مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «پولدار شوید!» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد .

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1390/08/20 00:00

دروغ بزرگ: پول خوشبختی نمی آورد!

دروغ بزرگ: پول خوشبختی نمی آورد!

من نمی دانم این حرف چه معنایی دارد و تعریف خوشبختی از نظر کسی که این حرف را می زند، چیست.

همه ما وقتی بی پول هستیم، دلشوره و اضطراب می گیریم. وقتی پول در کار نیست غذای خوب، لباس خوب، تحصیلات خوب و تفریح خوب وجود ندارد. حتی جرات بیمار شدن نداریم چون نه فرصت و تجمل استراحت را داریم و نه پول دوا و دکتر. . زن و شوهرها وقت بی پولی به هم گیر می دهند و دعوا به راحتی به راه می افتد.

وقتی بی پول هستیم برای اجاره ماه و قسط ماشین جان می کنیم. کاری را انجام می دهیم که هیچ دوست نداریم. رئیسی را تحمل می کنیم که دوست نداریم. در محیطی کار می کنیم که از آن متنفر هستیم. با مردی یا زنی زندگی می کنیم که با ما خوب رفتار نمی کند و نیازهای ما را برآورده نمی کند.

آیا زندگی با آدمی که دوست نداریم، در خانه ای که دوست نداریم، با لباس هایی که دوست نداریم، کار کردن در شغلی که از آن متنفریم، با رئیس و همکارانی که دوست نداریم، خوشبختی است؟

وقتی پول داشته باشیم می توانیم وقت خود را صرف کارهایی کنیم که دوست داریم. با کسی زندگی می کنیم که دوست داریم، نه این که مجبوریم. وقتی پول داشته باشیم، شغلی را انتخاب می کنیم که دوست داریم. با کسانی کار می کنیم که به ما روحیه می دهند. آیا داشتن رابطه با کسانی که دوست داریم و انجام کارهایی که برای آنها ساخته شده ایم، همان خوشبختی نیست؟ شاید پول مهم ترین چیز در زندگی نباشد، ولی مهم ترین چیزهای زندگی یعنی غذا، سرپناه، تحصیلات، خدمات درمانی و پزشکی را تحت تاثیر قرار می دهد.

نظر شما در این مورد چیست؟

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
ستاره

به نظر من پول مكمل زندگي است ولي خود زندگي نيست !
در مورد راحتي و ... كه در مورد پول زديد قبول دارم ولي شايد كساني باشند كه جنبه پول داشتن رو ندارند نحوه درست استفاده كردن را نمي دانند پول دارند ولي خوشحال نيستن و ... پس اين باور در بين مردم به وجود مي آيد كه پول خوب است ولي كافي نيست !
جايي بزرگي مي گفت پول شادي مياورد ولي خوشبختي نه !
يك مورد ديگر هم اينه كه متاسفانه هميشه تو فيلمها و ... نشون مي دن افراد ثروتمند افرادي هستن كه از خلاف پول به دست آوردن و يا آدمهاي بدي هستن و ... و اين شده باور غلط مون

پاسخ
تمشک خانوم

من معتقدم پول خوشبختی نمیاره اما گاهی جلوی بدبختی رو میگیره !
پول شاید شرط لازم برای خوشبختی باشه اما کافی نیست !
اما خوب نظر شما هم محترمه ... ولی حداقلش اینه که وقتی پول باشه + جسارت عوض کردن زندگی میتونه خوشبختی بیاره

پاسخ
عاطفه

خوشبختی یعنی ارامش روح و روان و با پول خیلی راحت تر من به این ارامش میرسم .سر ماه که حقوق میگیرم خوشحالم و سبک بالو اخر ماه خسته و کسل.من پول رو دوست دارم و اون رو یکی از پله پهن و مستحکم خوشبختی ام میدونم حتی اگر برای بدست اوردن ان مجبور باشم رئیس و هکارانی تلخ رو تحمل کنم خرید یک گوشواره ردگل با همان حقوق حاصل از محیط کسل کننده کارم مرا خوشحال و ارام میکند.

پاسخ
فخری

سلام خانوم دکترعزیز:)
خوشحالم که برگشتید. من کاملا با این پست شما موافقم چون وقتی آدم نیازهای اولیش به راحتی برآورده بشه به طور طبیعی توی قدم بعدی به فکر تعالی روحش هم میافته:))
پس باعث رشد و پیشرفت هم میشه.

پاسخ
آنه

شدیدا موافق ام

پاسخ
آنا

به نظر من مواردی که شما گفتید درسته ولی باید دو مفهوم آسایش و آرامش را از هم تفکیک کنیم. پول آسایش ما رو تامین میکنه ولی آرامش رو فقط در زمینه عدم نگرانی از بابت مسائل مادی تامین میکنه. آرامش روحی و عشق و احساس خوشبختی به پول ربطی نداره. من به واسطه شغلم با قشر مرفه و پولدار در ارتباطم و بسیاری ار آنها علیرغم ثروت بسیار زیاد خوشحال و خوشبخت نیستند. ولی با این حرف که فقر بدبختی به همراه میاره موافقم.

پاسخ
آسمونی جون

یادمه پنج سال پیش وقتی داشتم توی مجلس خواستگاری با عشقم حرف میزدیم، خیلی مصمم و محکم بهش گفتم:
مطمئن نیستم که پول خوشبختی نمیاره ولی یقین دارم که بی پولی بدبختی میاره!
جالبه برام که اون موقع این مطلب را جایی نخونده بودم . عشقم با شنیدن نظرم چند دقیقه ای سکوت کرد و به سخن گهربار من فکر میکرد. خنده

پاسخ
هدی

با حرفاتون کااااااااااااااااملا موافقم. هزار تا لایک که بی پرده و از ته دلتون نوشتین. بلاخره باید از یه جایی شروع بشه، که ما یاد بگیریم یه سری از ضرب المثلا و عقاید قدیمی اشتباه هستن.
مرسی:)

پاسخ
سحر

خانم دكتر عزيز با نظر شما كاملا موافقم

پاسخ
گل مينا

به نظر من پول عامل خوشبختيه انسانهاست اما مثه تمام عوامل ديگه نسبيه !
من عاشق پولم ، عاشق خريد كردن ، عاشق مسافرت ، اما تجربه بهم ثابت كرده پول زياد آفت هاي زيادي به همراه داره !
دوستي دارم كه يكي از ثروتمندترين خانواده هاي شهرمونه ، زن زيبايي داره تقريبا به 10كشور سفر كردن ، خرج يك ماهشون از يك ساله من و خانوادم هم بيشتره اما ميگه همه چيز زود برام تكراري ميشه ! حتي زني زيبايي كه براي داشتنش كلي جنگيده !
از اين دسته آدمها زياد ديدم توي زندگيم ...
كلا كسايي كه به راحتي همه چيز بدست ميارن به راحتي هم از دستشون ميدن

پاسخ
vahab56

بگوبیاجاشوبامن عوض کنه اخه تکراری شدن هم شد عامل ناخوشبختی ؟نه که قشرمتوسط کارگروکارمند روزهای تکراری ندارند وروزهاشون تکراری نیست اگرراست میگن این ثروتمندان یک روز تکراریشون روبا یک روز فقرا عوض کنند یک ثانیه هم حاضربه اینکارنیستند

پاسخ
عفت

کاملا موافقم

پاسخ
راحله

کاملا موافقم ..این حرفا رو کسی میزنه که نفسش از جای گرم بلند میشه وگرنه چطور ممکنه بی پول باشی و خوشبخت باشی؟
من تو یه خانواده کم درآمد به دنیا اومدم با حداقلها زندگی کردم و این بی پولیها و کم پولیها خیلی وقتا جلوی رشد وپیشرفت من رو گرفت !
کتابایی که دوست داشتم رو نمیتونستم بخرم !کلاسایی که استعداد داشتم رو نمیتونستم برم !توی تحصیل بی پولیها و نداشتنها خیلی به من ضربه زد تمام آینده م رو تحت الشعاع قرار داد .وقتی از بی پولی نمی تونی بری دندونت رو درست کنی این اسمش خوشبختیه ؟کسایی میتونن بفهمن پول چقدر توی تک تک لحظات زندگی مهمه که طعم فقر و بی پولی رو چشیده باشن وگرنه حرف زدن از روی شکم سیری خیلی راحته.

پاسخ
parpalani

ba salam khedmate doostan ,man fekr mikonam hamoontor ke gisgolabetoone aziz goftand pool sharte mohemii baraye khoshbakht boodane ,chon ehsase khoshbakhti kamelan ye hesse daroonie ke aksare hesshaye daroonie ma az baravorde shodane khastehamoon too zendegi nashat migire pas dar halate adii va nesbii baraye yek adame mamooli ta ye darsadi pool lazemeye aslie baravordeshodane niazhash va dar natije hesse khoshbakhiee vali in ke bazi az ma gahii faramoosh mikonim che tavanayihayi darim va khoshbakhio shadio servat dar chand ghadamie mast kafiee ke khodemoon bekhaym ...ma hamegii masoole zendegie khodemoon hastimm

پاسخ
گیس گلابتون

متاسفانه من نمی توانم و وقت ندارم فینگلیش بخوانم. به همین دلیل متوجه کامنت تو نشدم.

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه