زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1390/08/20 00:00

پله آخر و دلمه برگ

جمعه اول رفتیم گالری فردوس، واقع در موزه سینما و فیلم "پله آخر" را دیدیم. عاشق بازی لیلا حاتمی هستم. آنقدر ساده و طبیعی بازی می کند که انگار نه انگار جلوی دوربین است. کارش حرف ندارد. وقتی لیلا شروع به داد وهوارو غرغر و جیغ زدن کرد، من و آقای شوشو از خنده  روده بر شدیم. من قاطی که می کنم، همین جوریها می شوم! لیلا که با گوشکوب به سر شوهرش کوبید، آقای شوشو حساب کار دستش آمد و در مورد وردنه کوبیدن من به فکر فرو رفت! این فیلم "پله آخر" برای ما داستان و حکایتی شد.

بعد از فیلم سری به بازار تجریش زدیم که چشمم به برگ موی تازه افتاد. وااااااااااااااااااااای هوس دلمه کردم یک عالمه. هوس دلمان را با آقای شوشو درمیان گذاشتیم، دیدیم ایشان هم دارند آب دهن قورت می دهند. گفتم: "من تا به حال دلمه درست نکرده ام. حوصله برگ پیچیدن دانه دانه را هم ندارم. اگر قول بدهی که به من کمک می کنی، برگ مو بخریم." قول داد. دویست و پنجاه گرم برگ مو خریدیم و به خانه برگشتیم.

 من هربار که می خواهم غذای جدیدی درست کنم، وبلاگ الی گولو و هانی شف و کتاب رزا منتظمی را همزمان باز می کنم. با استفاده از سه تا مرجع آشپزی، ترسان لرزان غذا می پزم. نمی دانم چرا خراب شدن و بدمزه شدن غذا این همه مرا می ترساند. دستور آشپزی را می خوانم: "صد گرم برنج" صد گرم برنج یعنی چقدر؟ یک مشت برنج برمی دارم و به خودم می گویم فرض می کنیم این صد گرم برنج است. بعد سه تا مرجع را با هم مقایسه می کنم. بعد می خوانم: "مزره و ترخون" من نمی دانم مرزه و ترخون چیست. به همین دلیل از فریزر یک کیسه سبزی کوکو برمی دارم و قدری نعناع خشک برای معطر شدن به آن اضافه می کنم. همینطور با دقت! دستورات را یکی یکی اجرا می کنم: )))))))))))))))

مواد داخل دلمه را آماده کردم. برگهای مو را یک دقیقه در آب جوشاندم. روی زمین روزنامه انداختم و بساط دلمه پیچی را پهن کردم. من و آقای شوشو روبروی هم روی زمین نشستیم و دلمه ها را دانه دانه پیچیدیم. یاد پدربزرگ و مادربزرگم به خیر. آنها در ایوان خانه دماوند می نشستند و با هم دلمه می پیچیدند.

الان دلمه ها روی شعله ملایم سر اجاق هستند. دارند آرام آرام قل می خورند. خدا کند خوشمزه بشوند.

.

.

.

خدای من ... عجب چیزی شد ... باورم نمی شود که غذایی این همه خوشمزه باشد ... الی گولو، هانی، ازتان ممنونم. عالی بود. فکر کنم بیست تایی دلمه را بلعیدم. هنوز سی تای دلمه باقی مانده. بفرمایید!

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
گلابتون

منم خیلی دلمه دوست دارم
مامانم یه دلمه هایی درست میکنه که حرررف نداره انقدرم خوشگلو تمیز اینارو میپیچه که آدم کف میکنه موقع خوردن همه میگن وای چقدر تر تمیز و خوشمزه اس!‏

پاسخ
جهان سادات

نوش جون ولی تورو خدا گیسو جون اینجوری از غذات تعریف نکن ما قلبمون ضعیفهاااااااااااخندهخنده

پاسخ
الی گولو

گیس گلاب گلم نوش جوووووونت باشه

پاسخ
دختر دهاتی

نوش جانلبخند

پاسخ
اندر احوالات

خنده نوششش جان

پاسخ
باران

سلام گیس گلابتون جووونم
من هم با برگهای درخت موی حیاط کوچکمان دلمه درست کردم بردم خانه مامانم و دور هم خوردیم.جای همه خالی خوشمزه شده بود.
گل

پاسخ
parisa

noshe jan mehrabon

پاسخ
هدی

هوراااااا دلمه ه ه ه ه :)

نوش جااااان:)

پاسخ
مليسا

وااااااااااااااااااااااااااااي دهنم آب افتاد عزيزم براي بار چندم ميگم دست به قلمت حرف نداره تورو خدا سعي كن يه داستان كوتاه از همين ماجراهات بنويسي بعد ببر براي چاپ اونقت ميبيني چه قدر طرفدار داري كارهاي روزمره خيلي از خانومهاي ايراني رو توصيف كردي اما بسيار شورانگيز از اين به بعد اين ماجراي عادي ديگه واسه ما عادي نيست عزيزم .نكته درست اينه كه ميشه از هر چيز ساده و روزمره زندگي استفاده كرد تا ازش لحظات شاد و مفرح رو بيافريني ممنون نويسنده خوش قلم

پاسخ
گیس گلابتون

وااااااای ... ملیسا ... راست می گویی؟ راستی راستی؟ چرا هنوز باورم نمی شود. ممنونم. ممنونم که گفتی. ممنونم نازنینم. هزار بار دیگر ممنونم

پاسخ
فاطمه بهار

سلام گیسو جون
سوالم رو ایمیل کردم
ممنونم

پاسخ
خانمی

منم دلمه دوست دارم
آفرین گیس گلابتون که خوشمزه درستش کردی ، نوش جان لبخند

پاسخ
حوا

نوش جان

پاسخ
محمدعلی

چقدر اون لحظه ای رو که روبروی هم نشسته بودین و دلمه ها رو می پیچیدین دوست داشتم خانوم دکتر :)

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه