مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «پولدار شوید!» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد .

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1390/08/20 00:00

درآمد مادرم به دست پدرم، بی حساب و کتاب خرج می شد

سلام دوست عزیز مطلب مهمی را مطرح کردید.هزاران جمله در ذهنم می آید که بگویم ولی نمی دانم چطور بیان کنم . مادر من که برای نسل قدیم است وقتی من و خواهرم دبیرستانی بودیم به سرکار رفت و همه درآمد خود را خرج ما می کرد و حتی برای خانه هم خرج می کرد . بعد از 8/9 سال کار کردن هیچی پس انداز نکرده است و خرج هایی که برای خانه و ما می کرد از دید پدرم جزو وظایفش شده بود ولیکن هیچ قدردانی نمیشد .خوب مسلما مادرم دلسرد می شد و نا سپاسی روزگار و زندگی را می کرد . و اما خود من از وقتی که ازدواج کرده ام سعی می کنم که خرج های دوران مجردی ام را نکنم و سنجیده تر خرج کنم . پرداخت بعضی از اقساط را به عهده گرفته ام و خرج خانه را همسرم می دهد . اما باز هم در خرج و مخارج کم می آوریم و همسرم علیرغم اصرار من راه صحیح و اصولی خرج کردن را پیدا نکرده است و بدون حساب و کتاب خرج می کند ... دوست عزیز می دانم و دوست دارم که به عنوان یک زن دستم در جیب خودم باشد ولی گاهی آن چنان از کار کردن خسته می شوم چون با وجود این همه کار وقت تفریح و حتی پول تفریح کردن هم باقی نمی ماند چون همیشه باید به فکر هفته های آخر ماه باشم که پولی در پس اندازم داشته باشم . امیدوارم که بتوانم راه درستی را پیدا کنم . اگر کسی تجربه خوبی داشت بیان کند که ما هم استفاده کنیم . متشکرم

 

باران جون

حتم دارم که می دانید فلسفه من چیست؟

 همه چیز از خود "ما" شروع می شود. بارها گفته ام ما مسئول زندگی خود هستیم. هر چه در زندگی ماست، چه آن را دوست داریم و چه دوست نداریم، بازتاب درون ماست.

 

اگر درآمد شما دارد بی حساب و کتاب خرج می شود، حالا چه خودتان ولخرجی کنید و چه به "دیگری" اجازه بدهید پول شما را حرام کند، "شما" یک مشکل اساسی با پول دارید.

 

"دیگری" ممکن است همسر شما باشد، فرزند یا مادرتان. فرق نمی کند. من والدینی را می شناسم که از گلوی خود می زنند که برای بچه شان اسباب بازی  گران قیمت بخرند و به این کار خود افتخار می کنند. یعنی به فرزندشان اجازه می دهند برای نحوه خرج کردن پول شان تصمیم بگیرد.

 

به نظر من کار خود را ترک نکنید. چون مشکل شما پیچیده تر خواهد شد. این کار یعنی پاک کردن صورت مسئله بجای حل مسئله.

 

لازم نیست با همسرتان بگو مگو کنید، چون بیفایده است. اول مشکل را درون خودتان احساس کنید. مسئله را با خودت حل کنید. آنگاه می توانید با قاطعانه رفتار کردن، موضوع را به همسرت حالی کنید. آیا چهار حساب توانگری را مراعات می کنید؟ اگر چهار حساب را مراعات نکنید، هرگز امنیت مالی نخواهید داشت. شما مراعات کنید، کاری به همسرتان نداشته باشید. به این ترتیب می دانید قرار است چقدر خرج کنید، چقدر پس انداز کنید، چقدر خیریه بدهید و چقدر خوشگذرانی کنید.

 

مرزهای خودتان را خیلی قاطع ولی مودبانه مشخص کنیذ. اگر همسرتان پولی بیش از انچه در نظر  دارید، از شما درخواست کرد، محکم بگویید: "ندارم!" هیچ توضیح اضافه ای هم لازم نیست.

 

قرار نیست جان بکنید و پول در بیاورید و یک نفر دیگر بدون حساب و کتاب آن را خرج کند. اگر اجازه می دهید این اتفاق بیفتد، شما مسئول هستید. مسئولیت خودتان را بپذیرید و سکان کشتی زندگی خود را در دست بگیرید. این همان حرفی است که از اول این وبسایت مرتب تکرار کرده ام.

 

 

 

 

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

خانم تحصیلکرده خانه دار

گیس گلابتون عزیز اگر زنی شاغل نباشد ولی همسرش درآمد عالی داشته باشد و بیشتر از یک اندازه ثابت کارمندی به زنش پول ندهد و زن نیز بخاطر بچه کوچک داشتن عملا راه انجام هر فعالیتی برایش بسته باشد چه باید بکند؟

پاسخ
گیس گلابتون

بچه کوچک داری، یعنی یک شغل 24 ساعته داری. آیا منظورت این است که همسرت پول کافی در اختیارت نمی گذارد؟

پاسخ
باران

سلام گیس گلابتون عزیز قاطع بودن و درست خرج کردن را تمرین می کنم و تا اندازه ای موفقم :))) همیشه از دانسته های ارزشمندت بهره می برم.

پاسخ
مگنولیا

همسرم شغل دومم داره تمام تلاششو برای رفاه من و زندگی میکنه اما بازم کم میاریم منم که نگاه میکنم میبینم وسایلی هست که دوس دارم داشته باشم با حقوقم اما نمیتونم چون همه برای قسطو و........میره

پاسخ
مگنولیا

منم کارم دائم نیست همسرم هیچ وقت تواین یه سال ازمن پول نخواسته اما ناچارم وقتی حقوقش 800 و ماهی 1300،1400قسط داریم میشه چیکار کرد.من با میل خودم میدم اما گاهی حسرت چیزایی میخورم که پولش یک پنجم حقوقم نیست خیلی کلافه میشم نگران

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه