مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
الفبای زناشویی
1395/11/25 11:41

روز عشق مبارک - سال 1395

تاریخچه روز والنتاین:

در تاریخ تحریف شده آمده است: سربازان رومی اجازه نداشتند ازدواج کنند. کشیشی به نام قدیس والنتین، پنهانی دختران را به عقد سربازان مسیحی رومی درمی آورده است. این کار او خلاف مقررات بود. به همین دلیل او را جلوی شیرهای گرسنه انداختند تا خورده شود. این تاریخچه غیرواقعی است. برای زدن رنگ مسیحی به یک آیین باستانی چنین دروغ‌هایی را سرهم کرده‌اند. همانطور که برای بزرگداشت تولد میترا (مهر – خورشید) در شب یلدا، داستان میلاد مسیح در زمستان را ساخته‌اند.

 

در دوران باستان در اواخر بهمن ماه که سرما کم کم جای خود را فصل رویش و زایش می‌داد، تقریباً در سراسر جهان نیایشی برگزار می‌شد. این نیایش مطابق معیارهای عهد باستان یعنی نوشخواری و آمیزش دسته جمعی زن و مرد. این نیایش دسته جمعی انجام می‌شده تا به مادر زمین یادآوری شود، وقت باروری فرارسیده و باید از خواب زمستانی بیدار گردد.

 

این نیایش بقدری برای مردم باستان مهم بوده که با وجود مسیحی شدن نمی‌توانستند از انجام آن خودداری کنند. مردم باستان می‌ترسیدند اگر به مام زمین یادآوری نکنند که زمان مهرورزی آسمان و زمین است، زمستان تا ابد طول بکشد. به همین دلیل مراسم باستانی نیایش را به شکلی آبرومندانه درآوردند. مقرر کردند در روز والنتاین زنان و مردان به یکدیگر اظهار محبت و نامزدی خود را اعلام نمایند و عشق‌های زن و شوهری را تر و تازه کنند.

 

این گونه شد که روز والنتاین در فرهنگ غرب نهادینه شد. نسل ما که تا چند سال پیش اهمیتی به روز والنتاین نمی‌داد. خوشا به سعادت شما که الان دو تا روز عشق دارید: روز والنتاین (14 فوریه و امسال مطابق 26 بهمن) و روز سپندارمذگان (29 بهمن). شما به عنوان ایرانی هر دو را جشن می‌گیرید یا یکی را جشن می‌گیرید، اهمیتی ندارد. آنچه مهم است پیام عشق است. مبادا به نام نامی عشق، با هم بجنگیم و نفاق و نفرت را پراکنده کنیم.

 

همانطور که خبر دارید من و آقای شوشو تازگی از بستر بیماری برخاسته‌ایم. هر دو ضعیف و شکننده‌ایم. امروز به او گفتم:

  • روز والنتاین باید گل، شکلات و عروسک خرسی بهم کادو بدهیم. شکلات را بی خیال که شکم هر دو تامون حسابی چاق شده است. عروسک خرسی نمی خوام، خودت خرسی من هستی. تو هم گل نمی خوای، چون خودم گلم! والنتاین هر دومون مبارک!

 

هر دو نفس راحتی کشیدیم. فکر می‌کنم اگر امشب کمتر عطسه و سرفه کنم و دماغم آنقدر کیپ نباشد که بتوانم با دهن بسته بخوابم، بهترین والنتاین زندگی‌ام را خواهم داشت! این هشتمین والنتاینی است که داریم به عنوان زن و شوهر در کنار هم می‌گذرانیم. سال پر از فراز و نشیبی پشت سر گذاشتیم. چنان در کوره حوداث پخته شده‌ایم که گویا خورشی هستیم که تازه جا افتاده است.

 

خیال داشتم برای والنتاین هدیه شگفت انگیزی تقدیمتان کنم. از بیستم آذر من و یک تیم طراح سایت داریم فروشگاه سایت را بهینه می‌کنیم. تا الان دقیقاً دو ماه  و شش روز! متاسفانه هنوز فروشگاه حاضر نشده است. هدیه والنتاین از طرف من به شما طلبتان. انشاالله بزودی تقدیم می‌شود.

 

 

روز عشق مبارک!

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
سارانگ1

روز عشق مبارک! آرزو می‌کنم سال آینده روز عشق را در کنار همسرم که دوستش دارم و دوستم دارد، پاس بداریم...

پاسخ
tahora

سلام خانم دکتر جوون.داشتم مطلبتونو می خوندم و یه کم شیرینی می خوردم.رسیدم به قسمت صجبتهاتون درباره کادو ولنتاین و جمله تون به همسرتون " خودت خرسی ام هستی خرس عروسکی نمیخوام" داشتم خفه می شدم از خنده، خوراکی پرید گلوم.خوبه در همه حال شوخ طبعیتون هست.ان شالله نویت خرسی ما هم بشه.قلب ان شالله همیشه سلامت باشید و خندون.

پاسخ
فرزان جونی محمدی

ولنتاینتون مبارککککککککککک.وووی من منتظر کادوتون هستماقلبماچنیشخند

پاسخ
raha-gh

سلام خانوم دکتر جان عزیز و دوست داشتنی
روز عش و عشق ورزی و بهتون تبریک میگم
امیدوارم هر چه زودتر خوب خوب خوب بشید. که البته همونطور که در پست دیگه ای نوشته بودبد: من این وضعیت را عالی و نیکو میخوانم!
در پناه خدا باشید.
دوستتون دارمگلگلگل

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه