مادرناتنی بودن دشوار است. مادران ناتنی همه زحمات یک مادر را به عهده دارند، بدون این که افتخارات یک مادر را داشته باشند. مادران ناتنی همه جا و در همه شرایط زیر ذره بین انتقاد همگان قرار دارند. ظاهرا بهشت زیر پای مادران ناتنی نیست. متأسفانه فرهنگ ما نسبت به مادران ناتنی بسیار بی‌رحم است و کار را برای مادران ناتنی دشوارتر می‌کند. ما با افسانه‌های سیندرلا، سفید برفی و اولدوز و کلاغ‌ها بزرگ شده‌ایم. نفرت و ترس از مادرناتنی از کودکی در وجود ما تزریق شده است. به همین دلیل هر مادرناتنی در خفا از خود می‌پرسد: "آیا من هم موجودی نفرت‌انگیز مثل زن باباهای افسانه‌ها هستم؟" مادران ناتنی دچار شرم و احساس گناه هستند، زیرا جامعه با آن‌ها به گونه‌ای رفتار می‌کند که انگار عفریته‌ای شریر می‌باشند. آمار طلاق در کشور ما بالا رفته است. در شهرهای بزرگ حدود نیمی از ازدواج‌ها به طلاق منجر می‌شود. پس هر روز تعداد کودکانی که با مادرناتنی بزرگ می‌شوند، افزایش می‌یابد. اگر طرز فکر ما و رفتار ما با مادران ناتنی عوض نشود، کودکان طلاق بیش از هرکسی از این موضوع آسیب می‌بینند. این بخش سایت به مادران ناتنی تقدیم می‌شود. کامنت دیگران حذف می‌شود. اینجا جایی است که مادران ناتنی می‌توانند با آرامش مشکلات خود را بیان کنند و جواب بسیاری از سؤالات خود را پیدا کنند. لطفاً با کلام محبت و احترام بنویسید. همان کلامی که شایسته شماست. ممنونم

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
مادران ناتنی
1395/09/14 11:06

فراخوان بزرگ مادران ناتنی

کامپیوتر را خاموش می‌کنم. کمرم را راست می‌کنم. احساس می‌کنم کاملاً خمیده مانده‌ام. کش و قوسی می‌آیم. مفاصلم، قرچ قروچ صدا می‌کنند. کمر و گردنم درد گرفته است. ساعت نه شب است. تا نیم ساعت دیگر، مرد من به خانه برمیگردد. بلند می‌شوم قدری به خانه و خودم برسم و برای خوشامدگویی به همسرم آماده شوم.

 

از ساعت سه بعدازظهر تا به الان یکسره دارم می‌خوانم. هفت کتاب خواندم: یک کتاب کاغذی و شش کتاب الکترونیک در مورد مادران ناتنی. کتاب کاغذی در مورد هوش هیجانی است. یک مادرناتنی باید هوش هیجانی بالایی داشته باشد. یک مادرناتنی برای برنامه ریزی تعطیلات دو روزه، باید هوش و سیاست چرچیل، بردباری گاندی و فداکاری مادرترزا، را داشته باشد. بعلاوه وقتی در پایان تعطیلات، همه ناراضی هستند، باید قدیس باشد که باور کند پاداش زحمات خود را در دنیای دیگر دریافت خواهد کرد.

 

همیشه وقتی خیال دارم در مورد موضوعی بنویسم، دیوانه وار می‌خوانم. خیال دارم در مورد مادران ناتنی بنویسم. خیلی حرفه‌ای و کاربردی. بنابراین لازم است اول بدانم همین الان چه مطالبی در این مورد وجود دارد. در زبان فارسی فقط یک کتاب برای مادران ناتنی وجود دارد: کلیدهای موفقیت مادران ناتنی. کتاب بسیار خوبی است و این کتاب زندگی مرا نجات داد.

 

الیزابت چرچ، روانشناس و جامعه شناس، در کتاب understanding stepmother، می‌گوید: اگر مشاوری، مادرناتنی نباشد، به جای کمک به خانواده‌های ناتنی، به آنها آسیب می زند. با همه گوشت و پوستم می‌دانم چقدر این موضوع درست است. من و همسرم پیش از ازدواج، شش ماه مشاوره گرفته بودیم، ولی حتی یک جمله راهنمایی در مورد خانواده ناتنی دریافت نکردیم.

 

پس از این که به خاطر مادرناتنی بودن، دچار افسردگی شدم، نه ماه دیگر با همان خانم مشاور، مشاوره گرفتم. مشاور نتوانست کمکی بکند و مرا تشویق کرد طلاق بگیرم. می‌گفت: این ازدواج، ارزش این همه تلاش و تحمل تو را ندارد. طاقت من طاق شده بود، ولی تصمیم گرفتم از یک مشاور دیگر راهنمایی دریافت کنم: مشاوری بدون مدرک دکترای روانشناسی، که بیش از هر رواشناسی در مورد موفقیت و شادی می‌داند.

 

همان یک جلسه مشاوره، آرامش ذهنی را به من برگرداند. سپس کتاب کلیدهای موفقیت مادران ناتنی را پیدا کردم. خب... دیگر فهمیدم من در تجربه شکست و نومیدی‌ام تنها نیستم. اکثر مادران ناتنی در  تلخکامی و احساس شکست و ناتوانی غرق می‌شوند و اگر کمک مناسب دریافت نکنند، بشدت آسیب می‌بینند. 

 

مادران ناتنی، زنانی بزرگوار و مهربان هستند که با آگاهی کامل تصمیم گرفته‌اند فرزندان دیگران را بزرگ کنند و خانواده‌های از هم پاشیده را تکه تکه بهم بچسبانند. وقتی تلاش‌ها و محبت‌های آنها با بی محبتی و بی احترامی رد می‌شود، آن‌ها از نظر احساسی می‌شکنند. احساسات منفی رایج در میان مادران ناتنی عبارتند از:

 

 • نگرانی و اضطراب
 • خشم تلنبار شده
 • افسردگی
 • شکنندگی عاطفی

 

آن‌ها احساس می‌کنند هر لحظه ممکن است از درون متلاشی شوند، متاسفانه هیچکس، مطلقاً هیچکس حاضر نیست درددل های آن‌ها را بشنود. تا دهانشان را باز می‌کنند، جواب می‌گیرند: خودت می‌دانستی این مرد بچه دارد. خودت انتخاب کردی وارد این زندگی پرآشوب بشوی. مادران ناتنی مشکلات عمیقی دارند، ولی در سکوتی عمیق، مشکلات خود را حمل می‌کنند.

 

چند نفر اینجا مادرناتنی است؟ و چند نفر از شما با این حرفها آشناست؟

 

 

مبحث مادرناتنی، به سه بخش اصلی تقسیم می‌شود:

 • 1-قبل از ازدواج
 • 2-مراسم عروسی و ماه عسل
 • 3-پس از ازدواج

 

در پست‌های قبلی نوشتم:

 • چگونه مردی که سابقه طلاق دارد، بررسی کنید؟
 • چگونه با فرزندخوانده آینده خود آشنا شوید و ارتباط برقرار کنید؟
 • قبل از ازدواج چه مسائلی را در مورد خانواده ناتنی روشن کنید؟

 

در مورد جشن عروسی نوشتم و در مورد ماه عسل هم خواهم نوشت. در مورد پس از ازدواج هم خواهم نوشت.

 

خیال داشتم بخش مادران ناتنی سایت گیس گلابتون را به صورت رایگان در اختیار مادران ناتنی قرار بدهم، ولی متوجه شدم این مطالب توسط خانم‌های مجرد (که تصورات شاعرانه از نقش مادرناتنی دارند)، مادران (که انتظارات باورنکردنی از مادران ناتنی دارند)، خانم‌های جداشده (که با خواندن نوشته‌های من دچار احساس گناه می‌شوند) خوانده و قضاوت می‌شود. این مطلب باعث می‌شود  خودم را سانسور کنم و نتوانم اطلاعاتی که مادران ناتنی نیاز دارند، در اختیار آنها بگذارم.

 

تا پایان مهر 1395، یک کتاب الکترونیک برای مادران ناتنی  در سایت گیس گلابتون عرضه خواهد شد، به نام "کاش پیش از مادرناتنی شدن میدانستم.." من این کتاب را به رایگان در اختیار مادران ناتنی قرار خواهم داد، البته به یک شرط. شرط من برای مادران ناتنی و دریافت کتاب به صورت رایگان این است:

 

لطفا یک ایمیل با موضوع "مادر ناتنی" برای من بفرستید و در ایمیل این مطالب را بنویسید:


 • 1-مشخصات خودتان: سن، تحصیلات، شغل، سابقه قبلی ازدواج
 • 2-مشخصات همسرتان: سن، تحصیلات، شغل
 • 3-چند سال از ازدواجتان می‌گذرد؟
 • 4-چند فرزندخوانده دارید؟ آن‌ها دختر یا پسر هستند و چند ساله؟
 • 5-آیا خودتان فرزند دارید؟ اگر فرزند دارید از ازدوج قبلی است یا از همین ازدواج؟
 • 6-به نظر شما چه تفاوت‌هایی بین خانواده تنی و ناتنی وجود دارد؟
 • 7-به نظر شما چه چالش‌هایی در خانواده‌های ناتنی وجود دارد؟
 • 8-شما چه پیشنهادهایی برای حل این چالش‌ها دارید؟
 • 9-آیا بسادگی با نقش مادرناتنی کنار آمدید یا این نقش را دشوار می دانید؟
 • 10- آیا قبل از ازدواج می‌دانستید خانواده ناتنی چگونه است؟
 • 11- اگر زمان به عقب برمی گشت آیا دوباره حاضر هستید مادرناتنی بشوید؟
 • 12- هنگام ازدواج چه احساسی نسبت به فرزند خوانده خود داشتید؟ الان چه احساسی دارید؟ چرا؟
 • 13- نقاط قوت خانواده ناتنی شما چیست؟ چه چیزی باعث می‌شود ازدواج شما از هم نپاشد و کنار هم بمانید؟
 • 14- در حال حاضر بزرگترین چالش خانواده شما چیست؟
 • 15- چه توصیه‌هایی برای بقیه خانواده‌های ناتنی دارید؟

 

اگر بیشتر نوشتید که چه بهتر! (مهلت ارسال پرسشنامه تمام شد!)

 

به محض آماده شدن کتاب الکترونیک، من کتاب را رایگان برای شما ایمیل خواهم کرد. مهلت ارسال ایمیل شما برای دریافت کتاب الکترونیک رایگان: پایان شهریور 1395

 

دانلود پرسشنامه مادران ناتنی

 مهلت ارسال پرسشنامه تمام شد!

 

پی نوشت یک: این بخش سایت متعلق به مادران ناتنی است و نظرات دیگران حذف خواهد شد.

پی نوشت دو: مهلت ارسال پرسشنامه تمام شد!

 

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

سپیدار-م

سلام گیس گلابتون عزیز
من دیر فراخوان شما رو دیدم
من به زودی (در طول دو ماه آینده )مادر ناتنی میشوم.
مردی که قراره باهاش ازدواج کنم یک دختر 5 ساله داره .
ایا امکان داره من هم کتاب رو داشته باشم؟

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. لطفا آن پانزده سوال را پاسخ بدهید تا ببینم حایز شرایط هستید یا خیر. مهلت فراخوان تمدید شده است.

پاسخ
نفس جون

سلام گیس گلابتون عزیز
من مادر ناتنی ام و شدیدا احساس افسردگی دارم و نیاز به مشاوره.اما قادر به مشاوره حضوری نیستم.قبلا براتون ایمیل زدم اما جواب ندادید.
لطفا زود جواب بدبد ممنون

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. ایمیل شما به من نرسیده است. بعلاوه من مشاوره ایمیلی رایگان ندارم. لطفا 15 سوال را تکمیل بفرمایید و برای من ایمیل کنید تا کتاب مادرناتنی خدمت شما ارسال شود. مشاوره اسکایپی هم روش خوبی برای مشاوره است. در مورد آن می دانید؟

پاسخ
star55

سلام خانم دکتر جان وقتت بخیر بنده 8ساله که مادرناتنی هستم در این فراخوان نیز شرکت کردم ولی نمی دانیم به چه دلیل ایمیل ینده به دست شما نرسیده است.

پاسخ
گیس گلابتون

من هم نمی دانم چرا به دستم نرسیده. شاید آدرس را اشتباه نوشته اید. بهرحال وقت فراخوان حدود سه ماه است پایان یافته است.

پاسخ
star55

سلام خانم دکتر وقت بخیر
باتوجه به پایان یافتن زمان فراخوان ونرسیدن فرم ارسالی بنده به شمابرای مطالعه کتاب حتما می بایست مبلغ 150هزارتومان رو پرداخت کنیم؟

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. اگر کتاب را میخواهید، بله.

پاسخ
محبوبه

سالی که شما مادرناتنی شدید من یک سال بوده مادرشدم و سالی که این کتاب را رایگان میدادید ۳سال بوده که همسرم فوت شده بود و دخترم تازه ۸سالش شده بود والان دخترم کلاس ۸ هست و من نامادری یک دختر کلاس ۱۰ و مادریک کوچولوی ۲سال و نیمه هستم

پاسخ
گیس گلابتون

بیش از 30 مادرناتنی تجارب خود را برایم فرستادند و کتاب با تجربه های آنها و خودم نوشته شد. برای سپاسگزاری از همکاری شان، کتاب رایگان در اختیارشان قرار گرفت و همچنین برای این که اگر برای تصحیح یا تکمیل آن نظری دارند. غیر از این افراد، کسی کتاب را رایگان دریافت نکرد. البته افرادی که مشاوره مادرناتنی دریافت می کنند، کتاب را هدیه می گیرند. یعنی این کتاب، بخشی از خدمات مشاوره ای محسوب می شود.

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
Here you can buy Louis Vuitton Bags Replica : Top 5 Tips For Designer Handbag Care Handbags are fashion accessories that women cannot do without. Anytime a woman goes out, she almost always carries a handbag or purse the woman's to carry personal items she need like makeup, credit cards, cash, cellular phones, different items. Women always locate it fun to fit their handbags with the outfits potentially they are wearing. A number of handbag styles to select from which makes shopping for handbags a truly fun and exciting experience. A woman should have at least three handbag styles to complement them her outfits and here're the three best handbag styles every single woman should have. Tote: A tote is often a stylish good reputation a carry-all bag, in order to mention be wrongly identified as a cloth shopping designer handbag. Totes are recognized for transporting larger items that would not ordinarily fit best suited handbag, regarding gym clothes, yoga mats, tennis shoes, newspapers, magazines, and pad-type electronic equipments. Totes also are actually excellent travel items since a good deal can be sandwiched in just. A Clutch handbag is really a small, rectangular evening bag that comes without a handle. If people use carried in your hands and is small, providing room as well as the a woman's small personal items. Women would only carry makeup and other little things in the clutch handbag which can either be casual or chic in kind. These handbags are meant in order to use during formal functions as well as in the days or weeks. They are very convenient to carry because in addition to size additionally come regarding elegant blueprints. Secondly, since handbags include many categories, you ought to choose one that a majority of fits you. The categories of handbags that may get choose are clutch, hobo, tote, wristlet, satchel and shoulder tote. Also, you have to that the handbag you decide can accommodate your should receive. Contact the handbag's manufacturer directly to make sure that specific functions. For example, when the handbag looks appealing, however many details are questionable, such as the color, the manufacturer will give you the chance to confirm if they ever released a handbag of that style. It is actually important to try to to your research on what the handbag you have opted should be similar to. If you have any nearby boutique or department store that carries the handbag you want, you should really be visiting of which. Take along a checklist. even perhaps print out the photos throughout the eBay listing to tote around. If you're plus-sized, go plus-sized as well. Forget cute and diminutive. You are not this proportions-wise; why when your handbag be otherwise? A limited tote, even though it's the loveliest designer handbag to ever grace a catalogue, will only make seem like a truck. Work with your size and work with your bag by going for totes which wider than the regular hobo bag. It's also a choice to get bags with short or medium-length ties. On the online market place you get to see regarding designs too as combinations which include the latest any way you like trends. Acquire to compare the products too before ordering. For happen opt for to buy more than one handbag, almost certainly that may never get a gigantic discount from a wholesaler besides free shipping too. personal handbag, fake designer, fashion handbags, lighter handbag
cartier schmuck replica deutschland van cleef replica Bvlgari B.ZERO1 replica fake bvlgari ring bracelet love Cartier replique cartier love ring replica cartier trinity ring replica cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica 1:1 juste un clou replica cartier bracelet replica fake chanel shoes replique louboutin replica gucci shoes louis vuitton wallet replica louis vuitton wallet replica replica louis vuitton wallet replica louis vuitton backpack Bolsos Louis Vuitton outlet louis vuitton sling Bag replica dior replica replica louis vuitton luggage louis vuitton backpack replica louis vuitton duffle bag replica louis vuitton Pochette replica replica louis vuitton wallet replica handbags australia Cartier dupe Armband replica louis vuitton Pochette replica louis vuitton replica men fake louis vuitton gürtel replica handbags in usa replica borse louis vuitton louis vuitton neverfull replica replica borse louis vuitton louis vuitton turkei online chanel tasche fake fake louis vuitton backpack chanel shoes replica louis vuitton imitazioni Best Fake Jordan 1 chanel replica chanel replica replica chanel backpack Fendi Peekaboo replica Sac goyard pas cher sac hermes pas cher Sac chanel pas cher chine imitation sac hermes imitazioni louis vuitton louis vuitton hat replica sac dior pas cher chine imitation louis vuitton fake louis vuitton wallet louis vuitton shoes replica louis vuitton wallet replica fake louis vuitton wallet replica louis vuitton m40780 replica louis vuitton wallet