مادرناتنی بودن دشوار است. مادران ناتنی همه زحمات یک مادر را به عهده دارند، بدون این که افتخارات یک مادر را داشته باشند. مادران ناتنی همه جا و در همه شرایط زیر ذره بین انتقاد همگان قرار دارند. ظاهرا بهشت زیر پای مادران ناتنی نیست. متأسفانه فرهنگ ما نسبت به مادران ناتنی بسیار بی‌رحم است و کار را برای مادران ناتنی دشوارتر می‌کند. ما با افسانه‌های سیندرلا، سفید برفی و اولدوز و کلاغ‌ها بزرگ شده‌ایم. نفرت و ترس از مادرناتنی از کودکی در وجود ما تزریق شده است. به همین دلیل هر مادرناتنی در خفا از خود می‌پرسد: "آیا من هم موجودی نفرت‌انگیز مثل زن باباهای افسانه‌ها هستم؟" مادران ناتنی دچار شرم و احساس گناه هستند، زیرا جامعه با آن‌ها به گونه‌ای رفتار می‌کند که انگار عفریته‌ای شریر می‌باشند. آمار طلاق در کشور ما بالا رفته است. در شهرهای بزرگ حدود نیمی از ازدواج‌ها به طلاق منجر می‌شود. پس هر روز تعداد کودکانی که با مادرناتنی بزرگ می‌شوند، افزایش می‌یابد. اگر طرز فکر ما و رفتار ما با مادران ناتنی عوض نشود، کودکان طلاق بیش از هرکسی از این موضوع آسیب می‌بینند. این بخش سایت به مادران ناتنی تقدیم می‌شود. کامنت دیگران حذف می‌شود. اینجا جایی است که مادران ناتنی می‌توانند با آرامش مشکلات خود را بیان کنند و جواب بسیاری از سؤالات خود را پیدا کنند. لطفاً با کلام محبت و احترام بنویسید. همان کلامی که شایسته شماست. ممنونم

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
مادران ناتنی
1394/03/25 11:24

کارشکنی دیگران در کار خانواده‌های ناتنی

یکی از خواننده‌های سایت گیس گلابتون برای من نوشت دختر ناتنی‌اش توسط عمه و شوهر عمه نگهداری می‌شده و بعد از ازدواج آن دو چه فتنه‌ها به راه انداختند که بچه را پیش خود نگه دارند. زیرا بابت نگهداری بچه، پول فراوانی از پدر بچه می‌گرفتند. متاسفانه دوست ما مدتی فریب این بازی‌ها را خورد و تا یک قدمی طلاق پیش رفت. خدا را شکر به راهنمایی‌های من گوش داد و به سر خانه و زندگی‌اش برگشت.

 

توصیه به خانم‌ها: پیش از شما، کسانی مسئول نگهداری فرزندخوانده شما بوده‌اند، دستشان درد نکند. ولی مطمئن باشید آن‌ها برای این خدمت، پول و امتیازات زیادی از همسرتان می‌گرفتند. وقتی شما داوطلب این کار می‌شوید، منافع آن‌ها از دست می‌رود. پس بیرحمانه به شما حمله می‌کنند. اسلحه آن‌ها این است: "زن بابا که مادر نمی شه. زندگی بچه را خراب می کنه." به خودتان و خوبی قلبتان شک نکنید. بازی نخورید!

 

توصیه به آقایان: پیش از ازدواج، همسر آینده‌تان را بخوبی مورد بررسی قرار بدهید، اگر او زن خوبی است، او را برای مادری فرزندتان انتخاب کنید، وگرنه هرگز فرزندانتان را به یک زن بدقلب نسپارید. اگر اعتقاد دارید او زن خوش قلبی است، بازیچه افراد به ظاهر خیراندیش نشوید. یک زن بدقلب برای فرزندان خودش هم نمی‌تواند مادر خوبی باشد. حتم دارم دور و برتان نمونه‌های زیادی از مادران بدرفتار و بدجنس سراغ دارید که با بچه‌های خود مثل دشمن رفتار می‌کنند.

 

همه مادرها، مهربان و از خود گذشته نیستند. همه مادر ناتنی‌ها هم نامهربان و بدجنس نیستند. بدقلبی و خوش قلبی یک صفت شخصی است و ارتباطی به نقش اجتماعی آدم‌ها ندارد.

مراقب آدمهای به ظاهر خیرخواه باشید. در پست بعدی یک مثال واضح برای شما می آورم.

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

شاینا

راست می گویید عزیزم. زنی که خوش قلب نیست برای فرزندش هم مادر خوبی نیست. یک روز راجع به چنین زنی خواندم که باعث کشته شدن دخترش و دختر ناتنی اش شد. البته نقش شوهرش را نمی شود ندیده گرفت.
خانم دیگری را هم می شناسم که شوهرش همسر دیگری هم داشت. این زن برای فرزندان ناتنی اش هم درست مثل یک مادر بود و فرزندان ناتنی اش او را بسیار دوست داشتند و مادر خودشان می دانستند. البته الان این خانم بیشتر از هشتاد سال سن دارد و با اینکه سالهاست شوهرش فوت کرده هنوز فرزندان نانتی اش به سراغش می روند مثل بچه های خودش.

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه