ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

عادتها و معرفی ها
1399/06/04 18:12

عادت شهریور: قرارملاقات با خودم

 

عادت شهریور: با خودت قرار ملاقات بگذار!

 

  • چرا ما منتظر هستیم یک نفر پیدا شود و به ما عشق بورزد؟
  • چرا ما منتظر هستیم یک نفر پیدا شود و ما را خوشحال کند؟
  • چرا ما منتظر هستیم یک نفر پیدا شود و برای شناختن ما وقت بگذارد؟

 

اگر ما خودمان را دوست نداشته باشیم، به خودمان احترام نگذاریم، برای خودمان وقت نگذاریم، نباید انتظار داشته باشیم سایرین ما را عاشقانه دوست داشته باشند، به ما احترام بگذارند و از ما بخوبی مراقبت کنند.

 

ما مهم‌ترین فرد در دنیای خودمان هستیم و قرار است با خودمان بخوبی آشنا شویم.

 

در  پایان ماه شهریور، سال به نیمه می‌رسد، بنابراین شهریور زمان خوبی برای ارزیابی خودمان است. پیشنهاد می‌کنم در ماه شهریور هفته‌ای یک ساعت با خودتان خلوت کنید. اسم این یک ساعت در هفته را "قرار ملاقات با خودم" می‌گذاریم.

 

لطفاً همین الان تقویم را بیاورید و چهار تا قرار ملاقات با خودتان تعین کنید. اگر برای ملاقات با خودتان برنامه ریزی نکنید، مسوولیت های متفرقه ما، همه وقت ما را می‌بلعد و یک وقت به خودمان می‌آییم و می‌بینیم ماه‌ها و سال‌ها گذشته و ما حتی یک ساعت با خودمان خلوت نکردیم.

.

.

.

آیا زمان قرار ملاقات با عزیزترین عزیزتان، یعنی خودتان را تعیین کردید؟ خواهش می‌کنم قبل از این که بقیه مطلب را بخوانید چهار تا قرار را تعیین کنید.

.

.

.

ممنونم!

نوشتن قرار ملاقات با خودتان در تقویم، نشان می‌دهد شما بقدری برای خودتان ارزش قائل هستید  و خود را مهم می دانید که وعده ملاقات با خودتان را در تقویم یادداشت می‌کنید.

 

حالا با این یک ساعت چه بکنیم؟

متشکرم! سؤال خوبی است.

 

در این یک ساعت فقط با خودتان باشید، تنهایی! قرار نیست دوست، همسر یا فرزند همراه شما باشد. فقط و فقط خودتان. این شرط اول!

دوم: کامپیوترو موبایل و تلویزیون را خاموش کنید.

سوم: حتی کتاب نخوانید.

چهارم: موسیقی هم گوش نکنید.

پنچم: هر کار دیگری که دوست دارید انجام بدهید! و در هنگام انجام آن، کاملاً هشیار باشید و حواس پنجگانه خود را بکار بگیرید.

 

ممکن است بخواهید قدم بزنید، در هنگام قدم زدن ، دور و برتان را بخوبی نگاه کنید، به صداها گوش کنید، بو بکشید و به درخت و دیوار ووو... دست بکشید. در لحظه طلایی حال حضور داشته باشید.

ممکن است بخواهید در یک مرکز خرید قدم بزنید.

ممکن است بخواهید خود را به یک فنجان قهوه یا چای مهمان کنید.

ممکن است بخواهید کاغذ و قلم را بردارید و یک داستان یا شعر بنویسید.

ممکن است بخواهید خیالپردازی کنید.

ممکن است بخواهید غذایی جدید بپزید.

ممکن است بخواهید نقاشی بکشید.

ممکن است بخواهید به یک گالری هنری سر بزنید.

ممکن است بخواهید مراقبه کنید.

ممکن است بخواهید برای آینده نقشه بکشید.

ممکن است بخواهید گلی در گلدان بکارید.

ممکن است بخواهید.... من نمی‌دانم شما دوست دارید چه بکنید، این  وقت شماست.این قرار ملاقات شماست. شما بهترین دوست خودتان هستید و خیال دارید از بودن با خودتان لذت ببرید.

 

به من نگویید من نمی‌توانم یک ساعت با خودم تنها باشم بدون این که فیلم نگاه کنم، کتاب بخوانم، بازی کامپیوتری انجام بدهم یا در شبکه‌ای اجتماعی سرگردان باشم. به من نگویید تحمل ندارید یک ساعت با خودتان تنها باشید. چون آن وقت سؤال پیش می‌آید اگر شما تحمل خودتان را ندارید، چرا انتظار دارید دیگران مشتاق معاشرت با شما باشند و شما را تحمل کنند؟! شما باید بقدری خود را دوست بدارید که برای خلوت کردن با خودتان لحظه شماری کنید.

 

همه اندیشه‌های بزرگ و تغییرات عظیم از خلوت کردن با خود زاده می‌شود. تمرین خلوت کردن با خود را در ماه شهریور انجام بدهید. به خودتان فرصت بدهید تا با خودتان آشنا شوید. مطمینم عاشق خودتان خواهید شد، زیرا شما بی همتا هستید، هیچکس در این دنیا مثل شما نیست. شما گوهر یکدانه اید.

 

چهار قرار ملاقات با خود، هر هفته دست کم یک ساعت. آیا حاضر هستید با خودتان قرارملاقات بگذارید؟ اگر حاضر هستید، لطفا زیر این پست بنویسید بله!

 

این عادت از آن عادتهای خوب است که ارزش دارد آن را در خود نهادینه کنید. یعنی نه تنها در ماه شهریور، بلکه همیشه گه گاه با خودتان خلوت کنید. این هم راهنمای نهادینه کردن یک عادت خوب در خودتان

 

راستی... ما تمرینات #عادت_خوب_بسازیم را در هر روز در استوری اینستاگرام گیس گلابتون داریم. اگر هنوز عضو اینستاگرام گیس گلابتون نشده اید، بفرمایید: این لینک دسترسی به اینستاگرام گیس گلابتون

 

https://www.instagram.com/gisgolabetoon.ir/

 

 

پی نوشت: متاسفانه این عادت چندان از سوی دوستان پیگیری نمیشود. هر سال فقط 30% افراد همراهی می کنند. اگر شما هم در انجام این عادت سهل انگاری می کنید، پیشنهاد می کنم این پست را بخوانید تا انگیزه مضاعف پیدا کنید.

 

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

آیریس 66

من دو سال پیش مراقبه و ملاقات با خودم را شروع کردم اولش از روبرو شدن با خود واقعی ام ترسیدم (ابن اعتراف بزرگه) اما شجاعت کردم و ادامه دادم و الان اینقدر تغییرات رو خودم انجام دادم که الان انسان زیبای دیگری شده ام و این روند ادامه دارد گویی هر روز انسانی دیگر متولد می شوم .گل

پاسخ
zhaleh

وای من عاشق اینهمه عادت های خوشمزه هستم بغل
من که تاریخ ها رو مشخص کردم من همیشه خلوت کردن با خودم رو دوست دارم کلی چیز واسه نوشتن و برنامه ریزی دارم

پاسخ
gladmari

گیس گلابتون غیر از خلوت کردن با خودمون یا هر صبح و شب تکرار من خودمو دوست دارم شما خودتون دیگه چکارایی میکنین تا بتونین خودتونو دوست داشته باشین؟

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم. خیلی کارها. 52 تمرین آن در بهترین سال زندگی وجود دارد.

پاسخ
مریم سیافی

وااای چه پیشنهاد عالی و هیجان انگیزی.من خیلی خلوت کردن با خودم رو دوست دارم.
یه سوال و پیشنهاد:میشه اون روز قرار، همون روز زنانگی مون باشه؟ یعنی دوشنبه ها؟

پاسخ
سارانگ1

سلام ... چه عادت خوبی، خیلی مشتاقم انجام بدم...
من صبح روز 9 شهریور، عصر 14 شهریور، صبح 22 شهریور و صبح 30 شهریور با خودم خلوت میکنم.

پاسخ
مریم سیافی

سلام.دیروز اولین قرار ملاقات من با خودم بود.رسیدم خونه، بچه ها رفته بودن باشگاه.لباس هام رو عوض کردم.گوشیم رو سایلنت کردم.دست و صورت و پاهام رو شستم. مختصری آرایش کردم و رفتم تو آشپزخونه و شاد و با انرژی و با حوصله مشغول درست کردن کیک شدم. جاتون خالی، خیلی هم خوشمزه شد. وقتی همسرم از سر کار اومدن، نشستیم کنار هم و کیک روز قرار عاشقی رو با هم خوردیم.خیلی خوب بود.

پاسخ
گیس گلابتون

به به!

پاسخ
ال پیکاسو

سلام گیس گلابتون عزیز.
کلمه فیلم در سومین پاراگراف مونده به اخر اشتباه نوشته شده.
موفق باشی

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم دوست عزیز. اصلاح شد.

پاسخ
nikbin

بله.

سه شنبه ها هر هفته۶تا ۷

این هفته که عالی بود. عالی

پاسخ
animani
http://howtobehappy.blogfa.com

آیا مدیتیشن هم خلوت با خودمون حساب میشه؟

پاسخ
گیس گلابتون

بله. صد در صد

پاسخ
animani
http://howtobehappy.blogfa.com

من از قبل قرار ست نکردم، اما سه بار مراقبه کردم. البته مراقبه رو با یک راهنمای صوتی انجام دادم، مشکلی نیست؟
در عین حال، اونطوری نشدم که آدم کلا از دنیا جدا میشه و اینا، حواسم هی می دوید دنبال چیزهای دیگه، و تازه یهو هم متوجه می شدم که دارم برای کارای روز برنامه ریزی و فکر می کنم ، که دوباره برمیگشتم به حالت مراقبه
ولی در کل خوب بود. درون خودم رو بیشتر لمس کردم. متوجه شدم که خیلی خیلی بیشتر زخم های درونی منتظر شفا دارم.

پاسخ
nazigh

سلام به همهلبخند
به به چه تمرین خوبی. دلم میخواد روزی یک ساعت خلوت کنم و بیشتر با خودم آشنا شم، بشناسم، کشف کنم. ترس ها و ضعف هامو بشناسم و حل کنم. استعدادها و خوبی هامو بشناسم و گسترش بدم. محیط رو لمس کنم و باهاش یکی شم. بیشتر لبخند بزنم و کمتر اخم کنم. عادت های خوبی رو در خودم بوجود بیارم و هر آنچه باعث میشه به خودم نزدیک تر شم رو انجام بدم. چه متن خوبی نوشتید. آدم دوست داره چندبار بخونه و یاد بگیره....پیش به سوی <یک ساعت فقط برای خودم>

پاسخ
zarzari

سلام گیس گلابتون عزیز
من تاریخ ها رو مشخص کردم اما امروز که 15شهریور هسش به خودم اومدم دیدم ااا من انگار از این عادت خیلی خوشم اومده و دو روز یا سه روز پشت سر هم با خودم قرار دارم.راسی من میخوهم مراقبه انجام بدم اما نمیدونم چطور؟

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. آیا مراقبه عشق گیس گلابتون را گوش کرده اید؟ در فروشگاه می توانید آن را پیدا کنید

پاسخ
freshteh

سلام خانوم دکتر
آخی چه عادت خوب و جالبی
و اما

تاریخ قرار ملاقات های من با خودم به شرح ذیل است:
8 و 15 و 21 و 26 شهریور

خوش باشین

پاسخ
12599

گیس گلابتون عزیز عادت این ماه را از همه بیشتر دوست دارم انشاالله همین الان در تقویمم مینویسم بهش احتیاج دارم.

پاسخ
Raha-gh

سلام گيسو جان
من بيشتر از يك ساعت در هفته ميخوام
سرم واقعا شلوغه ولي دوست دارم هر روز شده يك ربع ساعت خلوت كنم

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. هر روز 15 دقیقه خلوت کنید، ولی یک ساعت پشت سرهم یک حال دیگه داره... امتحان کنید تا منظورم را حس کنید.

پاسخ
Raha-gh

بببلهههه
با كمال ميل هستم
عاااااليه

پاسخ
طیبه ط

سلام گیس گلابتونم
متشکرم بابت عادت اینماه
من تاریخها رو مشخص کردم،من عااااشق خلوت با خودم و حس کردن اطرافم با تمام وجودم هستم.
8،15،22،29
ساعت 5 عصر، انشاءالله ب همه خوش بگذره

پاسخ
amitis2017

چه عادت خوبی.... میدیدم همکارم گهگاه میگفت که میشینه با خودش در مورد مسایل مختلف فکر می کنه... نگو اون بصورت ذاتی اینجور عادت های خوب رو بلده....
من معمولا وقتی که کم میارم با خودم خلوت می کنم و اشک میریزم... خیلی هم کم پیش میاد...
ولی ازین به بعد میخوام با خودم آشتی کنم و حتما این عادت خوب رو تمرین می کنم در اتاقو میبندم و به خودم و زندگیم فکر می کنم.... مرسی گیسو جان به خاطر تلنگرت....

پاسخ
بهار

وااای همه این عادت ها خیلی خوبن دارم خودمو می رسونملبخندگل

پاسخ
بهار

عادت بسیار زیبایی ست. من تعیین کردم سپاسگذارم.

پاسخ
nazigh

سلام عزیزان شهریوری
من طی ملاقاتی که با خودم داشتم، متوجه شدم که اگه کارهامو ساعتی نکنم موفق ترم. یعنی کارهامو اول اولویت‌بندی کنم بعد یکی یکی و یکسره انجامشون بدم (ساعت بندی نکنم). هرجا خسته شدم ول کنم، هرجا نیاز به تفریح داشتم تفریح کنم، واسه خواب و خوراک هم همینطور. البته من به «مدیریت زمان در شش روز و نصفی» وفادارم ولی هنوز نتونستم شب به موقع بخوابم و صبح سر ساعت پاشم. واسه همین تصمیم گرفتم اگه شب خوابم نمیبره به زور نرم تو رختخواب بلکه از فرصتش استفاده کنم. صبح تضمینی وجود نداره پاشم یا حس و حال کارامو داشته باشم، حتی گاهی کار پیش بینی نشده ای اتفاق میفته که فرصت صبحمو میگیره. راستش دیشب تا ساعت ۴:۳۰ بیدار بودم و با رضایت رفتم تو رختخواب چون کارام انجام شدن. صبحم ۸:۳۰ بیدار شدم و تا الان نخوابیدم و کلی کار پیش بردم. چقدر عادت این ماه خوبه بغل

پاسخ
شبنم بانو

سلام دكتر آناي عزييزم - الهي هميشه و مثل هميشه با انرژي و شااد باشيد و نابغه ساخته لحظات خوب - فوق العاده ايد و اين عادات ماه شهريور هم فوق العاده - راستي من شهروري ام -يكم تولدم بود و پيش ازين هم خيلي به خودم اهميت داده و عاشق خودم هستم -و بلافاصله روزها وساعاتشو تعيين كردم - ازين به بعد بيشتر خواهم شد و با اين مقاله بسيااار زيباي شما - ممنئنم ازتون دكتر زيبااا و مهربون دوست داشتني .

پاسخ
گیس گلابتون

عزیززززمی شبنم بانو. تولدتون مبارکقلب

پاسخ
طراوت بهاری

گیس گلابتون عزیز .بااینکه من این عادت رو به طور غریزی دارم و همیشه از خلوت با خودم لذت میبرم ولی باید بگم که برای ملاقات با خودم با تعیین وقت قبلی سورپرایز شدم.عجب ایده نو و جالبیه! خیلی خلاق هستین👏 ازتون ممنونم.🌹💜

پاسخ
گیس گلابتون

شما لطف داریدقلب

پاسخ
mehrnuosh

درود و سپاس سرکار خانم چشمه علایی گرامی!بله🌼🌼

پاسخ
rmaryam6926

سلام
گیس گلابتون عزیز ، من تا قبل از فوت پدرم و پدر بزرگم که با فاصله کمی از هم بودن ، با مطالب شما پیش می رفتم و احساس شادی درونی می کردم . پس از تجربه سختی که داشتم زندگیم به یک خط صاف تبدیل شده بودحتی از کارمم اومدم بیرون . یه روز به خودم اومدم گفتم این چه زندگیه که برا خودت ساختی ؟
دوباره دنباله کار گشتم و الان تو یه سازمان خوبی مشغولم .جالب اینه که تویه این سه ماه اخیر بیشتر از همیشه خاستگار داشتم نیشخند به همشون اجازه دادم بیان تا حال واحوالم عوض شه و از اون دنیایی که برای خودم ساخته بودم بیرون بیام
الان هم می خوام با کمک شما دوباره شروع کنم حاله روحمم خوب کنم .فکر می کنم این قرار ملاقات با خودم خیلی مفید باشه.
به امید روزهای بهتر

پاسخ
گیس گلابتون

اول اینکه تسلیت مرا بپذیرید. شرایط سختی داشتید. دوم انشاالله دوباره گل خنده بر لبانتان بروید. اگر کمکی از دستم بربیاید، در خدمتتان هستم.

پاسخ
rmaryam6926

ممنون گیس گلابتون عزیز

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
Here you can buy Louis Vuitton Bags Replica : Top 5 Tips For Designer Handbag Care Handbags are fashion accessories that women cannot do without. Anytime a woman goes out, she almost always carries a handbag or purse the woman's to carry personal items she need like makeup, credit cards, cash, cellular phones, different items. Women always locate it fun to fit their handbags with the outfits potentially they are wearing. A number of handbag styles to select from which makes shopping for handbags a truly fun and exciting experience. A woman should have at least three handbag styles to complement them her outfits and here're the three best handbag styles every single woman should have. Tote: A tote is often a stylish good reputation a carry-all bag, in order to mention be wrongly identified as a cloth shopping designer handbag. Totes are recognized for transporting larger items that would not ordinarily fit best suited handbag, regarding gym clothes, yoga mats, tennis shoes, newspapers, magazines, and pad-type electronic equipments. Totes also are actually excellent travel items since a good deal can be sandwiched in just. A Clutch handbag is really a small, rectangular evening bag that comes without a handle. If people use carried in your hands and is small, providing room as well as the a woman's small personal items. Women would only carry makeup and other little things in the clutch handbag which can either be casual or chic in kind. These handbags are meant in order to use during formal functions as well as in the days or weeks. They are very convenient to carry because in addition to size additionally come regarding elegant blueprints. Secondly, since handbags include many categories, you ought to choose one that a majority of fits you. The categories of handbags that may get choose are clutch, hobo, tote, wristlet, satchel and shoulder tote. Also, you have to that the handbag you decide can accommodate your should receive. Contact the handbag's manufacturer directly to make sure that specific functions. For example, when the handbag looks appealing, however many details are questionable, such as the color, the manufacturer will give you the chance to confirm if they ever released a handbag of that style. It is actually important to try to to your research on what the handbag you have opted should be similar to. If you have any nearby boutique or department store that carries the handbag you want, you should really be visiting of which. Take along a checklist. even perhaps print out the photos throughout the eBay listing to tote around. If you're plus-sized, go plus-sized as well. Forget cute and diminutive. You are not this proportions-wise; why when your handbag be otherwise? A limited tote, even though it's the loveliest designer handbag to ever grace a catalogue, will only make seem like a truck. Work with your size and work with your bag by going for totes which wider than the regular hobo bag. It's also a choice to get bags with short or medium-length ties. On the online market place you get to see regarding designs too as combinations which include the latest any way you like trends. Acquire to compare the products too before ordering. For happen opt for to buy more than one handbag, almost certainly that may never get a gigantic discount from a wholesaler besides free shipping too. personal handbag, fake designer, fashion handbags, lighter handbag
cartier schmuck replica deutschland van cleef replica Bvlgari B.ZERO1 replica fake bvlgari ring bracelet love Cartier replique cartier love ring replica cartier trinity ring replica cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica 1:1 juste un clou replica cartier bracelet replica fake chanel shoes replique louboutin replica gucci shoes louis vuitton wallet replica louis vuitton wallet replica replica louis vuitton wallet replica louis vuitton backpack Bolsos Louis Vuitton outlet louis vuitton sling Bag replica dior replica replica louis vuitton luggage louis vuitton backpack replica louis vuitton duffle bag replica louis vuitton Pochette replica replica louis vuitton wallet replica handbags australia Cartier dupe Armband replica louis vuitton Pochette replica louis vuitton replica men fake louis vuitton gürtel replica handbags in usa replica borse louis vuitton louis vuitton neverfull replica replica borse louis vuitton louis vuitton turkei online chanel tasche fake fake louis vuitton backpack chanel shoes replica louis vuitton imitazioni Best Fake Jordan 1 chanel replica chanel replica replica chanel backpack Fendi Peekaboo replica Sac goyard pas cher sac hermes pas cher Sac chanel pas cher chine imitation sac hermes imitazioni louis vuitton louis vuitton hat replica sac dior pas cher chine imitation louis vuitton fake louis vuitton wallet louis vuitton shoes replica louis vuitton wallet replica fake louis vuitton wallet replica louis vuitton m40780 replica louis vuitton wallet