زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1394/01/30 20:16

آخر هفته بهاری

پنجشنبه 27 فروردین: امروز جلسه پنجم حلقه هدف برگزار می‌شود. ساعت هشت صبح از خواب بیدار می‌شوم. دوش می‌گیرم، صبحانه می‌خورم و ساعت نه صبح در دفتر حضور دارم. آسمان ابری است. چنارهای باغ کنار دفتر، تازه جوانه زده‌اند و درختان گیلاس غرق در شکوفه هستند. هوا از بوی شکوفه، برگهای تازه و نم باران معطر است. آب جوش را می‌گذارم و شیرینی و چای و قهوه را آماده می‌کنم. پنجره‌ها را باز می‌کنم تا دفتر پر از عطر بهار شود. دوستان ساعت نه و نیم از راه می‌رسند.. اولین دیدار امسال است. سال مبارکی می گوییم. چای می‌نوشیم. کنار پنجره می‌ایستیم و باغ را نگاه می‌کنیم.

 

زمان ثبت نام در حلقه هدف، گفته بودم کلاس‌ها ساعت ده صبح آغاز می‌شود.بعد دوستان درخواست کردند، ساعت نه کلاس را شروع کنیم. دو جلسه ای به حرفشان گوش دادم، ولی دیدم بدون خوردن صبحانه به سر کلاس می‌آیند. من از تماشای صورت‌های رنگ پریده از گرسنگی، عذاب می‌کشیدم. به خودم گفتم: کی گفته شاگردها می‌توانند زمان کلاس را تعیین بکنند؟ من تشخیص می‌دهم ساعت ده ساعت مناسب تری است. به همین دلیل جلسه پنجم را سر ساعت ده آغاز می‌کنیم.

 

ابتدا چند دقیقه ای با آهنگ شاد کردی، بالا و پایین می‌پریم تا سرما و خواب آلودگی رفع شود. سطح اندورفین خون برای یادگیری بالا برود. سپس کلاس را به صورت رسمی شروع می‌کنیم.

 

بخش اول کلاس، بخش مشاوره ای است. تمرینات دفعه قبل بررسی می‌شود. پیشرفت‌ها و مشکلات مطرح و پاسخ داده می‌شود.

 

یک استراحت کوچک برای صرف چای، قهوه و شیرینی و سپس دوباره کلاس آغاز می‌گردد. این بار عادت چهارم مردمان مؤثر آموزش داده می‌شود: تفکر برنده- برنده

 

برای یک ماه آینده، تکالیف فردی، تکالیف گروهی معین می‌شود. هنگام رفتن برخلاف دفعات قبل صورت دوستان قدری در هم است. از همین حالا دلتنگ تمام شدن دوره کلاس هستند. وقتی اول دوره گفتم: دوره شش ماهه است، عده ای گفتند: اوووووه کی حوصله دارد شش ماه برود و بیاید، ولی عمر مثل برق و باد می‌گذرد. یک جلسه دیگر در میان عطر شکوفه، بوی برگ، نم باران به پایان می‌رسد.

 

به خانه برمی گردم و تا شب لبخند روی صورتم ثابت باقی می‌ماند. تفکر برنده- برنده در ذهن من با عطر شکوفه گیلاس ممزوج شده است. ذهنم بارور، روحم آرام و تنم در آرامش است. بهار مثل یک رویای شیرین و معطر است  و ... ای وای که یک ماه این فصل زیبا به همین سرعت گذشت ...

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
mozhganbanu

درود و احترام
عه !
این مطلب دوبار نوشته شده چرا؟!

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم. متوجه ندشدم کدام مطلب را می فرمایید.

پاسخ
Lotus77

وااااااااااای درخت گیلاس دارید در حیاطی که پنجره مطب بهش باز می شود؟ چه معرکه!
گیس گلابتون عزیز.. تمام مدت که مطالب را می خواندم داشتم همه چیز را تصور می کردم. از آن قسمت بالا و پایین پریدن با آهنگ کردی یاد کارگاه انتقادپذیری افتادمزبان
کاش من رو برای دوره بعد حلقه هدف خبر کنید. این بار می خواهم جا نمونمخجالتچشمک

پاسخ
گیس گلابتون

حتمالبخند
دل به دل راه داره

پاسخ
sahara57

قلب

پاسخ
leila42

وااااییییییی، واقعا عطر بهار و دیدن شکوفه ها (مخصوصا گیلاس) ، جوانه های چنار با سبز زیبای منحصر به فرد و ای خدایا عطر نم و باران. من مییمرم. الان بگم که شهرمان (بابل)غرق از بهار نارنج است و من عاشق قدم زدن در خیابانهایی هستم که با نسیمی گذرا مست از سرخوشی و شادی می شوید

پاسخ
گیس گلابتون

به به!

پاسخ
گیس گلابتون

به به!

پاسخ
گیس گلابتون

به به!

پاسخ
سوندا

خیلی خوب بود. واقعا حیف که تمام می شود............

پاسخ
pushana

گاهی دلم می خواد فقط خاطره بنویسید و من پشت هم بخونم . برام خیلی جالبه. به خصوص اینکه با صداقت کامل نوشته می شه و با شجاعت.

پاسخ
darya

گیس گلابتون عزیز
ممنون از این همه حس های قشنگ که با ما به اشتراک می ذاری.
امروز با روحیه ای خسته و نا امید وب سایتت رو باز کردم.با خوندن این متن سرشار شدم از زندگی.
خدا دلت رو شاد کنه که دل مردم رو شاد میکنی.قلب

پاسخ
darya

گیس گلابتون عزیز
ممنون از این همه حس های قشنگ که با ما به اشتراک می ذاری.
امروز با روحیه ای خسته و نا امید وب سایتت رو باز کردم.با خوندن این متن سرشار شدم از زندگی.
خدا دلت رو شاد کنه که دل مردم رو شاد میکنی.قلب

پاسخ
سارانگ1

یادش بخیر...

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه