مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

دوره رایگان آموزشی ویژه خانمهای مجرد

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه شوهر دلخواه خود را پیدا کنید؟
1398/04/13 09:23

قبل از ازدواج چه موقع به مشاور مراجعه کنید؟

یکی از دوستان پرسیده‌اند، قبل از ازدواج چه موقع به مشاور مراجعه کنیم؟

 

متشکرم

من در فوق سری – از آشنایی تا سر سفره عقد گام‌به‌گام گفته‌ام چگونه خواستگاری یا آشنایی را پیش ببرید تا به‌خوبی با همسر آینده‌تان آشنا شوید. اگر طبق راهنمایی من پیش بروید، پس از سه ماه لازم است هر دو آزمون نیمرخ شخصیتی را انجام بدهید. با انجام این آزمون اطلاعات بسیار مفیدی درباره آینده ازدواجتان به دست خواهید آورد.

بعلاوه قبل از جاری شدن صیغه عقد دست‌کم شش ماه رفت‌وآمد کرده و پرسشنامه موجود در فوق سری را تکمیل کنید. اگر به این شیوه پیش بروید، نیازی به مشاوره قبل از ازدواج نیست چون شما در طول شش ماه به‌صورت سیستماتیک خواستگار خود را بررسی می‌کنید.

اما اگر به هر دلیلی لازم است به مشاور مراجعه کنید، بهتر است پس از سه ماه رفت‌وآمد پیش مشاور بروید. به شرطی که در طول این سه ماه دست‌کم 20 ساعت حضوری با خواستگارتان وقت گذرانده باشید. اگر زودتر پیش مشاور بروید، اطلاعات کافی درباره یکدیگر ندارید. نمی‌دانید چه اختلافاتی بین شماست یا با چه چالش‌هایی روبرو هستید.

مبادا یکی دو هفته پس از آشنایی پیش مشاور بروید و بعد ازدواج کنیدها. هیچ آزمون روانشناسی جای شناخت شخصی شما را نمی‌گیرد. شما دو نفر باید با هم اخت بگیرید و مهرتان به دل بنشیند. درعین‌حال در هنگام رفت‌وآمد چشم‌ها و گوش‌ها را باز نگه‌دارید تا بدانید همسر آینده‌تان چگونه است.

به خاطر داشته باشید هیچ مشاور عاقلی به شما نمی‌گوید: شما نباید با این شخص ازدواج کنید! و یا نمی‌گوید: ازدواج شما دو نفر عالی است و صد در صد موفقیت‌آمیز. بلکه مشاور به شما می‌گوید ممکن است چه چالش‌هایی پیش روی شما دو نفر باشد. همین و بس! تصمیم نهایی با شما دو نفر است.

مشاور برای شما تصمیم نمی‌گیرد، بلکه به شما کمک می‌کند تصمیم بهتری بگیرید. مشاور هنگامی می‌تواند کمک کند که شما اطلاعات پایه‌ای درباره همسر آینده‌تان داشته باشید. این اطلاعات زودتر از سه ماه کسب نخواهد شد. پس مراجعه به مشاور زودتر از سه ماه، معمولاً بی‌فایده و گمراه‌کننده است.

یکی از روانشناسان سرشناس ایرانی آزمونی پیچیده طراحی کرده و مدعی بود می‌تواند شکست و موفقیت ازدواج را کاملاً پیش‌بینی کند. من شخصاً افراد زیادی را می‌شناسم که علیرغم هشدار او ازدواج کردند و ازدواج صمیمی و موفقی دارند. همچنین افراد زیادی را می‌شناسم که با وجود تأیید صددرصدی او، به طلاق رسیدند.

 

اگر هنوز مشاور پیش از ازدواج خود باشید را تهیه نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنم همین‌الان تهیه کنید تا شخصیت خود را بهتر بشناسید و برای ازدواجی شاد و موفق آماده باشید.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
بهار

من در وبینار مشاور پیش از ازدواج خود باشید شرکت کردم.اطلاعات بسیار مفیدوکاربردی داشت.حتما بخرید عالی ست.صدهاهزار تومن می ارزد.
سپاس گیسگلابتون جان.

پاسخ
nazigh

سلام
چقدر از این دو جمله خوشم اومد..‌
۱- هیچ آزمون روانشناسی جای شناخت شخصی شما را نمی گیرد
آره درسته، ما هنوز هیچ آشنایی پیدا نکردیم فوری میریم پیش‌ مشاور و ازش می‌خوایم مشخص کنه آیا ما برای هم مناسب هستیم یا نه!!! دلیلش هم آموزش های اشتباهیه که در گذشته دیدیم. روانشناس هایی که به این شیوه راهنمایی میدادند و علنا میگفتند شما بدرد هم میخورید یا نه!!!
۲- مشاور نمی گوید ... بلکه به شما می‌گوید که چه چالش هایی ممکن است پیش روی شما باشد.
افرین، صحیحش هم همینه. هیچ وقت نباید افرادی رو به ازدواج تشویق یا ازش منع کرد فقط باید پیامدها رو گوشزد کرد تا خودشون تصمیم بگیرند

پاسخ
دوره آموزشی رایگان: ویژه خانمهای مجرد
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه