مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «پولدار شوید!» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد .

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1390/08/20 00:00

همه ما کارفرمای خودمان هستیم!

بیشتر ما به اشتباه فکر می کنیم که داریم برای دیگری کار می کنیم. فکر می کنیم داریم برای کارفرما کار می کنیم. درحالی که ما در هر لحظه کارفرما و صاحب کار هستیم. چگونه؟

وقتی شما کار می کنید، دارید ارزشی می آفرینید و بابت آن دستمزد می گیرید. میان مقدار ارزشی که تولید می کنید و مقدار دستمزدی که می گیرید، ارتباط مستقیم وجود دارد. پس شما صاحب کار خود هستید.

اگر دستمزد شما کم است، بی رودروایستی، دارید ارزش کمی تولید می کنید. این به این معناست که برای کارتان از خود مایه نمی گذارید یا مهارت کمی دارید. پس کار با کیفیتی تولید نمی کنید و کالایی تولید می کنید یا خدماتی ارائه می دهید که هر آدم بی ذوق و شوق و کم مهارتی می تواند ارائه بدهد! یا این که در جای درستی کالای خود را نمی فروشید. برای مثال "یخ" ارزشمند است، ولی نه برای اسکیموها! تابلوی نقاشی امپرسیونیستی ارزشمند است، ولی نه برای یک روستایی کشاورز. اگر من بهتر از پیکاسو نقاشی کنم، نقاشی های من، زندگی یک کوچ نشین را بهتر نمی کند. حتی اگر او هم بخواهد پس انداز خود را صرف خرید نقاشی من بکند، من نباید راضی به این فروش باشم. من باید مشتری نقاشی خود را بین کسانی جستجو کنم که درک نقاشی و پول خرید آن را داشته باشند. نباید عمر خود را صرف سرزنش کسانی کنم که نقاشی مرا درک نمی کنند و به آن بها نمی دهند.

هر شغلی که دارید و هر جا که مشغول به کار هستید، به خاطر داشته باشید که شما صاحب کار خود هستید، شما صاحب شرکت خود هستید. وقتی با این دیدگاه پیش بروید، بهترین خویشتن خود را بیرون می کشید و بهترین تلاش خود را می کنید. هم از کار خود لذت می برید و هم به سرعت ترقی می کنید.

وقت خود را نفروشید، بلکه ارزش تولید کنید. بدترین کار این است که ما تصور می کنیم باید وقت و عمر خود را بفروشیم و در عوض پول بگیریم. اگر از ساعت 9 صبح تا پنج بعد از ظهر سر کار هستم و فقط حضور جسمانی دارم، پس بابت آن دستمزد بگیرم. این که ظرف این هشت ساعت یک کار مفید هم انجام نداده ام، مهم نیست! صد البته وقتی چنین کارمندی هستم، چون ارزش چندانی ندارم، هر آن ممکن است اخراج شوم یا قراردادم تمدید نشود! چرا؟ زیرا به راحتی می توان امثال مرا جایگزین کرد.

اگر کارمند با ارزشی باشیم، یکتا هستیم و کارفرما نمی تواند و نمی خواهد ما را به راحتی از دست بدهد. ولی اگر ارزشمند نباشیم، بزودی عذر ما را خواهند خواست.

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
نرگس

من نوشته هاي اين بخش را خيلي دوست دارم خيلي كاربردي هستند مرسي بابت اين نوشته هاي خوب

پاسخ
باران

سلام بسیار بسیار عالی نوشتید ."وقت خود را نفروشید" دقیقا خیلی از کارمندان و همکاران بنده عین همین جمله را می گویند و با افتخار عنوان می کنند!! من سعی می کنم وقت خود را نفروشم ، خوب کار کنم ، در کنار کارم تحصیلم را ادامه می دهم ولی در محیط کار رقابت ناجوانمردانه زیاد است ! به لیاقت و توانایی کمتر توجه می شود،پیشرفت در کار منوط به "روابط" است ! و اگر هم تحصیلاتت کمی بیشتر از سایرین باشد حسادت زیاد همکاران باعث زیراب زنی و عدم ترقی می شود !!!

پاسخ
تمشک خانوم

چقدر خوب و قشنگ . چقدر جالب . درسته . همش درسته

پاسخ
زری

با تمام وجود اینو تجربه کرده ام کاملا صحیحه

پاسخ
آنه

اگه كارمند رسمي باشيم چي ؟ حقوق امون نسبت به بقيه كارشناسها كم باشه چي ؟ چكار بايد بكنيم ؟ من كارخودم و انجام ميدم وسعي ميكنم خوب باشه . از ادمهاي مطرح كارم هستم ايراد داره كام ولي خوبم واين خوب ي تاثيي در ژول من نداره ؟ مرسي راهنمائي كني

پاسخ
گیس گلابتون

آنه جون، گفتم که اگر کسی کارمند ماهر و مسئولی باشد، پست بهتری می گیرد، حقوق بیشتری می گیرد، جای بهتری می تواند کار کند. هر کاری جای پیشرفت دارد. اگر ندارد، کار خوبی نیست. باید عوض شود.

پاسخ
pushana

ولی کار من متفاوته هیچ کارفرمایی دوست نداره متخصص بهداشت حرفه ای داشته باشه حتی اگه بگه که میخواد فقط به زود شبکه بهداشت و اداره کار ماها رو استخدام میکنن و بیشتر علاقه دارن ما کار تخصصی نکنیم و فقط کارمون در حدی باشه که دهن بازرسا رو ببندیم.من ناشکری نمیکنم ولی برا یه کار کوچولو باید صد بار بگم نامه بزنم در حالی که هزینه های زیادی میکنن ولی برا خرید 100 تا چسب زخم که پیش پا افتاده ترینشه و نیاز به تخصص من هم نیست باید بارها بگم و آخرشم صدتا رو می کنن 50 تا و بهد می خرن وقتی اینهمه وقت برا اینکار مسخره صرف میشه دیگه کارای تخصصی بماند تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه