زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1395/01/27 19:44

آخرین جمعه فروردین 1395

از هفته دیگر، شش جمعه کارگاه حضوری خداحافظ خشم خواهم داشت. یعنی به مدت شش هفته روز تعطیل به همراه همسرم نخواهم داشت. به همین دلیل من و آقای شوشو خیال داشتیم حسابی از روز تعطیلمان استفاده کنیم.

 

 من فکر می‌کردم به میان کوچه باغ‌ها و شکوفه‌ها خواهیم رفت. وقتی آقای شوشو پیشنهاد کرد به فروشگاه‌های مبل فروشی برویم، لب و لوچه ام آویزان شد. مبل فروشی؟ برای جشن گرفتن روز تعطیلی؟

 

 نمی‌دانم چرا پس از هفت سال نمی‌خواهم باور کنم همسرم طبیعتگردی را دوست ندارد! این مشکل من است، تقصیری متوجه او نیست. در تهران که بودیم، دست کم به پارک و کوه دربند دسترسی داشتم. دوشنبه‌ها دلی از عزا درمی آوردم. اینجا نمی‌توانم تنهایی به میان طبیعت بروم. هر هفته چشم به راه جمعه می‌مانم و در انتظار معجزه. امسال فکری برای این موضوع خواهم کرد. من طبیعت را دوست دارم، من به طبیعت احتیاج دارم و لازم است خودم کاری برای آن بکنم.

 

وقتی دیدم قرار است جمعه عزیزم در مبل فروشی بگذرد، گفتم: من روپوش می‌خواهم. اینطوری شد که در رودهن ماندگار شدیم. چون مطمئناً جمعه دل انگیز همسرم هم در میان مغازه‌های روپوش فروشی زنانه نمی‌گذرد.

 

خدا را شکر که جمعه خوبی از آب درآمد:

 

  • یک صبحانه مفصل

     

  • فیلم The Big Short

فیلمی در مورد بحران مسکن و اقتصاد در آمریکا در سال 2008، بشدت جذاب و آموزنده

 

  • بعد یک ساعت و نیم غذا پختن همراه آقای شوشو. باقالی پلو با مرغ، کوکو سبزی و عدسی. دو تای آخری برای شام‌های در طول هفته است. وقتی از سر کار برمی گردم، خیلی خسته هستم و نمی‌توانم شام بپزم. میوه می‌خورم. ولی آقای شوشو با میوه سیر نمی‌شود. طفلک آنقدر در یخچال را باز و بسته می‌کند که تصمیم گرفتم روز جمعه چیزکی تهیه کنم تا همسرم در طول هفته گرسنه نماند.

     

  • فیلم Queen of Desert

با بازی نیکول کیدمن، در مورد خانمی به نام گرترود بل که در زمان جنگ جهانی دوم در صحراهای خاورمیانه سفر می‌کرده است. نفس من در طول این فیلم حبس مانده بود. آقای شوشو می‌گفت: چه فیلم کندی... چقدر خسته کننده است. و من از شدت هیجان داشتم قبض روح می‌شدم. یک خانم در زمان جنگ جهانی اول (یعنی صد سال پیش) در صحراهای خاورمیانه! نفس شما بند نمی‌آید؟!

 

  • سپس یک ساعت خانه را جارو کشیدیم و گردگیری کردیم.

 

الان ساعت هفت و نیم است و من پای کامپیوتر نشسته‌ام و دارم می‌نویسم. آقای شوشو هم همراه پسر بیرون رفته است. جمعه‌ای آرام و دلنشین. فکر کنم وقت کنیم و یک فیلم دیگر هم ببینیم. خدایا صد هزار مرتبه سپاس. راستی تمرین سپاسگزاری چطور پیش می‌رود؟ آیا دفترچه سپاسگزاری دارید؟

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
شاینا

جمعه های ما متعلق به خواهرم است. خواهری من در طول هفته فرصت ورزش ندارد آخر هفته جبران می کند. دو خانواده با هم به بام تهران می روند برای ورزش در طبیعت. اما من دیگر به حد اشباع رسیده ام از آن جاده بام تهران. هر هفته جاده را بالا می روند تا چشمه. حتی یک تکه جدید از بام تهران را هم امتحان نمی کنند مثلا رفتن میان دره یا کنار آبشار. من ترجیح می دهم در خانه بمانم. اگر جمعه به من پیشنهاد بازار مبل می کردند مطمئنم با سر می رفتم. جمعه روز خواهر بزرگتر است کاری نمی شود کرد. می خواهم اگر خدا خواست یک روز هفته را به خودم اختصاص دهم روز خواهر کوچکتر. نمی دانید چقدر تهرانگردي با خانواده را دوست دارم گيسوجان.

پاسخ
diamond

سلام گیسو جان
منم ملکه صحرا رو دیدم و دقیقا مثل شما بودیم و همسرم کار بزرگ این زن رو درک نمی کرد... در حالی که من دوبار این فیلمو به تنهایی هم دیدم و خسته نشدم...
خوشبختانه در طی چند سال اخیر از نظر فیلم هایی که نقش اولشون خانم بود خیلی پربار بود و به موفقیت هایی رسیدن... خیلی خوبه که خانمها دارن خودشون رو نشون می دن یا حداقل خانمهایی که زندگیشون لای هزاران صفحه کاغذ مدفون شده بود دارن به دنیا باز می گردن اونم با قدرت...
اگه از این فیلم خوشتون اومد فکر کنم از این فیلم ها هم خوشتون بیاد عزیزمقلب

Tracks
suffragette
Joy
Room
wadjda
W.E.

اینجور بگم که تو این فیلم ها سعی شده نقش سنتی زن کنار زده بشه و خب اکثرشون هم بر اساس زندگی واقعی هستن اما مساله اینه خانما چون نمی شناسن این افراد رو تاثیرشون رو روی زندگی خوشون و جامعه فکر می کنن بهترین نقش همون نقش سنتی زن هست... اما این فیلم ها و فیلمهای دیگه که حتی برداشت جدیدی از داستان های قدیمی هستن باعث می شن خانم ها به توانایی هاشون ایمان بیارن و اگر تا سالهای گذشته این مرد بود که ناجی زن می شد الان خود زنها هستن که باید دست همو بگیرن و به هم کمک کنن تا دنیای بهتری بسازن و آینده ی روشنی داشته باشن! مثلا Maleficent که توش عشق رو در یک زن گذاشته بود و دختر قصه با بوسه ی زنی که زمانی ازش متنفر بود به زندگی برمی گرده و نه یک شاهزاده سوار بر اسب سفید...

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. آخ جون! کلی فیلم خوب. مرسی

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. آخ جون! کلی فیلم خوب. مرسی

پاسخ
diamond

نمی دونم چرا اسم فیلم ها پشت هم اومده و اینتر توش اعمال نشده!!

Track/

suffragette/

Joy/

Room/

wadjda/

W.E./

پاسخ
44226331

سلام صبح سه شنبه تون به خیر . شاید پرسیدن این سوال کمی خنده دار باشد در سایت گیس گلابتون .!!! اما خانم دکتر غذا هاییکه پختین برای طول هفته تو فریزر می گذارین یا یخجال ؟ آقای شوشو بعد از چند روز اون غذا ها را می خورند و راضیند؟؟؟

پاسخ
گیس گلابتون

موافقم. سوال عجیبی است

پاسخ
DELDAR

اناهیتاجان واقعا به کمکتون احتیاج دارم...

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. اگر بخش سوالات رایج شما را بخوانید، متوجه میشوید چگونه سوالات شخصی خود را بپرسید.
در هر صورت پیشنهاد میکنم محصول خداحافظ خشم را تهیه و تمرین کنید. چون با یک مشاوره مسئله شما حل نمیشود. منتظر خبرهای خوب شما هستم

پاسخ
بهار

با نوشته های شما همیشه حالم بهتر و خوب و عالی می شه.
الهی هر زندگیتون بهتر باشه.
گلگل

پاسخ
mamanak

سلام گیس گلابتون جان جانانم...خوبید؟
بعد از خوندن این متن یه سوال به ذهنم اومد...شما کار خاصی روی خودتون انجام دادید که طبیعت گردی رو به خرید ترجیح می دید؟ در واقع از اینکه گاهی همه ی فکر و ذکرم میشه خرید کردن انواع و اقسام وسایل ، خسته و دلزده میشم...میخوام ببینم کلا خداداد اینطوری هستید یا دوره ای کتابی چیزی رو گذروندید؟

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
من اینطوری بزرگ شده ام. مدیون پدر و مادرم هستم. در مورد اعتیاد به خرید و مصرفگرایی خواهم نوشت. متشکرم از ایده ای که به من دادید

پاسخ
dibar

تمرین سپاسگذاری عالیست من پارسال با کانال تلگرام انجام دادم ودنباله ی همان تقریبا هرروز مینویسم اگر هم یک روز ننویسم زبانی اینکار را میکنم.و در این مدت ماجراهای جالبی از این سپاسگذاری برای من اتفاق افتاده.خوشحالم که چند ساله باشما آشنا شدم .خودم معلمم ولی از داشتن معلمهایی مثل شما خوشحالم وخدا را شکر میکنمقلب

پاسخ
dibar

منم فیلم میخوام اینا رو کلوپ ها دارند؟

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم. نمیدانم آیا آنها را دارند یا خیر

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه