مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «ده گام تا ثروت» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد . ده تا از مقالات، خلاصه کتاب «چگونه مغناطیس پول شویم؟»  و بقیه آن‌ها حاصل تجربیات شخصی من است.

خبرنامه گیس گلابتون

با عضویت در خبرنامه گیس گلابتون آزمون مغناطیس پول را هدیه بگیرید. آزمونی که تیپ شخصیتی شما را درمورد جذب پول تعیین می‌کند. به شما می‌گوید چرا آنقدر که می‌خواهید پول ندارید.

هدیه‌ها و کوپن‌های تخفیف سایت گیس گلابتون از این راه به دست شما می‌رسد.
دوست دارید بیشتر بدانید؟ لطفاً روی لینک پایین کلیک کنید.

کلیک کنید!


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

عضویت در سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1390/08/20 00:00

درآمد مادرم به دست پدرم، بی حساب و کتاب خرج می شد

سلام دوست عزیز مطلب مهمی را مطرح کردید.هزاران جمله در ذهنم می آید که بگویم ولی نمی دانم چطور بیان کنم . مادر من که برای نسل قدیم است وقتی من و خواهرم دبیرستانی بودیم به سرکار رفت و همه درآمد خود را خرج ما می کرد و حتی برای خانه هم خرج می کرد . بعد از 8/9 سال کار کردن هیچی پس انداز نکرده است و خرج هایی که برای خانه و ما می کرد از دید پدرم جزو وظایفش شده بود ولیکن هیچ قدردانی نمیشد .خوب مسلما مادرم دلسرد می شد و نا سپاسی روزگار و زندگی را می کرد . و اما خود من از وقتی که ازدواج کرده ام سعی می کنم که خرج های دوران مجردی ام را نکنم و سنجیده تر خرج کنم . پرداخت بعضی از اقساط را به عهده گرفته ام و خرج خانه را همسرم می دهد . اما باز هم در خرج و مخارج کم می آوریم و همسرم علیرغم اصرار من راه صحیح و اصولی خرج کردن را پیدا نکرده است و بدون حساب و کتاب خرج می کند ... دوست عزیز می دانم و دوست دارم که به عنوان یک زن دستم در جیب خودم باشد ولی گاهی آن چنان از کار کردن خسته می شوم چون با وجود این همه کار وقت تفریح و حتی پول تفریح کردن هم باقی نمی ماند چون همیشه باید به فکر هفته های آخر ماه باشم که پولی در پس اندازم داشته باشم . امیدوارم که بتوانم راه درستی را پیدا کنم . اگر کسی تجربه خوبی داشت بیان کند که ما هم استفاده کنیم . متشکرم

 

باران جون

حتم دارم که می دانی فلسفه من چیست؟

 همه چیز از خود "ما" شروع می شود. بارها گفته ام ما مسئول زندگی خود هستیم. هر چه در زندگی ماست، چه آن را دوست داریم و چه دوست نداریم، بازتاب درون ماست.

اگر درآمد تو دارد بی حساب و کتاب خرج می شود، حالا چه خودت ولخرجی کنی و چه به "دیگری" اجازه بدهی پول تو را حرام کند، "تو" یک مشکل اساسی با پول داری.

"دیگری" ممکن است همسر تو باشد، فرزند یا مادرت باشد. فرق نمی کند. من والدینی را می شناسم که از گلوی خود می زنند که برای بچه شان اسباب بازی  گران قیمت بخرند و به این کار خود افتخار می کنند. یعنی به فرزندشان اجازه می دهند برای نحوه خرج کردن پول شان تصمیم بگیرد.

به نظر من کار خود را ترک نکن. چون مشکل تو پیچیده تر خواهد شد. این کار یعنی پاک کردن صورت مسئله بجای حل مسئله.

لازم نیست با همسرت بگو مگو کنی، چون بیفایده است. اول مشکل را درون خودت احساس کن. مسئله را با خودت حل کن. آنگاه می توانی با قاطعانه رفتار کردن، موضوع را به همسرت حالی کنی.

خواهش می کنم تمرینات این بخش سایت را به دقت انجام بده. تمرینات گامها را با دقت انجام بده. درآمدت را به چهار بخش تقسیم کن. سی دی سمینار "شاد باشید و ثروتمند شوید!" را با همسرت ببین. اگر او هم ندید، خودت تنهایی ببین.

مرزهای خودت را خیلی قاطع ولی مودبانه مشخص کن. اگر همسرت پولی بیش از انچه در نظر  داری برای خانه خرج کنی، از تو درخواست کرد، محکم بگو: "ندارم!" هیچ توضیح اضافه ای هم لازم نیست.

قرار نیست جان بکنی و پول در بیاوری و یک نفر دیگر بدون حساب و کتاب آن را خرج کند. اگر اجازه می دهی این اتفاق بیفتد، خودت مسئولی. مسئولیت خودت را بپذیر و سکان کشتی زندگی خود را در دست بگیر. این همان حرفی است که از اول این وبسایت مرتب تکرار کرده ام.

 

 

 

 

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
باران

سلام گیس گلابتون عزیز قاطع بودن و درست خرج کردن را تمرین می کنم و تا اندازه ای موفقم :))) همیشه از دانسته های ارزشمندت بهره می برم.

پاسخ
خانم تحصیلکرده خانه دار

گیس گلابتون عزیز اگر زنی شاغل نباشد ولی همسرش درآمد عالی داشته باشد و بیشتر از یک اندازه ثابت کارمندی به زنش پول ندهد و زن نیز بخاطر بچه کوچک داشتن عملا راه انجام هر فعالیتی برایش بسته باشد چه باید بکند؟

پاسخ
گیس گلابتون

بچه کوچک داری، یعنی یک شغل 24 ساعته داری. آیا منظورت این است که همسرت پول کافی در اختیارت نمی گذارد؟

پاسخ
مگنولیا

منم کارم دائم نیست همسرم هیچ وقت تواین یه سال ازمن پول نخواسته اما ناچارم وقتی حقوقش 800 و ماهی 1300،1400قسط داریم میشه چیکار کرد.من با میل خودم میدم اما گاهی حسرت چیزایی میخورم که پولش یک پنجم حقوقم نیست خیلی کلافه میشم نگران

پاسخ
مگنولیا

همسرم شغل دومم داره تمام تلاششو برای رفاه من و زندگی میکنه اما بازم کم میاریم منم که نگاه میکنم میبینم وسایلی هست که دوس دارم داشته باشم با حقوقم اما نمیتونم چون همه برای قسطو و........میره

پاسخ
برچسب ها : 
خبرنامه گیس گلابتون

با عضویت در خبرنامه گیس گلابتون آزمون مغناطیس پول را هدیه بگیرید. آزمونی که تیپ شخصیتی شما را درمورد جذب پول تعیین می‌کند. به شما می‌گوید چرا آنقدر که می‌خواهید پول ندارید.

هدیه‌ها و کوپن‌های تخفیف سایت گیس گلابتون از این راه به دست شما می‌رسد.
دوست دارید بیشتر بدانید؟ لطفاً روی لینک پایین کلیک کنید.

کلیک کنید!

عضویت در سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه