین معاشم بود. بار سوم با دقت و تمرکز شروع به انجام تمرینات مغناطیس پول و خواندن سایر مقالات سایت کردم. برای اولین بار سند استقلال مالی ساختم و مراسم برگزار کردم. نمی توانم بگویم معجزه رخ داد، من هم انتظار معجزه نداشتم. اما در پایان سال 97 من توانایی تامین معاشم را دارم، طلاق گرفته ام و مستقل زندگی می کنم و این برای من دستاورد خوبی محسوب می شود. من یک زندگی بسیار معمولی و حداقلی دارم که قبل از ازدواجم و در سن کمتر به سادگی می توانستم ان را به دست اورم. اما به دلیل اشتباهات و تصمیمات نادرستم، به دست اوردن دوباره ان برایم یک رویا شده بود.
سند استقلالم را در کیف مخصوص پس اندازهایم گذاشته بودم. چند روز پیش ان را دوباره دیدم و سال 97 را مرور کردم. از روزهایی که به علت بی پولی تامین هزینه های روزمره هم برایم دشوار بود تا امروز که ارامش نسبی دارم. از صمیم قلبم از خداوند سپاسگزاری کردم و برای شما دوست عزیزم بهترین ها و بهترین ها را ارزو کردم. گیس گلابتون عزیزم از شما بسیار یاد گرفته ام و بسیار سپاسگزارم. آگاهی و مهر بزرگ ترین هدیه ای است که ما از دیگران دریافت می کنیم.
من هنوز تا استقلال مالی فاصله بسیار زیادی دارم. الان می دانم مشکل اصلی من در حوزه کسب درامد است و هنوز راهی برایش نیافته ام. می دانم کسب ثروت یک شبه اتفاق نمی افتد و نیازمند زمان است.با این وجود، این روزها رویای دیگری دارم. میخواهم ان تراول صد تومانی را به حسابم اضافه کنم و یک اسکناس دیگر به جایش در کیفم بگذارم و امیدوارم یک سال دیگر به شما ایمیل بزنم و عکس این اسکناس جدید و ماجرای محقق شدن رویایم(که الان شده هدفم) را برایتان بنویسم.
دوستتون دارم...

 

گیس گلابتون: من از طلاق خوشم نمی‌آید، ولی بیش از طلاق از این بدم می‌آید که خانمی به خاطر نیاز مالی در ازدواج بدی گیر افتاده باشد. دوست عزیز، من به شما افتخار می‌کنم. به شما افتخار می‌کنم که از تأمین معیشت خود نترسیدید. در امنیت قفس طلایی نماندید و بال پرواز به‌سوی استقلال مالی گشودید. من به شما افتخار می‌کنم که قدم‌به‌قدم جلو رفتید و به آرزوهای خود نزدیک شدید.

متأسفانه داشتن مدرک تحصیلی به‌خودی‌خود تولید درآمد نمی‌کند. یک دیپلمه کاربلد بهتر از فوق‌لیسانس کارنکرده می‌تواند کسب درآمد کند. بیش از تحصیلات، انگیزه کسب درآمد، داشتن مهارت انجام کارها و حسن خلق برای شما تولید درآمد می‌کند.

گام‌های دهگانه مغناطیس پول به‌صورت رایگان در سایت گیس گلابتون وجود دارد. شما بااراده آهنین خود سه بار این تمرینات را انجام دادید و نتیجه گرفتید. مطمئن هستم به بقیه هدف‌های خود دست خواهید یافت. من به شما افتخار می‌کنم. شما چشم‌وچراغ من هستید.

والدین عزیز، دختران خود را به مهارت کسب درآمد مجهز کنید. خانم‌ها باید باور کنند می‌توانند و باید بتوانند پول دربیاورند. دختران خود را تشویق کنید هنری، مهارتی برای کسب درآمد یاد بگیرند. آن‌ها را تشویق کنید کار کنند و پول دربیاورند. نگویید: دخترم احتیاجی به کار کردن ندارد! همه آدم‌ها به کار کردن نیاز دارند و همه آدم‌ها، چه زن و چه مرد باید بتوانند احتیاجات مالی خود را برطرف کنند. والدین عزیز! دختران خود را بی‌دست‌وپا بار نیاورید. آن‌ها را ازنظر مالی وابسته نگه ندارید.

 

دلم می‌خواهد زیر این پست پر شود از تبریک‌های شما. الان ماه رمضان است و بسیاری از شما روزه‌دار. برای دیگران دعا کنید تا به آرزوهای خود برسند، انشاالله خدا آرزوهای قشنگ شما را برآورده می‌کند. بفرمایید زیر این پست تبریک بنویسید و دعای خوب کنید. بیاییم همه ما از برکات این روزهای زیبا استفاده کنیم.

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
ninakiani

تبر یک فراوان واسه موفقیت واینکه توانستند روی پای خودشون بایستند.ولی خانم دکتر عزیز متاسفانه چون خودم تجربه کردم میگم طلاق و بیرون اومدن از یه زندگی هرچقدر هم که اون زندگی بدو فاجعه بار باشه به مثابه از دست دادن یکی از اعضای بدن میمونه و چنان آسیبی به انسان میزنه که کمتر زنی را دیدم که بعد از طلاق در ارامش و خوشبختی باشه

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم. خوشبختانه من دیده ام. دشوار است. آسیب زننده است، هم برای زن و هم برای مرد، ولی امکان خوشبختی و آرامش هست. خوبش هم هستقلب

پاسخ
ZARI_M

من با شما موافقم.
از شما ياد گرفته ام كه ما تجربه هاي زندگي مان را مي افرينيم. اگر طرح ديگري مي خواهيم بايد راه و روش خودمان را تغيير دهيم.

پاسخ
گیس گلابتون

من معذرت میخواهم. اشتباهی نظری که برای خبر خوش 211 نوشته بودید، پاک کردم. فکر کردم تکراری است. لطف می کنید دوباره آن را بنویسید؟ باز هم عذرخواهی می کنم.

پاسخ
ZARI_M

خواهش مي كنم.
چشم دوباره مي نويسم.
گل

پاسخ
بهار

موفق وپیروز باشید دوست عزیز.
امکان خوشبختی بعد از طلاق هست خوبشم هست، خو باخوش قلبی، راهنمایی های گیسگلابتون وپشتکار.
سپاس گیسگلابتون جان من اکثر اموزشهاشهاتونو خریدم.

پاسخ
آزاده ش

سلام دوست عزیز
برای آرامش الانتون خوشحالم. امیدوارم به همه خواسته هاتون با موفقیت برسید.

پاسخ