مادرناتنی بودن دشوار است. مادران ناتنی همه زحمات یک مادر را به عهده دارند، بدون این که افتخارات یک مادر را داشته باشند. مادران ناتنی همه جا و در همه شرایط زیر ذره بین انتقاد همگان قرار دارند. ظاهرا بهشت زیر پای مادران ناتنی نیست. متأسفانه فرهنگ ما نسبت به مادران ناتنی بسیار بی‌رحم است و کار را برای مادران ناتنی دشوارتر می‌کند. ما با افسانه‌های سیندرلا، سفید برفی و اولدوز و کلاغ‌ها بزرگ شده‌ایم. نفرت و ترس از مادرناتنی از کودکی در وجود ما تزریق شده است. به همین دلیل هر مادرناتنی در خفا از خود می‌پرسد: "آیا من هم موجودی نفرت‌انگیز مثل زن باباهای افسانه‌ها هستم؟" مادران ناتنی دچار شرم و احساس گناه هستند، زیرا جامعه با آن‌ها به گونه‌ای رفتار می‌کند که انگار عفریته‌ای شریر می‌باشند. آمار طلاق در کشور ما بالا رفته است. در شهرهای بزرگ حدود نیمی از ازدواج‌ها به طلاق منجر می‌شود. پس هر روز تعداد کودکانی که با مادرناتنی بزرگ می‌شوند، افزایش می‌یابد. اگر طرز فکر ما و رفتار ما با مادران ناتنی عوض نشود، کودکان طلاق بیش از هرکسی از این موضوع آسیب می‌بینند. این بخش سایت به مادران ناتنی تقدیم می‌شود. کامنت دیگران حذف می‌شود. اینجا جایی است که مادران ناتنی می‌توانند با آرامش مشکلات خود را بیان کنند و جواب بسیاری از سؤالات خود را پیدا کنند. لطفاً با کلام محبت و احترام بنویسید. همان کلامی که شایسته شماست. ممنونم

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
مادران ناتنی
1398/02/21 10:48

آیا با مرد بچه‌دار ازدواج کنید؟

چگونه تصمیم بگیرید با مرد بچه‌دار ازدواج کنید یا خیر؟

هشت گام

 

هر هفته چند سؤال از طرف شما دریافت می‌کنم که حیران هستید آیا به خواستگاری مرد صاحب فرزند پاسخ مثبت بدهید یا خیر. شما می‌توانید دراین‌باره با من مشورت کنید، ولی درنهایت این شما هستید که باید تصمیم بگیرید. بعضی دوستان، مشخصات مرد و فرزندش را برای من بازگو می‌کنند و می‌پرسند آیا این ازدواج سرانجام خوبی دارد یا خیر؟ درواقع لازم است شما وضعیت خود را بررسی کنید و ببینید آیا می‌توانید وظیفه سنگین مادرناتنی را به عهده بگیرید یا خیر. به‌تازگی این مقاله را در سایت wikihow دیدم و تصمیم گرفتم ترجمه آزاد آن را در اختیار شما قرار بدهم. اگر تصمیم دارید با مرد بچه‌دار ازدواج کنید، بفرمایید و این مقاله را مطالعه کنید:

 

تصمیم به ازدواج با مردی که از ازدواج قبلی خود صاحب فرزند است، کار ساده‌ای نیست. سروکله زدن با بچه دیگری اصلاً آسان نیست، به‌ویژه اگر خانمی خودش مادر نشده باشد. برای این تصمیم مهم، وقت صرف کنید. جواب بله یا خیر با بسنجید و سپس پاسخ بدهید. هشت مرحله تصمیم‌گیری که در زیر می‌آید، ممکن است کمک‌کننده باشد:

 

 • 1-آیا خودتان بچه دارید؟ اگر ندارید، چرا ندارید؟ آیا فرصت بچه‌دار شدن ازدست‌رفته یا به‌طورکلی از بچه‌ها خوشتان نمی‌آید؟ اگر شما از بچه خوشتان نمی‌آید، احتمالاً فرد مناسبی برای مادرناتنی شدن نیستید.

   

 • 2-اگر شما بچه دارید، آیا فرصت و انرژی مراقبت از بچه‌های همسرتان را علاوه بر بچه‌های خودتان دارید؟ برای مراقبت از بچه‌ها چه برنامه‌ای دارید؟ بعلاوه لازم است بچه‌های شما و بچه‌های همسر آینده‌تان با هم آشنا شوند. آن‌ها را تحت نظر بگیرید و مطمئن شوید با یکدیگر به‌خوبی کنار بیایند. آیا بچه ها با همرابطه خوبی دارند؟

   

 • 3-اگر شک دارید می‌توانید با مرد بچه‌دار ازدواج کنید یا خیر، برای ازدواج عجله نکنید. ممکن است لازم باشد قبل از ازدواج فرصت بیشتری به خودتان بدهید و ممکن است بهتر باشد اصلاً با مرد صاحب فرزند ازدواج نکنید. صادقانه از خود سؤالات زیر را بپرسید:

  آیا من می‌توانم با عنوان مادرناتنی کنار بیایم؟

  آیا می‌توانم با شرایط مادرناتنی بودن در طولانی‌مدت کنار بیایم؟

  آیا من بچه‌ها را دوست دارم؟ آیا بچه‌ها مرا دوست دارند؟

  اگر بچه‌ها ناتوانی جسمی یا روانی داشته باشند، آیا من قادر هستم از آن‌ها مراقبت کنم؟

  آیا من می‌خواهم وقت و انرژی برای پرورش و مراقبت بچه‌های همسرم صرف کنم؟ یا دست‌کم اجازه می‌دهم همسرم از بچه‌هایش مراقبت کند؟

  آیا شیوه والدگری همسرم را قبول دارم؟ و می‌دانم این شیوه چه تاثیری روی من و فرزندانم خواهد داشت؟

  آیا افرادی برای حمایت از من و خانواده جدیدم در دسترس است؟

  آیا مادر بچه‌ها کمک‌حال من خواهد بود؟ یا او فوت کرده، بیمار است یا به‌کلی فرزندانش را ترک کرده؟ آیا او شرایط را برای من آسان‌تر می‌کند تا دشوارتر؟

   

 • 4-به خاطر داشته باشید عشق بر همه‌چیز پیروز نمی‌شود. با چشم‌باز وارد این ازدواج شوید. انتظار داشته باشید فرزندان همسرتان نسبت به شما مقاومت داشته باشند. مقاومت و چالش از طرف فرزندان خودتان، مادر بچه‌های همسرتان، مادرشوهر و خواهرشوهر هم وجود خواهد داشت. خودتان را برای چالش‌ها، بدگمانی‌ها، مقاومت‌ها و ... آماده کنید. صادقانه از خود بپرسید آیا توان این کشمکش‌ها را دارید؟

   

 • 5-شما برای عروس شدن، خوشحال و شادمان هستید ولی به‌احتمال‌زیاد فرزندان همسرتان نگران و عصبی هستند. همیشه به یاد داشته باشید بچه‌ها بخشی از زندگی همسرتان هستند و قبل از شما در زندگی او حضور داشتند. اگر بچه‌دار شدید، حواستان به احساسات فرزندخوانده‌هایتان باشد. مبادا کاری کنید که آن‌ها احساس کنند نسبت به فرزند مشترک شما اهمیت کمتری دارند. آیا می‌توانید به احساسات کودکان اهمیت بدهید؟

   

   

 • 6-بودن کنار خانواده جدیدتان را تمرین کنید. بهتر است قبل از ازدواج زمان طولانی‌تری را کنار خانواده جدیدتان بگذرانید. برای مثال همراه نامزدتان و بچه‌هایش به سفری دوسه‌روزه بروید. به‌این‌ترتیب با شرایط آینده خود، بهتر آشنا خواهید شد. آیا قبل از ازدواج چند روزی را کنار خانواده آینده‌تان را سپری کرده‌اید؟ آیا رفتار بچه‌ها برای شما قابل‌قبول است؟

   

 • 7-خودخواه نباشید. وقتی پای بچه‌ها وسط می‌آید، روابط رمانتیک دچار پیچیدگی می‌شود. وقتی بچه‌ای در کار نباشد، شما هستید و نامزدتان و دیگر هیچ. اما با حضور بچه‌ها، لازم است وقت و انرژی برای مراقبت آن‌ها صرف گردد. مراقبت از بچه‌های فرد دیگر کار دشواری است. اگر می‌بینید از پس این کار برنمی‌آیید، عاقلانه‌تر است از این مرد و بچه‌هایش دور شوید و از خیر این ازدواج بگذرید. خودخواهی را کنار بگذارید و به بچه‌ها فکر کنید.

   

   

 • 8-مسئولیت تصمیم خود را بپذیرید. اگر همه جوانب را بررسی کردید و تصمیم گرفتید با مرد صاحب فرزند ازدواج کنید، مسئولیت تصمیم خود را با آغوش باز بپذیرید. مسیر مادرناتنی شدن مسیر ساده‌ای نیست و راهی سربالایی و پر از دست‌انداز است، ولی اگر با چشم‌باز تصمیم بگیرید، بهتر می‌توانید با شرایط خود کنار بیایید.

 

این مقاله ترجمه‌ای آزاد از این مقاله است.

How to decide whether to marry a man with children 

 

 

در سایت گیس گلابتون بیش از 40 مقاله درباره مادران ناتنی وجود دارد. اگر تصمیم دارید مادرناتنی شوید، حتماً این مقالات را بخوانید و کتاب کاش پیش از مادرناتنی شدن می‌دانستم را مطالعه کنید و تمرینات خداحافظ خشم را انجام بدهید. صرف وقت و انرژی و پول قبل از ازدواج با مرد بچه‌دار، هزینه نیست، بلکه سرمایه‌گذاری ارزشمندی است. با کسب اطلاعات کافی از درد و رنج بیهوده پیشگیری و شادی و عشق را به خانه دلتان دعوت کنید.

 

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه