زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1394/10/26 11:16

غافلگیر شدم...

تک تک محصولات آموزشی گیس گلابتون را اول برای خودم ساخته ام. یعنی در بخشی از زندگی ام بشدت نیازمند راهنمایی بودم. هرچه کتاب می خواندم، کلاس می رفتم و مشاوره می گرفتم، راه به جایی نمی بردم. به همین دلیل خودم دست بکار شدم و مجموعه روشهایی را برای خودم ساختم. بهترین مثال، زندگی مثل عسل و 52 کلید جادویی است. در مورد زندگی زناشویی ام بدجوری به راهنمایی نیاز داشتم. این تمریتان را برای خودم ساختم و وقتی دیدم چقدر مفید و عالی است، آن را به شما عرضه کردم.

 

اما مدیریت خشم را برای شما ساختم، بهتر بگویم، فکر می کردم برای شما ساخته ام. به خاطر سالهای طولانی مراقبه و سالهای طولانی کار کردن در رشته جراحی، من به این راحتی عصبانی نمی شوم. چون مراقبه کردن به من آموخته به نیازها و خواسته آدمهای دیگر بها بدهم و در کار جراحی آموخته ام، در شرایط بحرانی اگر کنترلم را از  دست بدهم، اوضاع بکلی بهم می ریزد و جان یک انسان را می بازم.

 

از طرفی آموخته ام وقتی لازم باشد تهاجمی باشم، براحتی خود را عصبانی نشان بدهم. اگر لازم است، داد بزنم، فحش بدهم. من با شنیدن ناسزا کنترلم را از دست نمی دهم، ابدا! ولی فرهنگی غنی از ناسزاهای فارسی را بلدم که براحتی می توانم به زبان بیاورم. کار در محیط مردانه، غنای ادبیات را بالا می برد! آقایان می دانند دارم در مورد چه صحبت می کنم.

 

به خاطر دلایل بالا تصور می کردم مدیریت خشم را دارم برای شما تهیه می کنم. برای شما شاگردان حضوری، شما دوستانی که مشاوره دریافت کرده اید و شما عزیزانی که هر روز صدهای سوال در سایت می پرسید. می دانستم مردم ایران مدیریت خشم را نیاموخته اند. ما فرهنگی خشن و پر از قلدری یا توسری خوری داریم. نداشتن مهارت مهم خشم، سلامتی، روابط و زندگی بسیاری از ایرانیان را بهم ریخته است، ولی در طول تهیه مطالب مدیریت خشم و بویژه در هنگام ضبط آن، متوجه حقیقت دردناکی شدم... خودم به این محصول بسیار نیاز داشتم...

 

به همین دلیل ضبط فایل مدیریت خشم دارد به کندی پیش می رود. یک جای کار، اوضاع خیلی بد شد. ضبط 15 دقیقه از فایل دو ساعت طول کشید و بیشتر این زمان را سرفه می‌کردم. آنقدر سرفه کردم که داشتم خفه می شدم. تمام روز گلودرد داشتم. در آن بخش از فایل صدایم مثل جوجه خروس تازه بالغ، جیغ جیغی شده است. می‌دانم این همام بخشی است که خودم خیلی به آن نیاز دارم. می توانم این بخش فایل را عوض کنم، ولی خیر! خیال دارم شما را در همه عواطف و تجربه هایم سهیم نمایم.

 

در طول ضبط فایل مدیریت خشم، بارها از شدت عصبانیت، سینه ام آتش گرفت. احساس کردم براستی خسته شده ام از بس به خاطر می آورم چطور عده ای جشن عروسی ام را بهم زدند، ماه عسلم را زهر کردند، سه سال اول ازدواجم را جهنم نمودند و همچنان که همچنان است مشکلات روحی روانی خود را ، مثل سوهان روی روح من می کشند. دیدم خدایا چقدر خشم در دل من انباشته شده و از آن بیخبر بودم.

 

من از اول امسال دارم برای مدیریت خشم مطلب جمع می کنم، ولی حالا که زمان ضبط آن شده، تازه دارم می فهمم... خدای من... تمام این مدت داشتم برای خودم مطلب جمع می کرده ام. غافلگیر شدم...

 

می دانم جمله ای که می خواهم بنویسم در فرهنگ ایرانی جمله عجیبی به نظر می آید. ولی من هنجارشکن هستم و از بیان این جمله شرمی ندارم:

من به خودم افتخار می کنم که دارم چنین مجموعه کامل و موثری برای آموزش مدیریت خشم آماده می کنم. امیدوارم زمانی این مجموعه، مرجع تدریس مدیریت خشم در ایران بشود و آن را در دبیرستانها و دانشگاه ها آموزش بدهند. من به خودم و دستاوردم افتخار می کنم.


از شما دعوت میکنم این فایل صوتی پنج دقیقه ای را بشنویدنظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
kafshghermezi

پاکسازی روح و روان برای راحت شدن از خشم های گذشته است ولی ما اگه بلد نباشیم مدیریت خشم کنیم هی هر چی پاکسازی کنیم هدر میره و دوباره بر می گردیم سر خونه ی اول. درست متوجه شدم؟!
مشتاقانه منتظرم محصول جدید منتشر شه! حس می کنم کسی که مدیریت خشم بلد باشه وقتی دیگران انتظار دارن مسه هیولا آتیش از دهنش بیاد بیرون برخورد پخته ای می کنه!

پاسخ
گیس گلابتون

دقیقا همینطوره
اگر مدیریت خشم را بلد نباشیم، هر چند ماه یکبار باید پاکسازی کنیم.

پاسخ
گیس گلابتون

دقیقا همینطوره
اگر مدیریت خشم را بلد نباشیم، هر چند ماه یکبار باید پاکسازی کنیم. مثل اینکه چند ماه آشغالهای خانه را بیرون نبریم و بخواهیم یکجا بیرون ببریم

پاسخ
pegi79

واي گيس گلابتون جان اگر بدانيد چقدر مشتاق و محتاج اين درس شما هستم؟ خشم مثل آتشي سوزان از من فوران مي كند و خودم و اطافيان را به آتش مي كشد. چقدر منتظرم و چقدر ممنون از زحمات شما.
شما خيلي شجاع هستيد.

پاسخ
هوشتره

سپاسگزارم

پاسخ
Lotus77

سلام
وااای که اگر همه مدیریت خشم رو یاد بگیریم چقدر دنیامون عادی تر میشه. یعنی ما آدمها همیشه آتشفشان خشم و ناراحتی مونو انداختیم روی دوشمونو با خودمون می بریم و میاریم و چون خسته ایم، با کوچکترین اشاره ای منفجر میشیم. نه فرصت داریم و فرصت به خودمون می دیم حرفمون رو درست و آرام بزنیم، نه مهلت میدیم کسی حرفش رو بزنه.. انگار ماها دائم خشم پنهان داریم، که گاهی به خشم آشکار و شعله هاش تبدیل میشه.. این تعبیر من از خشم هست.

ممنون بابت این فایل.. مشتاقانه منتظرش هستملبخند

پاسخ
najme55
http://gahyman.blog.ir

منم تازگی تونستم اعتراف کنم که چقدر از خشم و رنجش پرم...مدتیست که به جلسات انجمن نارانان میروم..بیان احساسهای اون ادمهای دردمند قلب آدمو تکون میده ..اونروز همین که وارد شدم یکی در مشارکتش حرفی زد که اشکم را جاری کرد: به خودم گفنم مریم! اینهمه پرخاش که میبینی توی وجودت جمع شده صمیمیتی است که از آن محرومی
احساس کردم داره به نجمه میگه

پاسخ
ماهی 1

سلام گیس گلابتون عزیز
شما گفتید در مواقع لازم خشمگین میشین و تهاجمی برخورد میکنید
این مواقع لازم کی هستش ؟؟؟؟؟

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
جاهایی که لازمه قلدری کنم!

پاسخ
ماهی 1

این عکسی که برای این پست گذاشتین منو میترسونه حس بدی بهم میده

پاسخ
kafshghermezi

من خشمم رو به شکل تنبلی و کارشکنی و گیر دادن به جزئیات ابراز می کنم. کاش زودتر قسمت بعدی رو منتشر کنیم. از یکی از استادامون که مجبورم ترم دیگه هم باهاش درس بردارم اینقد متنفرم که از همین الان ناراحتم که باید هفته ای دو بار تحملش کنم! هر وقت می بینمش خون جلو چشامو می گیره

پاسخ
sahara57

سلام
بی صبرانه منتظر این محصول جدید هستم چون هم خیلی بهش نیاز دارم و هم دوره هایی که شما طراحی می کنید همیشه ساده شده و کاربردیه

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم
این شعار من است: ساده و کاربردی
و خوشحالم که شما همین عقیده را در مورد آموزشهای من دارید
عقاید شما (دقیقا شخص شما) برای من خیلی مهم است. متشکرم

پاسخ
ملودي

منم به وجود شما افتخار ميكنم به اينكه به خودت افتخار ميكني بيشتر افتخار ميكنم .اين همه درس بيربط توي دوران تحصيلي يادمان داداند كه هيچ كدامشان يادمان نيست ولي طرز زندگي كردن.خنديدن.شاد بودن و.... يادمان ندادند و نخواهند داد.خوبه كه هستي من بيصبرانه منتظر اين محصولم

پاسخ
گیس گلابتون

قلب

پاسخ
nikbin

سلام به خانم دکتر نازنین
با خوندن این مطلب گریستم. تقریبا همون احساساتی که من دارم در هنگام انجام تمرینات تجربه میکنم( فکر میکردم خیلی خودم رو میشناسم و بلدم خودم رو کنترل کنم و...).

افرین به شما. من هم به شما افتخار میکنمگلگل

پاسخ
animani
http://howtobehappy.blogfa.com

یعنی خشم به صورت تنبلی و تعویق انداختن همه چی هم می تونه خودشو نشون بده؟

پاسخ
گیس گلابتون

بله خشم می تواند به صورت کارشکنی در حق خود یا دیگران ظاهر شود.

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه