زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

عضویت در سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1390/08/20 00:00

چرا غر زدن بیفایده است؟-6

من نمی گویم که خانه را تمیز نکنید یا آشپزی نکنید یا به سر و وضع خود نرسید. همه این کارها را به حد تعادل و به اندازه انجام بدهید. ولی برای بارک الله گرفتن از همسرتان این کار را نکنید. کار خانه وقتی منظم و دقیق انجام می شود هیچ پاداشی ندارد. بلکه وقتی انجام نشود، باعث غر و نق و طلبکاری می شود. وقتی خانه را مرتب و منظم نگه می دارید، این کار را برای دل خودتان انجام دهید و نه برای نمره بیست گرفتن از همسرتان.

در مورد مرد هم همینطور است. تا وقتی که او هر روز سر کار می رود و هزینه های زندگی را فراهم می کند، مگر ما هر روز دست او می بوسیم؟ خیر! ما فراموش می کنیم که بخش اصلی هزینه خانه را مرد فراهم می کند. ولی وقتی دخل و خرج به هم نمی رسد، اعتراض می کنیم. به طور کلی همه ما آدمها، خوبی ها و زحمات دیگران را بسادگی فراموش می کنیم. وقتی لطفی را مکرر و منظم انجام دهید، تبدیل به وظیفه شما می شود و کمی تاخیر در انجام آن، باعث طلبکاری می شود ولی انجام آن هیچ پاداشی ندارد. لطف را به اندازه و نامنظم انجام دهید. لطف مکرر یعنی انجام وظیفه. همین و بس.

(در مورد تقسیم وظایف مردانه و زنانه خواهم نوشت. یادتان باشد همه ما در مقابل همسر خود وظایفی داریم. هم مرد وظایفی در مقابل همسر خود دارد و هم زن در مقابل همسر خود. من نگفتم که شما خانمها دست به سیاه و سفید نزنید و در مقابل هزاران توقع از مرد داشته باشیدها! گفتم مادری نکنید! گفتم دایم او چک نکنید، دایم غر نزنید، کارهای شخصی او را انجام ندهید! همین! نگفتم کار خانه نکنید ها! انجام کارهای خانه، چه نظافت و چه آشپزی، بخش زنانه شما را تقویت می کند. شما را "زن" تر می کند.)


......


وقتی باران می آِید، رومانتیک ترین صحنه چیست؟ مرد، کتش را دربیاورد و روی شانه زن بیندازد...

زنان و مردان، این صحنه را دوست دارند. چرا؟ آیا مرد خیس نمی شود؟ آیا زن اگر خیس شود، می میرد؟ خیــر... نه مرد بی نیاز از کت خود است و نه زن محتاج این حمایت. ولی زیبایی رابطه زن و مرد در تبادل همین لطفها است. مرد حمایت کند و زن حمایت را سپاسگزارانه بپذیرد. اینها صفات ثانویه جنسی هستند. اگر رابطه زن و مرد در این تعادل قرار بگیرد، ازدواج شیرین خواهد بود.

در ارتباط زناشویی بسیار هشیار باشید که همین روند طبیعی را حفظ کنید. بگذارید مرد مرد باشد. خودتان هم زن باقی بمانید و هر روز زن تر بشوید.

ادامه دارد...

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
مژگان

ممنون از اینکه دانش خودتون رو با ما سهیم میشین.من یه سوال از خدمتتون دارم من مجرد و مستقل از خونواده زندگی میکنم بیشتر هزینه های زندگی به دوش خودمه و هر روز بیشتر از زنانگی خودم فاصله میگیرم شما در تمامی نوشته هاتون تاکید بر روی تفکیک نقشها در زندگی زناشویی دارید ولی برای زن امروزی که داره همپای مرد کار و زندگی میکنه بنظر من باعث ایجاد دوگانگی و تضاد میشه.من خودم دچار این مشگل هستم و مثل همیشه منتظر راه حل شما

پاسخ
دخترخاك

آموزنده بود

پاسخ
یک زن

اون چیزی که شما اسمش رو میذاری صفت ثانویه در واقع چیزی نیست جز فرهنگ غالب مردسالار.

پاسخ
یک زن

من دوبار برای شما سوال گذاشتم ولی جواب ندادید
واقعا متاسفم که سوالات رو سانسور و گزینش می کنید

پاسخ
گیس گلابتون

حدود شصت سوال جواب نداده وجود دارد. احتمالا سوال شما جزو همان سوالات است.

پاسخ
حوری

این جمله رو دوست داشتم . "هر روز زن تر بشوید" این یه رازه که متاسفانه خیلی خانوم ها ازش غافلند !!! پلک

پاسخ
مهسا

ممنون که این پست هارو می نویسی گیس گلابتون جان

خیلی ها ممکنه مثل من این مطالب رو بدونند اما اینکه یکی مطالب به این مهمی دوباره بیان بشن خیلی تاثیرشون بیشتر میشه.

به نوشتن ادامه بده گل

پاسخ
سبا

سلام واقعا ممنونم از این کمک بزرگ خیلی خوب بود واقعا نباید برای باریک الله این کار رو کرد
ولی خداییش من همیشه دستای همسرم رو میبوسم چون خیلی زحمت میکشه
اونم همینطور مخصوصا وقتی خیلی خستم

پاسخ
نازنین

ممنون گیس گلابتون جون من ازدواج نکردم ولی این نکات خیلی مهم هستن .من تو این 29 سال اصلا بلد نبودم زنانه رفتار کنم و خدا رو شکر ازدواج نکردم و قبلش این مطالب رو یاد گرفتم احتمالا همسر وحشتناکی میشدم :) ممنونم چون بر طبق ثبت آرزوها سال دیگه قرار همسرم رو ببینم ;) این نکات به درد دخترایی مثل من میخوره مرسیییییییییییییی

پاسخ
شمیم

دوست داشتم. ممنون

پاسخ
یلدا_yalda

"به اندازه ونامنظم"....بسیار یاداوریت واسم مفید بود...ممنووون

پاسخ
اهورا

خیلی عالی بود.سپاسگزارم.

پاسخ
دوره آموزشی رایگان: ویژه خانمهای مجرد
عضویت در سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه