زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

عضویت در سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1390/08/20 00:00

چرا غر زدن بیفایده است؟-5

از این پس مادری کردن در حق مرد را متوقف کنید. آیا مرتب سر او غر می زنید که برای پر کردن دندانش به دندانپزشکی برود؟ داروهای او را به زور به دستش می دهید؟ هوا سرد است و شما مراقب هستید که لباس کافی بپوشد؟ او در یخچال دنبال خوراکی می گردد، به او می گویید: "تو که نمی توانی پیدا کنی! بگذار من برایت پیدا کنم.؟" آیا مرتب پرداخت قسط و قبض را به او یادآوری می کنید؟ آیا موبایل او را چک می کنید و پیامکهای او را یواشکی می خوانید؟ آیا رفت و آمد او را کنترل می کنید؟

دیگر این کارها را انجام ندهید. این باور غلط را رها کنید که اگر مراقب او نباشید، او نمی تواند از خودش مراقبت کند. او مرد بزرگی است. نان آور خانواده شماست. او مرد توانا و قابلی بوده که شما با او ازدواج کردید. چرا پس از ازدواج جوری با او رفتار می کنید که گویا او ناتوان و عقب افتاده است؟

بعضی از دخترخانم ها مادری کردن را از اول آشنایی با مرد شروع می کنند و پس از مدت کوتاهی می بینند دیگر مرد شور و شوق ندارد و گویا از چشم او افتاده اند.

این رفتارها باعث می شود که کم کم او فکر کند شما مادر او هستید. وقتی موفق شدید و خود را به مادر او تبدیل کردید، دیگر معشوق او نیستید. دیگر او برای شما گل نمی آورد. دیگر شما را برای گردش بیرون نمی برد. دیگر برای خوشحال کردن شما تلاش نمی کند. هیچ مردی این کارها را برای مادرش انجام نمی دهد! شما هم مرتب غر می زنید و بیش از پیش از مقام معشوق بودن، عزل می شوید.

همه مردها مادر دارند یا داشته اند. یا عاشق مادر خود هستند و یا از او منتفرند. پس به مادری دیگر نیاز ندارند. آنها ازدواج کرده اند که همسر داشته باشند. مرد به امید زندگی ابدی در کنار معشوقش، ازدواج کرده است. حالا چه  بدست آورده است؟ یک مادر! پیش از ازدواج که مادر داشت!

 هر دو نفر شما احساس غبن و ضرر می کنید.

ممکن است بگویید که همسر شما دوست دارد که شما برایش مادری کنید. اشتباه می کنید. او راحت است که نقش یک پسربچه را بازی کند و شما او را تر و خشک کنید، ولی دوست ندارد که شما به جای معشوق، مادر او باشید. او در اعماق دلش می خواهد که دوباره معشوق روز نخستین را بازیابد.  

وقتی شما معشوق باشید، هر روز زیباتر و خوش اخلاق تر می شوید. وقتی همسر شما معشوقی چون شما داشته باشد، هر روز جوان تر و سالم تر و فعال تر و موفق تر می شود. پس به نفع هر دوی شماست که دست از مادری کردن بردارید.

ادامه دارد...

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
ستاره آسمان

كاملا موافقم ممنونم از مطالب خوبتون چشمک

پاسخ
الي

گيس گلابتون جون مي شه چرا غر زدن بيفايده است را هر روز بنويسي من خيلي منتظر بقيه مطلب هستمقلب

پاسخ
تمشک خانوم

مادری کردن رو دقیقا نمیدونستم یعنی چی اما امروز فهمیدم. از امروز مادری کردن ممنوع

پاسخ
goli

ممکنه بگین دقیقاً باید چیکار کنیم واسه اینکه معشوقه باشیم؟اگه مراقبش نباشیم ممکنه فکر کنه بهش توجه نداریم!!!!

پاسخ
سمیه

جای خالی تون خیلی احساس می شد تو این چند روز
دلم برای خودتون و نوشته هاتون یه دنیا تنگ شده بود

پاسخ
اسپینوی

سلام گیس گلابتون عزیز.
من مدتهاست که میخونمت و الان دیدم که لازمه که بابت اینهمه لطفی که میکنی و مطالب مفیدی که مینویسی با تمام وجود ازت تشکر کنم.باورکن هروقت اینجا از موفقیتهات مینویسی کلی قوت قلب پیدا میکنم و بخودم میگم وقتی گیس گلابتون این مطالب رو بکار برده و موفق شده پس منم میتونم.

پاسخ
باران

نمی دونم چی بگم... شاید سهم من از زندگی اینه که همیشه تنها باشم...
اون همیشه خودش ور دوستی با حضور همیشه نهان می دونه...
ولی حالا می بینم که من از اون نهان ترم..
کاش...

پاسخ
فرشته کوچولو

آخه وقتی ازش مراقبت نمی کنم و یا براش یه چیزایی رو محیا نمی کنم ناراحت می شه و غرغرو.

پاسخ
رها

سلام ممنونم از مطالبتون همیشه می خونمتون و برخی نوشته هاتونو اگر به نفعم باشه نشون همسر میدم نیشخندمتاسفانه همسر من تک پسر مامانش بوده و کلی لوس البته من هم تک دختر و کمی لوسخجالتولی اون به واقع انتظار داره کارهایی که مادرش میکرده رو من الان براش بکنم و دائما میگه مامانم این کارا رو برام میکرد!من هم مطلب مادری نکردن رو میدونستم و همیشه میگم من مامانت نیستم ولی باز هم اون تکرار میکنهناراحت

پاسخ
خودم

من اینو تجربه کردم ها! چه بهای سنگینی هم براش پرداختم!
مادری کردن بی فایده است...مرد رو فلج و دور از جونش خنگ می کنه...من هم فرسوده و خسته میشم..اصلا هم نشان دهنده عشق من نبود...نشان دهنده اضطراب و ترس و کنترل گری من بود...کاش زودتر از اینها می دانستم

پاسخ
morteza

ممنون از پستای زیباتون
فقط امیدوارم و توصیه می کنم از مطالب درک صحیحی بشه ، اخه همونطور که شما هم بسیار اشاره کردین خیلی وقتا بجای غیر قابل پیش بینی بودن طرف قهر می کنه ، بداخلاقی می کنه
یا همین مادری نکردن باعث میشه که بدرفتار باشن و باعث مشکلات دیگری بشود
بازم ممنون

پاسخ
دوره آموزشی رایگان: ویژه خانمهای مجرد
عضویت در سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه