مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
برای آقایان
1390/08/20 00:00

مردی سنتی و ساده هستم

من مردی چهل و یک ساله و مجرد هستم. کارمند دولت. خانه ندارم. ماشین دارم. فکر می کردم می توانم همیشه مجرد بمانم و با دوستانم خوش باشم. ولی دوستان همگی ازدواج کرده اند و من تنها مانده ام. دختران اطرافم همگی پر فیس و افاده هستند. من هم مردی سنتی وساده می باشم. دختری 21 ساله به من اظهار علاقه می کند. آیا ازدواج مناسبی می تواند باشد؟

ازدواج با دختری که نصف سن تو را دارد، به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
من می دانم که برای مردهای ساده، کم حرف و آرام که رفت و آمد زیادی هم ندارند، انتخاب همسر چه اندازه مشکل است. مگر مادر آدم  چقدر می تواند برای خواستگاری این طرف و آن طرف برود. به نظرم باید تماس خود را با آدم های جدید بیشتر کنی. از روز اول هم لازم نیست بگویی که خانه نداری. اگر زنی تو را دوست داشته باشد، با کم و زیاد تو کنار خواهد آمد.

دخترها اگر سه مشخصه داشته باشند، براحتی ازدواج می کنند: جوانی، زیبایی و خوش اخلاقی.

مردها اگر سه مشخصه داشته باشند، براحتی جواب مثبت می  شنوند: تحصیلات بالا، ثروت و خوش اخلاقی.

وقتی آدم یکی از مشخصات بالا را ندارد، باید اخلاق خیلی خوبی داشته باشد و در انتخاب خودش هم کوتاه بیاید. پس دوست عزیز، هم خیلی خوش اخلاق باش و هم به جای زیبایی و جوانی در زنها، به دنبال اخلاق خوب و هم صحبتی او باش. انشاالله بزودی داماد می شوی.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
maryam

سلام توی همین سایت دخترهای خوب که عضو هستند برای این دوستمون سراغ دارم منم هم با شما موافقم اختلاف سنی خیلی زیاده

پاسخ
mahdokht1978

راستي ببخشين كه سرزده وارد بخش آقايون شدم . آخه دارم مطالعاتمو راجع به شناخت روحيات آقايان و خواسته هاشون زياد ميكنم . چرا كه نه ؟؟؟ خداييش دنياي آقايوني كه من در كارم باهاشون برخورد داشتم توي اين 12 سال سابقه كاريم با چيزايي كه در مورد شخصيت مردان در موقع انتخاب همسر زمين تا آسمون فرق داره . آخه چرا اينقدر پيچيده هستن اين جماعت آقايون ؟!!!! چرا؟؟؟؟؟!!!!!!

پاسخ
admin

مهدخت جون، سوالت را به بخش پرسش و پاسخ منتقل کردم. در ضمن مردها خواسته های واضحی دارند، اصلا هم پیچیده نیستند. تو دختر باهوشی هستی که در زمینه رفتار با مردها باهوش عمل نمی کنی. اگر چند تا نکته ساده را یاد بگیری، در زمینه ارتباط با مرد هم باهوش و موفق می شوی. اول کتاب ازدواج مثل آب خوردن را بخوان، بعد هم سری به من بزن. کمکت می کنم که باهوش رفتار کنی.

پاسخ
mahdokht1978

مرسي عزيزم . ديروز خيلي سعي كردم تلفني ازتون يه وقت بگيرم ولي موفق نشدم كسي جوابمو نداد :(
خانم دكتر عزيز كي تماس بگيرم يه وقت بهم بدين حضوري؟؟؟
من يكشنبه تهرانم تا ظهر جلسه دارم ساعت 3 به بعدم آزاده ميتونم بيام مطب؟

پاسخ
zm

گیس گلابتون عزیز واقعاً راهنماییات عالی ممنون

پاسخ
رها1

سلام آقاي محترم.اميدوارم تابه اين تاريخ ازدواج كرده باشين.متاسفانه هركسي كه تواين جامعه ارزشهارورعايت كنه بهش ميگن ساده شايدمنم ازاون دسته خانمهاباشم باتوجه به اينكه شرايط مناسبي دارم ولي همسردلخواهموپيدانكردم.شايدباسن منوشما نشه تغييرات ارزشي كردولي ميشه باساده گرفتن انتخاب درستي كردچون ماازروي عقل تصميم ميگيريم نه صرفااحساس.موفق باشين

پاسخ
vahab56

ولی اقای معظمی هم همسرش خیلی جوان به نظرمیرسه اونا اختلاف سن ندارند ؟

پاسخ
saeid52n

من هم 41 ساله و تحصیلاتم در سطح لیسانس، منتها 3 سال پیش عقد کردم و بعد از چند ماه در دوران عقد کارمون به جدایی کشید، البته طرف مقابلم رو از چند سال پیش میخواستم و وضع مالیش هم بد نبود، و دو سالی از اون خبر نداشتم، تا اینکه یک بار دیدمش و حسابی بد آورده بود و وضع مالیش خراب و در عرض 2 ماه ازدواج کردیم،حتی قبل از عقد ماشینی هم براش خریدم، در موقع عقد مون شب عقد گفت که لیسانس نداره و دیپلم، ولی بعد از عقد تضویقش کردم که دانشگاه بره و ...
با این تفاصیل حسابی به من بد کرد و با گیر دادن های زیادش، کارمون به جدایی کشید، حتی در آخر میگفت که از قیافه ام خوشش نمیاد و ... باور کنید در مسئله ازدواج یک بار هم بهش دروغ نگفته بودم و حتی در دوران عقد هم هواش رو داشتم و ماهیانه هم قسمتی از درآمدم رو بهش میدادم، ولی همیشه گله داشت... و با اینکه در 2 ماه کار دادگاه مون حل شد و جدا شدیم، میگفت خیلی معطلش کردم...
نمیدونم چرا، ولی تجربه بسیار تلخی بود و هنوز هم که هنوزه، اون دوران تاثیرش رو در زندگیم گذاشته...

پاسخ
گیس گلابتون

در طلاق هر دو نفر سهم دارند. اگر ظرف سه سال گذشته سهم خودت را ندیده ای و درسی از زندگی مشترک قبلی ات نگرفتی، متاسفانه هنوز آماده ازدواج بعدی نیستی.

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه