راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
آدم‌های شاد و موفق
1390/08/20 00:00

جبر یا اختیار-1

آیا ما سرنوشتی مشخص و محتوم داریم که خواه ناخواه به آن محکوم هستیم یا قادریم زندگی خود را بسازیم؟

 

دوست ندارم هر بار کامنتدانی را باز می کنم ببینم یک نفر دارد از خدا و دنیا و سرنوشت و قسمت می نالد. جواب دادن این گله و شکایت ها را اتلاف وقت می دانم، از طرفی فکر می کنم شاید این دسته دوستان به این وبسایت جذب شده اند تا آگاهی خود را تغییر دهند. پس وظیفه خود می دانم نظر خود را در باب قسمت و سرنوشت بنویسم.


به نظر من هر چه را باور داشته باشید، همان برای شما کار می کند و جواب می دهد! زیرا ما باورهای خود راثابت می کنیم.

 

 اگر مدام بگوییم: "من بدبختم! بدشانسم! به هر چی دست می زنم خاک می شود! همه با من دشمن هستند! همه چیزهای خوب مال خواهرم است! هرچی گند وگ... است مال من است!" مطمئن باشید، هر روز اتفاقاتی رخ می دهد که به ما ثابت کند که درست فکر می کرده ایم.

 

برعکس اگر باور داشته باشیم که " من آدم خوش شانسی هستم. هر چه که بخواهم، برآورده می شود. همه آدم ها می خواهند به من کمک کنند تا من به آرزوهای خود برسم. دنیا جای خوبی است. عشق و دوست داشتن بالاترین قدرت جهان است." هر روز شواهدی برای درست بودن این باورها بدست می آوریم.

 

اگر یکی خیلی خوش شانس است، باور دارد که خوش شانس است. اگر کسی چیزهای خوب را به راحتی بدست می آورد، باور دارد که حق او برخورداری از خوبی هاست و خوبی ها براحتی و بدون دردسر بدست می آید.

 

اگر کسی بدشانس است، باور دارد که شانس ندارد. اگر کسی همیشه آت و آشغال و زحمت نصیبش می شود، باور دارد قسمت او بدترین چیزها و زحمت و مرارت است.

 

این باورها و خوش شانسی و بدشانسی ربطی به آدم خوب یا بد بودن ندارد. اگر از بالای یک طبقه دهم پایین بپری، خواهی مرد. چه آدم خوبی باشی و چه آدم بدی. قانون جاذبه بر اساس خوبی وبدی آدم ها کار نمی کند. قانون جاذبه فقط کار می کند. هر باوری داشته باشید، آن را به صورت واقعیت زندگی خود تجربه می کنید. این یک قانون مهم است. این قانون ربطی به این ندارد که شما آدم خوبی هستید یا آدم بدی، آدم زحمتکشی هستید یا ساده گیر و سهل انگار. قانون برای همه یکجور کار می کند.

ادامه دارد...

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
مارال

برخي از پستها مثل همين خبر خوب امروز براي من Access denied ميده نميدونم مشكل منه يا براي همه است

پاسخ
zahra

مرسی گیس گلابتون عزیزم ... منم با نظر شما کاملا موافقم ولی نمیدونم چجوری میشه فکرای خوب کرد اصلا ذهنم کنترلش دستم نیس نمیدونم چیکار باید بکنم

پاسخ
زینب

مارال جان عزیز این مشکلو منم دارم

پاسخ
گیس گلابتون

مارال جون، زینب جون، پس از ثبت نام در سایت، وارد سایت شوید، همه مطالب در اختیار شماست

پاسخ
MONA47

سلام گیس گلابتون جان.منم با صحبتتون کاملا موافقم ولی مشکلی که دارم اینه که نمیدونم چه طور باید به افکار منفی غلبه کرد و اونها رو دور ریخت.در واقع سعی میکنم هر وقت یه فکر منفی به ذهنم هجوم میاره اونو با یه فکر مثبت جایگزین کنم.اما چند وقته که از افکار منفی خودم خسته شدم زمانیکه این قانونو نمیدونستم راحتتر زندگی میکردم احساس میکنم افکار منفی حجمشون زیاد شده و یکباره به ذهنم حمله میکنه و منو اذیت میکنه وحشتناکتر از همه اینکه اون افکار انگار دارن به واقعیت تبدبل میشن و اون جیزاییکه همیشه ازشون میترسیدم دارن عملی میشن لطفا کمکم کنید.

پاسخ
fsst

گیس گلابتون عزیز
اما من اعتقاد دارم جبر وجود داره،شاید هم بشه اسمش رو سرنوشت،امتحان الهی یا چیزهای دیگر گذاشت.البته معتقدم که با وجود همه مشکلات آدم باید تمام تلاشش رو بکند تا به هدفش برسه.
مثال میزنم:من برای دوره مربی گری ثبت نام کرده بودم مدام از هییت خبر میگرفتم:زنگ میزدم.حضوری خبر میگرفتم.شماره ام رو به یکی از شرکت کننده ها دادم که با هم در تماس باشیم و منشی هییت همیشه با اطمینان میگفت 48 ساعت قبل خبر میدیم.خوب وقتی یک نفر چندبار به شما اطمینان میده که خبر میده شما حرفش رو باور نمیکنید؟
به هر حال بعد از یک سال انتظار
آزمون برگزار شد و مدارک من و دوستی که شماره اش رو داشتم هر دو گم شد و برای آزم.ن به ما خبر ندادند باید حداقل یکسال دیگر صبر کنیم.خیلی هم پیگیری کردیم اما باید یک شهر دور میرفتیم که از لحاظ هزینه و رفت و آمد برای هر دوی ما مشکل ساز بود.
البته ما منتظر آزمون سال بعد هستیم اینبار هوشیار تر ولی به نظر من جبر وجود داره

پاسخ
amitis2017

میدونی حتی در مورد برخورد با آدما هم هست بعضیا ذهنیتشون در مورد آدما بد هست و در برخورد با آدمای مختلف همش دنبال نقطه ضعفی هستن که بگن ببین حرف من ثابت شد...... اما بنظر من توی وجود هر آدم خوب بهرحال یه سری بدی ها هست که آدم میبایست ازش چشم پوشی کنه و در وجود آدمایی که زیاد خوب نیستن بازم یه نقطه قوت هایی هست که چه بسا میتونیم اون خوبیا رو بولد ببینیم.....

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه