زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1393/05/31 20:43

ما خانه خریدیم- ۱

ما خانه خریدیم!

 و همه چیز از یک تراول پنجاه هزار تومنی شروع شد !

 

حدود یک سال و نیم پیش، یعنی هفته دوم فروردین ۱۳۹۲ ، من به دست و پای آقای شوشو پیچیدم که بیا برویم حساب پس انداز باز کنیم و او می‌گفت: «عید است و هیچ پول اضافی برای پس انداز ندارم . »

 

البته شما گیس گلابتونی‌ها می‌دانید که طبق چهار حساب توانگری قبل از هر خرجی باید حساب خیریه و پس انداز را کنار بگذارید و بعد سراغ سایر مخارج بروید. همسرم نیز این مطلب را به خوبی می‌دانست ولی در عمل، پس انداز کردن را پشت گوش می‌انداخت. دلم می‌سوخت که با درآمد خوب و استعداد عالی تجارت، حتی یک میلیون تومان پس انداز نداشت. شروع کردم به چانه زدن :

 

-         پانصد تومن پس انداز کن !

-         ندارم !

-         دویست تومن! صد تومن !

-         ندارم

-         پنجاه تومن اضافی هم نداری؟

-         پنجاه تومن که دارم .

-         پس با پنجاه هزار تومن حساب پس انداز باز کن

-         یعنی چی با این همه اهن و تولوپ برم پنجاه تومن بزارم تو حساب؟

-         باید از یک جایی شروع کنی. از همین جایی که هستیم و با همین چیزی که داریم همین الان کاری می‌کنیم.

 

مهلت ندادم که حتی پنج دقیقه از حرفمان بگذرد. سوار ماشین شدیم و دم در بانک رفتیم .  حساب دو امضایی باز کردیم. حساب دو امضایی ۹۹ درصد مال همسرم و یک درصد مال من، زیرا نقش من تشریفاتی است. من پس اندازگر بسیار خوبی هستم، اگر پولی دستم بیاید، براحتی نمی‌تواند از چنگم در برود. ولی همسرم عادت به پس انداز نداشت. فقط برای اینکه همسرم برای خرج کردن این پول مجبور شود از سد من عبور کند که عمرا فکرش را هم نمی‌کرد. مگر از جانش سیر شده بود !

 

به محض اینکه آقای شوشو با اخم و تخم و در واقع خجالت، حساب پنجاه تومنی‌اش را افتتاح کرد، من دویست هزار تومنی که به من عیدی داده بود، داخل حسابش ریختم. قدری جا خورد. پنجاه تومن دیگر هم به حساب اضافه کرد .

 

یعنی ظرف دو دقیقه آدمی که هیچوقت پنجاه تومان پس انداز نداشت، صاحب سیصد هزار تومان پس انداز شد، آن هم سیصدهزارتومانی که اگر پشت گوشش را می‌دید می‌توانست دوباره آن را ببیند! چون به دست من کلید شده بود .

 

این حرکت بقدری به دهان آقای شوشو خوش آمد که ظرف شش ماه ده میلیون تومان پس انداز کرد و یک سال پیش توانست داروخانه‌اش را رهن کند و بیست و پنجم مرداد ۱۳۹۳ ساعت دو بعدازظهر اولین خانه‌اش را خرید .

 

بله! ما هم صاحب خانه شدیم!

 

یک آپارتمان صد ود ه متری پر نور نوساز در رودهن. یک آپارتمان صد متری هم در‌‌ همان ساختمان برای پسر رهن کردیم .

 

از دوستانی که در پست چگونه خانه بخریم؟ کامنت گذاشتند سپاسگزارم بویژه نصیبه جون که نوشت: «برای خریدن خانه باید باور کنی خریدن خانه مثل آب خوردن آسان است ! » ای جانم... چقدر این جمله‌ات مرا تکان داد و قلبم راشاد کرد. بله راز خریدن خانه همین است. باید ایمان داشته باشم رسیدن به آرزو‌ها مثل آب خوردن آسان است. با همین طرز فکر مطبم را در حالی خریدم که فقط یک چهارم پول خریدش را داشتم. و همسرم معامله خانه دلخواه‌مان را با پرداخت یک سوم پیش بها، جوش داد.

 

خریدن خانه مثل آب خوردن آسان است! به شرطی که باور داشته باشی خدا دوست دارد تو موفق و شاد باشی. خدا بندگانش را در گرفتاری و حسرت نمی‌خواهد. او گشاده دست است و هوای همه ما را دارد .

ادامه دارد

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

fvafaei

اي جان.هورا!هورا!هورا!
آفرين با يك عالمه بوس.
موفق باشي عزيزم.
چشم ها پر از اشك شد با خوندن اين خبر.عاليه عزيزم.خوشحالم كه نزديك هاي روز پزشك هم، خانه ات را خريدي.بارك الله.
كادوي من يه عالمه حال خوب براي شما.لبخند

منم عاشق جمله نصيبه جون شدم.ديگه از اين به بعد براي همه كارهام اين جمله طلائي را به كار مي برم:".......مثل آب خوردن آسونه"
مرسي.مرسي.مرسي.

پاسخ
نجمه
http://gahyman.blogfa.com

منم تبريك ميگم صميمانه و خوشحالم براتون ..البته اگر دوباره باعث سوئ تفاهم نميشه تعجبم را هم ابراز ميكنم از اين كه بعد اين همه وقت...

پاسخ
نجمه
http://gahyman.blogfa.com

منم يه روز ماجراي خانه سازيمان را مينويسم براتون...خانه اي كه طراحش من بودم

پاسخ
بهار

خوششششششششششششحالم.بغل

پاسخ
pushana

من پس انداز کردن رو بلدم ولی پول کم در میارم.کاش منم خوب پول در بیارم به زودی. البته سعی می کنم هر سال روشی برای بیشتر شدن درامد پیش بگیرم. ولی حرکت من لاکپشتی است و عمری از من گذشته ! خانه نو مبارک . ولی خوب از پس همسر بر آمدی ای ول.

پاسخ
نازنین

تبریک میگم حس خوبیه خونه نوووووووووووووووووو

همیشه شاد باشین و جیبتون پر از پول :)))

پاسخ
سوشا

مبارکه انشاالله به خوشی توش زندگی کنینگلگلگل

پاسخ
amitis2017

هووووووووووووررررررررررررراااااا
پسرتون آخرش چه رشته ای قبول شد؟ هنوزم توی همون خونه است که براش رهن کردید؟

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. این بار سوم است که می پرسید و هر بار پاسخ دادم. کاش جواب ها را بخوانید. ایشان در کنکور قبول نشدند. ولی در رشته روانشناسی رودهن با پرداخت هزینه دارند تحصیل می کنند. و بله در یک آپارتمان مستقل نزدیک به آپارتمان ما زندگی می کنند. به شما هم سلام می رسانند. شما چند ساله هستید؟

پاسخ
amitis2017

سلام آره الانم بعد از کلی گشتن بلاخره تونستم اینجا جواب شما رو ببینم..... ای بابااااا پس کلا موندگار ایران شد..... ایشالا که موفق باشه.
من 27/5 سالمه خانوم دکتر.. چطور مگه؟
راستی من یه پیشنهاد که دارم اینه که توی سایتای دیگه وقتی نظر میزارم و صاحب سایت جوابمو میده بهم یه ایمیل میاد که در فلان پیج فلان پاسخ به شما داده شده و من با کیلک روی اون آدرسی که برام ایمیل شده میتونم اون پیج رو باز کنم و جوابمو ببینم و اگه خواستم پاسخ بدم.
اما اینجا یکم سخته پیدا کردن اون پیج و مزلبی که مورد نظرمه و سوالمو پرسیدم در اصل فراموش می کنم.

پاسخ
گیس گلابتون

بله. متشکرم. متاسفانه چنین امکانی در سایت وجود ندارد. اگر شما سوالی می پرسید، آن هم سه بار، لابد برای تان آنقدر مهم است که دنبال پاسخ آن هم باشید. درسته؟ بهرحال همانطور که گفتم متاسفانه چنین امکانی در سایت وجود ندارد.

پاسخ
amitis2017

ایشالا که به وجود بیاد در آینده.
و اینکه اینجا نمیشه پیامی که میفرستیم رو اگه ایراد املایی داشت رو ویرایش کنیم اگه اون حالت هم فراهم بشه خیلی عالیه.
کلا من چون نت گردی زیاد داشتم و دقیقم این چند تا پیشنهاد رو دارم میدم که اگه روزی امکان پیشرفت سایت رو داشتید این پیشنهادات رو هم در نظر داشته باشید مرسی

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم از پیشنهادات خوب شما. امیدوارم در آینده هم مرا از پیشنهادات خوب خودتان بی بهره نگذارید.

پاسخ
amitis2017

ممنونم خوشحالم که استقبال می کنید از پیشنهادات قلبقلبگل

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه