مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «پولدار شوید!» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد .

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1390/08/20 00:00

دو ترفند کوچک و موثر - چگونه نسبت به پول احساس خوبی پیدا کنیم؟

دو ترفند کوچک و موثر - چگونه نسبت به پول احساس خوبی پیدا کنیم؟

 

پول در ما احساسات متناقضی ایجاد می کند. دیدن پول ممکن است احساس امنیت یا برعکس احساس نداری را در ما القا کند. ممکن است با دیدن پول تصور کنید می توانید چه چیزهای خوبی بخرید و احساس شادی کنید یا برعکس مقدار پول را بقدری کم بدانید که خود را محروم از خواسته ها احساس کنید. با دیدن پول ممکن است در شکم خود (چاکرای سوم) احساس گرما داشته باشید یا برعکس در گلوی خود (چاکرای پنجم) بغضی دردناک حس کنید. به عبارتی دیگر ما با دیدن پول همزمان هم احساسات مثبت تجربه می کنیم و هم احساسات منفی.

 

می دانید که احساسات ما مثل امواجی انرژیایی از ما ساطع می شوند و چیزهایی را بیشتر جذب می کنیم که فرکانس مشابه خودمان را داشته باشند. پس اگر با دیدن پول احساس شادی و گرما داشته باشیم، پول فراوان برای تامین امنیت و شادی وارد زندگی ما می شود. ولی اگر با دیدن پول احساس نداری و محرومیت و غصه پیدا می کنیم، پول از ما دور می شود تا فقر و محرومیت و غصه بیشتری را تجربه کنیم.

 

می خواهم دو ترفند کوچک به شما یاد بدهم که هر وقت "پول" را ببنید، احساس خوب و عالی پیدا کنید. ترفند اول در چند مرحله انجام می شود:

 

مرحله اول: اسکناس دورو دارد. پیش خودتان قرار بگذارید که یک سمت اسکناس برای شما معنای مثبت فراوانی داشته باشد و سمت دیگر آن معنای منفی از دست دادن. همین الان و قبل از ادامه مطالعه بقیه این پست، اسکناس ها را نگاه کنید و برای خودتان معنای مثبت و منفی اسکناس را تعیین کنید.

.

.

.

آیا این کار را انجام دادید؟ بسیار خب. می توانید مرحله دوم را بخوانید.

 

مرحله دوم: اسکناس ها را خیلی مرتب و تمیز در یک کیف پول مناسب قرار بدهید. هرگز آنها رامچاله در جیب  تان نچپانید! اسکناس ها را طوری در کیف پول خود قرار بدهید که وقتی کیف را باز می کنید سمت مثبت اسکناس به سوی شما باشد.

 

مرحله سوم: هربار می خواهید پولی بپردازید، با آرامش کیف پول خود را باز کنید و با تانی اسکناس سالم و تانخورده را از آن خارج کنید و اسکناس را به نحوی به طرف مقابل بدهید که سمت مثبت پول بالا باشد و بتوانید آن را ببینید.

 

این ترفند در مورد کارت بانکی هم کاربرد دارد. روی یک طرف کارت بانکی اسم شما درج شده است. این سمت مثبت کارت است. هنگام ارائه کارت به فروشنده دقت کنید که سطح مثبت کارت به سمت بالا باشد.

 

با این ترفند کوچک هربار به پول یا کارت بانکی خود نگاه می کنید، احساس ثروت، امنیت و شادی خواهید داشت. این احساس خوب باعث می شود که پول بیشتری به زندگی شما وارد شود.

 

نکته امنیتی: این روزها فروشنده ها در مغازه ها جلوی همه مشتری ها رمز بانکی شما را می پرسند. در حالیکه پرسیدن رمز کارت بانکی کار مودبانه ای نیست. به علاوه اعلام رمز کارت بانکی به صدای بلند کار خطرناکی است.هرگز رمز کارت بانکی خود را به صدای بلند اعلام نکنید. خودتان رمز را در دستگاه پوز وارد کنید. بیایید این رسم بد و خطرناک را که دارد در شهر ما باب می شود، حذف کنیم.

 

ترفند دوم: هرگاه می خواهید پولی پرداخت کنید، تصور کنید که شما آدم ثروتمند و بخشنده ای هستید و دارید برای تشویق و تشکر از خدمات فروشنده ها، به آنها پول می بخشید. با احساس احسان و بخشندگی، پول بپردازید.

 

سه هفته آینده این دو ترفند را اجرا کنید. یادتان باشد تمرینات باید اجرا شوند تا اثر خود را نشان بدهند. مطالعه کردن مطالب خوب به خودی خود تاثیر کمی در زندگی شما خواهند داشت.

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
آسمونی

چه جالب که من همیشه ندانسته حقه ی یک را اجرا میکردم.
از امروز حقه دوم را هم اجرا خواهم کرد و البته دانسته و عمدی!
گیس گلابتون بهتر شدی؟

پاسخ
گیس گلابتون

قلب

پاسخ
حمید

متشکرم
همین حالا هم احساس ثروتمند بودن می کنم. کم کم دارم انگاره های غلط درباره پول رو در خودم می بینم. دیروز مدیر شرکت بعد از یک ماه کار بر روی شرکت ازم خواست شماره کارتم رو بهش بدم تا پولی بابت پیشرفت پروژه بهم بده و من می دیدم چطور احساس شرمندگی می کردم در حالی که کار انجام داده بودم ولی کارم و فعالیتم رو دست کم و بی ارزش می شمردم. حالا دیگه برای کاری که انجام میدم ارزش قائلم و خودم رو مستحق دریافت حق الزحمه می ونم

پاسخ
گیس گلابتون

آفرین آقا حمید

پاسخ
آرزوجون

چشم شوخی
مرسی خانوم دکتر جانگل خدا قوت

پاسخ
هدی

مرسی مرسی و مرسی بابت این تمرین.

این چند روز هر بار رفتم سر کیف پولم و روی مثبت اسکناس ها رو دیدم، یاد حرفای مثبت و پر انرژی شما افتادم و کلی حس خووووووووووووووب اومد سراغم:)

پاسخ
ياسمين

اخ اخ ، پر سيدن رمز كارت توسط فروشنده يكى از اون چيزهايي است كه فكر كنم فقط تو ايران پيدا ميشه و نود درصد مواقع هم اين سوال رو ميكنند و من با قاطعيت با اون مبارزه ميكنم و با لبخند ميگم اگر قرار بود بگم كه ديگه اسمش رمز نبود و تازه فروشنده كمى متوجه اشتباه خودش ميشه ، اميدوارم همه به اين مسئله توجه كنند

پاسخ
حکایت شیرین

قلبقلب

پاسخ
atussa

گيسو جان در مورد پرسيدن رمز كارت:
من از اين كار نفرت دارم و هميشه به فروشنده ميگم اجازه بدين رمزمو خودم وارد كنم....يه روز چشمت روز بد نبينه توي داروخونه موقع پرداخت وجه خانوم دكتر كه همكار حسابدارش نيومده بود و مجبور خودش پاي صندوق هم بشينه ازم پرسيد رمز؟؟؟ منم طبق معمول گفتم خودم وارد ميكنم....انگار بهش فحش داده بودم....چنان سرو صدايي راه انداخت و اونقدر دعوا كرد كه مگه اينجا سر گردنه است؟؟؟ مگه من دزدم؟؟؟؟
خلاصه اين صحنه هيچوقت يادم نميره چون از يه خانوم دكتر تحصيلكرده انتظار بيش از اين برخورد داشتم

پاسخ
vahab56

پولای کشورماکه هردوطرفش برام منفیست تخت جمشید وسایربناهای مهم جهانی بناهایی باستانی ودرعین حال منطبق برسلایق مدرن امروزی جاشون روی پول کشورماخالیست واقعا چرا؟

پاسخ
amitis2017

مگه کسی هست که به پول حس بدی داشته باشه آخه؟؟؟
من خودم به پول حساسیت خاصی ندارم چون هر وقت خواستم برام مهیا بوده البته به مقداری که نیاز داشتم بهمین علت نه ازش بدم میاد و نه بهش زیاده از حد حساسیت دارم یه وسیله است برا رسیدن به چیزایی که منیخوام و با آسایش تر زندگی کردنه خودم

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه