مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

اخبار
1397/07/03 10:31

خبرهای خوش شما


با اینکه معمولا کم نظرم رو می گم واقعا حیفم اومد که در این مورد تجربه خودم رو نگم.

راستش تا 4 سال پیش وضع زندگی ما (من و همسرم) بدجوری داشت داغون می شد و به جاهای عجیب و غریبی داشت کشیده می شد به بهونه های خیلی ساده مثل دخالت اطرافیان، نداشتن همدلی، خشم های انباشته و هزاران دلیل کوچک و بزرگ دیگه موضوعات نابود کننده واقعی ... وقتی با این سایت اشنا شدم که در اوج نومیدی بودیم هرروز به طلاق فکر می کردم مشاوره می گرفتیم و هیچ فایده ای نداشت و سررشته زندگی مشترک با وجود موفقیت سرشار فردی کاملا از دستمون در رفته بود.

بهترین جمله ای که در طی این سال ها و از زبان گیس گلابتون شنیدم این بود: سهم خودت را قبول کن 100 درصد و تمام و کمال. معجزه بود یه معجزه واقعی ...اصلا کار آسونی نبود ولی شروع کردم با دوره بهترین سال زندگی و پاکسازی روح شروع کردم و به زندگی مثل عسل و خداحافظ خشم هم رسیدم.. باورتون نمیشه حتی 100 درصد هم اجراشون نکردم ولی معجزه شده ، این معجزه در من و درون من شکل گرفته، نمی گم گل و بلبل محضه نمی گم همه مشکلات حل شده ولی حال من خیلی خوبه، خیلی، و بالطبع حال زندگیمون ، همسرم و بچه ها هم خیلی بهتره.

 

 دیگه مدت ها می شه که به طلاق فکر نمی کنم و می دونم که خوشبختی لابلای همین لحظات و ساعاتیه که می گذره، هنوز هم راه زیادی برای طی کردن دارم و می دونم زندگی خصوصا زندگی مشترک و رشد فردی مراقبت روزانه و حتی لحظه ای لازم داره ولی خواستم اینجا به همه بگم که حال من این ماه های اخیر خیلی خیلی بهتره و همه اینها رو مدیون اول خانم دکتر عزیز هستم که با عشق و از اعماق وجودش آنچه رو که به سختی به دست آوردن و 100 درصد امتحانش کردن در اختیارمون می ذارن و بعد خودم که مراقب خودم بودم و جسارت پذیرفتن سهم 100 درصدی خودم در این زندگی رو داشتم جسارتی که این روزها در کمتر آدمی به چشم می خوره... متشکرم از شما از خودم و از این دنیای زیبا

 

 

گیس گلابتون: من به شما افتخار می‌کنم. هرچه به دست آوردید از همت خودتان بوده، وگرنه این نوشته‌های رایگان یا محصولات آموزشی در اختیار همه هست. چطور یک نفر مسئولیت صد در صد می‌پذیرد و اقدام می‌کند و دیگری حتی نوشته‌های رایگان را نمی‌خواند؟ درود بر شما

 

شما به خودتان، همسرتان و راستش از همه مهم‌تر به فرزندانتان نیکی عظیمی کردید. خدا صد برابرش را به زندگی‌تان برمی‌گرداند. اگر ما ازدواج بدی کنیم، یا انتخاب بدی کردیم یا کله‌شق هستیم و نمی‌خواهیم تغییر کنیم. بچه‌ها هیچ تقصیری ندارند، ما آن‌ها به آشوب زندگی‌مان کشانده‌ایم و آن‌ها بیش از ما صدمه می‌بینند. فرزندان، مال ما نیستند. آن‌ها امانت خدا در دستان ما هستند. من هزار بار به شما تبریک می‌گویم و از دوستی با شما افتخار می‌کنم.

 

خانم‌های متأهل عزیز و دوست‌داشتنی، حالا نوبت شماست. آیا شما هم توانسته‌اید ازدواجتان را شیرین‌تر و دل‌نشین‌تر کنید؟ چطوری؟ برایمان تعریف می‌کنید؟

 

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
positive mind

بله بله گیسوی عزیزم، من هم تونستم. دارم یه کتابی رو میخونم اثر مرکب، تا اینجاش من اینطور متوجه شدم که خیلی از کارایی که ما میکنیم تاثیر انی ندارن و توی مدت زمان نتیجه میدن. این روزا حس میکنم همه ی مطالعات جسته گریخته م و توی هر سوراخ موشی سرک کشیدن برای بهبود اوضاع خودم و رابطه م یه چیزایی ازش دراومده، هم اینکه توی بحران این روزای زندگیمون میتونم ارامشم رو حفظ کنم برای من نشونه ی خوبی محسوب میشه. از شما ممنونم چون سایت شما و خود شما یکی ازون منابع الهام من برای زندگی بهتر بوده و هست... و اینکه میدونم راه دور و درازی در پیش دارم تا به ایده آل خودم برسم....

پاسخ
گیس گلابتون

قلب

پاسخ
mina.salipour@gmail.com

سلام خانم دکتر عزیز
سالهاست خواننده ی سایت عالی شما هستم و این از خوش شانسی های من بوده . خیلی زیاد از شما یاد گرفته ام سعی کرده ام به کار بگیرم و به دیگران منتقل کنم.

من هم سالهای زیادی درگیر دعواهای تمام نشدنی بودم و همیشه فکر می کردم علت اصلی انها دخالت خانواده است تا جایی که زندگی مان داشت از دست می رفت. یک روز در یک لحظه بعد از بدترین دعوای زندگی ام که مطمئن بودم باید جدا شویم به خودم گفتم : من به خاطر چه کسی باید عذاب طلاق را تحمل کنم؟ من همه ی لحظات خوب و زیبایی که می توانم در کنار همسرم داشته باشم دارم به چه کسی می بازم ؟ چرا دخترم باید تا آخر عمر قربانی باشد؟
تمام آینده را تصور کردم همه ی سرزنشها حتی اینکه هر سال باید به معلم دخترم توضیح بدهم که فرزند طلاق هست!
بعد یاد همه ی خوشی هایی که کنار همسرم داشتم افتادم و از خودم پرسیدم به خاطر چه کسی باید همه ی آنها را از دست بدهم؟!
و مهم ترین تصمیم زندگی ام را گرفتم اینکه زندگی ام را به هیچ کس نبازم!
به همسرم گفتم : من نه به خودم نه به تو نه به هیچ کس دیگه اجازه نمی دهم زندگی ام را از بین ببرد!
به کلاس مهارتهای زندگی رفتم . محصول پاکسازی روح را خریدم تا کمک کند خودم و دیگران را ببخشم. در سختی زندگی بزرگترین حامی همسرم شدم .
و حالا سالهاست که از کنار هم بودن لذت می بریم و سپاسگزاریم.
هر چند می دانم که هر روز باید مهارتهای جدیدی بیاموزم . و همچنان به خودم یاداوری می کنم که من کارگردان زندگی ام هستم همانطور که مربی ام به من یاداوری کرد.
خدایا شکرت!

پاسخ
گیس گلابتون

این اولین پیامی بود که امروز خواندم. از شادی، اشکم درآمد. تبریک میگم. تبریک میگم هزار بار. به شما افتخار می کنمگل

پاسخ
faazi

آفرین بر شما که افسار زندگی خود را به دست خودتون گرفتید. همواره در این راه موفق باشید

پاسخ
طیبه ط

صمیمانه تبریک میگویم.

خدا را هزار مرتبه شکر که شما اینقدر دانا هستید،
خدا قوت بانو که با تلاش زندگی خود را نجات دادید
بنظرم زندگی هر کس همواره از هر آنچه که هست می تواند زیباتر شود
پس همچنان با قدرت ادامه بده تا روز به روز خداوند زیبایی های بیشتری به تو نشان دهد.

تجربه ی 5 ماهه ی متاهلی من هم میگه ازدواج خوب ساختنی است نه یافتنی و بقول شما مراقبت لحظه ای نیاز دارد.

همگی موفق باشیم انشاءالله

پاسخ
برچسب ها :