مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
الفبای زناشویی
1393/08/18 15:38

یین / یانگ


می‌دانم که این علامت را می‌شناسید: یین/یانگ یا تعادل بین انرژی زنانه و مردانه

 

یین، انرژی زنانه، سیاه رنگ است، مثل شب.

دعوت‌کننده و پذیرنده است، مثل زمین.

 

یانگ، انرژی مردانه، سفید رنگ است، مثل روز.

هدایت‌کننده و مسلط است مثل آسمان.

 

شب بهتر است یا روز؟ آسمان بهتر است یا زمین؟

این سوال از پایه اشتباه است؛ زیرا مسئله خوب و بد بودن نیست. شب و روز در کنار هم معنا پیدا می‌کنند. آسمان و زمین در کنار هم معنا دارند.

 

برای این که زندگی زناشویی پایداری داشته باشید، باید بین یین و یانگ، انرژی مردانه و زنانه تعادل برقرار کنید. هرچه شما خانم‌ها، زنانه‌تر رفتار کنید، همسرتان مردانه‌تر رفتار می‌کند. اجازه بدهید یانگ همسرتان بالا بیاید.

 

وقتی می‌گویید: «این را بخر! آن را بیار! این را ببر!» دارید دستور می‌دهید و انرژی مردانه از خود ساطع می‌کنید. اوایل ازدواج با هم می‌جنگید، ولی کم‌کم همسرتان از شما فاصله می‌گیرد تا بتواند مردانگی خود را حفظ کند یا به آدمی ضعیف و بی‌اراده تبدیل می‌شود که هیچ کجا نمی‌توانید به او اتکا و اعتماد کنید.

 

لطفاً وقتی خواسته‌ای دارید، به شکلی زنانه درخواست کنید: «من این را می‌خواهم!» درخواست کنید و بگذارید درخواست شما در فضا معلق بماند. این که قرار است درخواست شما چگونه و چه زمان برآورده، به همسرتان واگذار کنید.

 

همین جا بگویم که در مورد درخواست‌های خود فکر کنید:

·         بعضی درخواست‌ها مربوط به خود شماست و باید بتوانید از عهده آن بربیایید.

·         بعضی درخواست‌ها از توان شوهرتان خارج است پس برای انجام آن‌ها باید به او کمک کنید.

·         بعضی درخواست‌ها غیرمنطقی و توقع زیادی است.

و زنی که سعی می‌کند شوهرش را وادار به انجام آن‌ها کند خودش هم می‌داند که می‌خواهد با زرنگ‌بازی چیزی را حقی به آن ندارد به دست بیاورد. این کار بسیار ناخوشایند است. مواظب باشید که سعی نکنید با دسیسه چینی شوهرتان را وادار به برآورده کردن خواسته‌ای کنید که حق شما نیست. همیشه و در همه حال آدم خوبی باشیم و در حق دیگران منصف باشیم.

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
سارانگ1

من جایی که فکر میکنم توی کتاب زنان ونوسی و مردان مریخی بود، خواندم که درخواست های خود را شفاف و واضح بگویید. مثل: «آشغالها را دم در بگذار.» اگر بگوییم «میشه آشغال ها رو دم در بگذاری؟» جواب طرف مقابل می‌تواند بله یا نه باشه. از طرفی ما که فرمانروای عالم نیستیم که همه به ما بگویند بله قربان و چشم، اما اگر کاری هست که از عهده ی ما خارج است، چه؟ از طرفی خانم سن دار و فهمیده ای همکار من بود که همیشه میگفت، بله و خیر را از زبان اطرافیانت بقاپ. یعنی جوری رفتار کن و درخواست کن که آنها واضح به تو «نه» یا «بله» بگویند. این موضوع توی کار خیلی جواب می دهد اما نمیدانم در روابط عاشقانه و زندگی مشترک خوب است یا نه.
گیس گلابتون جانم، من اینقدر مستقل بوده‌ام که متاسفانه حتی ذره‌ای بلد نیستم از کسی درخواست کنم، حتی مثلا از مردی که دوستم دارد. خیلی خیلی تمایل دارم که این مهارتها را یادبگیرم. امیدوارم سلسله مباحثی، دوره و یا کارگاه‌هایی هم در این خصوص داشته باشیم.

پاسخ
گیس گلابتون

داریم! بخشی را در کلاس زن جذاب خواهی آموحت. بخشی را در حلقه هدف.
چون هرچه بخوانی کافی نیست. باید در عمل تمرین کنی.

پاسخ
pushana

»ن مجردم ولی منم نی تونم درخواست کنم حس میکنم کار خوبی نیست!حالا چه دستوری چه زنانه! ینی فکر میکنم خودم باید خواسته هامو براورده کنم نه اینکه دیگری. علارغم میل باطنی فکر کنم کم کم دارم مرد می شم!

پاسخ
nasrin59

سلام. من معمولا به سایت شما سرمی‌زنم و مطالبتون رو می‌خونم. مفیدند و حواس آدم را به بعضی اشتباهات و رفتارهاش جمع می‌کنند.
یه سوال دارم: ما دو سال است زندگی مشترکم را شروع کردیم و چندین جلسه هم پیش یه مشاور خوب رفتیم. چون دیر ازدواج کردم و مدت زیادی تنها زندگی کردم، از خیلی جنبه‌ها پخته‌تر و منطقی‌تر و واقع‌بین‌تر از اطرافیانم هستم. همسرم هم آدم محترم، مهربان و منطقی است که محبوب همه فامیل و دوستان و همکاران است.
توی این دو سال حتی یک بار هم نشده اختلاف نظر حادی داشته باشیم یا دعوا کنیم یا قهر کنیم یا همدیگر را آزار بدهیم. مشکلاتی داریم ولی نمیگذاریم به دلخوری برسه و لجبازی نمی‌کنیم.البته این به معنی کوتاه آمدن یک‌طرفه نیست. با هم همه چیز را حل می‌کنیم.
وقتی اطرافیانم را می‌بینم که همیشه اختلاف دارند و از دعواها و قهرهایشان می‌گویند احساس می‌کنم شاید یه جای کار ما اشتباهه که هیچ اختلاف حادی نداریم.
نظر شما چیه؟

پاسخ
گیس گلابتون

بیخیال!
میگن ملانصرالدین یک گوشه ای نشسته بود و هی جیغ می زد. میگن چی شده!
میگه دارم سوزن به تخ... خودم می زنم!
میگن چرا؟!
میگه بیکارم!

تو هم خوشت میاد سوزن به .... بزنی؟ خوب و خوشید. خدا را شکر! امثال من و همسرم که خیلی دعوا داشتیم، از بسیار مهارتها بی بهره بودیم. الان هم کامل نشده ایم. داریم یاد میگیریم.
انشاالله تو و همسرت همیشه خوب و خوش باشی.

پاسخ
maryam89

سپاس گیس گلابتون عزیز

من اعتراف میکنم که این اسمو نمیشناختم ولی تو زندگیم و مخصوصا در رابطه با همسرم همیشه منصف هستم اصلا در همه حال ادم خوبی هستم ولی فکر میکنم مردم با من اونطوری که شایستمه رفتار نمیکنند بعضی وقتها با خودم میگم بیخیال بقیه تو خوب باش منصف باش ولی بعضی وقتها احتیاج دارم که خوب بودنم گفته بشه . من اصلا در مورد مردم قضاوت نمیکنم یا خیلی طول میدم قضاوت کردنمو تا در مورد اون مساله مطمن شوم ولی میبینم خیلی از ادما خیلی زود قضاوت میکنند.

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه