مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
الفبای زناشویی
1390/08/20 00:00

چگونه از نظر روحی و جسمی، یک زن سالم باشیم-۲

این توقعات بیجا را از خود دور بریزید. شما هم می‌توانید «نه» بگویید. شما هم می‌توانید خسته باشید. شما می‌توانید عصبانی شوید. شما می‌توانید از همسر خود توقع مسافرت خوب و لباس خوب داشته باشید. اگر ما زن‌ها خودمان را موجود درجه دوم بدانیم، چرا سایرین باید به یاد داشته باشند که ما هم به اندازه مرد‌ها انسان هستیم؟

دیه زن‌ها نصف مردهاست، ارث دختر نصف پسر است. من کاری به قوانین ندارم که امکان تغییر آن‌ها وجود دارد یا ندارد. من حقوق نخوانده‌ام و نمی‌توانم با استفاده از قانون، به کمک قانونگذاران بروم. ولی می‌دانم که این قوانین باعث شده‌اند، در مغز ما حک بشود ما زن‌ها در مرتبه دوم قرار داریم و تصور کنیم که ما زن‌ها برای این دنیا آمده‌ایم که زندگی را برای مرد‌ها راحت‌تر و شیرین‌تر کنیم. انشاالله زنانی که حقوق خوانده‌اند، قانون را اصلاح خواهند کرد .

ما زن‌ها به اندازه مرد‌ها آدم هستیم. ما برای خودمان دنیا آمده‌ایم. برای اینکه زندگی خوبی داشته باشیم. در این رهگذر، به همه دنیا هم خدمت می‌کنیم. مراقبت از فرزند و همسر و خانواده، کار شایسته‌ای است. ولی لازم است باور کنیم که همه آدم‌ها، چه زن باشند و چه مرد، با هم برابر هستند .

یادمان باشد، لازم نیست ما زن‌ها برای احقاق حقوق خود، در خیابان بد رانندگی کنیم، با مردم دعوا کنیم، همیشه در حال داد زدن و اعتراض کردن باشیم. خیر! لازم نیست برای اثبات برابری با مردان، تبدیل به عفریته‌ای تیزدندان بشویم. فقط هشیار باشیم و خود را گرامی بداریم. تا هم تنی سالم داشته باشیم و هم زندگی شاد و شیرین .

احساسات خود را بشناسید. خواسته‌های خود را درخواست کنید. روی مواضع و حقوق خود بایستید و در تمام این مدت، «خانوم» باشید !

چطور احساسات خود را بشناسید؟

وقتی ناراحت و کلافه هستید، بدانید که چیزی در زندگی شما اشتباه است. قدری به درون بروید و خودکاوی کنید. ببینید داستان چیست. اگر زیاد بیمار می شوید و مشتری دائمی پزشکان هستید، مطمئن باشید که چیزی در زندگی تان خیلی خیلی اشتباه است. آن را پیدا کنید. اگر خودتان نمی توانید سرنخ را پیدا کنید، از کسی که به نظرش اطمینان دارید، سوال کنید.

چطور خواسته های خود را درخواست کنید؟

مذاکره کردن را یاد بگیرید.

مذاکره کردن مهارتی است که از گهواره تا گور به آن نیاز دارید. برحسب اتفاق مشاوره امروز در مورد مذاکره برای درخواست افزایش حقوق و مزایا بود. ولی مذاکره مهارتی منحصر به محیط کار نیست. در خانه و با افراد خانواده هم باید بتوانید بدرستی مذاکره کنید.

در مورد مذاکره کردن مفصل خواهم نوشت.

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

zj

ممنون گیس گلابتون
این مبحث به نظر منم خیلی خیلی مهمه . همینطور است که میگویید.چند نفر از اقوام دور ونزدیک دچار سرطان سینه شدند . یکیشون جونه و زندگی خیلی سختی داره پر از زحمت و ناراحتی.اون یکی یه خانوم مسن است که بچه های زیادی داره و دائم در حال حرص و جوش خوردن در مورد بچه هاش است حتی حالا که بیماره.
نحوه بیان احساسات و خواست حق کمی سخته بخصوص برای کسانی که یک عمر اینارو نادیده گرفتن .

پاسخ
ghazaljoon

بي صبرانه مطالب خيلي جالبتون رو دنبال ميكنم..واقعا خسته نباشيد..
فقط من شديدا منتظر سي دي سمينار هدف هستم..خبري نيست؟

پاسخ
طراوت

بی صبرانه این مبحث را دنبال می کنیم و منتظر راه حل های عملی هستیم...
زیرا همه ما می دانیم که باید به خود و خواسته هایمان احترام بگذاریم اما نمی دانیم چگونه در حین بیان خواسته ها خانوم بمانیم.

پاسخ
سوشا

خیلی عالی بود مطالبی که هم متعجم کرد هم هوشیارتر شدم دلم میخواد بیشتر تو این زمینه یاد بگیرم چون من خیلی سخت تقاضاهام رو به زبون میارم و خیلی مواقع به خاطر دیگران از انتخابهای خودم میگذرم ازتون ممنون لطفا تو این زمینه بیشتر بنویسید
دوستتون دارم

پاسخ
هوشتره

سلام به سوال داشتم چه جوری میشه تووقت کم به خواسته باهدفی که دارن میرسن واقعا شما به قانون راز اعتقاد دارینناراحت

پاسخ
sindrella

سلام گل بانو
موافقم که ما زنها خیلی جاها خودمون رو حذف میکنیم و این باعث میشه مردها ما رو حذف کنند!!!!

پاسخ
lkl

mlk

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه