زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1390/08/20 00:00

سدونا-4

بخش سوم را اینجا بخوانید


در تکنیک سدونا با پرسیدن سه سوال ساده، ظرف سی ثانیه، احساس ناخوشایند رها می شود:

 

آیا می توانم نیاز به این احساس را رها کنم؟

.

.

.

(سه نفس عمیق می کشیم و برای دست کم برای یک لحظه به این سوال، جواب مثبت می دهیم.)

بله!

.

.

.

آیا می خواهم نیاز به این احساس را رها کنم؟

.

.

.

(سه نفس عمیق می کشیم و برای دست کم برای یک لحظه به این سوال، جواب مثبت می دهیم.)

بله!

.

.

.

 

چه زمان خیال دارم که این نیاز را رها کنم؟

.

.

.

(سه نفس عمیق می کشیم و جواب می دهیم: همین حالا!)

همین حالا!

.

.

.

همین! تمام شد!

کل تکنیک سدونا در همین سه سوال خلاصه می شود.

 گفتم که تکنیک ساده ای است: ))) ولی گول سادگی آن را نخورید. به نحو عجیبی موثر است. اشکال کار بسیاری از ما این است که باور نمی کنیم مشکل ما به سادگی حل می شود. دنبال راه حل های پیچیده و دستورالعمل های طولانی هستیم.

البته من  آموزگار این متد نیستم. خودم هم در ایران و در یک کارگاه  سه روزه آموزش دیده ام.  تا جایی که من می دانم در حال حاضر کلاس سدونا در ایران برگزار نمی شود. اگر دوستی از برگزاری این کلاس در ایران خبر دارد، ممنون می شوم به ما بگوید.

ما سه روز تمام از صبح تا شب به کمک چندین مربی، تک تک احساساتی را که بالا می آمد، با سه نفس رها کردیم. یعنی سه شبانه روز داشتیم فوت می کردیم ها! پس از این سه روز، مثل بادکنک سبک شده بودیم. چقدر دلم دوباره آن را می خواهد. البته من در طول روز بارها توقف می کنم و سه بار نفس می کشم و رها می کنم ولی سه روز متمرکز شدن روی این کار، تاثیری شگفت آور دارد.

دوستانی که گفتید این حرفها را زیاد شنیده اید، ولی راه رها کردن را نمی دانید ... "بخشایش" مهم ترین و موثرترین تمرین معنوی است که می توانید انجام دهید. اگر ببخشید و رها کنید، هم زندگی راحت تر و شیرین تر می شود و هم رشد معنوی سریعی خواهید داشت. راه آن چیست؟ راه های زیادی وجود دارد ... یکی از آنها سدونا ست که در موردش نوشتم. یکی دیگر تمرینی است که در "پاکسازی روح" نوشته ام. از هر راهی که می توانید و می توانید ببخشید و رها کنید. اول خودتان را ببخشید. برای همه کارهای بد و اشتباهی که مرتکب شده اید، خود را ببخشید و دست از تنبیه کردن خود بردارید، آنگاه همه دیگرانی را که دانسته یا ندانسته به شما بدی کرده اند،، ببخشید.

معنای بخشیدن این نیست که به روی خودتان نیاورید که کسی با شما بدرفتاری می کند و اجازه بدهید او به بی ادبی و بی احترامی کردن ادامه بدهد. بخشیدن، یعنی از نظر ذهنی از خشم رها شوید، حتی اگر لازم باشد رابطه را قطع کنید.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
بارانrf

خیلی عالی بود همین الان امتحان کردم و رها شدم.

پاسخ
حوا

عزیز دلم . این باید تکنیک جالبی باشه ممنون که گفتی . اگر سدونا تکنیکی برای غلبه بر اضطراب داره برای من بگو . نمیدونم چرا اینقدر موقع رانندگی دچار اضطراب میشم . البته قبل از هر بار حرکت کلی با خودم کار میکنم . اما واقعا وقتی هر روز با پدیده تخلف از قوانین مواجه میشم به این نتیجه میرسم که شانس اوردم امروز هم زنده موندم . اما با رویی زیاد دوباره فردا رانندگی میکنم .ولی میخوام که این اضطراب رو از خودم دور کنم .
خوشحالم که در اون مورد خاص گفته های من برای تو اونقدر کار ساز بوده . بوس

پاسخ
گیس گلابتون

حوای گلم، تمرین کن و تمرین کن. شش ماه دیگر به این دلشوره هایت می خندی. حتی توی خانه که نشستی یک سینی به جای فرمان ماشین تو دستت بگیر و تجسم کن با راحتی و آرامی رانندگی می کنی.

پاسخ
ساميه

من خودم و بخشيدم و هم همه كارهايي كه باعث ميشدن دختركم و در روزانه هام تنبيه كنم بخشيدم ..
رها كردم .
حس سبكي رو دوس دارم..
ممنون گيس گلابتونم قلب

پاسخ
نازنین

خیلی کار سختیه: بخشیدن رو میگم ،حالا شاید بتونم دیگران رو ببخشم ولی نسبت به خودم عجیب سخت گیرمکلافه حتی اگه یه خاطره از کودکی هام به یادم بیاد که یه کار خطایی کرده باشم اون بچه کوچولو رو هم سرزنش میکنم گریهفکر کنم من از اونایی هستم که راه طولانی در پیش دارم رویا

پاسخ
سوزی

سلام گیس گلابتون عزیزم ، ممنونم از تمرین عالی ای که بهمون یاد دادید. بسیار ممنونم :)

پاسخ
مهتاب

چقدر خوشحالم که با شما آشنا شدم من32سالمه ومجردم همه اینایی که میگین در مورد من صدق می کنه از این به بعد می خوام با روش شماپیش برم کاملا روشمو عوض می کنم.

پاسخ
ترنم

از صبح وسوسه یک قرار ناهار باهات توی ذهنم وول می خورد. یک سئوال! ایا از خدمات شرکت ارائه دهنده وبسایتت راضی هستی ؟ کلا قالب و کمک هایشان راضی کننده است؟

پاسخ
گیس گلابتون

ناهار نه! آن وقت نه تو را می بینم و نه از غذا چیزی می فهمم. بیا پیاده روی! آن هم در این روزهای که هوا عطرآگین است. من از سایت راضی هستم. می خواهی نظر الی گولو را هم بپرس.

پاسخ
دریا

سلام گیس گلابتون عزیزم. امیدوارم خوب و خوش باشی. سال نو مبارک
همانطور که قبلا هم نوشته بودم، رفتم هند و دیروز برگشتم. خیلی خوش گذشت و خیلی لذت بردم. خواستم تو را هم در شادی خودم شریک کنم. می بوسمت

پاسخ
گیس گلابتون

ما سفرنامه می خواهیم دریا خانومیلبخند

پاسخ
هانیه

من 28 سالم هست و واقعا طی این سالها در حق خودم اجحاف کردم سخت می تونم خودم رو ببخشم ولی این تکنینک رو اجرا می کنم

پاسخ
خوابگرد

من تا اونجایی که یادمه الان برگزار میشه ولی راستش من از گروهی که برگزار میکنن مطمئن نیستم چون نمیشناسمشون فقط یه شماره تلفن داشتم که اونم یکی از دوستام از یکی دیگه گرفته بود!!! الان نمیدونم تو ایمیلم هست هنوز یا نه ...البته یه سایت هم داشتن که هیچی توش نبود :P
ولی چون اینجوری بود دوره شون که چند روز میرفتن تو یه اردوگاه اطراف تهران یا یه شهر دیگه هم بود اونجا حق خروج ندارن وسایل ارتباطی و غیره هم ندارن! و ... خب راستش من نتونستم اعتماد کنم؛ مخصوصا اینکه برا یه دختر اونم تنها رفتن عاقلانه نبود ولی میدونم برگزار میشد پارسال همین موقع بود! ...

پاسخ
هستي

سلام گيس گلابتون مهربون...من واسه دوره بهترين سال زندگي شهريه رو واريز كردم اما ايملم باز نميشه كه شماره كارتمو ارسال كنم...بزودي مشكلم حل ميشه و بيصبرانه منتظر تمرينانت قشنگتون هستم

پاسخ
نکته نظر

ممنونم گیس گلابتونم! راست میگویی راه حل مشکلات خیلی کوچکتر از آن هستند که تصورش را میکنیم! راستی گیس گلابتون جان چرا برای بعضی از پست ها نمیتوانم نظر بگذارم؟ یعنی هرچی گزینه ی ارسال را میزنم کار نمیکند!

پاسخ
مینا گلی

چه اسم با مزه ای داری. لبخند

پاسخ
نکته نظر

گیس گلابتون جان! هرچه سعی میکنم برایت نظر بگذارم نظراتم میپرد! حالا این هم با نا امیدی میفرستم,شاید رسید.....

پاسخ
**

گیس گلابتون عزیز ! مشکل من اینجاست که نمی خواهم رابطه ام را با افراد ( که خیلی هم تعداد محدودی دارد ) قطع کنم. چون در آن صورت حس تنهایی میکنم . و متاسفانه خیلی هم اهل دوست بازی نیستم و روابط من فقط شامل روابط و رفت و آمدهای خانوادگی میشود. آیا باز هم قطع رابطه را پیشنهاد می کنید؟ آیا تصور من درست است که حتی اگر طرف مقابل را ببخشم و رها کنم ، او فکر خواهد کرد که من متوجه رفتار نادرست او نشدم و به روی خودم نیاوردم ؟

پاسخ
گیس گلابتون

اول صحبت کن. ناراحتی خودت را بیان کن. از ترس تنها بودن که نباید در شرایط بد گیر کنی و اجازه بدهی با تو بدرفتاری شود.

پاسخ
مهشيد گل

]چه خوب ...لبخند

پاسخ
vahideh

سلام، می شه بیشتر توضیح بدین. مثلن اگه اون احساس در دفعه اول رها نشد، باید دوباره و سه باره... پشت سرهم تکنیک رو تکرار کرد؟
سوال دومم اینه که من پس از یک دوره چند ساله اضطراب و ناراحتی احساس می کنم در یاد آوری بعضی چیزا مثلا اسامی افراد (آنهایی که مثلن هر چند وقت یکبار می بینم-نه افراد نزدیک) دچار مشکل شده ام. چکار کنم؟

پاسخ
گیس گلابتون

آنقدر تکرار کن که احساس سبکی کنی. اضطراب باعث اختلال در حافظه کوتاه مدت می شود. اگر مسئله خیلی حاد است شاید لازم است دوره کوتاهی دارو مصرف کنی. خوب است با یک روانپزشک مشورت کنی.

پاسخ
مینا گلی

چه خوب شد معنی بخشیدن گفتید.

پاسخ
بابك

سلام. احتمالن شاگرد كورش سليمي بوده ايد دوره بسيار جالبي بود. اما روشي هوشمندانه تر با بهره گيري از خرد باطني را ارائه داده يم به نام:"رهاسان" كه در كتاب خرد پويا توضيح و شرح عمل آن آمده است.شاد باشيد.

پاسخ
mehdionline

در مورد این روش و بسیاری روش دیگر این سایت رو دیدم گفتم بد نیست معرفیش کنم به شما
http://www.bazeh.com/131-success

پاسخ
سوشا

سلام منم هم تکنیک مداد هم تکنیک بالارو انجام دادم عالی بود لذت بردم اعتراف میکنم برای گرفتن نتیجه ی خوب تمرین مداوم لازمه پس ازهمین امروز نیم ساعت از وقتم رو فقط به این تمرین اختصاص میدم شاید زمانش کم باشه ولی فکرکنم برای شروع خوب باشه
من خودم رو بخشیدم از گذشته تا ابد
من همه ی کسانی که به نحوی منو رنجوندن بخشیدم و رها کردم از گذشته تا ابد

پاسخ
anisanafas

سلام خانوم گیس گلابتون

من از عسلویه با شما هستم.چند روزیه با سایتتون آشنا شدم
مطالبتون شیرین و
دوست داشتنی هستند
خوشحالم که در این شهر غریب شمارو پیداکردم
زیاد وقتتون رو نمیگیرم فقط یه سوال
...اصل تمرینات زندگی مثل عسل چطور میتونم گیر بیارم؟ توی پست مربوطه هم که نتایج تمرینات بود؟
کتاب ؟یا دوره ای هست که باید تهیه کنم

پاسخ
farzan goli

گیسو جون سلام من این کارو انجام دادم .پس چرا حالم خوب نشد؟؟این حسای بد رها نمیشن

پاسخ
diamond

عزیزم شما گفتید برای بخشیدن و از خشم رها شدن حتی اگه لازم بود قطع رابطه کنیم...
می خوام بدونم آیا این حرف در رابطه با پدر و مادر و خانواده ی آدم هم می تونه اتفاق بیفته؟یعنی می شه من برای راحتی خودم که مثلا از پدر و مادرم خشمگینم و رابطه ای ندارم کلا بدون عذاب وجدان کات کنم؟

پاسخ
FARZANEH-M

گیس گلابتون عزیز سلام...میخوام بگم تمرینات پاکسازی روح رو دو روزه که شروع کردم و کم کم یواش یواش خاطرات تلخ قدیمی خودشونو بهم نشون میدن که اونارم از ذهن وقلبم پاک کنم، فک کنم دارن بهم آلارم میدنفرشته مخصوصا خاطرات تلخ کودکی...خاطراتی که مثلا فک میکردم فراموششون کردم اما درحقیقت روشونو پوشونده بودم...سوالی درمورد این تمرینات داشتم: اینکه روش نوشتن و وردنه مارو خشن تر نمیکنه؟ و یکی هم اینکه باپاکسازی روح شهود مون هم قویتر میشه؟چون، نمیخوام بگم پیشگویی ولی یه چیزی تو همین مایه ها چندبار برام پیش اومد با انجام تمرینات که درست از آب دراومدن. ممنون از جوابی که میدید.

پاسخ
گیس گلابتون

وقتی هر سه مرحله آن را انجام بدهی، خشونتی که حس می کنی جای خود را به آرامش و پاکی می دهد.
بله... روشن بینی را تقویت می کند. چون زنگار روح را پاک می کند

پاسخ
FARZANEH-M

گیس گلابتون عزیز دو تا سوال دیگه درباره ی تمرینات پاکسازی روح برام پیش اومده: یکی اینکه هرروز که این تمرینارو انجام میدیم آیا لازم است حتما فقط روی یک خاطره ی بد تمرکز کنیم تا آن را از بین ببریم یا میتوانیم همین کار را همزمان برای دو یا چند خاطره به کار ببریم؟ ضمنا آیا تمرینات پاکسازی روح برای کسی که هرروز موجب آزار آدم میشه هم صدق میکنه؟ کسی که تا میای یه خاطره ی بدشو از ذهنت دور کنی، یه خاطره ی بد دیگه برات درست میکنه؟ ممنونم که با حوصله پاسخ میدید%

پاسخ
گیس گلابتون

چرا اینجا می پرسی؟
پست مربوطه اینجاست: http://www.gisgolabetoon.ir/fa/advertise/news/1217/%D9%BE%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%AD-
قبل از سوال کردن، سوال و جواب قبلی را بخوان چون جوابهایت همانجا هست. اگر لازم بود، دوباره بپرس.
ممنونم

پاسخ
FARZANEH-M

گلممنونم

پاسخ
Sedona4happiness@gmail.com

خيلي خوشحالم كه شما تكنيك رو با هموطنانمون در ميون گذاشتيد، من دو دوره با اقاي هيلدواسكين گذراندم همينطور دوره مربي گري رو كه بهم اجازه داده از طريق اسكايپ و وايبر اين تكنيك رو با انها كه علاقمندند كار كنم ، روشي ساده و موثر كه سالهاست با سادگيش و نتايجش چه روي سلامت روان و جسم و چه روي روانتر كردن زندگي روزمره و حل كردن بسياري نقاط كور ضميرناخوداگاه هزاران نفر رو در سرتاسر دنيا شيفته خودش كرده. خوشحالم كه بتونم اين روش رهايي بخش رو با تعداد بيشتري از افراد كره زمين در ميون بذارم. باشد كه همه ما در مسير درك خود والاي خود و يگانگيمون با جهان هستي موفق و با ارامش و درعين حال قوي گام برداربم.
بسيار از مطالب وبسايت شما و قصد والاتون براي ايجاد شادي بيشتر لذت بردم گيس گلابتون عزيز كه قصد بسيار مقدسي است براي ميهنمون.
Sedona4hapiness@gmail.com

پاسخ
sahara57

دوست عزیز، چرا کلاسهای حضوری برگزار نمی کنید تا ماه هم از آموخته های شما بهر مند بشیم؟

پاسخ
hedie

گیس گلابتون جان اگر نتونی به این سوالات پاسخ مثبت بدی چی؟
مثلا فرض کنین مادر شما به کنایه زدن و سرزنش شما عادت کرده و شما از دستش عصبانی هستین. شما می دونین که اکر این بار هم به این سوالات جواب مثبت بدین از هم این قضیه تکرار میشه و همین عصبانیت شما رو تکرار بیشتر می کنه. اگر انقدر خشمگین باشیم که نتونین به این سوالات جواب مثبت بدیم باید چکار کنیم؟ نمی دونم برای همه اینطوره یا برای من اما مواردی که من ازشون عصبانی میشم عمدتا مواردیهستن که تکرار میشن مثل رفتار نامناسب ادم های اطرافم.

پاسخ
گیس گلابتون

ممنون از سوال شما
سدونا یک تکنیک است. با خواندن این پست نمی توانید آن را یاد بگیرید
مدیریت خشم هم یک مهارت مهم است که انشاالله بزودی محصول آموزشی آن را خدمت شما عرضه خواهم کرد.

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه