مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
آدم‌های شاد و موفق
1394/05/17 17:14

روانشناسی مثبت-5

همانطور که در پست روانشناسی مثبت- 4 ، نوشتم، روانشناسی مثبت معتقد است برای داشتن احساس خوشبختی و شادی ما می توانیم به سه پایه تکیه کنیم.

 

پایه اول خوشبختی، برخورداری از لذات مادی و روابط اجتماعی است که در مورد آن مفصل نوشتم. حالا نوبت پایه دوم خوشبختی است.

 

پایه دوم خوشبختی این است:

در لذت کار کردن، غرق شوید! کاری را انجام بدهید که دوست دارید!

 

چطوری؟

بعضی از کارهاست که در هنگام انجام آن بکلی غرق می شوید. کدام کارهاست که وقتی آن را انجام می دهید بکلی زمان و مکان را فراموش می کنید؟

 

ابتدا فهرست کارهای مورد علاقه خود را بنویسید، سپس سعی کنید این کارها را بیشتر و بیشتر انجام بدهید! وقتی آدم کاری را انجام می دهد که بکلی زمان و مکان را گم می کند، احساس سرخوشی و نشاط می نماید. بله! با انجام کاری که عاشق آن هستید، احساس خوشبختی و شادی می کنید.

 

خوشبخت آدمهایی که شغلی را انتخاب کرده اند که عاشق آن هستند. این افراد به شغل خود افتخار می کنند. این افراد وقتی به محل کار خود وارد می شوند، پر از احساس شادی و نشاط می شوند و خیلی خوب از شغل خود پول درمی آورند.

 

اگر در شغلی مشغول به کار هستید که فکر می کنید آن را دوست دارید، ولی پول خوبی از آن کسب نمی کنید ... یک خرده فکر کنید. آیا واقعا این شغل را دوست دارید؟

برای کسب درآمد خوب، دو مطلب ضروری است:

1-    علاقه داشتن به کار خود

2-    داشتن مهارت کافی برای انجام آن کار

 

اگر در حال حاضر چنین احساسی نسبت به شغل خود دارید، به شما تبریک می گویم. شما آدم خوشبختی هستید و بزودی در رشته خود سرآمد می شوید. باعث افتخار من است که لطف کرده اید و از این سایت بازدید می کنید.

 

ولی اگر چنین احساس عالی نسبت به شغل خود ندارید، نگران نباشید. باز هم می توانید شاد و خوشبخت باشید. کافی است پیدا کنید که از انجام چه کارهایی، بشدت لذت می برید.

 

برای مثال همه ما می دانیم هانی شف، عاشق آشپزی است. او با عشق آشپزی را آموزش می دهد و هر روز غذاهای خوشمزه و رنگارنگ می پزد. شاید هنوز درآمد چندانی از راه آشپزی بدست نیاورده باشد، ولی عاشق این کار است. من مطمئنم بزودی درآمد خوبی هم از این راه کسب خواهد کرد.

 

حالا مسئله پول و پول درآوردن به کنار، زیرا احساس شادی و خوشبختی قابل مقایسه با هیچ مقدار پولی نیست. شاید شما خانم خانه دار نازنین، نیازی به کسب پول نداشته باشید، ولی پختن غذاهای خوشمزه و کیکهای رنگارنگ، قلبتان را پر از شادی میکند.

 

شاید شما دوست عزیز، عکاسی را دوست دارید و تفریحی عکس می گیرید. شاید در اینستاگرام، یک پیج هم داشته باشید. عکس های زیبای شما، قلب آدمها را شاد می کند، شما هم از عکس گرفتن لذت می برید.

 

شاید دوست دارید با بچه ها بازی کنید. مربی مهدکودک هم نیستید که بخواهید برای نگهداری بچه ها پول بگیرید. چطوری می توانید زمان بیشتری با بچه ها بازی کنید؟ چطوری می توانید بچه ها را شاد نمایید؟ چطوری می توانید کاری کنید که صدای قهقهه کودکان به آسمان برود؟ راستی راستی که صدای خنده بچه ها، مثل صدای نواخته شدن ناقوسهای نقره ای آسمانی است.

 

حالا نوبت شماست:

سپاسگزارم می شوم اگر به دو سوال زیر پاسخ بدهید:

 

1-    آیا عاشق شغل خود هستید؟

2-    هنگام انجام چه کارهایی بکلی در آن غرق می شوید و گذشت زمان را از یاد می برید؟


جوابهای شما می تواند شبیه مثالهای زیر باشد:

1-    بله عاشق شغل خودم هستم

2-    نقاشی، آشپزی، گلکاری، صبحت با تلفن، راه انداختن مهمانی

یا

1-    خیر شغلم را دوست ندارم

2-    عکاسی، تعمیر لوازم برقی، سروکله زدن با ارقام و اعداد، مرتب و منظم کردن وسایل

 

اگر با هشیاری این تمرین را انجام بدهید، مسائل زیادی برای تان آشکار می شود. یادتان باشد، یکی از راههای سرراست  و ساده احساس خوشبختی، انجام کارهایی است که از انجامش لذت می برید.

 

ادامه دارد....

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

سارانگ1

1- بله, شغلم را خیلی دوست دارم.
۲- ورزش کردن, بازی کردن, نقاشی, سر و کله زدن با آمار و ارقام, نوشتن(متون سخنرانی کاری و کتابهای مرتبط با شغلم).

پاسخ
vahab56

سلام من وقتی نوجوان بودم خیلی شغل فعلیم رودوست میداشتم درجوانی کارمجانی زیاد انجام میدادم حتی حاضربودم پول هم بپردازم تاکاری به من داده بشه بعدها درکنارشغل اصلی اینکاررو به عنوان زنگ تفریح وچیزی که خستگی ادم رو درمیکنه انجام میدادم اماوقتی به صورت حرفه ای اونو شروع کردم بعدازیکسال دیگه رغبتی ندارم دیگه این کارمنوبه ذوق وشوق نمیاره الان بردوشم سنگینی میکنه میخوام اززیرش دربرم برام کسالت اور وملال اور ورنجه چیزی که یه زمانی لذت بود حالا رنج شده واقعا چرا؟الان فقط خوردن وخوابیدن ومسافرت بهم لذت میده ازچیزی که عنوان کاربهش اتلاق بشه وحشت دارم مثلارانندگی لذت بخشه ولی راننده تاکسی واژانس شدن رنج آوره این روزها چیزی که برای انسانها لذت بخشه ودراون غرق میشن وزمان رو فراموش میکنن سرزنش میشه مثل بازی های کامپیوتری، کارباگوشیهای هوشمند، وبگردی، تماشای فیلم ،خوردن وخوابیدن ،...

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم آقای وهاب عزیز
به چه نکته جالب اشاره کردید
شما یک سال اخیر، شغل جدیدی را آغاز کرده اید. شغلی که به آن عشق می ورزید و تصور می کردید الان باید راحت و ساده گونی گونی پول دربیاورید

اینطور نیست

ب ای راه انداختن یک کسب و کار تازه لازم است نه تنه کارهایی که دوست واریر را انجام بدهید بلکه بسیاری کارهایی که دوست ندارید را منظم و هر وروز انجام بدهید

برای مثال ممکن است شما د ست دارید هر روز عکاسی کنید ولی دوست ندارید با مشتری سر وگله بزنید یا حساب و کتاب شرکت تان را بررسی کنید
اگر فقط عکاسی کنید و عکاسی کنید و باز هم عکاسی کنید، هیچ پولی در نمی آورید.
راه اندازی کسب و کارهای کوچک و اداره کردن آنها نیاز به آموزش، انگیزه و پشتکار دارد
دقیقا به همین علت 90 درصد مردم دوست دارند کارمند باشند و وحشت کارآرینی را تحمل نکنند

متشکرم نوشتید

پاسخ
vahab56

سپاسگزارم ازاین جواب سریع شما نه مشکل من پول نیست این کاررو هم 3سال هست که شروع کردم اما حدود یک سالی میشه که دیگه ازانجام دادنش لذت نمیبرم برام تکراری و انجام دادنش سخت شده اون انگیزه درونی ازبین رفته

پاسخ
گیس گلابتون

چرا؟
میشه بپرسم؟

پاسخ
vahab56

این دقیقا سوال خودمه واصلا هدف ازکامنت گذاشتن اینجا پیداکردن جواب همین سوال بود گفتم مطرح کنم شاید حین ردوبدل شدن کامنت جوابی کشف بشه

پاسخ
آن

1- من کارم رو که منبع درامدم هست دوست ندارم
2-عکاسی .اشپزی. گلکاری. خیاطی طراحی داخلی منزل و باغ. نوشتن . نقاشی .خانه داری. بچه داری
تو همه اش هم دستی بردم ولی درامد نه .

پاسخ
آن

راستی طراحی لباسم دوست دارمرویا

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
هر کدام از علاقه من ی های شما، معدن طلاست و می تواند درمد فوق العاده ای براتون فراهم کند.
پیشنهاد می کنم شش ماه آینده روزی نیم ساعت در مورد یکی از آنه آمووش ببینید.
با آموزش های ارزان یا رایگان شروع کنید
تا کم کم در آن حرفه ای شوید

پاسخ
دختر خوش اقبال

من تو کودکیم هنرهای زیادی داشتم و اونارو با عشق انجام میدادم طوریکه همه اطرافیانم از استعدادهام تعریف میکردن.من عاشق نقاشی بودم و واقعا هم بااستعداد بودم.به نویسندگی هم علاقه داشتم و هرازگاهی داستانهایی مینوشم.خیاطی هم میکردم البته واسه عروسکهام.با اینکه 7 سالم بود گاهی با کمک مادرم کیک درس میکردم.کاردستی که شده بود کل زندگیم حتی تو نوجوانی و عاشق درس کردن ماکت های خونه بودم با طراحی و معماری های مختلف.ولی نمیدونم یدفعه چی شد همینکه دوران نوجوانی رو طی کردم و وارد مرحله جوانی شدم کل استعدادهام خاموش شد البته استعداد هنوز هم دارم ولی علاقه ام از بین رفت.دیگه اون کارا برام حس خوبی نمیده.نمیدونم علتش چیه؟

پاسخ
گیس گلابتون

الان کلا به انجام کاری علاقه ندارید؟
آیا افسرده نیستید؟

پاسخ
tameshk

1. من خانه دار هستم و اصلا ازین کار لذت نمیبرم ناراحت
2.نوشتن، داستان و رمان خواندن ، گشت و گذار در اینترنت ، تایپ کردن ، قلاب بافی .
امیدوارم منم بتونم استعداد و شغل مناسبم رو پیدا کنم

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
آیا درست یادمه؟
شما بعد از ازدواج، کار خود را ترک کردید و خانه دار شدید؟
درست یادم مانده؟

پاسخ
mamanak

1. من شغلم رو دوست دارم...خیلی ...من در دانشگاه تدریس میکنم اما درآمد من خیلی زیاد نیست البته بابتش خیلی خیلی شکرگزارم هم بابت این شغل و هم درآمدم...پیشرفت در این شغل منوط به داشتن مدرک دکتریه و من متاسفانه هنوز نتونستم قبول بشم...

2.کارهایی که بهشون علاقمندم :
کتاب خوندن ، شعر خوندن ، باغبانی و گلکاری ، آشپزی و کیک پختن ( حدود چهار ساله که من از آشپزی هام عکس میگیرم )،پیاده روی ،طبیعت گردی و از همه ی اینها مهم تر من خیلی وقته که به دنبال انجام ی کار خانگی هستم...خیلی فکر کار آفرینی دارم...امیدوارم موفق بشم درش:)

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
امیدوارم موفق بشم که حرف گیس گلابتونی ها نیست!
من می توانم موفق بشوم!
من هر روز صبح یک دور تسبیح می اندازم: من می تونم! من می تونم! من می تونم!

پاسخ
pushana

شاید خیلیا به نظرشون احمقانه بیاد ولی من از کار پردرامدی که داشتم دست کشیدم و کار ی رو که دوست دارم رو بدون داشتن رییس شروع کردم. درامدش هنوز اونی که میخوام نیست ولی ایشاللا می رسه به اون حد.

پاسخ
pushana

من سالهاست تصمیم گرفتم کاری رو انجام بدم که دوست دارم . به زودی از کارم همانطور که قبلا گفتم خواهم نوشت(البته نوشتم ولی طولانیه و نیاز به ویرایش داره. اگه همون طولانیه رو می خواید بفرستم) . البته کارهای دیگه ای هم در نظر دارم که شروع کردم.

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
لطفا پس از ویرایش بفرستید. سپاسگزار میشم.

پاسخ
m

عاشق كارم هستم
گلكاري باغباني آشپزي

پاسخ
گیس گلابتون

خوش به سعادت شما
و یادم هست که دستی سبز دارید و همه جا را پر از گلدانهای زیبا کرده اید.
آفرین

پاسخ
sahara57

من شغلم را خیلی دوست دارم ولی فکر نمی کنم عاشقش باشم، محیط شغلی و همکارهایم را زیاد دوست نداشتم، با راهنمایی شما ارتباطاتم خیلی بهتر و صمیمی تر شده و الان محیط کارم خیلی قابل تحمل تر از گذشته است. ممنونم.
امروز خیلی ها سر کار تولدم را تبریک گفتند، حتی دو بادکنک تولد صبح روی میز کارم بود با دوتا کتاب قشنگ. پس ماییم که محیط کار رو میسازیم :)
من کتاب خواندن، فیلم دیدن، نوشتن، نقاشی، آشپزی، طبیعت گردی و هزارتا کار دیگر را دوست دارم :) اما هنوز بصورت جدی کاری که به خاطرش نخوابم را پیدا نکرده ام!

پاسخ
گیس گلابتون

امروز تولد شماست؟
مبارکهگلگلگل

پاسخ
عطیه

من همیشه از دیدن سایت هانی شف و شف طبیه کیفور میشم و بخاطر اینهمه عشق و آموزش های بی نظیر تحسینشون میکنم...عاشقشونم...همینطور فیلم جولی و جولیا که هر روز یعنی واقعا هر روز میبینم و خسته نمیشم...انقدر که این دوتا شخصیت رو دوست دارم و ازینکه عاشقانه کاراشونو انجام میدن از ته دلم کیف می کنم...

پاسخ
عطیه

1- من شغل خودم را اصلا اصلا دوست ندارم و مخصوصا آدمهایی که کنارشان کار میکنم رفتار و افکارشان خیلی وقتها برایم غیر قابل تحمل می شوند.
2- قدیم ها نوشتن را خیلی دوست داشتم عاشق کتاب خواندن بودم...استادهام تشویقم می کردند...داستان هام چاپ شد و خیلی پیشرفت کرده بودم... ولی الان نمی توانم ..نمی توانم بنویسم..اشتیاقش را ندارم..وقتی میرسم خانه تنبلی میکنم حتا کتاب هم نمی خوانم...واقعا گم شده ام نمی دانم چه کاری و چی برایم لذتبخش است...دلم میخواهدواقعا یک کاری باشد که مثل آن روزها غرقش بشوم ولی نیست......فقط عاشق فیلم دیدنم

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم
من شرایط فعلی شما را میدانم. الان زیاد حال تون خوب نیست. انشاالله سه ماه دیگه، اوضاع بکلی عوض خواهد شد
من مطمئن هستمقلب

پاسخ
kafshghermezi

ببخشید ینی هر کس این مشکلو داره خود به خود سه ماه دیگه درست میشه؟!(که نمی دونه دقیقا به چیا علاقه داره)

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم از سوال شما
نه جانم. من و عطیه خانم یک قراری با هم گذاشته ایم. حتی یک قرارداد را امضا کرده ایم.
بنابراین قرار است تا سه ماه دیگه همه چی خوب بشه!

پاسخ
banoo52f

سلام...وقت بخیر
1- من شغلم رودوست داشتم ..تا اینکه یک ماه پش مسئولیت جدیدی به م سپرده شد و اتاقم رو جابه جا کردم که الان چندان راضی نیستم...یعنی سعی میکنم خودمو بکشوم..مثبت فکر کنم و از اینا ولی واقعا انرژی م رو تحلیل می بره..همکارهای جدید به شدت زن ستیز و سنتی هستند و باقی داستانها..
2- کتاب خوندن...آشپزی...شنا...رانندگی...

پ.ن: البته من به تمرینات اینجا واقعا اعتقاد دارم...تمرین آهنربای پول واقعا اثر داشت....منی که ماه به ماه فقط پول اجاره و حقوق به حسابم واریز می شد فقط طی تیر ماه 15 میلیون تومن به حسابم واریز شدو رفت البته...رسته که همه ش مال من نبودولیهمین که به حساب شخصی من این پول بیاد همون قانون جذب بودکه با تمرین صورت پذیرفت...

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
در مورد علاقه به شغل خواهم نوشت.

پاسخ
ملودي

سلام مهربونم من نه عاشق شغلمم نه ازش متنفرم .كارهاي زيادي هست كه دوست دارممثل درست كردن دسر خوندن كتابهاي روانشناسي سفر ولي كاري كه غرق بشم توش و زمان و مكان يادم بره نميشناسم چي كار كنم؟

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم
همه این موهبت را ندارند که کاری را آنقدر دوست داشته باشند که در آن غرق شوند... این یک موهبت است که بتوانی در کاری بکلی غرق شوی

پاسخ
parvaaz

1- خوشبختانه بله
2- خواندن کتاب.نوشتن.نوشتن.نوشتن.آشپزی

پاسخ
گیس گلابتون

خوش به سعادت شما
اگر می خواهید خوشحال تر باشید، هر روز دست کم نیم ساعت بخوانید، یا بنویسید یا به شکلی خلاقانه آشپزی کنید.
اینطوری شادتر می شوید

پاسخ
parvaaz

ممنون بابت بازخوردتون.لطف کردین که پیشنهادات خوبتون رو ارائه دادین.تمام تلاشم رو می کنم اما باور کنین با وجود دو بچه کوچک خیلی سخته(اگه دعوام نکنید می خواستم بگم غیرممکنه )

پاسخ
سارانگ1

پرواز عزیز شما که با داشتن دو فرزند به سایت گیس گلابتون سر میزنید, کامنت میگذارید و برای شادی و موفقیت خودتان تلاش میکنید, باعث افتخارید. از شما یادمیگیرم.

پاسخ
گیس گلابتون

لبخند

پاسخ
elham2

سلام،
1. من عاشق شغلم هستم.
2. ویراستاری،نوشتن ، کار پژوهشی، انجام پروژه های اجرایی بزرگ در موضوعات مورد علاقه.

پاسخ
گیس گلابتون

عالیه
با توجه به این که چیزهایی که عاشقش هستید، همان شغل شماست، به گسترش شغل خود، خیلی اهمیت بدهید. بسیار خوشبخت تر و شادتر می شوید

پاسخ
گیلاس

سلام دوست من ، من کارم را دوست دارم محیط کارم وهمکارانم را دوست ندارم ، من عاشق خواندن کتاب و نویسندگی هستم

پاسخ
گیس گلابتون

اشکالی نداره
همیشه همه چیز مطابق میل ما نیست.
پیشنهاد می کنم دست کم روز نیم ساعت بنویسید یا بخوانید
اینطوری شادتر می شوید.
راستی راستی روزی نیم ساعت بنویسید

پاسخ
تکتم خانم

سلام
من خیاط هستم.شغلم رو دوست دارم .
عاشق خانه داری و مرتب کردن فضاعا هستم.
من مهندسی کامپوتر خوندم ام نتونستم شغل مناسبی پیدا کنم.
به نظرم درآمدم در خیاطی کافی نیست .اما از اینکه مشتری ها ازدیدن لباس هایی که براشون دوختم ذوق می کنند خستگی رو از تنم بیرون میکنه.

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم
به شما قول میدهم کم کم درآمدتان افزایش خواهد یافت چون عاشق کارتان هستید
آفرین

پاسخ
سوندا

من شغلم را دوست ندارم. در یک وضعیت استیصال هستم. گیجم. نگرانم و قطب نما رو گم کرده ام. الان یک همچین حالی دارم. روزها رو با کارهای زیادی که برای خودم می چینم شروع می کنم. در حالی که از درون دلم می خواهد از این همه بار رها شوم. فرار کنم بروم. خیلی خسته ام از لحاظ روحی. هر برنامه مثلا شادی که برای خودم می چینم مثل بار بر دوشم سنگینی می کند. گم شده ام.

پاسخ
گیس گلابتون

حق داری عزیزم
شرایط فعلی شما جدید و ناآشناست. زمان می برد که احساس امنیت و آرامش کنید
به خودتان حق بدهید
در حال حاضر مسیولیت های شما خیلی زیاد است

پاسخ
setareh

سلام
ممنون از مطالب بسیار مفید شما
1- من دبیرم و عاشق شغلمم
2- تدریس - کمک به دیگران - مشورت دادن - کتاب خواندن - گاهی اشپزی-شرکت در امور عام المنفعه و خیریه - یادگیری هر چیزی که باعث بشه تو کارم پیشرفت کنم

پاسخ
گیس گلابتون

فوق العاده است
بویژه کارهای عام المنفعه
میشه آخرین خاطره تون را با ما سهیم بشوید؟

پاسخ
بهنوش

1- فکر کنم منفی می گیرم از این سوال چشمک اگر دانشجو بودن رو شغل بگیریم زمانی درس خوندن رو خیلی دوست داشتم الآن احساس خوبی ندارم
2- عاشق حرف زدن، نوشتن، آشپزی و بازی با طعم ها و ادویه هام، درست کردن دسر و ... ، کتاب خوندن، موسیقی، مرتب کردن خونه! وقت گذروندن با بچه ها و بازی باهاشون، مهمونی گرفتن
باغبونی و اینکه یه عالمه گیاه داشته باشم هم خیلی دوست دارم الآن زیاد بلد نیستم فقط دو تا خوشگلند...
مرسی از پستتون ... تا حالا اینقدر بهش فکر نکرده بودم همیشه فقط 3-4 تا مورد اول تو ذهنم بود ... حالا ولی لیست همچنان داره اضافه میشه

پاسخ
گیس گلابتون

خوبه. عالیه

پاسخ
raha-gh

سلام خانم دکتر عزیز و دوست داشتنی و مهربون
1-من وقتی 4 سال پیش وارد شغلم شدم اونو بسیار دوست داشتم. گاهی تا ساعت 2 شب بیدار میموندم و توی اینترنت سرچ مسکردم تا اطلاعات بیشتری در موردش به دست بیارم. حتی رییسم این کار و از من نمی خواست. ولی خودم دوست داشتم. اما الان مدتیه که از اون مسیر کم کم منحرف شدم. رییسم کارهای جورواجور بهم میده که بعضی هاشونو دوست ندارم و منو از مسیر منحرف می کنه و وقتمو تلف میکنه ولی چاره ای جز انجامشون ندارم. گاهی وقتا صبح دوست ندارم بیام سرکار و دنبال بهانه میگردم که بیشتر بخوابم.اصلا نمیدونم چرا اون ذوق و علاقه به اینجا رسید.ولی سعی می کنم توی محیط کار شاد باشم.
2-من چند موقع غرق میشم و زمان و نمیفهمم.وقتی یه مسئله ریاضی سخت حل می کنم. وقتی دارم خودشناسی میکنم و به زوایای پنهان وجودم دارم پی میبرم. ووقتی توی اینترنت دارم سرچ میکنم تا درباره ی هر موضوع مورد علاقه ام اطلاعات به دست بیارم. این میتونه مسایل علمی باشه یا حتی پیدا کردن یه دامن خوشگل.

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
شما ذهنی جستجوگر دارید. شرایط کاری شما را خسته و دلزده کرده است.
بعضی رئیس ها بلد نیستند از کارمند خوب خود چطوری قدردانی کنند. بعضی کارمندها هم بلد نیستند چطور مرزبندی کنند و یا شاید چطور از شرایط ناخوشایند بیرون بیایند.

یک فکری براش می کنی عزیز دل؟ حیف است ذهن جستجوگر شما در یک قفس حبس شود

پاسخ
asemuni

سلام مهربون
ممنونم که این پست رونشناسی مثبت رو نوشتید. البته این اولین پستی بود که من خوندم ولی گویا 4 تا قبل از این هم هست که میرم و میخونم.

پاسخ سوالات:
1. من از کارم لدت میبرم ولی دوست ندارم فشرده کار کنم. مثلا هر روز سر کار برم. دوست دارم یه ساعت هایی رو توی خونه خودم با آرامش باشم. (ساعات حضورم در خونه کم بشه افسردگی میگیرم)
2. من عاشق عکاسی و کار کردن روی عکسام هستم.(یه آتلیه کوچیک هم دارم. خوشحال میشم تشریف بیارید.)
من عاشق آشپزی و شیرینی پزی هستم و با نهایت عشق اینکارو میکنم و لذت میبرم (اما وقتی حال ندارم ترجیح میدم اصلا آشپزی نکنم. چون از نظر خودم بی مزه است.)
من عاشق صحبت کردن به زبان انگلیسی هستم. و از کلاس زبان رفتن و زبان خوندن لذت میبرم
من عاشق یادگیری هستم. دوست دارم همش در حال آموختن باشم
من عاشق سفرم. مخصوصا دو تایی و خارجی
منلبخند عاشق خوندن کتاب های رمان و کتاب های روانشناسی که سبک درست زندگی رو آموزش میدن هستم. (مثل راز)
من کلا عاشقم دیگه
بیشتر از همه عاشق همسرم که از کنارش بودن سیر نمیشم

پاسخ
گیس گلابتون

عالیه! ما به عاشقهای زیادی نیاز داریم. چون چیزی که این دنیا کم دارد، آدمهای عاشق است.
خوشحالم اینجا هستید. باعث افتخار من است

پاسخ
Lotus77

سلام
من عاشق شغلم هستم، محیط کارم، شاگردانم، حتی سختی های کارم را دوست دارم و با اینکه شغل به نسبت انرژی گیری هست، خستگی اش برایم طاقت فرسا نیست.. خدا رو شکر..
من نوشتن و خواندن رو دوست دارم، گاهی وقتی حالم خیلی خوب نیست و نیاز دارم در سکوت به آرامش برسم، می نویسم یا چیزی که دوست دارم را می خوانم. آشپزی را دوست دارم و گاهی بعنوان جایزه برای خودم چیزی که دوست دارم رو درست می کنم. خرید کردن یا تماشای ویترین مغازه ها یا فیلم دیدن هم گاهی جزو علایقم هست چون ایده های جدید به من می دهند. موسیقی رو دوست دارم و گاهی در تک تک نت های یک آهنگ زیبا غرق می شم.
راستی داشتن گل و گلدان و حتی یک باغچه کوچک رو هم خیلی دوست دارم، ولی تا بحال امتحانش نکردم. گاهی دلم میخواد در فلاور باکس بالکن خانه مان سبزی بکارم..
کلا دوست دارم برای انجام هر کاری- حتی اگر کاری که دوست دارم نیست هم- یک بهانه خوشحال کننده پیدا کنم. گاهی میش ود، گاهی نه.

این تمرین رو خیلی خیلی دوست دارملبخند

پاسخ
pooran9181

من عاشق كارم نيستم. ارشيتكت هستم و دانشجوي دكتري. دفتر شخصي دارم و تدريس دانشگاه
به پژوهش و خواندن در زمينه موضوعات علمي و دقيق علاقه دارم و تدريس. به ترجمه و ف اگيري زبان. به كمك به ديگران. كارهاي اجتماعي. فكر ميكنم ميبايست پزشك ميشدم

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
آیا درست متوجه شدم؟
شما کار خود را دوست ندارید. هرچند دارید دکترای همان رشته را می گیرید و در دانشگاه تدریس می کنید.

به چیزهایی علاقه مند هستید؟
تدریس
کارهای اجتماعی (؟)
ترجمه
یادگیری زبان
کمک به دیگران

من شما را نمی شناسم و با خواندن یک نظر کوتاه میشه گفت، ولی به نظر میاد همین الان شما کاملا در مسیر علایق خود دارید حرکت می کنید.

از علایق شما نتیجه نمیگیرم به پزشکی علاقه مند باشید. شاید دلایل خود را ننوشته اید.

ولی اگر براستی تصور می کنید به پزشکی علاقه مند هستید، در یک دوره کوتاه مدت کمکهای اولیه شرکت کنید.

در کشورهای پیشرفته، همه افراد جامعه، کمکهای اولیه را می دانند. در کشور ما اینطور نیست. حالا شما می توانید اینطوری بیشتر با جو پزشکی آشنا شوید و ببینید راستی راستی این کار را دوست دارید؟

پاسخ
دختر ماه

من خانه دار هستم.عاشق خانه داری نیستم ولی عاشق ارامش توی خونه هستم.
من انجام کارهای دستی رو دوست دارم.رنگ امیزی با گواش و آبرنگ رو خیلی دوست دارم و یه زمانی روی سفال نقاشی و رنگ امیزی میکردم.کار با فتوشاپ و میکس و مونتاژ فیلم هم دوست دارم و چند تا از فیلم های خودم رو میکس کرده ام.عاشق حساب و کتاب تقسیم بندی درامد و مدیریت حقوق شوهرم هستم و مسعولیت این کار، کامل به عهده خودمهلبخند
عاشق مطلب خوندن درباره روانشناسی مثبت هستم.با اینکه زندگی شاد و ارومی دارم ولی عاشق اینم که این مطلبهای روانشناسی رو بخونم برای اینکه به دیگران یاد بدم و به صورت دست جمعی تمرین ها رو انجام بدیم.شنونده خیلی خوبی هستم و از اینکه بتونم با مبحث های روانشناسی که تا حالا یاد گرفتم مشکلی از زندگی کسی رفع کنم لذت میبرم.انشالا امسال تصمیم دارم برای کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی امتحان بدم.

پاسخ
گیس گلابتون

فوق العاده است. عالیه

پاسخ
دختر ماه

راستی یکی دیگه از کارهای مورد علاقم خوندن سایت شماست.واقعا لذت میبرم ازشقلب

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرمگل
وبلاگنویسی بیش از نوشتن کتاب، به نویسنده انرژی می دهد. چون با خواننده ها مستقیم در ارتباط است

پاسخ
الا

1-من هنوز کاری ندارم.تازه فارغ التحصیل شدم وباید مدرکم رو بگیرم ولی جویای کار هستم.اینقدر عاشق فعالیت و استقلالم که میدونم عاشق کارمم میشم.قلب
2-نقاشی،کتاب خوندن،مرتب کردن وسایل وهر جا که نامرتب باشه،تحقیق وپژوهش،یادگیریه هنر،مهمونی وگشت وگذار،باغبونی و آشپزیلبخند

پاسخ
gladmari
http://tedtalks.blog.ir

سلام گیس گلابتون حان.
راستش من از کاری که انجام میدادم بدم نمیومد ولی خوب براش ذوق و شوق هم نداشتم و به قول شما توش غرق نمیشدم.
- تو چه کاری غرق میشم و زمان رو گم می کنم؟ وقتی وبگردی میکنم و مطالب جدید میخونم. مخصوصا وقتی سایت شما رو میخونم.و وقتی وبلاگ نویسی می کنم.و همین طور وقتی برای حل مشکلات دوستام بهشون ایده های مخلف میدم و جنبه های مختلف یه موضوع رو بشون نشون میدم حس خوبی پیدا میکنم
.

پاسخ
گیس گلابتون

عالیه!
پس هر روز بنویس. هر روز. هر روز و هر روز
در حال حاضر ما نویسنده مطرح و خوب کم داریم. در واقع داریم ولی آنها در پرده هستند. ما آنها را نمی شناسیم. بنویس عزیزم. ما فارسی زبانها نویسنده خوب می خواهیم

پاسخ
kafshghermezi

1- نمی دانم! این روزها هزار کار نصفه انجام می دهم ولی عملا بیکارم!
2- ورزش ، نقاشی ، خوندن نوشته های گیس گلابتون ، کتاب خوندن، انگلیسی حرف زدن، صحبت کردن با دوستان آدم حسابی!(چون دوستی هم دارم که هیچ فایده ای به حالم ندارد و نمی توانم او را ول کنم به امان خدا!)

پاسخ
گیس گلابتون

خب... الان چه کار می تونی بکنی که در کارت غرق بشوی و یکسره لذت ببری؟

پاسخ
kafshghermezi

من تمام روز رو غرق هستم و نمی فهمم روزم چه طوری شب میشه!
به این کارهایی که می کنم ادامه بدم!

پاسخ
kafshghermezi

من مطلبی در مورد unproductive work برای دوستان نوشتم ثبت نشده؟! اگر نه دیگه پاک شده ولی توصیه می کنم حداقل فیلم اول مدیریت زمان coursera رو ببینند برا من جالب بود.
من در واقع شبانه روز در حال دوندگی به دنبال هیچ بودم !

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم
پیام قبلی شما ثبت نشده بود. ممکنه دوباره بنویسید؟

پاسخ
kafshghermezi

ظاهرا چون انگلیسیه ثبت نمیشه یا مشکل دیگه ای وجود داره چون پیام خطا میده. می تونید توhttps://www.coursera.org/learn/work-smarter-not-harder/home/welcome. متنش رو هم می تونید جداگانه دانلود کنید. من نتونستم اینجا کپی کنم

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم
راهنمایی خوبی است

پاسخ
najme55

من عاشق نوشتنم و عاشق طراحی معماری. عشقم به معماری با یک ترس عجیب که از روزهای اول تحصیل شروع شد آمیخته است. ترس ناتوانی و نابلدی و نمیدانم با وجود انجام کارهای موفق چرا این ترس ریشه کن نمیشود. اما نوشتن مث یه باغ سبز و امنه وقتی واردش میشم ملکه ای شکوهمندم که میخرامد و لذت میبرد بی هراس بی حسرت بی وحشت پر از عشق و آرامش... حدس میزنم که با ترکیبی از این دو شوق باید شغل ایدالم را بسازم هر چند نمیدونم چه جوری....

پاسخ
گیس گلابتون

واقعا هم مثل ملکه ای شکوهمند در سبزه زار قلم جلوه گری می کنی... به به

پاسخ
najme55

وای ممنونم...تحسین شنیدن از جانب شما چقدر حال آدمو خوب میکنهگل

پاسخ
Nahidsa

١-من عاشق كارمم و وقتي ميرم تو فازش اصلا ادم ديگه اي ميشم و هميشه يكي از نگرانيهام از دست دادن كارمه
٢-عاشق ورزش و هرچيزي راجع به تناسب اندام.نوشتن و مشاوره دادن راجع به ورزش ها و كارايي كه به تناسب اندام مربوط ميشه.خوندن نوشته هاي شما و نگارا و محمدرضا شعبانعلي.

پاسخ
سارانگ1

1- بله، شغلم را دوست دارم.
2- پیاده روی، نقاشی، مطالعه مطالب مورد علاقه ام، تیراندازی با کمان، سروکله زدن با آمار و ارقام مرتبط با کارم، تهیه متون سخنرانی مرتبط با کارم

پاسخ
بهرام

سلام گیس گلابتون عزیز
1- خیر عاشق شغل فعلیم نیستم چون برام تکراری و خسته کننده شده ، من شغلی رو دوست دارم که بیشتر بتونم استعداد خودم رو بروز بدم

2- من در کارهای رقابتی و هیجانی زمان رو از یاد میبرم ، من وقتی با دیگران حرف میزنم و روشون تاثیر میزارم زمان رو از یاد میبرم ، من موقعی که برای دیگران داستان یا خاطره ای رو تعریف میکنم زمان رو از یاد میبرم و اگر روشون تاثیر بزارم خیلی احساس خوبی پیدا میکنم ، در گذشته موقع برنامه نویسی هم زمان رو از یاد میبردم چون اجرا شدن نرم افزار یه شور و شعف خاصی درونم ایجاد میکرد ، من در محیط رقابتی خیلی هیجان زده میشم و زمان رو از یاد میبرم معمولا اگر رقابت فقط متکی بر تحلیل و فکر هم باشه قطعا پیروز میشم .

پاسخ
گیس گلابتون

چه تحلیل خوبی از خودتان دارید
حالا برای احساس شادی چه بکنید؟

پاسخ
zj

سلام گیس گلابتون جان.
من عاشق کارم هستم ولی از روزمرگی خسته شدم.
عاشق کتاب خوندن ، گشت و گذار تو طبیعت ، رسیدگی به گلها ، نقاشی ، سفر

پاسخ
گیس گلابتون

بله. روزمرگی خیلی بده. ولی اینقدر تجربه در دنیا وجود داره که ... بزودی در حلقه هدف از روزمرگی که چه عرض کنم کلا از زمین و زمان خارج خواهی شد!
یکشنبه منتظر شما هستم

اولین سورپریز، شما قرار از در کارگاه انتقادپذیری شرکت کنید!

پاسخ
zj

واقعا عالیه ، باورم نشد زنگ زدم خانم درفکی گفت بله .کلی کیف کردم.ممنون

پاسخ
هوشتره

سلام
من شغلم وخیلی دوست دارم اما میزان درآمد حاصل ازاین شغلم بسیار کمه واین موضوع گاهی وقتا انگیزه کاری واز من میگیره بعضی وقتا فک میکنم عیب نداره فیلم سبیل لله
2.به کارهای هنری خیلی علاقه مندم وخوندن بعضی از کتابها غرق در زمان میشم کارهای هنری مثل گلدوزی خیاطی اشپزی حالم باهاشون خوب میشه همیشه دوست داشتم شغلم وکه مرتبط با رشته ودر آمد خوبی ندارم وول کنم برم دنباله علایقم اما هنوز جرات این کارو پیدا نکردم

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم
وقتی ما کاری را انجام می دهیم ولی درآمد خوبی نداریم، کم کم از آن کار بدمان می آید.
آیا درسهای چگونه پولدار شویم را خوانده اید و تمریناتش را انجام داده اید؟

پاسخ
tameshk

درسته گیس گلابتون جون . چقدر خوشحالم که من رو یادتونه قلب

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
شما فراموش شدنی نیستید

پاسخ
maryam89

سلام گیس گلابتون عزیز


همونطور که میدونید شغل من کارمندی نیست من برا خودم کار میکنم و سفارش کارای نقاشی و پتینه میگیرم و عاشق کارم هستم ووقتی سفارشی قبول میکنم و دارم انجامش میدم غرق اون کار میشم و گذشت زمان و حس نمیکنم ولی الان دارم دنبال کار کارمندی میگردم تا همیشه یه در امد ثابتی داشته باشم چون بلد نیستم به کسب و کار خونگی که درامد دایمی و دلخواهم را داشته باشه رو را بندازم ضمن اینکه علایق و استعدادهای زیادی در طراحی پارچه و طراحی لباس دارم.

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
چرا یاد نمیگیرید چطوری درآمد خوبی از کاری که دوست دارید، کسب کنید؟
فایل صوتی زنان کارآفرین را گوش داده اید؟

پاسخ
mahsa.salari.ts@gmail.com

1- من کارمو دوست دارم و خوب هم انجامش میدم ولی عاشقش نیستم واقعا (اما نمیدونم هم که عاشق چه کاری هستم ناراحت)
2- میتونم بگم هیچکاری ولی گاهی توی کار خودم وقتی چیزی چالش برانگیز بشه گذشت زمان یادم میره، گذشت زمان که هیچی گلاب به روتون دستشویی رفتن و نفس کشیدن و خوردن و آشامیدن هم یادم میره نیشخند

پاسخ
گیس گلابتون

عزیزززززم
غرق شدن در کار یعنی همین دیگه

شما کار خود را دوست دارید شاید جنبه هایی از آن را دوست ندارید وگرنه خود کارتان را دوست دارید

پاسخ
سحر میرزایی

سلام به گیسوی نازنینم
من از شغل فعلیم متنفرم و صرفا به خاطر اینکه منبع درآمدم هست و با وجود دو بچه نمی تونم ریسک کنم همچنان در این شغل هستم
عاشق آشپزی و قنادی (که البته هر از چند گاهی سفارش یا آموزش دارم) ، خانه داری، مسافرت،نقاشی، ورزش هستم قلب

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم که نظرت را نوشتی
راه هایی برای کنار آمدن برای شغلی که منبع درآمد ماست، وجود دارد

می دانی ما بیشتر اوقاتی که بیدار هستیم در محیط کار به سر می بریم. حیف است تمام مدت احساس تنفر کنیم.
یادم بیندازید در کارگاه، چند نکته در این مورد آموزش بدهم. البته اگر وقت بشود چون موضوع خارج از موضوع کارگاه است

پاسخ
آيريس

سلام
من عاشق كارم هستم . كار من تجارت خارجي است و محصولات ايراني را به خارج كشور صادر مي كنم . كلا عاشق تجارت هستم . و از وقتي كه با سايت شما آشنا شدم متوجه شده ام كه با حفظ ويژگي هاي زنانه مي توانم موفق تر هم بشوم . راستي گفته بودم محل كارم برام از لحاظ پيشرفتي كوچك شده من در جايي بهتر و با حقوق و مزاياي دو برابر مشغول شدم .
سوال دوم من عاشق آشپزي ، خانه داري ، كتاب خوندن ، بازي با كودكان ، كوهنوردي ، بازيهاي هيجان انگيز ، دوچرخه سواري ...... يه عالمه ديگه ...گل

پاسخ
گیس گلابتون

چه شغل فوق العاده ای داری
صادرات محصولات ایرانی به خارج از کشور... فوق العاده است
من آرزو دارم یک وقتی بتوانم چنین کاری انجام بدهم. حتی دنبال صادرات عسل دماوند رفتم. ولی هنوز بلد نیستم.

آفرین! آفرین! آفرین!

پاسخ
آيريس

ممنون گيس گلابتون جان .

صادرات عسل بسيار عالي است البته در يك بسته بندي شكيل اگر بسته بندي خوبي داره حتما بهم خبر بده همراهيت مي كنم گل

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
بله صادارت عسل عالیه. ولی همانطور که شما می گویید بسته بندی خوب می خواهد.
حتما در برنامه های جدی از شما مشورت خواهم گرفت. سپاسگزارم

پاسخ
هوشتره

نه متاسفانه من این درس هارو نخوندم وبه طبعش تمریناتش وهم انجام ندادم
...

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
دوست عزیز، اگر از وضعیت مالی خود راضی نیستید، دست کم مقاله های رایگان این سایت را بخوانید.
اعلام نارضایتی و شرح دادن آن، کمکی به افزایش درآمد شما نمی کند. می کند؟

پاسخ
ZARI_M

گیس گلابتون عزیز
اولین بار با خواندن پست "ماموریت زندگی" از خودم پرسیدم که از انجام چه کارهایی لذت می برم و زمان را فراموش می کنم.
نتیجه فکر کردن به این سوال بررسی زندگی 32 ساله ام شد! فهمیدم که دائم از این شاخه به ان شاخه پریده ام زیرا می توانم به مسائل مختلفی علاقه مند باشم اما متاسفانه وقتی با مشکلی مواجه می شوم معمولا کار را رها می کنم. علاوه براین هیچوقت راضی نبوده ام. واقع بینانه بگویم شرایطم همواره متوسط است.

لیسانس ریاضی دارم، فوق لیسانس صنایع. تجربه چند شغل را دارم که برخی کارهای دانشجویی محسوب می شوند(استقلال مالی برایم اهمیت داشت) و بعد از ازدواج به دلیل تغییر محل زندگی، اخرین شغلم را که موقعیت نسبتا خوبی داشت رها کردم.حالا خانه دار هستم.

از یادگیری هر مطلب تازه ای لذت میبرم، عاشق سفر و کوهنوردی و طبیعت گردی هستم. یکی از لذات من معاشرت سطحی با ادم هاست.(مثل کار فروشندگی یا منشی گری)اشپزی و حتی نظم و ترتیب دادن به خانه را هم دوست دارم!! تدریس هم زمانی از علایقم بود، فکر می کردم معلم خواهم شد اما کارمند بودم. مطالعه جز سرگرمی های مورد علاقه ام هست و...
گیسوی عزیز
من همواره ارزویی داشتم که هنوز براورده نشده و قسمت عمده ای از تغییرات(مثل انجام برخی شغل ها و تغییر رشته و حتی ازدواجم) در راستای رسیدن به ان هدف بود اما اشتباه کردم و از مسیر دورتر شدم.


پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم
همه اشتباه می کنند. خیلی از اوقات محاسبه های آدم درست از آب درنمیاد.
ولی حالا چه باید کرد؟

پاسخ
ZARI_M

فکر می کنم نمیدانم از زندگی ام چه می خواهم.

پاسخ
hedie

گیس گلابتون جان، بله! من نمی دونم باید در اینده چه کار کنم و نمی دونم از بین این همه علایق مختلفی که دارم کدوم رو باید بلد کنم و بکنم برنامه زندگیم.
راستش رو بخواهید دوست دارم ازدواج کنم. خانم خانه خودم باشم و فرزندانم را بزرگ کنمو در کنارش کاری نیمه وقت داشته باشه و باقی وقتم را با کارهای هنری پر کنم. این تنها چشم اندازی است که برای زندگیم دارم. و داشتن این چشم انداز معنی اش این است که برنامه های زندگی من به تصمیم کس دیگری هم ربط دارد و و من نمی توانم برنامه ریزی تک نفره برای زندگیم بکنم. منظور از کس دیگر شخص خاصی نیست البته!
ایا با این حرف ها باز هم هدف گذاری برای ادمهای باهوش به درد من می خوره؟

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
به نظر من مبحث هدفگذاری برای همه آدمها لازم است
و با این حرف که برنامه زندگی من به تصمیم شخص دیگری مربوط است، موافق نیستم.
اگر مطالب این سایت را تا به حال مطالعه کرده باشید، بخوبی می دانید پیام اصلی من چیه:
مسئولیت شادی و خوشبختی شما با خود شماست

پاسخ
elahe

من کار کردن رو دوست دارم ولی از شغل فعلیم که شاید آرزوی خیلی ها باشه بدم میاد. از کارش ، مدیرش و....

مدام هم از طرف همسرم تشویق میشم به اینکه کارمورد علاقه خودم رو راه اندازی کنم ولی نمیدونم چه جوری.
اینا منو خوشحال میکنه واقعا: آشپزی، درست کردن کیک، تمیز کردن خونه، گردوندن یه سایت عالی ، کتاب خوندن و مراقبتهای پوستی

پاسخ
elahe

میتونم بپرسم فایل صوتی زنان کارآفرین کجا هست؟در همین سایت؟

منم کتاب مغناطیس پول شمارو خوندم،کتاب ازدواج مثل آب خوردن آسان است و دوره بهترین سال زندگیم رو هم گذروندم و چند ماه بعدش یه ازدواج عالی داشتم خداروشکر
حالا هم منتظر اینم که باز هم به مدد همین سایت و البته تغییرات درونی خودم، شغل مورد علاقه ام رو پیدا کنم.
ممنون از پاسخ گویی شما

پاسخ
گیس گلابتون

تبریک میگم الهه خانم عزیز
انشالله به پای هم جوان بمانید.

بله فایل زنان کارآفرین در بخش جذب پول بیشتر است.
پیشنهاد می کنم هفت راز ثروتمندان را نیز گوش کنید.
این دو فایل مکمل یکدیگرند.

پاسخ
masoum

سلام
من کارمو تقریبا دوست دارم ولی عاشقش نیستم.محل کارمو دوست دارم همکارامم دوست دارم ولی حدود چند هفته هست که با همکارام مشکل پیدا کردم کارم شده فقط گریه و غصه و ناامیدی
میخواستم تو کارگاه انتقادپذیری شرکت کنم اما نتونستم.لطفا کمکم کنید.همه چیز عالی بود نمیتونم درستش کنم.ناراحت

پاسخ
گیس گلابتون

میتونی درستش کنی. می تونی

پاسخ
animani

من در حالت کلی ای فکرکنم شبیه افسردگی باشم. از هیچی لذت آنچنانی ای نمی برم. گاهی هر چیزی به نظرم بی معنیه چون آخرش که میمیریم.
و چیزهایی هم که برام کمی لذتبخشن، یه جورایی انگار خوب یا درآمدزا نیستن.
من وقتی میر قصم، خیلی از همه چی رهام
وقتی آب بازی و شنا و ریلکسی کنار آب دارم هم همینطور- جالبه در عین حال ترس از غرق شدن هم دارم.
از مدلینگ هم خیلی لذت می برم. افسوسوحشتناک

گاهی وقتا یه روز تمام مشغول نگاه کردن سایتهای طراحی و دکوراسیون، خوندن درباره تاربخچه یه صندلی! و این کارهام. درحالیکه قصدم یکساعت بوده.

پاسخ
animani
http://howtobehappy.blogfa.com

چهارماه از این کامنت گذشته، من با بیشتر توجه کردن به مقدار شادی ام و منابع شادی به سمت بیشتر کردن شادی درونیم رفتم، الان کلاس شنا میرم، رقص رو ادامه می دم و توجه به سپاسگزاری رو هم بیشتر دارم. الان نسبت به 4 ماه پیش حداقل 10 درصد شادتر هستم. رویا
سوالهایی که اینجا مطرح میشه و فکر کردن به درونیات خودت و دربارش حرف زدن، خیلی کمک میکنه که بهتر بشی.

پاسخ
nasim(nafsepak)
http://mymiracles.persianblog.ir

سلام
من خودم روانشناس هستم کارشناس ارشد روانشناسی و تخصص درمانیم رو معنادرمانگری بود البته تو کلینیک روانشناسی آتیه تهران نوروتراپی میکردم که خیلی هم بهش اعتقاد نداشتم در کنار نوروتراپی از همون معنادرمانی خودم استفاده میکردم و جواب میگرفتم
سه سال پیش ازدواج کردم اومدم شیراز و الان بچه دارم و به همین دلیل کار نمیکنم ...
اما میدونم به محض اینکه بچه ام رسید به سنی که بتونم بذارمش کلاسهای مختلف و یا حتی روزها و ساعات محدودی مهدکودک چه کاری میخوام انجام بدم

من عاشق آموزش هستم... کلام و صدای تاثیرگذار و خوبی دارم و خیلی درست بلدم حق مطلب رو به دیگران ادا کنم بدون حاشیه و بدون شاخ و برگ
کلی هم شیوه های تربیت فرزند بلدم و کلی کتاب خوب در این زمینه دارم و مطالعه کردم که میشه از توش یه پکیج بی نقص درآورد
تصمیم دارم به محض کم شدن وابستگی پسرم به من راه بیفتم تو مهد کودک ها و کارگاههای آموزش فرزندپروری برای مادران بذارم
از بس که عاشق اینکارم میدونم که از توش می تونم حسابی هم کسب درآمد کنم
من مدارک لازم برای گرفتن مجوز مطب هم دارم ولی خیلی بعیده بقیهء عمرم رو مثل سابق برم پشت میز کارم بشینم و منتظر بشم کسی خودش برای گرفتن کمک سراغم بیاد
بعد از این خودم میرم سراغ دیگرانلبخند

پاسخ
گیس گلابتون

آفرین! آفرین! آفرین!
مو به تنم راست شد! آفرین!

پاسخ
rose

سلام
من عاشق درس خوندن هستم. وقتی پای درس مینشبنم ، اصلا نمیفهمم کی هشت ساعت گذشت.
ولی چون هدفم دکترا و هیئت علمی شدن هست، احتمالا حالا حالاها نمیتونم کسب درامد کنم از رشته ام. هر چند رشته ی من ، هر ساله بین رتبه 1 تا 3 دارد، از لحاظ پول ساز بودن. البته نه در ایران!( رشته اکچوئری)

پاسخ
فرزانه خوشحال

سلام..من پزشک هستم و واقعا عاشق کارم هستم و جزو افراد معدودی که از کارم لذت وافر می برم. البته به کتاب خواندن، فیلم و موسیقی هم خیلی علاقه دارم ولی هیچ کدام به اندازه کارم من رو از لحاظ روحی ارضا نمیکنه.
ممنون از پست زیباتون

پاسخ
گیس گلابتون

به به! خانم دکتر عزیز
خوش آمدی، خوش آمدی همکار عزیزم

پاسخ
asemuni

من رقصیدن و ورزش کردن و شنا رو هم دوست دارم.
مدتیه دنبال یه کلاس رقص خوب سمت غرب تهرانم

پاسخ
دختر خوش اقبال

سلام گیس گلابتون جان.ببخشید کمی دیر جواب دادم.در رابطه با سوالتون که پرسیده بودید؟آیا افسرده نیستید یا کلا به هیچ کاری علاقه ندارید؟خدمتتون عرض کنم فکر نکنم افسرده باشم چون اینطوری حس نمیکنم.احساس میکنم الان چون دغدغه من شده کار پایان نامه نمیتونم تو کارایی که میتونم ازش لذت ببرم غرق بشم.کلا من تو کودکی ذوق و استعدادی که تو اون کارا داشتم شاید اگه ادامه میدادم باعث پیشرفتم میشد.ولی الان که 29سالمه علقه ای به اون کارا ندارم.البته اینم بگم من در حال حاضر کارهای مورد علاقم که واقعا از اونا میتونم لذت ببرم پیاده روی،ورزش تو باشگاه،عکاسی،مسافرت و خریدکردنه.به رانندگی علاقه وافری داریم گواهینامه هم دارم ولی تسلط خیلی کمه و ترسم مانع میشه که به این لذتم بپردازم.ممنون از لطف ومحبت بسیار شما که همیشه شادی و امید رو برامون میارین.همیشه دعاتون میکنم.

پاسخ
گیس گلابتون

آهان! درگیر پایان نامه هستید.
پس بزودی به انجام کارهای مورد علاقه تان خواهید پرداخت

پاسخ
raha-gh

سلام خانم دکتر جان
انشاالله حالتون خوب خوب هست؟
ممنونم از پاسختون. درسته. ذهنم دوست داره به طور دقیق درگیر موضوعات مورد علاقه بشه و کشف کنه. تا عمیق درک نکنم راضی نمیشدم.تا موضوع مثل خورشید برام روشن نشه ولش نمیکردم. یکمی الان بی حوصله و انگیزه شدم.کارم یه کار تحقیقاتی-مهندسی هست. ولی الان 2 سال هست که بیشتر دارم گزارش مینویسم. چون رییس فرصت تحقیق بهم نمیده. بیشتر اهل شو دادن هست.
یه چیز جالب خانم دکتر. یه شب خواب دیدم که شما دارید کمکم می کنید. شاید یه الهام باشه بهم.از خواب پا شدم حال خوبی داشتم. فکر کنم توی خواب هم یه کمک هایی کرده بودید.:)
توکل به خدا
خیلی دوستتون دارم.

پاسخ
گیس گلابتون

من هم شما را دوست دارمقلب

پاسخ
گیس گلابتون

من هم شما را دوست دارمقلب

پاسخ
فرزان جونی محمدی

سلام گیسو جون نازنینم
1-من شغلمو دوست ندارم.مهندس مکانیک هستم و توی بخش فروش کار میکنم.قبلنا دوس داشتم ولی الان دیگه نه .چطور میتونم علاقمندیمو پیدا کنم؟بخصوص که میخام ادامه تحصیل بدم و دلم میخاد تحصیلات تکمیلیم در رشته ای باشه که بهش علاقه داشته باشم.
2.مطالعه بخصوص کتابهای روانشناسی مثبت.تدریس.آشپزی.ورزش.مسافرت

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
می خواهید تست هالند را امتحان کنید؟ تا با خواسته های درونی خود بیشتر آشنا شوید؟

پاسخ
hedie

میشه من یکم زیاد حرف بزنم؟لبخند
خب من شاغل نیستم. با اینکه رشته تحصیلی مو با عشق انتخاب کرده بودم و کل برگه انتخاب واحدم فقط با همین یک رشته پر شده بود ولی با رفتن به دانشگاه کم کم فهمیدم اشتباه کردم انگار و هر روز مایوستر میشدم. قبلا تو مدرسه حل کردن یه مسیله ریاضی کاری بود که توش غرق میشدم و گذر زمان رو نمیفهمیدم. فکر کردم این یعنی عشق و منباید حتما علوم پایه بخونم امو وقتی رفتم دانشگاه فهمیدم انگار اشتباه کردم چون من اگه ریاضی رو دوست دارم عاشق نقاشی و هنر هم هستم و روحم تشنه هنره و با هر روز ریاضی خوندن خسته میشه. درسم تموم شد به سختی، از اون به بعد احساس کردم نمی تونم به علایقم اعتماد کنم و تا کاری رو تجربه نکردم نمی تونم احساسمو در موردش بگم.
الان بیکارم دوست دارم معلم هنر بشم در دبستان اما نمی دونم چطور و حتی نمی دونم به این علاقه چقدر میشه اعتماد کرد! دانشگاه به سختی به من فهموند هیچ وقت قاطعانه حتی در مورد خودم و علایقم نظر ندم!
من کلا ادم عاشقیم و خیلی از کارها رو وقتی انجام میدم متوجه گذر زمان نمیشم و یهو سرمو بلند می کنم میبینم چند ساعت گذشته و دلم داره ضعف میره و باید سریع برم دستشویی!
مدتیه خیاطی میکنم به طور تقریبا تخصصی قبلا فکر ننی کردم علاقه ای بهش داشته باشم اما الان میبینم از اون کاراس که توش غرق میشم
آشپزیم هم که معروفه و میتونم ساعتها با مواد ور برم و زمان رو نفهمم.
موقع کتاب خوندن هم همین طورم. قبلترها یک رمان رو دستم میگرفتم و شب تا صبح تمومش میکردم و بعد میدیدم که اااا صبح شده!
نقاشی رو هم که از بچگی دوست داشتم با اینکه الان کمتر نقاشی میکنم اما تصمیم دارم ادامش بدم و می دونم از اون کاهاست که ساعت ها توش غرق میشم
خطاطی هم میکنم و باز هم متوجه گذر زمان نمیشم!
دبیرستان که بودم موقع درس خوندن هم اینطور بودم. نمی فهمیدم زمان کی گذشت. سرمو بلند میکردم از روی کتاب و میدیدم ساعت 2 نصفه شبه! اکثر درس ها رو هم دوست داشتم. از فیزیک و ریاضی گرفته تا ادبیات و تاریخ. الان اما تنها کاری که رغبتی به انجامش ندارم درس خوندنه!
شاید اصلا مشکلم همین جاست. اینکه خیلی کارها رو دوست دارم و در خیلی کارها عاشقانه غرق میشم و گذر زمانو نمی فهمم، بنابراین انجام فقط یک کار هرچند بهش علاقه داشته باشم منو از اون کار زده میکنه اتفاقی که تو دانشگاه افتاد!
خلاصه که فعلا دوست دارم شغل پاره وقتی داشته باشم و معلم هنر یه دبستان باشم و مدرک دانشگاه تهرانمو بذارم در کوزه!
گیس گلابتون جان ببخشید زیاد خرف زدم. موضوع خیلی خوبی بود و درد دل منو باز کردگل

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
به شما تبریک می گویم که عاشق هستید. فوق العاده است. قدر عشق را بدانید. مشکل شما داشتن عشق زیاد نیست. عشق هیچوقت مشکل نیست. بلکه حلال همه مشکلات است.
مسئله شما این است که چشم اندازی برای زندگی ندارید.

در هدفگذاری برای آدمهای باهوش گفته ام که فقط در لحظه حال بودن، کافی نیست. بلکه لازم است در جهتی خاص حرکت کنید و به سوی مقصدی ویژه
اینطوری از سرگشتگی رها می شوید.
سپاس که نوشتید

پاسخ
maryam89

سپاس از جوابتون . بله گیسو جان من هم فایل صوتی زنان کارافرین و هم هفت ویژگی ثروتمندان راگوش کرده ام و کتاب مغناطیس پول راخوانده ام و دوره بهترین سال زندگی را هم گزرانده ام و خیلی مایل بودم در دوره انتقاد پذیری هم شرکت کنم که متاسفانه ظرفیت کلاس تکمیل شد و نتوانستم شرکت کنم .و با همه تلاشهایم هنوز به در امد زایی در شغل مورد علاقه ام نرسیده ام

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم مریم جون

یادت هست در فایل زنان کارآفرین چی گفتم؟

گفتم اگر مهارت .... و ...... را نداشته باشید، هر قدر هنر و مدرک و استعداد داشته باشید، از پول خبری نیست.

آن دو مهارت چیست؟
لازم نیست اینجا بنویسید. فقط به خاطر بیاورید آن دو مهارت کلیدی چیست؟

اگر یادتان نیست، پیشنهاد می کنم یک بار دیگر فایل صوتی را گوش کنید

سپاس از این که تجربه تان را نوشتید

پاسخ
daffodil

سلام گیس گلابتون عزیز
من دانشجوی دکتری ژنتیک هستم،اینکه هنوز کار ندارم خیلی خیلی عذابم میده و همش با خودم فکر میکنم اگه پزشکی خونده بودم الان کار داشتم و این فکر تمام انرژیم رو گرفته
از علایقم در کنار آشپزی و کیک و شیرینی خیلی دوست دارم بتونم با استفاده از علم ژنتیک در مانی برای بیماری های لاعلاج مثل سرطان پیدا کنم و هر روز خیلی در این زمینه دارم مقاله م مطالعه میکنم
گیس گلابتون عزیز میشه با دل پاکتون برای من دعا کنید آرامش پیدا کنم و بتونم به هدفم برسم

پاسخ
گیس گلابتون

چه پنداره زیبایی
آمین:)

پاسخ
nedahedayati

سلام گیس گلابتون عزیز
1 بله من عاشق تدریس هستم .....شاگردام بهم خیلی انرژی مثبت می دن دوسشون دارم

2 علاقه شدید به یاد گیری زبانهای دیگه و آموزش آنها ، کلی ایده دارم تو ذهنم که یاد گیری زبان و خیلی آسون و لذت بخش می کن- طب سنتی - رقص - باغبانی - آشپزی و ترکیب رنگها که این آخری و نمی دونم باهاش چه کار کنم ....طراحی لباس خوبه؟:))))

فقط حیف هنوز اینجام ....دارم خودمو کنترل می کنم و به پیشنهادهایی که مثل فرار کردنه جواب مثبت ندم ...می خوام این دفه اصولی برم جلو ...خیلی سخته...

پاسخ
گیس گلابتون

شما در یادگیری زبان، نابغه هستید. انشاالله یک راه عالی جلوی پای تان باز می شود. به همین زودی

پاسخ
nedahedayati

راستی امروز تولدمه....

پاسخ
گیس گلابتون

تولدت مبارک ندا خانومیگلگلگل

پاسخ
nedahedayati

ممنونم گیسو جون عزیزم ، همیشه شاد و پیروز باشی.......دیشب خواب شما رو میدیدم ....داشتی با جدیت بهم تا کید می کردی که حواست باشه اولا که می ری خارج افسردگی می گیری حالت بد بعد می شه باید حواست باشه که اینجوری نشه.......منم که همیشه عادت دارم بپرم وسط حرف بقیه...یه هو گفتم مرسی که تولدمو تبریک گفتین ممنونم........:)))ولی شما یه جایی بودین که یه آلمه مهمون داشتین ، یه سفره بزرگ پهن کرده بودین یه آلمه هم اونجا نشسته بودن پیش شما......یه مهمونی بزرگ بود...خیلی خوب بود......هنوز حسش با هامه

پاسخ
گیس گلابتون

عزیز دلم...

پاسخ
مریم سلطان

سلام خانم دکتر من اصلا اصلا کارم را دوست ندارم و همکارانم هم غیر قابل تحمل هستند و تا بعد از ظهر که میام خونه دیگه حوصله ندارم کارای مورد علاقه ام را انجام بدم . با اینکه در زمینه نقاشی خوشنویسی خیاطی ورزش استعداد عالی دارم و گاها انجامشون می دم اما نتونستم ادامه بدم

پاسخ
گیس گلابتون

به نظر می آید دچار افسردگی شده اید و نیاز به مراجعه به روانشناس شاید هم مصرف دارو دارید.

پاسخ
mozhganbanu

سلام دکتر نازنین
من کاری که درحال حاضر دارم علاقه ندارم
یعنی نه که علاقه نداشته باشم ایده آلم نیست من عاشق تدریسم
عاشق محیط یادگیریم
اما کار در حال حاضرم رو عاشقانه انجام میدم
من مسیول داخلی بخشم
و ارباب رجوع های من کاملا این عشق رو دریافت کردند و خیلی راضی هستند
اما من معتقدم هر فردی در هر فضایی که هست اگر هر طور کارکند و حس خوبی داشته باشد
مطمینا اگر فضای بهتری برایش مهیا شود باز بهترین است چرا که فضا عوض شده اما خود فرد هنوزم همونه

پاسخ
گیس گلابتون

بله. این روشی عالی است. انشاالله بزودی کاری مطابق سلیقه تان پیدا خواهد کرد.

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
Here you can buy Louis Vuitton Bags Replica : Top 5 Tips For Designer Handbag Care Handbags are fashion accessories that women cannot do without. Anytime a woman goes out, she almost always carries a handbag or purse the woman's to carry personal items she need like makeup, credit cards, cash, cellular phones, different items. Women always locate it fun to fit their handbags with the outfits potentially they are wearing. A number of handbag styles to select from which makes shopping for handbags a truly fun and exciting experience. A woman should have at least three handbag styles to complement them her outfits and here're the three best handbag styles every single woman should have. Tote: A tote is often a stylish good reputation a carry-all bag, in order to mention be wrongly identified as a cloth shopping designer handbag. Totes are recognized for transporting larger items that would not ordinarily fit best suited handbag, regarding gym clothes, yoga mats, tennis shoes, newspapers, magazines, and pad-type electronic equipments. Totes also are actually excellent travel items since a good deal can be sandwiched in just. A Clutch handbag is really a small, rectangular evening bag that comes without a handle. If people use carried in your hands and is small, providing room as well as the a woman's small personal items. Women would only carry makeup and other little things in the clutch handbag which can either be casual or chic in kind. These handbags are meant in order to use during formal functions as well as in the days or weeks. They are very convenient to carry because in addition to size additionally come regarding elegant blueprints. Secondly, since handbags include many categories, you ought to choose one that a majority of fits you. The categories of handbags that may get choose are clutch, hobo, tote, wristlet, satchel and shoulder tote. Also, you have to that the handbag you decide can accommodate your should receive. Contact the handbag's manufacturer directly to make sure that specific functions. For example, when the handbag looks appealing, however many details are questionable, such as the color, the manufacturer will give you the chance to confirm if they ever released a handbag of that style. It is actually important to try to to your research on what the handbag you have opted should be similar to. If you have any nearby boutique or department store that carries the handbag you want, you should really be visiting of which. Take along a checklist. even perhaps print out the photos throughout the eBay listing to tote around. If you're plus-sized, go plus-sized as well. Forget cute and diminutive. You are not this proportions-wise; why when your handbag be otherwise? A limited tote, even though it's the loveliest designer handbag to ever grace a catalogue, will only make seem like a truck. Work with your size and work with your bag by going for totes which wider than the regular hobo bag. It's also a choice to get bags with short or medium-length ties. On the online market place you get to see regarding designs too as combinations which include the latest any way you like trends. Acquire to compare the products too before ordering. For happen opt for to buy more than one handbag, almost certainly that may never get a gigantic discount from a wholesaler besides free shipping too. personal handbag, fake designer, fashion handbags, lighter handbag
cartier schmuck replica deutschland van cleef replica Bvlgari B.ZERO1 replica fake bvlgari ring bracelet love Cartier replique cartier love ring replica cartier trinity ring replica cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica 1:1 juste un clou replica cartier bracelet replica fake chanel shoes replique louboutin replica gucci shoes louis vuitton wallet replica louis vuitton wallet replica replica louis vuitton wallet replica louis vuitton backpack Bolsos Louis Vuitton outlet louis vuitton sling Bag replica dior replica replica louis vuitton luggage louis vuitton backpack replica louis vuitton duffle bag replica louis vuitton Pochette replica replica louis vuitton wallet replica handbags australia Cartier dupe Armband replica louis vuitton Pochette replica louis vuitton replica men fake louis vuitton gürtel replica handbags in usa replica borse louis vuitton louis vuitton neverfull replica replica borse louis vuitton louis vuitton turkei online chanel tasche fake fake louis vuitton backpack chanel shoes replica louis vuitton imitazioni Best Fake Jordan 1 chanel replica chanel replica replica chanel backpack Fendi Peekaboo replica Sac goyard pas cher sac hermes pas cher Sac chanel pas cher chine imitation sac hermes imitazioni louis vuitton louis vuitton hat replica sac dior pas cher chine imitation louis vuitton fake louis vuitton wallet louis vuitton shoes replica louis vuitton wallet replica fake louis vuitton wallet replica louis vuitton m40780 replica louis vuitton wallet